Killing Ground

• Slovensko Killing Ground (festivalový název) (více)

Keď sa mladý pár vyberie na dovolenku do austrálskych lesov, objaví na mieste opustený stan a auto. Tomuto faktu však nevenujú pozornosť a dúfajú, že možno spoznajú iných táborníkov. Keď sa však dlhé hodiny nikto neobjaví, začínajú tušiť, že s miestom niečo nie je v poriadku. Na útek je však už príliš neskoro a začína pre nich boj o prežitie v divočine plnej nebezpečných nástrah. (Marceloo)

HorrFi

Drsnej pozdrav z Austrálie.. Australani prostě umí točit kvalitní hixplotation snímky a Killing Ground je další do sbírky, jenže tady je to ještě o to zajímavější, že tvůrci použili dvě různý časový rovin jak už tu zmínili kolegové a jednou bych to zas rád viděl v červeným.. scéna s plechovkama byla šílená ! ()

Sfinkter

Pokud chceme zapůsobit survival hixploitationem z australských lesů, nemůžeme film stavět na psychologii postav - protože scénář a chování protagonistů jsou na úrovni demence, to už se dnes jen tak nevidí. Samozřejmě je znepokojivé, že mezi námi žijí burani, kteří hledají násilí a nemají problém mučit lidi, na druhou stranu Killing Ground je nepovedeným filmem o tomto fenoménu. ()

oveckaoa

Hodně vyměklý horor, který si podle popisu hraje na něco jiného. Podle popisu jsem čekal násilný film místo toho se to zmůže maximálně na střílení do nehybných lidí a jedno hození s děckem o zem, které ani neukážou. Oba páry též nic nepředvedou takže největší herecký výkon předvedlo to prase (myslím to zvíře) co se tam mihlo. P.s. to co přežilo to děcko by nepřežil ani terminátor takže možná neuškodí dát do žánru popis sci-fi. ()

elanius

(33/2018) / Ale hej, má to taký ten klasický austrálsky hororový feeling. Na horor celkom originálne sledujeme príbeh v dvoch časových rovinách, to sa fakt podarilo. Len škoda, že od druhej polky film výrazne stratí drive a postavy docela ohlúpnu. Nehovoriac o závere, tu by som tú originalitu zase s kľudom oželel. Ale kedže mám rád lesné survivaly, dalo sa. (5/10) ()

Skeksis

Rodičia s dvoma deťmi a dvaja idioti na samote v stanoch. To proste nemohlo dopadnúť dobre! Nechápem, ako môže niekto ťahať batoľa do stanu v zapadákove, a ani ako tam môže niekto chcieť silvestrovať. Za to si nezaslúžili nič iné, iba dvoch psychopatov so psom! Takže nijaké prekvapenie, nesympatickí herci a nuda, nuda, nuda... ()

zigíš

Hixplotation za pár dolarů doslova, australských. Snad i víc, než hrátky s formou se mi líbí práce s herci: i s minimem informací a zbytečných vokecávek o nich víme to základní, klaďasům fandíme (aspoň většině) redneci jsou na zabití. Respekt za skutečnost, že i když explicitně toho moc nevidíme, nepříjemně nám je (a jakože hodně). ()

Forsberg11

Extrémne surové a miestami poriadne nepríjemné hixploitation od "protinožcov". Takéto lesné kúsky sú vždy mojim veľkým potešením a ozdobou hororového roka. Od Powera remeselne veľmi dobre zvládnutý film po takmer všetkých stránkach. Je tu pár skutočne drsných scén, ktoré budete len ťažko rozdýchavať. Zo všetkého priam srší priamočiarosť a nevyspitateľnosť, čím sa dej v Killing Ground stal až desivo reálnym a dôverihodným zážitkom. Rozhodne odporúčam! 75 %!! ()

HonzysKISS

Je to výborně natočený, trochu brutálnější, ale má to absolutně dementní chování hlavních postav. Občas jsem se u toho bohužel i trapně zasmál. Po pravdě abych se přiznal, nejdřív jsem si myslel, že ti lidé jsou nějací duchové :D. Každopádně pro tu zajímavost jak je to natočené, tak za to stojí se na to podívat. 4/10 ()

Smokey1468

Tenhle australský hixploitation nebyl vůbec špatnej. Pravda, prvních několik minut se téměř nic neděje, a až ke konci se vlastně rozjíždí nějaká ta akce a stoupne napětí. Příroda byla pěkná, postavy zajímavé, no bohužel chybělo nějaké detailnější násilí a gore, kor u hororu z Austrálie bych právě tyhle věci čekal. Mírné zklamání. ()

Misacek22

Oceňuji časové prolínání děje, což udržuje neskutečné napětí... Jediné, co mě mrzelo, je už od začátku prokouknutelná zápletka a hvězdičku strhávám také za Ollieho - surovost na dětech mi vadí... Nakonec jsem ale ráda, že jsem si mohla "domyslet" vesměs pozitivní závěr ;) ()

cskomando

Kam se poděl australský vtip, hektolitry krve, originalita příběhu ? Vždyť tohle snad nemá s hororem absolutně nic společnýho...nemluvně o tom, že se jedná o další z X vykradaček, kdy se skupinka lidí ocitne v nebezpečí zabijáka/ů někde poblíž lesů. Tohle bylo velké zklamání. ()

Hernycztek

Téměř ve všem souhlasím s výrokem režiséra zde v popisku, kromě té části ,,KG je velmi násilný film".. To není, je to možná drobet znepokojující, především scénky s děckem, ale všechno ostatní už bylo vidět v mnoha exploitation filmech a navíc tady není žádné gore. Takže násilný není, ale z druhé strany to působí velmi reálně, díky australským lesům a chování obětí, které jsou pod nátlakem záporáků. Vyzdvihnout se musí styl natáčení, kdy sledujeme v podstatě 3 časoprostory - původní rodinu, mladý pár a přípravu ,,lovců na lov". Z toho jsem byl původně v rozpacích, ale později, kdy se všechno začalo spojovat v jednu dobu, se to ukázalo jako skvělá volba. Na očividně slabší rozpočet tu jsou až překvapivě dobří herci, kteří se úspěšně drželi logického chování. Dobrý dojem docela zkazil závěr, který je téměř bez vysvětlení a určitě se dalo vymyslet lepší zakončení. Austrálie stále dokazuje, že horory umí. Důkazem je mi fakt, že mě můj milovaný Hixploitation dokázal chytnout i bez gore, což je na tom to nejdůležitější. ()

bolan

Po 45 minutách, kdy má člověk pocit, že kouká na další zbytečnej horor, se to zlomí a rozjede se celkem vostrá část, kterou jsme sice už 100x viděli, ale je to tak chladný, že zpozorníte. Závěr by si to zaloužilo už opět sofistikovanější. ()

zahadum

Prelínanie dvoch časov ...obstojná logika....pomalý rozbeh ale správne nám ukáže všetky postavy...horúco..ospalé scenérie...postupne stupňovanie ...brutalita...úteky v lese...do poslednej chvíľky neviete ako to dopadne...a niektoré veci ani nevieme ako dopadli...super film ()

Hapretor

To ušlo ... dost sugestivní ... Jedno vím jistě: do Austrálie radši nikdy nepojedu ... jsou tam velmi velmi velmi divní lidé ... aspoň jakýkoli snímek z Austrálie to jen potvrzuje ... proč se tak zobrazují ... na tom něco musí být, ne ??? ()

Rathalos

Mohol z toho byt drsny,brutalny a krvavy horor,no bohuzial to ostalo len v minulom case,vsetko sa totiz odohra mimo kameru a este to ma aj dlhy rozjazd,co je obrovska skoda,takze v tomto pripade je to len priemer...:-) ()

kkarx

Ach ano, viděno před lety, vzpomněl jsem si až, když jsem se podíval do galerie, což už svědčí o tom, že to žádný zázrak nebyl. Pokud si dobře vzpomínám, pak se jedná se o klasického zástupce buranských hororů, podobný povedenějšímu Eden Lake. Zřejmě k doporučení jen pro žánrové fanoušky. ()

Cinematrix

Natočený to nebylo špatně, protože režisér i kameraman v jednom měl z čeho čerpat, jelikož se jedná o klasickou naháněčku v lese, kterých už jsem viděl víc, než cikánů na sociálce. A obojí mne přestává bavit. Takže v rychlosti: Mladý pár si přijede odpočinout do pustiny k jezeru, kde si vůbec neodpočine, protože tu máme dva pošahané úchyláky. Zhruba první půlku filmu se nic neděje, ale pak dojde k první dramatické lince, jelikož za temné noci jim sežere zásoby divoké prase. Divák je od té chvíle napnutý jak svině, co se stane dál! Asi nebudu ani moc spoilerovat, když napíšu, že divoké prase po nějaké době vystřídají ty dva úchyláci, kteří jim ale žádné zásoby nesežerou, jelikož si je najdou najezení, lačnící pouze po jejich krvi. Žena bude opět statečnější, než její muž. Sám jsem zvědavý, kdy z nás chlapů někdy v hororech přestanou scénáristi dělat blbce. ()