Prázdniny (TV seriál)

Prázdniny

Komedie / Rodinný

Slovensko, 2017 - 2018, 20x45 min

• hygienik

Ten námet by mal slušný potenciál. keby ho nezabila druhotriedna réžia a treťotriedne dialógy. Vyhadzovať peniaze na natočenie tohto, mi príde smiešne, keď si uvedomím, že na to, aby to dopadlo oveľa lepšie, stačilo urobiť málo - vstúpiť do koprodukcie s ČT (alebo inou štátnou TV vrámci V4), ktorá v inom projekte funguje dobre.(25.1.2017)

Seriál, který zpestří prázdninové večery. Je léto a bratranci spolu se svými dětmi vyrážejí na chalupu. Mi osobně se hodně líbila náplň pobytu a různorodost charakterů, ten Matonoha, mě upřímně dostal. Každý díl má něco do sebe a každý je něčím originální, i když musím přiznat, že třeba poslední nebyl úplně podle mého gusta. Každopádně není nic co bych mu jako celku vytkla, byl vtipný, plynul jak měl, postavy byly taktéž sympatické a April se strýčkem sousedem, ti tomu jenom dodali šmrnc. Proto dávám hodnocení, jaké dávám a doufám, že tenhle seriál nesklouzne mezi nejhorší.(3.9.2017)

• Murrro

Už som z toho unavený, ako často si u nás televízni scenáristi namiesto písania vytierajú zadky papierom. V tomto prípade na myjavskej latríne počas letného víkendu. Výstavba scenára žiadna, len zle opajcnutá Poledňákovej mustra, nesúdržné epizódy bez jedinej pointy, žiadny konflikt, žiadny gag... Pol hviezdičky za to, že zatiaľ aspoň bez vulgárnosti. Toto ale naozaj nemuselo opúšťať latrínu.(25.1.2017)

• blackrain

Takhle zase jednou vezmeme slušné herecké obsazení se slušným námětem a za stálého míchání lejeme do záchodové mísy a řádně to spláchneme. Tohle je trestuhodně zahozený potenciál. Co pak tvůrci nikdy nejeli jako děcka někam na prázdniny? Nejeli na chalupu nebo za babičkou a dědou na venkov nebo byli rovnou dospělí? Snažila jsem se dát jednotlivým epizodám šanci, ale vždycky mě po pár minutách uspaly.(11.7.2017)

Netreba byť zase tak kritický minimálne v o veci k tým detským postavám ktoré tam účinkujú. Nemyslím si že scenár je napísaný až tak zle, hoci si neviem dosť dobre vysvetliť prečo do seriálu nezakomponovali kompetentné osoby viac pamiatok??? Hradov a zámkov máme dosť. proste je to také suché. Na druhej strane tá malá Lili má niečo do seba netvrdím že je to hotový talent, ale hrať to vie na úrovni. Čo mi najviac prekáža je ten spolok diletantov od kamery až po post produkciu katastrofa. Dokonca je v jednom z dielov taký prestrih že no proste hanba toto vypustiť na svetlo. Takže tri hviezdy dávam za to že tých pár pseudo hercov ma udržalo v sedle až do konca, vrátane celkom prívetivého prostredia v ktorom sa to točilo, ale to je asi tak všetko. No a tie manželky by som v tretej sérii ak nejaká bude zrušil ako žiadosť na byt. Prázdniny majú byť čisto točené v tom prostredí chalupy a nie tie enviro kamery ktoré len rušia pohodu a spomienky nás všetkých na vlastné detstvo prežité prázdniny u starých rodičov niekde na dedine! Proste mesto a tie ženy tam nemajú miesto.(21.4.2018)

• - Tomáš Matonoha spieva na konci každej epizódy prvej série. V druhej sérii na konci epizód vidno, ako boli natáčané. (ExpertRaptor)