V Mrazivé pomstě, strhujícím akčním thrilleru plném černého humoru, hraje Liam Neeson Nelse Coxmana, muže od rodiny, jehož klidný život s manželkou (Laura Dern) je obrácen vzhůru nohama, když jim za podivných okolností zemře syn. Nels začne pátrat po pravdě o smrti svého potomka na vlastní pěst a jeho touha po spravedlnosti se rychle změní v krutou mstu. Drogový král přezdívaný Viking (Tom Bateman) postupně záhadně přichází o své zabijáky a Nels se pomalu mění z příkladného občana v chladnokrevného mstitele, který nedovolí ničemu a nikomu, aby mu stál v cestě. (Vertical Entertainment)

SeBig

Jediný mínus je ta nepřehledná akcička na konci, ale jinak scénář, herecký výkony, prostředí a vizuál dle mého gusta. Nečekaná bomba a prozatím moje nejoblíbenější Neesonovka. ()

Marze

Po zdlouhavém melodramatickém úvodu poskytují únik pěkné scenérie bílých nekonečných plání. Pomalu se probouzí osvěžující černý humor. Nejveselejší nápad se záměnou rezervací ironizuje politickou korektnost. Ve svém žánru film nic nového nepřidává , ale mě se to líbilo a nechápu bojkot Neesona za jeho upřímnost když se přiznal, že jednou také uvažoval o pomstě. Zde je originální nástroj pomsty sněžný pluh. ()

Chrustyn

Přiznávám se, že si původní severskou verzi prakticky nepamatuji a díky tomu jsem na Mrazivou pomstu koukal jako na původní film. I přes přítomnost Liama Neesona (který je pouze lákadlem a ve výsledku se do role vlastně ani moc nehodí) se nejedná o film, jakkoliv příbuzný s akčním filmem 96 hodin a vlastně se ani Mrazivá pomsta nedá nazvat akčním ani napínavým filmem. Je to ale opravdu zábavná a originální černá komedie, kdy se ctihodný občas, mstí za smrt syna. Film nebaví ani tak násilím (ačkoliv občas se divák zasměje nějakému tomu úmrtí) ale jednotlivými nápady (každém úmrtí je zobrazeno na obrazovce jako parte a spousta úmrtí se tak stane mimo záběr) a postavami. Oproti původní verzi to asi nepřináší mnoho nového, ale pokud jste jí neviděli, tato nová jí dokáže směle nahradit. ()

Arsenal83

Po videní „Boja snežného pluhu s mafiou“ som sa nevedel dočkať americkej verzie z Neesonom, ktorému proste takéto roly budú naveky sedieť. A nesklamal som sa. V porovnaní s originálom ide v podstate o prekopírovaný scenár, ale Skarsgard vs Neeson hodnotím 1:1. Jediný rozdiel tu robí Sverre Hagen, ktorý bol v škandinávskej verzii taký bláznivý záporák, že tu sa ho prekonať ani len vyrovnať nepodarilo. Ale nevadí, zážitok to bol nadmieru pozitívny. ()

marhoul

Skandinávskou verzi jsem neviděla a jak se znám, líbila by se mi víc. Ale ani toto zpracování mě nijak nepohoršilo, zábava dobrá, moje oblíbená Laura Dern zahrála sice pomálu, ale za to silně, Liam Neeson byl tradičně fajn. Film pokládám spíše za černou komedii, která se na velkém plátně moc pěkně vyjímá. ()

Flego

Remake filmu "Boj snežného pluhu s mafiou" potvrdzuje, že ani rovnaký režisér a námet nezaručuje úspech. Film trpí dramaturgickými úchylkami, mnoho scén nemá absolútne význam a zmysel ( Made in China, rogalo, nájomný vrah ) a predlžuje film do zbytočnej minutáže. Určité dialógy istým spôsobom navodzujú atmosféru čierneho humoru, je to však málo, takže podozrievam tvorcov, že film mysleli vážne. Treba však oceniť skvelý soundtrack. ()

BMW12

Absolutně nezajímavý thriller, ve kterém je akorát tak pochmurná atmosféra a nic víc. Děj naprosto nezajímavý a nezáživný. ()

Roman.Ticka

Už jen kvůli těm metrům sněhu...;-) A samozřejmě kvůli Liamu, crazy stylovce ála "Boj sněžného pluhu s mafií" nebo podobným black humors. Holt nekompromisnost je někdy nezbytná jak pluh v zemi nekonečného sněhu, mrazu, ledu... ()

honajz

Žádná sláva. Snaží se to o akční film s černohumornými prvky, ale popravdě mi přijde, že za prvé ten černý humor začne až moc pozdě, za druhé ne vždy je funkční. Jako jo, vtipy typu rezervace, místo pohádky čtení specifik sněžných pluhů, indiánské propriet vyrobené v Číně apod. docela ujdou, ale je jich málo. I ty hrobečky po každém ve filmu zabitém včetně ikonky jeho náboženství nebo závěrečné titulky s countdownem postav, jež ve filmu hrály, jsou originální. Ale celý ten film nedrží pohromadě, Liam mi přijde, že neví, jestli hraje 96 hodin sto první díl, nebo něco jiného, a Laura Dern tu nevydrží ani dvacet minut, což je docela škoda, protože pak už koukáme jen na držky mafiánů a indiánských drogových dealerů a jednu indiánku, která se zde žel objeví jen sporadicky. Jinak originál jsem neviděl a vlastně ani nemám touhu jej nějak spatřit. Bylo to chladné jako ty hory, odtažité, a rozkouskované jako kry na vodě. ()

hansel97

Neviděl jsem remake, takže jsem rád, že hodnotím obejktivně bez srovnávání. Je to příjemný mix černého humoru s brutalitou a akcí, na kterém sice je vtipná jeho přiznaně předvídatelná repetitivnost, ale nakonec se utopí v dlouhé stopáži. Neeson celkem mdlý, ale na roli se to hodí. Jsou to lepší tři hvězdy, ale na hodinky jsem v sále koukal, takže... ()

TheEvilTwin

Originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat, ale tahle verze je hodně chabá, a to jak zpracováním, scénářem, výkony i vtahem diváka. Neeson okej, ale je to jedna z jeho horších rolí, celkově všichni herci hráli bez emocí a většího vžití do povrchních a bezcharakterních postav, někdy film nudil, táhnul se (stopáž 120minut je přehnaná) a nijak mě nevzal. Nechápu, co tohle dělalo v kinech, a rozhodně se z tohohle dalo vytřískat více. Za finále o ničem, rychle a zkratkovitě ukončeno si to nezaslouží ani ty 3 hvězdy... ()

SOLOM.

Tak tohle si Hans Petter Moland za rámeček nedá! Takhle si posrat svůj vlastní skvělý film – no asi mu nesmrděli americké dolary. V porovnání se skandinávským originálem (který byl solidní řežbou okořeněnou černým humorem a celkem slušnou akcí) je tohle jen céčkový brak – de fakto parodií na sebe sama. Tak kde byl originál úderný, surový a humorný, tady zbyla jen trapnost a hromada mrtvol. Se divím, že se tomu nechal upsat Liam Neeson. Tady bylo horší snad úplně všechno – atmosféra, kamera, herecké výkony (hlavní záporák nesahal ani po kotníky tomu z originálu, malý ogar nesympatický, místo Srbů indiáni – si dělají prdel ne), ani manželka nedostala pořádnou ránu přes držku (jo já zapomněl, že to se už za poslední roky v USA nesmí – bo by je rozneslo Me Too. Finální přestřelka taky slabá – postupné zabíjení gangsterů co zabili jeho syna slabé a nevěrohodné oproti originálu (tam hlavní hrdina zabíjel v tichosti na odlehlých místech, tady si to nakráčí přímo na diskotéku nebo obchodu se svatebními šaty). Prostě skandinávský originál byl lepší po všech stránkách, to je jen nepovedená a podprůměrná kopírka… ()

Othello

Cold Pursuit mě ve výsledku bavil ještě o kousek více než jeho skandinávský předobraz, což je dáno zejména tím, že úplně jeho stejná práce s humorem a trapností je zde aplikována na americké reálie, ve kterých je vtip většinou následován odmlkou na smích, takže onen severský humor zde působí ještě nepatřičněji. Několik scén vytáhne vtip do až nesnesitelné trapnosti než se z ní stane opět vtip, přibývání náhrobků, zpětně odhalujících náboženskou příslušnost mrtvol jednoznačně motivuje k tomu zneužít film na drinking game a občasné závany zašlé mafiánské hrdosti (sbohem Wingmane) nutí zasalutovat k plátnu. Navíc koulující se mafiánský Indiány (mezi které se omylem vmísil i jeden Ind) nemáte na stole každý den. My kind of entertainment. ()

claudel

Pokud by se tenhle film bral vážně, tak to nemůže skončit jinak než odpadem. Pokud k němu budeme ale přistupovat jako k černé komedii až parodii, tak se jedná o poměrně dobrou zábavu. Liam Neeson v roli nasraného mstitele je už trochu otřepaný a ačkoli jej mám jako herce moc rád, on takové postavě už nemá co dát. Působil unaveně a byl tak zastíněn všemi těmi obskurními figurkami z podsvětí. Potenciál Emmy Rossum rovněž totálně nevyužit, dalo by se říct, že si zahrála naprosto zbytečnou postavu. Potlesk tak sklízí především Tom Bateman a scénáristé za nápady se všemi těmi šílenými přezdívkami. ()

ARI50

Liam je skvělý herec, což pak je otázka do čeho půjde, příběh ne nebavil nebyl pořádně akční a neuměl pořádně zabrat, a Liam to sám nezachrání, škoda. ()

luka4615

Remake výborného snímku "Kraftidioten" s Liamem Neesonem v hlavní roli se bohužel moc nepovedl. Je to dáno pravděpodobně tím, že na remake je prostě moc brzy. Vždyť původní snímek je pouze 5 let starý. Avšak i poté, co od tohoto detailu opustíme, zjistíme, že i po filmové stránce nejde o tak závratný úspěch jako u severského počinu. Cold Pursuit má totiž nějakým záhadným způsobem velmi vágní scénář, kterým bohužel berou zavděk mnohé poměrně zbytečné scény a hluchá místa. Přidejte si k tomuto všemu i neúměrnou stopáž a dostanete snímek, jenž ani sympatický drsňák Liam Neeson či úchvatné reálie okolí Denveru nezachrání. Škoda. PS: Pokud mohu radit, sáhněte raději po originálu z roku 2014. Nebudete litovat! „Yeah, to let the fish get at them. They'll eat the flesh off the bones. So the bodies don't fill with gas and rise. They stay at the bottom.“ ()

JASON_X

Některé remaky předčí originály a tohle je jeden z nich. Po Kraftidiotech jsem si přál jezdit se sněžnou frézou v Norsku, ale teď bych ještě radši jezdil se sněžnou frézou v Coloradu. I když je scénář takřka navlas stejný jako u originálu, režisér je dokonce navlas stejný a spousta scén je de facto zkopírovaných, líbila se mi kopie o dost víc. Coxman Neeson je charismatištější i sympatičtější než Dickman Skarsgård, karikatury Indiánů méně blbé a zajímavější než karikatury Srbů, americké prostředí je uvěřitelnější než to evropské, vtipy byly vtipnější (rezervace/rezervace, Ind/Indián...), sněhu je tam víc, snežný pluh je větší... Něco bylo ovšem blbé stejně (kápo amerických gangsterů je stejný kašpar jako kápo gangsterů norských) a pár detailů mě vyloženě iritovalo (kápův synek má být poloviční Indián a přitom ho hraje učebnicově bílý prcek a navíc protivný šprt). Bavilo mě to, bavil jsem se, ale na pátou hvězdu by se muselo leccos vylepšit, třeba hodně omezit patos a "laskavou hřejivost", vyházet spoustu středoproudového svinstva a nebát se ukázat víc mordů a drasťáren (o většině mrtvol se dočteme jen z titulků). Zkrátka mělo se to natočit víc na způsob starých coenovek, nebo to měl aspoň točit jiný režisér. No ale to už by pak zase nebyl remake, že jo. ()

Morholt

Původní verze se mi líbila, ale zase ne tolik, abych si jí po čtyřech letech nějak detailněji pamatoval. Některé sekvence se mi začaly vybavovat až postupem času, ale nenutily mě ke srovnávání, což beru jako plus. Každopádně příběhu jednoznačně prospělo přesazení do zasněženého Colorada, které nabízí víc, než norský vidlákov a co se gangsterů týče, tak ti indiánští ty srbské předčí o délku. A díky angličtině a americkému prostředí je tu cítit i trocha Tarantina či starého Ritchieho. Výhrady nemám ani k hercům, takže celkově to vidím tak, že remake je o fous lepší než originál. 85% ()