Lajna (TV seriál)

The Line

(festivalový název)

Komedie

Česko, 2017–2019, 6 h 4 min (Minutáž: 21–25 min)

Petr Kolečko

Jan Šťastný

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml., Kateřina Janečková, Jaromír Jágr, Štěpán Kozub, Barbora Kocmánková, Daniel Seman, Michal Škoda, Jiří Sedláček, Julie Šurková, Daniel Strejc, Vladimír Skórka, Petr Bednář, Michaela Kotková, Albert Čuba, Jiří Konečný, Dominik Hašek, David Viktora, Martin Papesch Huleja, Patrik Děrgel, Tomáš Dastlík, Daniel Mavrov, Petr Kubala, Andrea Daňková, Igor Bareš, Michal Suchánek, Stanislav Šárský, Tereza Vilišová, Lukáš Adam, Milan Cimerák, Leo Gudas, Matěj Hasil, Maxim Havrda, Věra Hlaváčková, Ondřej Holý, Damián Hradil, Martin Hucl, Ezy Hýbl, Jakub Janča, Radim Jíra, David Joska, Jiří Kohout, Tomáš Kořének, Dáša Kouřilová, Lukáš Křenek, Jan Klíma, Julie Langmajerová, Ondřej Malina, Patrik Martinec, Květa Mazurová, Petr Melovič, Alan Novotný, Josef Němeček, Alan Ryšavý, Natálie Řehořová, Jiří Schott, Jiří Smeykal, Martin Šimíček, Luděk Šnajdar, Milan Tomeš, Jaroslav Šutara

Když to celé dám do kupy tak je to super podívaná kde se určitě nenudíte Langmajer se dobře hodí na tuto roli a doufám že to 8 díly nekončí a ještě se něco přihodí třeba ta Olympiáda super podívaná. Druhá série rozhodně povedené sem tak trochu slabší ale jiné díly opět bomba, určitě bych bral třetí sérii.(15.12.2017)

Povedená krátká série. Přesně tohle chybí většině dnešních českých seriálů... koule na to, udělat něco po svým. Jiří Langmajer zahrál toho kreténa dobře. Jde vlastně skoro o to samé jako byl Vyšehrad, akorát tohle není jen přehled pár skečů, ale mnohem delších dílů, které jsou opravdu zábavné, nemohu říct, že by zde byl špatný díl, zatímco u Vyšehradu jsem tenhle pocit měl. Jen víc takových seriálů.(7.1.2018)

Webový seriál Lajna jde o notný kus dále než loňský "Vyšehrad", což je citelné zejména u propracovanějšího střihu, dialogů mezi postavami či gagů samotných. Subjektivně musím poznamenat, že Lajna onu kvalitativní "lajnu" stále posouvá směrem výše, jelikož seriál je s každým dalším dílem lepší a lepší. A nejlepší epizoda? Jednoznačně "Interview"! „Jméno Hrouzek nikdo na dres azbukou nenapíše, je ti to jasný! Ty budeš hrát v Kanadě. Chceš kolínka nebo vřetýnka?“(28.12.2017)

Lákat na seriál jako na dospělejší verzi Vyšehradu zní strašně nedůvěryhodně. Ale bylo třeba kout železo, dokud bylo žhavé, v tomhle případě spíš dokud ještě dozníval jásot, který Vyšehrad vyvolal. Takže to ani nepůjde jinak, než pustit se přímo do srovnávání s Vyšehradem a i když jsem si původně myslel, že znělka není tak chytlavá, tak nakonec "Kdo to má" zní taky dobře. Celá série Lajny působí mnohem víc uceleně a je vidět, že tady Obbod udělal velký krok dopředu. Protože spíš než jako webseriál vypadá jako normální dvacetiminutový seriál. Tomu odpovídá i obsazení, kterému očekávaně vévodí Langmajer. Ten si roli užívá a padá z něj jedna perla za druhou, i když v porovnání s Lavim je nechrlí v takové kadenci. Ostatní postavy jsou tam víceméně jen jako nahrávači, ale fungují dobře. V celkovém hodnocení to na mě působí mnohem líp než druhá polovina Vyšehradu. Na druhou stranu takový ohlas, jako vyvolal Vyšehrad, to určitě nezpůsobí. Nicméně za podívání to podle mě stojí a pobavit to dokáže.(17.12.2017)

Seriál, který mne prvním dílem nenadchl, další díly mne velmi hlodala myšlenka, že se přestanu na tu trapárnu s dementními nezdařilými fórky dívat dál, aby to ve druhé půli snad jakoby otočilo na lepší stranu a zábavně excelovalo. Narozdíl od "Vyšehradu" to má jasně koncipovaný příběh s dějem i závěrem. (Všechny díly jsem shlédl najednou, během tří dnů.)(28.1.2018)

• - V Hrouzkovém (Jiří Langmajer) snu proti sobě hrají týmy New York Rangers vs. Arizona Coyotes. (Duoscop)

• - Incident, o kterém vypráví Michal Suchánek, se skutečně stal. Ve finále Federální hokejové ligy si Vítkovice z Prahy odvezli těžké žaludeční potíže ze stravy, se kterými pak nastupovali k odvetným zápasům, které oba prohráli výsledkem 4:5. Vítkovice nakonec skončili druhé. (Duoscop)

• - Na Hrouzkově bundě lze nalézt loga Montreal Canadiens, Boston Bruins, New York Rangers, Chicago Blackhawkes, Detroit Red Wings a Toronto Maple Leaves. (dandy11)