OBBOD s Vyšehradem a Lavim docela zaujal, takže jsem byl zvědav jak dopadne Lajna. Z fotbalu jsme se přesunuli k hokeji (který je mi i bližší) a do hlavní role nasadili Langmajera a výsledek je výborný. Langmajer je perfektní a roli si evidentně hodně užívá a Vagnerová stejně tak. Seriál baví od prvního dílu po celou sérii. Druhou sérii si klidně nechám líbit.(18.12.2017)

České seriály, především ty komediálně laděné, se v poslední době pohybují na hraně a přijde mi, že to s tímto žánrem jde pěkně do kopru. Jsem neuvěřitelně nadšený, že Lajnu mohu označit jako čestnou výjimku, neboť takto dlouho jsem se u nějakých vtipů doopravdy nesmál. Vyšehrad jsem neviděl, tudíž nemám šanci porovnávat, ale je zajímavé, že i mě chytlo to prostředí hokeje, čehož jsem se zprvu obával. První díly se rozjížděly z volna, ale postupně to nabíralo vysoké otáčky. Langmajer si svou roli trenéra Hrouzka přímo vychutnával, jeho postava je sice arogantní a pěkně cholerická, ke svým blízkým se nechová zrovna ukázkově, ale na druhou stranu si u něho oblíbíte to srdíčko, které vkládá do hokeje, protože to u něj je na prvním místě. Takže je to v zásadě pěkná ironie. Vedlejší role také nabité, Vagnerová také předvedla úctyhodný výkon. Jen bych já sám omezil některé dost nekorektní vtipy či narážky, neboť to už bylo přes čáru. Jinak jsem se bavil, uměl bych si představit druhou řadu. Za mě dávám 78 %(12.1.2018)

První série na ex a je opravdu něco jiného než Vyšehrad, který byl dost sračkový. Sice mě v Lajně nic neohromilo a záchvaty smíchu jsem taky neměl, ale děj se alespoň někam mírně vyvíjí a dalším přínosem jsou delší stopáže epizod, tj. 22 min. Takže i když je to blbost, tak mě nenudila a dobře se na ni dívalo. Langmajer určitě podává pěkný výkon ve své postavě a být takhle nasraný celé natáčení, to musí poznamenat i na další měsíce. A prostitutka – zlatokopka, v podání Vágnerové, byla tak naivně mazaná, až to bylo zábavné. Největší vtip – poslední věta v posledním dílu. Hodnocení 3 až 4 hvězdice, ale půjdu výš. Třeba i druhá řada bude zábavná.(14.10.2018)

Jako velký fanda hokeje vzdávám hold prvním třem-čtyřem dílům. Humor dle mého gusta! Ke konci série už se fantazie scénáristů hodně popustila z uzdy a mé nadšení trochu ochladlo.. Ale nástup trenéra Hrouzka na scénu a jeho zřejmá inspirace skutečně žijící osobou je prostě famózní. Langmajer palec nahoru ;) Na pět to nevidím, ale čtyři dávám bez nejmenších výčitek. Příjemně ztrávených 8*20 minut a těším se na pokračování z poza louže nebo z východu :D(21.12.2017)

• pold

Kolečko zase zrecykloval svůj jediný nápad - a nechal "Laviho" zestárnout o patnáct let.. Ano, to že kopačky a hokejky nejsou zrovna myslitelé, se tak nějak ví, a občas se z toho dá něco vytěžit. Ale nakolečkovat vypatlaného magora, který se nevyznačuje ničím jiným než tím že na všechny řve jako kokot, skutečně nestačí. Navíc je na tom naprosto zoufale vidět lacinost. Krom Lichého žádný slušný herec, všehovšudy 6 postav + kompars, jeden byt a jeden pokoj, plus 30 vteřin na zimáku - ubohé. 20%(28.1.2019)

• - Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Bioscop)

• - Během natáčení si nechal Jiří Langmajer obarvit hlavu s tím, že barvu bude mít asi týden. Ta ale nakonec nešla smýt a vydržela mu půl roku. (Bioscop)

• - V epizodě hraje Havířov proti Berounu, což v době natáčení seriálu nebylo možné. V té době už Beroun zkrachoval a hrál pouze na krajské úrovni. (dandy11)