Lajna (TV seriál)

The Line

(festivalový název)

Komedie

Česko, 2017–2019, 6 h 4 min (Minutáž: 21–25 min)

Petr Kolečko

Jan Šťastný

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml., Kateřina Janečková, Jaromír Jágr, Štěpán Kozub, Barbora Kocmánková, Daniel Seman, Michal Škoda, Jiří Sedláček, Julie Šurková, Daniel Strejc, Vladimír Skórka, Petr Bednář, Michaela Kotková, Albert Čuba, Jiří Konečný, Dominik Hašek, David Viktora, Martin Papesch Huleja, Patrik Děrgel, Tomáš Dastlík, Daniel Mavrov, Petr Kubala, Andrea Daňková, Igor Bareš, Michal Suchánek, Stanislav Šárský, Tereza Vilišová, Lukáš Adam, Milan Cimerák, Leo Gudas, Matěj Hasil, Maxim Havrda, Věra Hlaváčková, Ondřej Holý, Damián Hradil, Martin Hucl, Ezy Hýbl, Jakub Janča, Radim Jíra, David Joska, Jiří Kohout, Tomáš Kořének, Dáša Kouřilová, Lukáš Křenek, Jan Klíma, Julie Langmajerová, Ondřej Malina, Patrik Martinec, Květa Mazurová, Petr Melovič, Alan Novotný, Josef Němeček, Alan Ryšavý, Natálie Řehořová, Jiří Schott, Jiří Smeykal, Martin Šimíček, Luděk Šnajdar, Milan Tomeš

První díl byl velká šleha, kterou jsem si po značném rozčarování z konce Vyšehradu rád naordinoval. Následně to zase progresivnímu Obbodu nějakou dobu trvalo, než přinesl další díly, ale myslím, že to čekání stálo za to. Sice jsem dostal i několik vyloženě trapných dílů, ale celkově jsem se poměrně dobře bavil, čemuž také hodně napomáhá fakt, že mám stále hodně rád Jiřího Langmajera a jemu ta role věčně nasraného trenéra Hrouzka prostě sedla jako prdel na hrnec. Stále si také myslím, že Petr Kolečko na to i bez pomoci pořád má a ta neuvěřitelná kadence vtipů prostě mluví za vše. K pokračování se rád vrátím více než třeba právě k tomu Vyšehradu, který to celé započal. Ta dvacetiminutová stopáž tomu sedí lépe.(3.1.2018)

Seriál, který mne prvním dílem nenadchl, další díly mne velmi hlodala myšlenka, že se přestanu na tu trapárnu s dementními nezdařilými fórky dívat dál, aby to ve druhé půli snad jakoby otočilo na lepší stranu a zábavně excelovalo. Narozdíl od "Vyšehradu" to má jasně koncipovaný příběh s dějem i závěrem. (Všechny díly jsem shlédl najednou, během tří dnů.)(28.1.2018)

Lajna trpí stejným syndromem jako její starší bratříček Vyšehrad. Po nabitém pilotu, který ze seriálu udělá hit internetu, je plný hlášek a zábavných scének, nastává úpadek a tvůrcům rychle dochází nápady, které by ho zase oživily. Lajna je přeci jen menším slepencem než Vyšehrad a nějaký vývoj postav se tady naštěstí uskuteční. K záchvatům smíchu zase dochází spíše při sledování dementa Laviho než trenéra Hrouzka. Lavický má to nejhorší z černých ovcí českého fotbalu jako Fenin, Limberský, Kulič a Pacanda. Přispěli mu i bezmozci Vácha a Bednář, kteří si tam dokonce zahráli. Tady je však hlavní postava napsaná podle jediného muže. Olympijský vítěz a úspěšný trenér Vladimír Růžička se po letech stal spíše svojí karikaturou (přítelkyně kurva, braní úplatků, tlačenka pro synátora) a teď i předobrazem pro buranského trenéra Hrouzka.(3.2.2018)

Lajna má díky Bohu famózního Langmajera. Být tu v kůži Ruži někdo méně zdatný, byla by lajna mnohem slabší. První díly se trefují právě hlavně do eskapád slavného útočníka/trenéra a humor vyvolává právě to porovnání s realitou. Není to špatné. V dílech Pravda a Talkshow dojde ale na vážnější notu (i když stále hodně přisprostlou) a díly jsou skvělé. Odkaz na Ivana Hlinku je boží a talkshow s potopením povrchní moderátorky je úžasným zakončením debaty. Poslední díly jsou ale už hodně slabé. Langmajer je vyměněný, řeší se nevěra jeho kurvy a tak snad jen nahecování týmu na Kladno stojí za zapamatování.(8.2.2018)

Seriál nadchne hned od prvního dílu , daleko povedenější , než Vyšehrad. Není tu jen směsice vtipných situací , ale má to i docela zajímavý příběh. V posledních dvou dílech se se humor sice mírně vytrácí , ale i tak jde stále o nadstandardní zábavu. Co mě však celkový dojem kazí , je prořídlá a dosti přestárlá hráčská lavice , která by v tomto složení a počtu , neuspěla ani mezi elévama.(21.1.2019)

• - Luboš Hrouzek (Jiří Langmajer) provádí po bytě Denisu (Hana Vagnerová). Zastaví se u fotografie pověšené na zdi, ze zápasu ČR : USA a Luboš pronese „Nagano“. Na fotografii je ale Karel Rachůnek, který v Naganu nehrál. (Frontier)

• - V epizodě hraje Havířov proti Berounu, což v době natáčení seriálu nebylo možné. V té době už Beroun zkrachoval a hrál pouze na krajské úrovni. (dandy11)

• - „Telefony všichni sem, ať mě zas nějakej chytrák netočí, jak v Klášterci nad Ohří,“ říká Luboš Hrouzek (Jiří Langmajer) po příchodu do havířovské kabiny. Jedná se tak o narážku na incident mezi trenérem Michalem Jägerem a jeho svěřenci z juniorského týmu Klášterce nad Ohří, kteří jej natočili při vulgárním pozápasovém proslovu k týmu v lednu roku 2014 a video uveřejnili na internetu. Michal Jäger musel posléze klub opustit. (pavelvojta)