Lajna (TV seriál)

• angličtina

The Line

(festivalový název)

Komedie

Česko, 2017–2019, 6 h 4 min (Minutáž: 21–25 min)

Petr Kolečko

Jan Šťastný

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml., Kateřina Janečková, Jaromír Jágr, Štěpán Kozub, Barbora Kocmánková, Daniel Seman, Michal Škoda, Jiří Sedláček, Julie Šurková, Daniel Strejc, Vladimír Skórka, Petr Bednář, Michaela Kotková, Albert Čuba, Jiří Konečný, Dominik Hašek, David Viktora, Martin Papesch Huleja, Patrik Děrgel, Tomáš Dastlík, Daniel Mavrov, Petr Kubala, Andrea Daňková, Igor Bareš, Michal Suchánek, Stanislav Šárský, Tereza Vilišová, Lukáš Adam, Milan Cimerák, Leo Gudas, Matěj Hasil, Maxim Havrda, Věra Hlaváčková, Ondřej Holý, Damián Hradil, Martin Hucl, Ezy Hýbl, Jakub Janča, Radim Jíra, David Joska, Jiří Kohout, Tomáš Kořének, Dáša Kouřilová, Lukáš Křenek, Jan Klíma, Julie Langmajerová, Ondřej Malina, Patrik Martinec, Květa Mazurová, Petr Melovič, Alan Novotný, Josef Němeček, Alan Ryšavý, Natálie Řehořová, Jiří Schott, Jiří Smeykal, Martin Šimíček, Luděk Šnajdar, Milan Tomeš, Jaroslav Šutara, Roman Blumaier

Čím to, že hlavní hrdinové z Nagana si za své partnerky vybírají o generaci mladší dívky s mírně řečeno "pochybnou" minulostí. Jinak Vladimír Růžička má nejen díky tomuto miniseriálu (víc indicií tam snad být ani nemůže) z ostudy kabát, on je však na to všechno co se v poslední době děje kolem jeho osoby ještě pyšný, aniž by tušil jak je ve svém počínání směšný. K samotnému dílku - Langoš po dlouhé době v roli, která mu vysloveně sedí a i další postavy jsou dobře obsazené. Jsem zvědavý na druhou sérii, potenciál a vděčné diváky si po prvních dílech určitě najde.(7.5.2018)

Webový seriál Lajna jde o notný kus dále než loňský "Vyšehrad", což je citelné zejména u propracovanějšího střihu, dialogů mezi postavami či gagů samotných. Subjektivně musím poznamenat, že Lajna onu kvalitativní "lajnu" stále posouvá směrem výše, jelikož seriál je s každým dalším dílem lepší a lepší. A nejlepší epizoda? Jednoznačně "Interview"! „Jméno Hrouzek nikdo na dres azbukou nenapíše, je ti to jasný! Ty budeš hrát v Kanadě. Chceš kolínka nebo vřetýnka?“(28.12.2017)

Humor se sice může jevit jako plytký, ale ke sportovnímu prostředí dle mého názoru skvěle padne. Hokej je mým nejoblíbenějším sportem, takže Lajna si můj zájem získala prakticky okamžitě. První čtyři epizody jsou našlapané vtipem i nějakou tou emocí a přestože celý počin stojí více či méně jen na Jiřím Langmajerovi, dokáže udržet pozornost po celou svoji dobu. Vždy jsem se těšil, až se na scéně objeví Luboš Hrouzek a zaperlí nějakou bryskní hláškou.(5.2.2019)

Jestliže Vyšehrad gradoval hlavně ze začátku, tak Lajna nabírá vzestupnou kadenci hlavně v závěru. A je to pořádná gadence. "Langoš Hrouzek" je coby macho trenér ve svém živlu a zdárně mu sekunduje i rolbařská násoska s dobrým srdcem Norbert Lichý, který se podobně výraznou a vděčnou roli konečně taky zasloužil.(6.1.2018)

Kouč Hrouzek Langošovi neskutečně sedl. Jedna hláška střídá druhou. První série neskutečný nářez, který občas doplní nějaká ta slabší a nudnější epizoda. Vesměs však velmi vtipné epizody. U druhé série již šla kvalita mírně dolů. Ne, že by snad otec a syn Hrouzkovi nebyli vtipní, to ne, hlášky a vtipné scény jim jdou. Kámen úrazu jsou u druhé série trapnější a nudnější epizody, a místy až opakující se scény a situace. 7/10.(5.12.2019)

• - V epizodě se objeví narážka na seriál Gumídci (od r. 1985). (Duoscop)

• - V epizodě hraje Havířov proti Berounu, což v době natáčení seriálu nebylo možné. V té době už Beroun zkrachoval a hrál pouze na krajské úrovni. (dandy11)

• - Během natáčení si nechal Jiří Langmajer obarvit hlavu s tím, že barvu bude mít asi týden. Ta ale nakonec nešla smýt a vydržela mu půl roku. (Duoscop)