Lajna (TV seriál)

Česko, 2017–2019

Petr Kolečko

Jan Šťastný

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml., Kateřina Janečková, Jaromír Jágr, Štěpán Kozub, Barbora Kocmánková, Daniel Seman, Michal Škoda, Jiří Sedláček, Julie Šurková, Daniel Strejc, Vladimír Skórka, Petr Bednář, Michaela Kotková, Albert Čuba, Jiří Konečný, Dominik Hašek, David Viktora, Martin Papesch Huleja, Patrik Děrgel, Tomáš Dastlík, Daniel Mavrov, Petr Kubala, Andrea Daňková, Igor Bareš, Michal Suchánek, Stanislav Šárský, Tereza Vilišová, Lukáš Adam, Milan Cimerák, Leo Gudas, Matěj Hasil, Maxim Havrda, Věra Hlaváčková, Ondřej Holý, Damián Hradil, Martin Hucl, Ezy Hýbl, Jakub Janča, Radim Jíra, David Joska, Jiří Kohout, Tomáš Kořének, Dáša Kouřilová, Lukáš Křenek, Jan Klíma, Julie Langmajerová, Ondřej Malina, Patrik Martinec, Květa Mazurová, Petr Melovič, Alan Novotný, Josef Němeček, Alan Ryšavý, Natálie Řehořová, Jiří Schott, Jiří Smeykal, Martin Šimíček, Luděk Šnajdar, Milan Tomeš

"Kdyby Bůh věděl, že někdo bude prznit hokej takovýmhle výkonem, nikdy by nedopustil, aby voda mohla zamrznout." Kouč Hrouzek je v motivaci hráčů naprostá jednička a i když jsme k sobě chvilku hledali cestu, tak jsme si nakonec své role na střídačce ujasnili. Taky mě dost bavila naivní vychytralost striptérky Denisky, tajemství rolbaře Zbyni i angličtina hvězdy NHL Robina Guhy. Tohle si prostě musí užít každý, kdo má rád hokej, puk a tradiční "tak určitě".(9.5.2018)

Langmajer je v roli fanatického hokejového trenéra geniální a jeho výkonu nelze cokoliv vyčíst. Škoda jen, že některé vyloženě geniální scény a hlášky o to více kontrastují s prázdnějšími úseky. Jako celek mě to ale hodně bavilo a je to podle mě povedená přestřelená nadsázka z hokejového maloprostředí naší kotliny.(17.4.2018)

Lajna rozhodně lepší Vyšehradu, kde sice byly první tři díly excelentní, ale pak to upadlo. Lajna si držela vysokej standard v každým díle, bylo na co se koukat, navíc stopáž jednoho dílu 22 minut oproti trapnejm sedmi minutách od Štáfka taky potěšila. Langoš držel tenhle seriál hodně vysoko nejdřív sám, ale překvapivě Vagnerová mu udržela v dalších dílech krok. Škoda malýho prostoru pro Taclíka, ale celkově tleskám i nohama. Po fotbale a hokeji by mohl zkusit Obbod zabrousit do prostředí tenisu, myslím, že tenhle sport, kde v čechách kámen šuká cihlu, by si to zasloužil.(16.12.2017)

Vůbec to není špatné. Lajna je, hlavně v prvních dílech, trochu nedotažená. O svém stylu ovšem nepochybuje. A věřím že i kdyby žádný neměla, tak by jí ho vtiskl Langmajer úplně sám. S tak skvěle napsanou postavou snad ani nemohl zklamat. Slušných herců se v seriálu sešlo povícero a to i v epizodních rolích. Hana Vágnerová mě potěšila a Štěpán Kozub hodně překvapil. Dokonce bych si dokázal představit druhou sezónu, což mi u takového Vyšehradu, který většinu času přešlapoval na místě a kloudně nenaplnil ani čím dál kratší díly, zní jako úplná blbost.(7.1.2018)

Lajna má díky Bohu famózního Langmajera. Být tu v kůži Ruži někdo méně zdatný, byla by lajna mnohem slabší. První díly se trefují právě hlavně do eskapád slavného útočníka/trenéra a humor vyvolává právě to porovnání s realitou. Není to špatné. V dílech Pravda a Talkshow dojde ale na vážnější notu (i když stále hodně přisprostlou) a díly jsou skvělé. Odkaz na Ivana Hlinku je boží a talkshow s potopením povrchní moderátorky je úžasným zakončením debaty. Poslední díly jsou ale už hodně slabé. Langmajer je vyměněný, řeší se nevěra jeho kurvy a tak snad jen nahecování týmu na Kladno stojí za zapamatování.(8.2.2018)

• - Když trenér Hrouzek (Jiří Langmajer) veze syna do Havířova, tak zazní v rádiu jméno Vladimír Hrouzek, přitom se jmenuje Luboš. (keltos31)

• - Luboš Hrouzek (Jiří Langmajer) provádí po bytě Denisu (Hana Vagnerová). Zastaví se u fotografie pověšené na zdi, ze zápasu ČR : USA a Luboš pronese „Nagano“. Na fotografii je ale Karel Rachůnek, který v Naganu nehrál. (Frontier)

• - Na Hrouzkově bundě lze nalézt loga Montreal Canadiens, Boston Bruins, New York Rangers, Chicago Blackhawkes, Detroit Red Wings a Toronto Maple Leaves. (dandy11)