Lajna

(TV seriál)
  • angličtina The Line (festivalový název)
Komedie
Česko, (2017–2019), 6 h 4 min (Minutáž: 21–25 min)

Petr Kolečko

Jan Šťastný

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, (více)

Série(2) / Epizody(16)

Elitní hokejový kouč Luboš Hrouzek, olympijský vítěz z Nagana a bývalý hráč NHL, má před rozvodem s manželkou Helenou a hlavně se rozchází také se svým klubem HC Slavia Praha. Rozhodne se odejít z Prahy a začít znovu na místě, kde by ho asi nikdo nečekal... v Havířově! A nejede tam rozhodně sám. Chce v Havířově stvořit novou hokejovou legendu, Hrouzka juniora. Jméno Hrouzek totiž nikdo nikdy na dres azbukou nenapíše, dokud je Luboš naživu. Jméno Hrouzek patří na dres NHL! (Obbod TV)

Tosim

Tak nějak zjišťuju, že metoda, kdy se sportovci chovají jako magoři, přestává, alespoň na mě, fungovat. Prostě všechno ulítlé, od začátku až do konce, nebýt toho, že Langmajer je tak dobrý herec, nedopadlo by tak uspokojivě, když se jeho figura začala proměňovat z šaška v charakter (podobně jako v Neviditelných). Zajímavá byla pro mě účast chlapců z Pečeného sněhuláka. Petr Kolečko už by si mohl vzít od sportovních témat na chvíli tajmaut. Těším se na Most! ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Kdyby Bůh věděl, že někdo bude prznit hokej takovýmhle výkonem, nikdy by nedopustil, aby voda mohla zamrznout." Kouč Hrouzek je v motivaci hráčů naprostá jednička a i když jsme k sobě chvilku hledali cestu, tak jsme si nakonec své role na střídačce ujasnili. Taky mě dost bavila naivní vychytralost striptérky Denisky, tajemství rolbaře Zbyni i angličtina hvězdy NHL Robina Guhy. Tohle si prostě musí užít každý, kdo má rád hokej, puk a tradiční "tak určitě". ()

Djoker

Lajna trpí stejným syndromem jako její starší bratříček Vyšehrad. Po nabitém pilotu, který ze seriálu udělá hit internetu, je plný hlášek a zábavných scének, nastává úpadek a tvůrcům rychle dochází nápady, které by ho zase oživily. Lajna je přeci jen menším slepencem než Vyšehrad a nějaký vývoj postav se tady naštěstí uskuteční. K záchvatům smíchu zase dochází spíše při sledování dementa Laviho než trenéra Hrouzka. Lavický má to nejhorší z černých ovcí českého fotbalu jako Fenin, Limberský, Kulič a Pacanda. Přispěli mu i bezmozci Vácha a Bednář, kteří si tam dokonce zahráli. Tady je však hlavní postava napsaná podle jediného muže. Olympijský vítěz a úspěšný trenér Vladimír Růžička se po letech stal spíše svojí karikaturou (přítelkyně kurva, braní úplatků, tlačenka pro synátora) a teď i předobrazem pro buranského trenéra Hrouzka. Druhá série je už dost křečovita. 1. série: 60%, 2. série: 50%. ()

B!shop

Tohle je proste one man show Langmajera, jedna z jeho nejlepsich roli. Hokej nesleduju, ale sledovat Hrouzkovo pocinani je skvela zabava. Sem tam je to sice trochu slabsi, obzvlast druha serie uz takova pecka fakt neni, ale Langmajer to proste suverene za pomoci miliardy nadavek tahne kupredu. Lepsi 4*. ()

Malarkey

Vzorová odpověď na fotbalový Vyšehrad. A navíc seriál, který těží, ale i strádá z těch stejných problémů. Námět super, Jirka Langmajer představuje solidní lidský prase. Navíc ale veškerý ten zájem stahuje na sebe, takže jakmile není na obrazovce, je to vcelku o ničem. Přitom dobrých herců je tu poměrně dost a první série navíc parádně burcuje. Od průměrného začátku ke geniálnímu závěru. Druhá série už je celkově slabší. ()

• V hokejovém zápase (čas 14:00) padne gól do sítě Slavie. O několik vteřin později, kdy je záběr z hlediště, je vidět světelná tabule a na ní je skóre pořád 0:0. (Záry)
  • Na Hrouzkově bundě lze nalézt loga Montreal Canadiens, Boston Bruins, New York Rangers, Chicago Blackhawkes, Detroit Red Wings a Toronto Maple Leaves. (dandy11)
  • Kostel, který v několika epizodách seriálu figuruje, není ve skutečnosti v Havířově, ale v Ostravě. Jde o kostel Neposkvrněného početí Panny Marie na náměstí Svatopluka Čecha v Přívoze. (johnajz)