Lajna

(seriál)
  • Slovensko Lajna (více)
Trailer
Česko, (2017–2021), 9 h 32 min (Minutáž: 21–26 min)

Petr Kolečko

Jan Šťastný

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml. (více)

Série(3) / Epizody(24)

Elitní hokejový kouč Luboš Hrouzek, olympijský vítěz z Nagana a bývalý hráč NHL, má před rozvodem s manželkou Helenou a hlavně se rozchází také se svým klubem HC Slavia Praha. Rozhodne se odejít z Prahy a začít znovu na místě, kde by ho asi nikdo nečekal... v Havířově! A nejede tam rozhodně sám. Chce v Havířově stvořit novou hokejovou legendu, Hrouzka juniora. Jméno Hrouzek totiž nikdo nikdy na dres azbukou nenapíše, dokud je Luboš naživu. Jméno Hrouzek patří na dres NHL! (Obbod TV)

Trailer

Soweek

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ze začátku se Lajna tvářila jako kopie Vyšehradu, ale naštěstí se od toho odchýlila a našla si vlastní cestu. Dostáváme se do období, kdy internetové televize produkují lepší seriály než televize klasické a to nejen v US. Je mi líto pouze sprosté reklamy Dominika Haška, který je se svým podnikáním už velmi zoufalý. ()

major.warren

Lajna je prostě dobrá. Kolečko po krátkometrážním Vyšehradu opět s pořádným seriálem. Lajna ani Vyšehrad sice neobsahují poetiku a silné vyjádření, které mají Kolečkovy díla s režisérem Prušinovským, ale co se týče složky "zábava" tak funguje perfektně. Není to nic uměleckého. Jen opět skvělý Kolečkův námět, stojící na vynikajícím Langmajerovi, jehož Luboš Hrouzek je neskutečně skvěle napsaná postava, která v seriálu projde největším vývojem. Kolečko podává výtečný příběh jedné hokejové legendy, jeho syna a přítelkyně uprostřed Havířova více než vtipně. Režijně Lajna také ujde. Hudební složka sedí a úvodní píseň je perfektní. OBBOD seriály tvořit umí, ale chce to ještě trochu zapracovat na vyjádření a poetice, kterou má Okresní přebor a Most!. Ale pro pořádnou dávku černého humoru je Lajna ještě lepší než Vyšehrad, který nebyl vážný vůbec, tak Lajna si alespoň drží určitou dramatičnost, ale celkový pohled diváka pak vyjde jen jako vtipné dílo. A v tom je seriál nedotažený. Chce to vyladit pohled na jednotlivé sekvence, tak třeba v druhé sérii, která, doufám, bude stejně skvělá. Herecky se Lajně nedá nic vytknout. Krom skvostného Langmajera, tu skvěle ladí i Piškula coby jeho syn, Hana Vagnerová hraje prostitutku Denisku více než vkusně, a Norbert Lichý, to je kapitola sama o sobě, protože rolbař Zbyňa, ten je samé překvapení. Klára Dostálová, Taclík, pár tváří jako Neužil či sám Hašek, též potěší a mladý Kozub coby blázen Lupták je také skvělý. U mě 70% a čtyři krásné hvězdičky. Hlášky jsou nezapomenutelné, stejně jako Kolečkův příběh, ale chce to zapracovat na celkovém výrazu. Pak to bude o deset procent výše, ale první díl je v dějinách už teď a je asi nejlepší. ()

Nix

Langmajer dokazuje, že nepatří do starého železa a že i v česku se dokáže najít skvělý seriál o hokeji. Nikde jinde jsem ho neviděl tak dokonale hrát, ale já bych pod ním hrát fakt nechtěl. Seriál má nesmrtelné hlášky a celé to funguje na jedničku, zase se Kolečko předvedl, podle mne mu sportovní prostředí sedí. ()

Gogo333

OBBOD s Vyšehradem a Lavim docela zaujal, takže jsem byl zvědav jak dopadne Lajna. Z fotbalu jsme se přesunuli k hokeji (který je mi i bližší) a do hlavní role nasadili Langmajera a výsledek je výborný. Langmajer je perfektní a roli si evidentně hodně užívá a Vagnerová stejně tak. Seriál baví od prvního dílu po celou sérii. Druhou sérii si klidně nechám líbit. ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Kdyby Bůh věděl, že někdo bude prznit hokej takovýmhle výkonem, nikdy by nedopustil, aby voda mohla zamrznout." Kouč Hrouzek je v motivaci hráčů naprostá jednička a i když jsme k sobě chvilku hledali cestu, tak jsme si nakonec své role na střídačce ujasnili. Taky mě dost bavila naivní vychytralost striptérky Denisky, tajemství rolbaře Zbyni i angličtina hvězdy NHL Robina Guhy. Tohle si prostě musí užít každý, kdo má rád hokej, puk a tradiční "tak určitě". ()

• V úvodu si můžeme všimnout scény, kdy se manželka Helena Hrouzková (Petra Špindlerová) hádá s Lubošem Hrouzkem (Lukáš Langmajer) před domem a drží mu pod krkem synovu brusli. V jednotlivých střizích drží brusli opačně orientovanou. Jednou je špicí ke kamaře, podruhé je ke kameře brusle otočena patou. (MartinM)
  • Klub, ve kterém tančí Denisa (Hana Vagnerová) se nachází ve známé ostravské ulici Stodolní. (Flaveus)
  • Jedi, který je zmíněn na začátku epizody, odkazuje na filmovou sérii Star Wars. (Duoscop)

Související novinky

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Ve věku pouhých 59 let dnes zemřel velký sympaťák, rodák z Ostravy, filmový a divadelní herec Norbert Lichý. Zprávu potvrdila jeho rodina i Divadlo Petra Bezruče, s nímž je herec celý život úzce… (více)

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (více)