Danny Vinyard vidí vzor ve svém starším bratrovi Derekovi, který se po smrti otce, jenž byl coby profesionální hasič zastřelen v černošském ghettu, stal zapřísáhlým vyznavačem rasistických hodnot. Strmě stoupal v neonacistické skupině Bílá síla. Pak byl ale odsouzen za chladnokrevnou vraždu dvou černochů. Po třech letech v base se Derek vrací domů, ale už to není člověk jako dřív. Poté, co mu černoch ve vězení zachránil život, když se ho běloši snažili znásilnit a zabít, nedokáže být rasista. Jeho bratr Danny ale tento obrat nechápe, sám je členem Bílé síly. Ve škole má průšvih kvůli rasistické eseji. Proto se Derek sejde s vůdcem Bílé síly Cameronem a chce ho přesvědčit, aby nechal Dannyho jít. Všichni z gangu, jeho bývalí bratři, se však obrací proti němu, ani u Dannyho nenachází pochopení. Soukolí gangu se prostě točí dál. Semele i Dannyho? (TV Nova)

N3O

Drsný pohled do světa neonacistů s myšlenkou toho, že ne vždy musí správné to za čím si bytostně stojíme. Když jsem na tom byl v kině ve čtvrté!! tídě, bylo mi z toho opravdu špatně. Dneska to beru jako vynikající filmařinu. ()

Nightmare89

Keď som videl Svätý boj (The Believer), nechápal som ako skvele sa dá interpretovať problematika nacistickej ideológie v spoločnosti a hneď som ho odporučil mnohým svojím známym aby sme túto otázku aj náležite prediskutovali. Po zhliadnutí KHK som si bol tiež vedomý kvalít tohto filmu, no nadšenie aké som mal z "Believera" sa tentokrát nedostavilo v potrebnej miere (5*). Štyri "frčky" sú ale doma. ()

nooly

Jasné poselství. Moc si přeji, aby film viděli lidé, kteří to opravdu potřebují. Z hlediska obsahu plný počet, z hlediska formy 3 hvězdy. Občas nevyrovnané, chyby v návaznosti a střihu. Jo a detail nakonec, dlouho jsem neviděl film, kde by byl tolikrát koupen odraz či stín tága :] ()

Boudyy

Filmařina je to dobrá, ústřední dvojice Edwardů hraje výborně a i atmosféra basy či nacistických večírků je uvěřitelá. Co je neuvěřitelné, je příběh. Ač se to nezdá, Norton i Furlong hrajou labilní nepřesvědčené postavy, které každý utáhne na vařené nudli at´ už jim nakecá cokoliv, protože jinak by nebylo možné, aby zapálený nacista, který vraždil pro své přesvědčení se stal kvůli jednoho "negra" obhájcem práv, liberálem a kdovíčímještě. ()

J*A*M*B*O

Tak po druhom zhliadnutí musím trochu pozmeniť koment. Film bol fakt dobrý, ale na topku mi to nestačí. Proste niečo mi nedovolí to tam dať. Film som si užil naplno a na málo čo sa môžem posťažovať, kedže v hlavnom obsadení bol hviezdny Edward Norton. Bohužiaľ, nedám do topky ale za to dávam 10/10 bodov. ()

anyonecek

Ani nevím jak jsem se k tomuto filmu dostal, ale po shlédnutí mi to totálně vyrazilo dech. Určitě jeden z nejlepších filmů na téma nacismus a bílá/černá rasa. Oba Edwardové převedli úžasný výkon a ten závěr, to bylo něco neskutečného. Docela jsem si po tom přál vidět nějaký druhý díl, ale jsem rád, že žádný druhý díl není a tímhle dechberoucím závěrem to skončilo. V člověku tenhle film vyvolá mnoho otázek a alespoň mně se tahle tématika líbí a zde byla velice pěkně rozebrána. 100% ()

kubilov

Silný příběh o rasové nesnášenlivosti, podaný tím nejnaturalističtšějším způsobem, že lépe to snad ani vyjádřit nešlo. Rasismus je jeden z největších problémů lidstva. Ať už se týká židů, černochů, cikánů, asiatů nebo snad hispánců. Každá rasa má někde hluboko zakořeněnou nenávist k rase jiné, někdy ovšem tato nenávist přeroste v něco většího, což už je pak obrovský problém. Je to v každém z nás, je spousta lidí, kteří svou nenávist v sobě drží a nedávají ji najevo, pak jsou ti druzí, kteří se vyžívají ve vykřikování nenávistných hesel a tetováních, jaké můžem vidět i v Kultu. Právě touha vytvořit stát (v případě tohoto filmu městskou čtvrť) pouze z jedné rasy je neuskutečnitelná, proto je člověk odsouzen k žití pohromadě v promíchaném společenstvu několika ras. V Kultu hákového kříže je právě myšlenka žití v jednotě postupem času zatracována jako neuskutečnitelná a mění se v myšlenku společného žití, které je zejména ve Spojených státech, kde je opravdu vysoká míra imigrace, nevyhnutelnou součástí života každého občana. Derek Vinyard, hlavní hrdina, kterého bravurně ztvárnil Edward Norton, a který prošel právě onou transformací, může být vzor pro všechny, co ještě tápou nebo se kloní právě k nenávidící straně. Nemělo by to být o tom, jakou má člověk barvu, ale o tom, jak se chová a jaké má ideály. Bohužel někdy se stane, že vznikají předsudky vůči rase, která má ve zvyku krást a přiživovat se, čímž potápí ty slušné, kteří se s těmito předsudky musí dnes a denně vypořádávat. A nakonec, o tom to všechno je, nenávist je přítěž a život je moc krátkej na to, abychom ho prožili v nenávisti. Za myšlenku, provedení, atmosféru, způsob vyprávění, Edwarda Nortona i Edwarda Furlonga dávám maximální hodnocení. Jedno z těch, které si film zaslouží i přesto, že má jisté nedokonalosti a v některých momentech malinko pokulhává. Kult hákového kříže je kult. ()

kubas369

Film, který si po právu našel místo ve filmové historii. A s Edwarda Nortona alespoň v mých očích udělal Pana Herce. ()

Pitryx

Pohádka o napraveném lumpovi, obalená jako řízek do filosofiských žvástů, které zde však jaksi nesplňují účel. Nesnáším ve filmech retrospektivy, zde však tvořily část, která mne více bavila a zajímala, nežli hlavní část filmu jako taková. Od koncertu a vyprávění o krimu jsem už jen čekal, kdy se objeví starý, dobrácký černoch. No a ejhle, objevil se. Netuším, co tohle dílo znamenalo, ale dva lidi kradli Derekovi auto a on je prostě zabil. Z mého pohledu práva naprosto v pořádku. A je zcela lhostejno, zda má zloděj barvu kůže černou, či modrozelenou. Mimochodem, nevím, co to držel v ruce, ve zbraních se nevyznám, ale nebylo těch výstřelů nějak moc?? Závěr filmu je už super nudný a strhávání symbolů ze zdí je dokreslovačka pro malé děti. Jak jsem zmínil na začátku, pro mne pohádka a dosti naivní. Ovšem 20% za ty ksichty v kriminále, ty byly hustý. A stopáž je také zbytečně dlouhá, divák mohl být poučen o hodných menšinách v mnohem kratší době. A ještě něco tedy přidávám za velmi poučnou závěrečnou scénu s hodným spolužákem. Jen by mně zajímalo, zda starší bratr opět změnil názor. Tak a teď ještě tu o Červené Karkulce. A o překladu orig. názvu českými pomatenými distributory už nemá ani smysl psát.2810201111037/11354 ()

HEED

I po tolika letech se jedná o velmi silný film s dechberoucím hudebním doprovodem. Herecké výkony hlavních a vedlejších rolí je tak uvěřitelně zahraný. Životní role Edwarda Nortona, dodnes mám ten hrozivě a přitom autoritativně vypadající obličej před sebou, když jej vidím v jakémkoliv jiném filmu. Co se týče Edwarda Furlonga jakož to mladšího brášku, který naprosto propadl fašistickým propagandám skrze svého staršího bratra, ve kterém se shlédnul. Samotný film a myslím že stále dost citlivé téma, kterým se zabývá, dokáže i v dnešní době dost silně zapůsobit. Pokaždé když film vidím, cítím pořád to stejné mrazení z některých situací. Než film skončí, tak oční víčka mám natolik vlhká a já jdu spát s hořkým pocitem a slzou v oku. Jak se lidé dokáží nenávidět, i když je to zbytečná zátěž. Ale asi to máme v povaze, sami sebe navzájem ničit. Závěrečný citát z referátu o tom jaký dopad mělo chování Dereka, to je něco, co by si měl člověk zapamatovat. Zde mi chybí šestá hvězdička. ()

Brano

Film, ktorý ukázal, že všetci máme možnosť zmeniť svoje životy, že nikdy nie je neskoro začať znovu. Film ma až tak veľmi nenadchol, ale dávam o niečo väčšie hodnotenie za výborný slovenský dabing, lebo tento film je skôr postavený na dialógoch ako na akcii. A pri našom dabingu to dodalo filmu šťavu. Norton výborný, ale Furlong neviem či to je len tou postavou, ale prišiel mi dosť nesympatický. Keď si spomeniem, že ten chlapec hral v Terminátorovi, až sa mi nechce veriť. ()

Skendl

Emotivní konec tohoto filmu jen podtrhl jeho dokonalost. Neviděl jsem lepší film, který by lépe ztvárnil problematiku rasismu se vším co přináší. Až se stydím, že jsem ten film viděl až teď. Zařadil bych ho do TOP100 filmů, které musíte vidět, než zemřete. ()

Guran

Na tento snímek by se měl podívat každý, kdo někoho nenávidí. Jak zní na konci filmu... Člověk by měl být přítel, jak černoch, tak bílej, nebo rom a český běloch, nebo muslim s křesťanem. U nás v Čechách jsou případy o romech čím dál větší a není čemu se divit, že je celý národ nenávidí a nikdo s tím nic nedělá. Jestli u nás jsou nebo teprve vzniknou gangy, tak to bude podobné, jako je to v tomhle filmu. Špičkově zazářili Edward Norton a Furlong. Brilantní film o kterém budu hodně dlouho přemýšlet. ()

kelto44

Derek (Edward Norton) žil spolu s jeho rodinou šťastný život. Jeho život sa ale zmenil, po smrti jeho otca pri práci v černošskom ghettu sa stane stúpencom neonacizmu. Keď sa mu jednej noci snažila skupina černochov ukradnúť auto, dvoch z nich zastrelil a tak sa dostal na 3 roky do väzenia, kde začína chápať aj záporné stránky tejto organizácie. Domov sa vracia ako iný človek, no mal tam ďalšie nemilé prekvapenie - neonacizmus začal uznávať aj jeho mladší brat Danny (Edward Furlong). Derek začína chápať, že návrat do normalného života nebude veľmi ľahký. Edward Norton v tomto snímku ukázal, čo všetko vie, a že vie zahrať aj rolu, ktorá mu vôbec nesedí. Kult Hákového kríža je kultovný film, pri ktorom sa rozhodne nebudete nudiť. Za mňa to je jeden z najlepších filmov všetkých čias a dovolím si ho odporúčiť každému človekovi. /100%/ ()

teba

Na film s takovou tematikou je tu jen minimum násilí, ale i tak jsem měla od začátku do konce staženej žaludek. V podstatě hrozně jednoduchej příběh a i přes to, že už je to nějakej pátek, kdy se točil, pořád sakra aktuální... ()