Power Rangers: Strážci vesmíru

• USA Power Rangers (více)

Film Power Rangers: Strážci vesmíru sleduje osudy pěti teenagerů, ze kterých se musí stát mimořádní bojovníci poté, kdy se dozví, že jejich městu Angel Grove – a celému světu – hrozí zničení od mimozemských bytostí. Osudem vybraní hrdinové si rychle uvědomí, že jedině oni mohou zachránit planetu. Ale aby ji mohli zachránit, budou muset vyřešit vlastní životní problémy a spojit se jako Strážci dříve, než bude pozdě. (Freeman Ent.)

ER

Dost jednoduše natočený film,který nedokázal přenést "vyjuchanou" atmosféru animovaného seriálu. ()

Mik_e

Jeden z nejbizarnějších výdobytků televizních obrazovek, morfující parta teenagerů, se vrátil. A tentokráte s velkou pompou na plátna kin, s velkofilmovým rozpočtem v zádech. Tato původem japonská série (Super Sentai frančíza) je tu s námi již nějakých třicet let, tak proč to nezkusit znova, pro moderní mladé diváky, zvyklé již na jiné společenské pořádky. A tumáš. Máme tu opět pětici barviček, každá příslušící jednomu strážci. A jména si bere rovnou z nejslavnější, původní party. Jenže ouha. Místo sympatické pětky čtyř bělochů a jednoho černocha tu máme sraz tří bělochů, jednoho míšence a jednoho černocha nevyjasněných sexuálních orientací, nedej bože na někoho zapomenout či někoho urazit. Takže i když mi to s filmem příjemně uteklo (pardon, k ději se moc nevyjadřuji, ale kdo zná seriál, zná i tohle - bum bum, zordi, bum bum, megazord, bum bum, vyhráli jsme, jde se domů) taky tyto hollyúdské tendence sociální progrese a genderového liberalismu mi fakt vadí čím dál víc. A čím víc to do filmů budou cpát, tím víc mi to bude vadit. ()

Maximilianus

Film mal potenciál, ale ani nie, že by ho nevyužil, skôr ho z väčšej časti zabil (ne)akciou, primitívnymi dialógmi, situáciami a jednaním postáv. Navyše to bolo miestami moc teen a naivné až detinské. Inak mi to teen prostredie nevadilo a nevadilo mi ani dlhé zoznamovanie sa s novonadobunutými silami. Problém bol v tom, že v poslednej chvíli, keď už silu morfovania potrebovali, tak ju získali. To mi prišlo príliš skratkovité a urobené tak, aby sa konečne naplnil cieľ, ale neprišlo mi to reálne a ani to reálne nebolo. Postavy sa akože narýchlo spoznali a to stačilo. 2,85 ale dávam kvôli všetkým výtkam 2*. ()

Kingjiri

Scénář je v lepších případech standardní teen podivanou, jenže ani dětinský pasáže mu nejsou cizí. Občas se zdá, že nebude děj tak předvídatelnej, ale nakonec je příběh jedno velký klišé. Obsazení Elizabeth Banks a Bryana Cranstona mi vzhledem k jejich postavám (záporačka byla hodně tragická) přišlo uplně zbytečný. Akce mohlo být víc a zejména finále trpí unylou režií, takže nemá žádnou gradaci ani zajímavý pasáže a vůbec se nedá označit za vrchol filmu (ten uplně chybí). Kdyby nebyl rozpočet 100 mega, dalo by se s přihmouřenejma očima mluvit o neškodný žánrový jednohubce. S takovymhle rozpočtem jsem ale čekal mnohem víc, než jen horko těžko průměrný akční scífko se skromnější porcí akce a jen několika povedenejma vtípkama / momentama. ()

Mouchal

Co asi tak může vzniknout, když se vezme devadesátkový béčkový (i k tomu béčku to mělo tehdá daleko) seriál a přepracuje se do moderně pojatého béčkového filmu? Přesně tohle. Dvouhodinová cringe volovina, kde slyšíte slova jako "morfujeme" nebo "Megazord". Ale člověk se občas někdy na nějakou takovouhle chujovinu kouknout potřebuje a Power Rangers tohle splňovali dokonale jak tehdy, tak i teď. A jestli tohle není důkaz toho, že remake Strážců se povedl přesně tak jak měl, tak už nevím, co víc byste potřebovali. Je to celý dětinský, pitomý a efekty poměrně zastaralý, ale nebudu lhát a přiznám, že jsem se celkem povozil na vlně nostalgie a film mě chvílema i bavil. Dokonce ani ta pětka teenagerů nebyla nakonec tak na pěst, jak jsem se obával. Takže ve výsledku koukatelná blbost (ikdyž se možná před někým budete stydět přiznat, že jste jí viděli). 55% ()

Ceberus

Velmi silné tři hvězdy... Původní seriál si matně pamatuji z dětství, takže nostalgický efekt to mělo. :-) Zpracování ani vizuální efekty si v ničem nezadají s áčkovými Transformery, jejichž hodnocení - co se týče zpracované látky - bych mohl jen zopakovat: ano, je to dětská tématika, ale v rámci tohohle omezení to nejspíš lépe natočit ani nešlo. Elizabeth Banks asi bavilo hrát záporačku, protože hodně přehrává, ale počítám, že se jen věrně drží originálu. :-) Mno úplně nejvtipnější na tom všem ale je, že pod vlivem soudobé politické hyperkorektnosti jsem měl chvíli podezření, zda obsazení asiata, afroameričana a latinoameričanky v hlavních rolích není až novinka současnosti - jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že asiatka a afroameričan byli i v původním seriálu - jelikož si jejich barvy pleti ani nevybavuju, evidentně mé dětské já nebylo poznamenáno dnešními všudypřítomnými SJW. A co víc, na rozdíl od tohoto filmu se tehdy v seriálu ještě nebáli obsadit afroameričana do role černého a asiatku do role žlutého power rangera. :-D ()

Nix odpad!

Pokud jste někdo jako já počítal s nějakým dobrým restartem strážců, tak jste se nechali napálit jako já. Těšil jsem se až zase bude morfování v módě, jenomže tohle akorát uvrhlo morfování zase do propadliště a kdo ví, jestli vůbec vzejde zase na povrch. Je to nudné, vtipné (tím špatným způsobem) a herci nemohli být ještě horší. Nevím co jinýho říct, jdu zamáčknout slzu protože jsem byl zase zklamán a ošálen trailerem. To už si raději pusťte seriál, pokud teda na to máte odvahu a není Vám 10. ()

Clark_Kent

Když jsem usedl v kině, rázem jsem se vrátil v čase i zpět do dětských let a to přesně do roku 1993. Kdy běžel v TV ten klasický seriál s barevnými Strážci vesmíru, každou sobotu ráno pokud si vzpomínáte. Hned na úvod apeluji, že tahle podívaná je něco extra pro všechny fanoušky původního seriálu. Nicméně mě překvapila kvalitní vztahová výstavba filmu a jednotlivých postav. Fantastický hudební doprovod po celou dobu ukázkového příběhu, zkrátka vypněte mozek a nechte se unášet a dostanete perfektní odvaz. Elizabeth Banks je v roli Rity Repulsy dosti energická, dokonalá záporačka se zelenou a ta ji sedla neskutečně moc. Z mého pohledu byl výrazně charismatický i hlavní mentor Strážců vesmírů Zordon v podání Bryana Cranstona. Když už se budete nudit, tak doporučuji skočit do kina a rozhodně si nenechat ujít tuto teenagerovskou oddychovku. PS: Ke konci filmu si hodili cameo i dva předěšlý strážci z původní série z roku 1993. Jason David Frank zelený ranger a Amy Jo Johnsonová ružový ranger. ()

vZeč

Jedna hvězda navíc kvůli místnímu celkovému hodnocení. Je to blbost většinou nefunkční, ale občas má dost fajn momenty, hrdinové nejsou většinou na zabití, nejsou úplně céčkoví a prostě občas to funguje přesně tak, jak chce. K tomu roztomile pitomý scény. Je to sice maximálně průměr, ale po pátých Transformerech vyloženě slast. ()

MAAUZ

Ze začátku se ve mě silně vařila krev, ale pak jsem pochopil, že noví Power Rangers měli být vlastně jen předělaní původní, devádesátkoví Strážci s updatovanýma maskama. Prostě parodie. Časem se na plátně objeví nejspíš i dvojka, ale to už bude fakt hlína. ()

incognito

Nic jsem nečekal. A byl jsem mile překvapený. Ano, jistě to není tak sofistikované jako Marvelovky, ale je to docela dobré. První půlka mi připomínala Kroniku. Škoda, že obě slečny si jsou docela dost podobné a špatně aspoň pro mě rozpoznatelné. Příjemná oddychovka. ()

viky13

Jako kulisa snad fajn, ale je to jen další tuctovka, která nemá originality ani co by se za nehet vešlo. Všechny tyhlety filmy začínají stejně, gradují stejně (nebo spíše negradují) a překvapení...končí stejně. Ale já jim vždy, s chutí sobě vlastní, znovu dám šanci, dokázat mi opak. ()

TornadoETA

Původní nováckej seriál jsem tehdy žral, ale teď na to člověk samozřejmě pohlíží s klepáním na čelo, nicméně u tohoto znovuoživení tomu nebude jinak. První půlhodinka bavila .. sranda, kamarádství, prostředí ve škole, seznamování s novými schopnostmi. Ale jakmile vlezou do mim. lodi, tak to šlo dolů jak po schodech v paneláku ... ()

JohnZ87

Kdo by si nostalgicky rád nazavpomínal na dětská léta s Power Rangers? Tvůrci si evidentně kladli za cíl vytvořit novou "modernější" verzi Strážců pro současnou generaci, která by ošem byla dostatečně věrná originálu, a to se vcelku podařilo. Kdo přišel do styku s původními Strážci vesmíru, tak asi od filmu mnoho nečekal, většina epizod jela podle podobného mustru - boj s hromadou nezajímavých morfelínů, záporák, megazáporák... strážci, strážci v zordech, poskládání se v megazorda... Nejinak je tomu i zde. Ovšem přestože je to origin film, tak je docela roztahaný. Ačkoli noví "strážci" získají své schopnosti relativně brzy, opravdovými strážci se stanou cca 20 minut před koncem. Samotné akční finále má pár světlých momentů, vesměs se ale jedná o klasické klišé. Potěší pár hlášek-narážek na jiné filmy (Smrtonosná past, Transformers,...). Film se snaží tvářit poněkud dospěleji, ale bohužel si s sebou nese mnoho neduhů svých seriálových předchůdců. Potěšilo cameo dvou původních strážců Tommyho (Zelený / Bílý) a Kimberly (Růžová). 60% ()

Martini98

Hodinu a půl trvá než se to stane, do té doby je to celkem zajímavé, ale bez pořádné akce. A až nastane zmorfování, tak přichází zklamání. Špatná akce a trapní záporáci. ()

misar3

Kolosální teenagerovská nuda. Slabé bojové scény, podivná logika postav... Občas celkem zajímavá práce s kamerou. ()

Godhaj

,,I am talking robot, you can trust me.“ Noví strážci mě příjemně překvapili. Čekal jsem slaboduchou slátaninu, ale dostalo se mi slušného akčňáku pro mladistvé. Příběh je určen především jim a je postaven na jejich pubertálním odcizení od rodičů a dalších autorit. Společně se musí zkamarádit a porazit zlou Ritu. Příběh je tedy poměrně jednoduchý a přímočarý. Hodně času je věnováno tréninku a přerodu pětice individualit v kompaktní tým. Záporačka Banksová má šmrnc a pěkně si svou roli užívá a zordy jsou taky pěkné. Samozřejmě to své mouchy má, není to bůhvíjak zajímavá filmařina, ale na jedno zkouknutí je to dobré. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Škoda těch podělaných 70 minut uprostřed stupidními kecy debilních děcek (moderní trend obsazovat všude středoškoláky). Zbytek hodnotím díky nadšení z nostalgie. ()

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot

25.10.2020

Charlieho andílci kompletní?

Charlieho andílci kompletní?

02.07.2018

Remake Charlieho andílků je tutovka a film už v podstatě posledních pár měsíců jen završuje obsazování hlavních postav. Dříve oznámené herečky Kristen Stewart (Stmívání, Personal Shopper) a Lupitu… (více)

Deadpool a ztracená ponorka

Deadpool a ztracená ponorka

17.06.2018

Už je to pár let, co se objevily zprávy, že Sam Raimi (Spider-Man, Stáhni mě do pekla) natočí mysteriózní film o Bermudském trojúhelníku. Nyní to vypadá, že se projekt konečně začal hýbat kupředu, do… (více)

Strážci vesmíru to nevzdávají

Strážci vesmíru to nevzdávají

03.06.2018

Zatímco nedávný pokus o přenesení populární televizní série Power Rangers: Strážci vesmíru na velká plátna nedopadl nijak slavně, společnost Hasbro je zdá se připravena dát Strážcům vesmíru druhou… (více)