Dříve než zemřeme

• Švédsko Innan vi dör (více)
Švédsko / Německo / Norsko, (2017–2019), 17 h 38 min (Minutáž: 58–60 min)

Hudba:

Niclas Frisk

Marie Richardson, Adam Pålsson, Magnus Krepper, Alexej Manvelov, Sofia Ledarp, Sara Jangfeldt, Cedomir Djordjevic, Richard Forsgren, Sandra Redlaff (více)

Série(2) / Epizody(18)

Policejní vyšetřovatelka Hannah (Marie Richardsonová) není žádnou ostřílenou dobrodružkou zvyklou prožívat kdovíjaká dobrodružství. Pracuje na oddělení finanční policie ve Stockholmu a spíše se ohání čísly než služební zbraní. Její vztah s vlastním synem Christianem (Adam Pålsson) je na bodu mrazu. A to především proto, že se sama postarala, aby byl zatčen a strávil dva roky ve vězení za přechovávání drog. Jinak to je s jejím ženatým kolegou, který je zároveň jejím milencem. Když se ztratí neznámo kam, Hannah se rozhodne vzít osud do vlastních rukou. Rozjede policejní vyšetřování a přebírá rozjetý případ smrtelně nebezpečného a dobře organizovaného gangu zločinných motorkářů. Zatím netuší, že ji čeká přímý střet s jeho obávanou šéfkou a matriarchou Dubravkou (Malgorzata Pieczynská). Ani nemůže vědět, že během náročné policejní operace prožije dvojnásobný šok, když odhalí identitu tajného informátora… Temný severský kriminální seriál Dřív než zemřeme je plný nebezpečí, nervy drásajícího napětí i nečekaných zvratů a překvapení. (prima+)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (10)

Série 1 (2017) (S01)

Herecky a atmosferou velmi slusna severska zalezitost. Tentokrat z oblasti prenikania silnejsej balkanskej rodiny do nekaleho "podnikania". Kriminalna linia a dianie v policii je opat velmi slusne hoci obcas trochu naivne, ci od tvrocov rovno namixovane. Rozhodne vsak nadpriemer, ktory zabavi. Odporucam. 80% ()

Epizoda 1 (2017) (S01E01)

Zaujalo, hoci ako otvarak to mohlo byt lepsie. Zo trikrat z toho sla amatercina. Pribeh, hoci velmi jednoduchy ma vsak potencial. Uvidim, ci ma dalsi diel udrzi. ()

Epizoda 2 (2017) (S01E02)

Konecne sa dej pohol. Hoci typicke zachrany na poslednu chvilku, ci minutie sa o par sekund s cielom, ktory sledujete, je v tomto zanri az prilis naduzivane. Moze byt. 60% ()

Epizoda 3 (2017) (S01E03)

Ta hra na macku a mys pri sms-kovani si so synom, pripadne jeho "prepasnutie" na sledovacke akurat, ked si zapisoval jedlo na nakup, je uz moc naduzivany postup. Zvrat v zavere sa ponukal. Moze byt. 65% Detektiv v zavere svojim konanim asi voci nadriadenej nic neriskoval, kedze boli uzky kruh zasvatenych. ()

Epizoda 4 (2017) (S01E04)

Tetovanie karteloveho vodcu ineho statu na chrbte nezavisleho macho-leadra mi absolutne psychologicky nesedelo a prislo mi dost prvoplanove, pretoze to mal byt akurat dolezity hint pre vysetrovanie. Konecne i samotni vysetrovatelia ukazali, ze tam nie su len ako hlupe krovie a prisli s podozrenim na vlastne rady. A ten zaver? Nuz tazko prevazi pud sebazachovy, ked je zena, do ktorej si "zahladeny" tak "talentovana" a ty nadrzany a i plny adrenalinu z permanentneho stresu. ;) ()

Epizoda 5 (2017) (S01E05)

To natahovanie uz bolo az prilis, konecne sa to utalo. Aspon dufam. Mierny nadpriemer. Inak to co sa zbehlo s vodcom Mobsters a typek i tak odisiel odzbrojeny....wtf!? ()

Epizoda 6 (2017) (S01E06)

Zatial jednoznacne najlepsia cast. Z Christiana sa stava adrenaline junkie a zrejme prichadza o pud sebazachovy. A tentokrat nejde "iba o flirt". Nezda sa mi vsak, ze by hocikto "prehodil vyhybku" tak rychlo, na zaklade jednej omluvnej SMS, ked mate s dotycnou/dotycnym hlboky dlhorocny negativny vztah. Ale to uz sme moc hlboko. Slusny diel. Odsypa to. ()

Epizoda 7 (2017) (S01E07)

Drsne a plne napatia. Opat vydarena cast. Akurat uplne nechapem tu psychicku pohnutku nakoniec predsa len potiahnut kohutik, ale mozne su viacere. ()

Epizoda 9 (2017) (S01E09)

Operacia sa konecne rozbehla a vyzera to tak, ze obe strany su vedene, alebo "vodia za nos". Velmi slusna atmosfera. Som zvedavy, ako to nakoniec rozmotaju. A ci to nebude len taky ciastocny koniec pre dalsiu seriu. 85% ()

Epizoda 10 (2017) (S01E10)

Ze ten typek bude "krtek", to mi nenapadlo. Co je i jasne, pretoze indicie a naznaky jasne ukazovali na dvoch inych...samozrejme to bolo zamerom tvorcov. ;) Zaver nahanacky sice nechany na nahodu, ale je jasne, ze chceli mat vsetkych na volnom priestranstve. Kazdopadne, zahrane velmi slusne. Dalsi seria bude zrejme venovana hladaniu "krtka" v policajnych radoch plus mozno nejaka ina hlavna linia. Moze byt, hoc trosku naivne. 80% Tesim sa na dalsiu seriu. ()