Na celém světě se díky mimozemským vlivům zblázní veškeré stroje a jejich jediným cílem se stáva zahubit své stvořitele - lidi. Hodně nesourodá skupina lidí je uvězněna v jedné dálniční benzince. Tu obléha několik kamionů kroužících stále kolem dokola. Nutně potřebují dotankovat, aby mohli napadat další lidi. Neustále přitom přijíždějí nové stroje a snaží se za jakoukoliv cenu přimět osádku benzínky k poslušnosti. Situace se stává kritickou... Tentokrát se námětu podle knihy Stephena Kinga zhostil sám spisovatel a pojal ji jako nefalšovanou béčkovou záležitost. (Ruut)

pornogrind

Film jsem viděl minimálně 20let nazpět a po těch letech jsem si dal repete. Líbilo se mi to tenkrát a líbilo se mi to celkem i teď. Ikdyž samozřejmě pár výhrad bych k tomu měl. Ale proč se v tom zbytečně pitvat když šlo o režisérskou premiéru(zároveň asi i derniéru) Stephena Kinga. Úvodní 30minutovka nastolila celkem svižný tempo a tak není divu, že poté film zvolní ale v závěrečných minutách už je film zase o něco víc akčnější. Dalo by se to natočit určitě líp ale taky podstatně hůř. Takže za mě film na pohodu. Pro oddechovka kterou jsem si rád po těch letech zopakoval. 3hvězdy ()

DJ Obelix

Jediná povídka Stephena Kinga, kterou si mistr sám zrežíroval, trpí ve své druhé polovině přílišným ubráním na tempu. To je však jediná výtka, kterou vůči tomuto filmu mám. První část filmu je brilantní přehlídkou soubojů strojů proti lidem a 80ky z toho smrdí na sto honů. A celým filmem vás navíc provází hudba výhradně od AC/DC. Takhle si představuji ultimátní béčkovou nálož a jen marně přemýšlím, proč si zrovna tento snímek "nezasloužil" DVD vydání v ČR... ()

Webb

Stephen King je dobrý a známý spisovatel. Kéž by se to mohlo také říct o jeho režijní práci. Je mi jasný, že je to jeho první film ale hned ho takto zmastit? To se opravdu nesluší nositeli takovéhoto jména. O hereckých výkonech se tu zmiňovat raději nebudu, je to totiž učiněná hrůza. ()

Jordan

možno by som mal tajiť, že som chvíľu uvažoval až nad piatimi hviezdičkami, ale tento predchodca všetkých terminátorov a matrixov o tom, ako sa nami vytvorené prístroje vymkli spod našej kontroly a postavili sa bezmocnej ľudskej rase, sa mi bohovsky páčil; kingovi fanúšikovia isto zatracujú tento film, pretože by čakali, že keď dostane autor možnosť sfilmovať si svoju vlastnú predlohu, tak staví na svoje silné zbrane, ktoré ho preslávili - psychológia, vykreslenie postáv, viacplánový príbeh a pútavá téma, vyšinutí jedinci a mrazenie na chrbte, no nestalo sa tak a nepripravení možno zažili šok; kto však vie, že pán king má okrem nadania na mrazivé príbehy a originálneho rozprávačského talentu aj nesmierne vyvinutý zmysel pre humor - a ak sa viete poriadne odreagovať pri béčkach - tak si maximum overdrive zaručene zamilujete ako ja, pretože je to skvelá jazda plná odkazov, vtípkov, nekorektného čierneho humoru, béčkovej uvoľnenosti, správneho drsňáka esteveza a hardrocknrolu v podaní AC/DC, má to šťavu a nesmierny nadhľad; ()

Kudly4

První a zároveň i poslední film Stephena Kinga, který si sám režíroval (jediný důvod, proč jsem se na to podíval). V té době se totiž tohle bláznivý béčko stalo propadákem. Ani se moc nedivím, Vzpoura strojů nabídne sice pár vtipných a šílených momentů, ale jinak je to celkem pěkná nuda. První polovina se ještě dala, ale jakmile všichni dorazí na benzinku, film ztratí tempo i humor. Slabší tři hvězdy. ()

Anderton

Mohol to byť hororový krvák, ale je z toho komediálny krvák. Prečo nie, funguje to celkom slušne. Samozrejme logika nefunguje vôbec, ale o to sa ani nikto nesnažil a divák určite o ňu ani záujem mať nebude. Je otázka, či AC/DC tu je pre film, alebo film je tu pre AC/DC. Maximum Overdrive totiž najlepšie funguje ako 90-minútový videoklip k ich hudbe. Škoda, že sme sa na konci dočkali len suchého titulkového konštatovania vyriešenia situácie a King sa neodvážil vydať aj do vesmíru a ukázať nám, ako uvedená akcia prebehla. Kniha zrejme bude myšlienkovo bohatšia, tu je nám všetko ponúknuté ako na tanieri. ()

Filmmaniak

Už jste někdy viděli, aby se patnáctitunový kamion (zcela nenápadně :-)) přiblížil zezadu ke své budoucí lidské oběti? Tak tady máte jedinečnou možnost. Docela příjemná a vtipná pitominka na jedno použití, které dodává grády hudba AC/DC. ()

PetrPan

Vymaštěné béčko, které od Kinga asi příliš lidí nečekalo. Mistr hororu se však se svým režisérským debutem nijak nemazal a vychrstl na diváka půl druhé hodiny dlouhý heavymetalový videoklip. A soundtrack je prakticky to jediný, co mu žeru. AC/DC a jejich pekelné zvony totiž dokážou vlít krev do žil i takové srágoře, jaká mu z Maximum Overdrive vyšla. Povídku Náklaďáky už si nepamatuju, ale je víc než jasný, že kdyby to Kingovi takhle natočil kdokoliv jinej, bude se soudit o svý jméno v titulcích, a to i přesto, že to úlet být měl. Holt už nemám ty správný buňky. Horror Challenge Tour 2016 a Seznamte se s... Stephen King ()

Vitason

Stephen King natočil film podle Stephena Kinga a jak to tak vypadá, tak především ho natočil pro Stephena Kinga. Hororový mistr se tak trochu alibisticky vyhnul nějaké hororové záležitosti a místo toho se vydal do zábavných béčkových vod, kde krásně zní kytárky jeho oblíbených AC/DC. Co na tom, že film postrádá jakoukoliv logiku? Co na to, že obklíčení hrdinové sedí uvnitř benzínky, jejíž sklep by vybavil půlku české armády, a vůbec se nesnaží prostřílet ven? Co na tom, že se hrdinové plíží z benzínky ven kanálem a zpátky v klidu prokličkují mezi kamióny? Co na tom, že zešílely všechny stroje a jen osobní auta zůstala v klidu? A konečně co na tom, že scénáristický popis práce hlavního hrdiny Emillia Esteveze spočívá jen v tom, aby se včas přišel podívat na nový přírůstek pro hrobníka? Když totiž přistoupíte na Kingovu hru, tak vám tyto logické nejasnosti budou úplně buřt, protože tady děti přejíždí parní válec a jejich trenéra vraždí automat na limonádu. Kromě několika hluchých míst je to docela zábava s parádní hudbou. Takže 3* si King určitě zaslouží. Tenhle film je tak špatný, až je dobrý:-) ()

Chrustyn

Jeden z těch filmů, který ocení jen ti, kteří ho viděli v době vzniku. V dnešní době to asi nikoho nedostane. Já se bavil asi prvních 30 minut. ()

Yardak

Brutální béčko natočil King a snad to i tak chtěl, ale ať raději píše povídky a romány:). Když se začíná rodit vzpoura strojů, tak uvidíme hned několik zajímavých scén, jenže pak film postrádá atmosféru a spád - občasné akce na benzínce jsou velmi primitivní, někdy i nelogické. Herci také nic extra nepředvádějí. Někoho alespoň potěší hudba od AC/DC. 2 a půl hvězdy. ()

jojinecko

2,5*/5 ...Brutálne najbéčkovitejšie béčko, kde suverénne najzaujímavejším aspektom je meno "režiséra" a tak isto aj scenáristu. Spočiatku je to sranda (zblbnuté stroje, uletené postavy,...), postupom času sa však z toho stáva nudný kolovrátok...Skrátka Kingov rozmar a úlet, ktorý si mohol dovoliť vďaka dobrej vôli producentov. Nie je to prúser, ale odporúčam len fanúšikom pokleslých žánrov a fanúšikom S.K. ()

honajz odpad!

Přehlídka zvrácených nechutností bez ladu a skladu, bez děje, příběhu, čehokoliv. Koukat na to, jak parní válec válcuje děti, se mi moc nelíbilo, a ostatně i později mi přišly některé ty akce samoúčelné. Kdyby to aspoň mělo nějaký nadhled, černý humor, ale nic, nic. Ani hudba AC/DC tomu nepomohla. ()

anderson

Totálne podhodnotený film, ktorý doplatil na to, že nebol komerčne úspešný. "Kritici" teda spochybnili jeho očividné kvality a už "se to s ním vezlo". Ja si naopak myslím, že na debutanta tu KING odviedol kus poctivej roboty a ponúkol nám remeselne zvládnutú sci-fi komédiu s nezabudnuteľným soundtrackom AC/DC. Skladba YOU SHOOK ME ALL NIGHT LONG je nadpozemská. (16.10.2007) ()

Pítrs85

Tomuhle hehehororu od páně Kinga můžete dát buď odpad! anebo napálit pět hvězd, protože je to buď tak hrozně hrozně debilní, anebo je to skrytej majstrštyk. A jelikož bych jen nerad škodil něčemu, co jsem asi nepochopil (a co nejspíš pochopil jen samotnej Štefan), tak holt musim do plnejch. Škoda jen, že z nasranýho elektrickýho nože a dalších strojů chtěly vraždit už jen nasraný TIRáky. Ale scéna, kdy přejede válec na sračky malýho kluka na baseballovým hřišti, jo, takovou už dneska neuvidíte :-) ()

eraserhead666

Jako povídka je to dobrý, jako filmová povídka by to bylo taky dobrý. Z celého filmu je zcela evidentně jasné, že je to strašně natahovaný, aby to mělo tu správnou stopáž. Začátek se mi docela líbil – bankomat, kouč a automat na kolu, rozjetí parním válcem atd. - dobrý hororový propriety, ale pak už se to všechno omezí jen na kamiony a stává se z toho nuda, kterou osvěží jen novomanželka (tak nesnesitelná, až zábavná) a stopařka (tak nějak normální ženská, která těší tím, že nemá žádnou charakterovou „úchylku“, prostě je úplně normální). A ten závěr je takovej hrozně nijakej, ani nemáte radost, že to skončilo jak to skončilo, nijak s tím nesoucítíte. King by nebyl zas až takovej špatnej režisér, jen kdyby si napsal líp scénář a hlavně, kdyby si na celovečerní film vybral nějakou svou knihu a né krátkou povídku, kterou musí neúměrně natahovat. Takhle se docela dobrá zápletka, která by dobře fungovala v povídkovém filmu nebo nanejvýš v hodinovém díle seriálu, hrozně roztéká. ()

SOLOM.

Já jsem byl docela spokojený. King mohl klidně zůstat u režisérského křesla i nadále. I když pravda knížka byla lepší. Nejlepší na celém filmu je skutečně hudba a pecky AC/DC. Co se týká průběhu děje tak začátek na mostě mě doslova dostal a až do doby, kdy se to začalo točit kolem benzínky a kamionů jsem si film užíval. Jenže potom už šla kvalita strmě dolů a já měl co dělat, abych neusnul. ()

ARI50

Dokonalý nářez , tohle byla výborná akční podívaná , stroje vs. lidi ke konci mě trošku mrzelo to tankovaní kamionu ale budiž cely film perfektní hromada akce spokojenost. ()