Lego: Liga spravedlivých vs Legie zkázy

Lego DC Comics Super Heroes: Justice League: Attack of the Legion of Doom!

Animovaný / Akční / Komedie

USA, 2015, 72 min

Rick Morales

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

James Krieg

Tim Kelly

Nemuzu skryvat svou nechut k tomu, jak se DC snazi posledni dobu zavdecit mladsim divakum. At uz jsou to "Batman Unlimited" animaky nebo tahle LEGO serie, na vsem je znat, jak je to cileno na deti. Zadna brutalita, ale spousta barvicek a fyzickeho humoru (pady na drzku, uklouznuti apod.). Nastesti tento snimek je o neco lepsi nez predchozi "Liga spravedlivych vs Bizarro" (2015), na ktery primo navazuje. Tentokrat vse ridi Luthor, ktery se sprahne s tim nejvetsim padouchem DC vesmiru - Darkseidem, a da dohromady "Legion of Doom". [Podobne uskupeni uz DC predvedlo v animaku "Justice League: Doom" (2012) - tam ho ale vedl Vandal Savage] I kdyz styl humoru tohoto LEGO snimku z vetsi casti stale zustava ve fyzicke rovine a hlasky nejsou nic moc, scenar se zde opravdu povedl. Pribeh sikovne zapojuje Cyborga, ktery je pro me asi nejzbytecnejsi postavou Ligy. Zajimavym zjistenim pro me je (z wikipedie:), ze se pry objevil uz v r. 1980. Kazdopadne do povedomi se vice dostal az v r. 2011, kdy ho v ramci New52 restartu zaradili prave do JL. Je to takovy elektronicky posuk a ve filmech DC reflektuje jeho "mladost" tim, ze je obcas docela trapny. Zde mu konecne pridelili zajimavou ulohu na celem reseni pribehu. A k tomu hezky pridali staronoveho Martian Manhuntera. Jak rikam, scenaristum se story povedla a vpohode by mohla byt natocena "normalne", ne jako LEGO pribeh. Ale s tim uz nic nenadelame. Na konci je kazdopadne dotacka s Brainiacem (dalsi postava, kterou moc nemusim - dalsi elektronicky magor), takze jak vidno tato LEGO manie jeste nekonci...(29.11.2015)

Ďalší vtipný Lego nášup. Občas sa cítim blbo, že kukám na lego animáky a to mi už pät dávno nieje, ale nemôžem inak kedže je to neskutočná sranda naložená hlaškami viac ako váš nachos v kine. Spomenul som to, že Batman je zas najlepší ? 80% - 4*(30.7.2016)

DC by se mělo vykašlat na to, aby točilo klasické animáky a všechny svoje superhrdinské filmy, které jsou na video, by měli natáčet jako LEGO snímky, protože ty jediné jsou skutečně zábavné, neskutečně vtipné, a i když mají jednoduché příběhy, jsou správně ujeté, dělají si ze sebe srandu a mají skvělé postavy.(19.8.2015)

LEGO DC filmy mám rád, ale tenhle mi bohužel přijde nejslabší. Problémem je podle mě stopáž, která je příliš dlouhá. Tenhle typ filmu by měl sázet jeden fórek za druhým, což tady bohužel neplatí. 62 %(22.12.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $539,706 //počet predaných kusov 30,721Tržby za predaj DVD v USA $1,011,471 //počet predaných kusov 71,067║ ďalší podarený LEGO úlet, lego postavičky majú šmrnc, ide im karta lepšie než aktuálnym animovaným počinom z dielne DC Comics /80%/(29.9.2015)