Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

S Nespoutaným Djangem už to bylo na hraně, Osmi hroznými mě ale milovník dobrých i špatných filmů masírující pořádné tvůrčí ego solidně namíchnul. Nově zase vyplýtval spoustu papíru, ale tentokrát si u mě mnohé napravil. Ironický retro flák zbytečně nežvaní, zbytečně neexhibuje. Je krásně prosluněný, rozverně atmosférický, láká na kostýmy, staré bouráky, velké brýle, vymazlené retro interiéry a exteriéry, blikající neonové nápisy. Quentin Tarantino se slzou v oku a méně efektně, než jsme zvyklí, rekonstruuje starý Hollywood. Bavil se na place evidentně stejně jako následně v kině divák. A v první hodince a něco rozhodně neokouzluje příběhem. Ale dílčími prvky, nápady, skvělou kamerou a hudbou, drobnými camey, které jsou rozkošné (přemoudřelá parťačka ze seriálu) a výborně zahrané (koketní hipísačka svádějící Brada Pitta, jinak dcera herečky Andie MacDowell Margaret Qualley). Předehra je to celkově (až příliš) roztažená, na druhou stranu nesmírně nostalgická. Tarantino sype nespočet drobných odkazů, na kterých si cinefilové pochutnají, a evidentně si plní další ze svých snů (Lea instaluje do řady zřejmě jím milovaných projektů let minulých). A vyloženě originální nebo nějak výrazný příběh chybí. DiCaprio je prostě uvadající herec, dnes hlavně záporných postav, který se nedočkal přerodu ve velkou hvězdu, Pitt pak jeho dublér, kterého studia moc nemusí, protože často na place způsobí rozruch. A skrze jeho mrtvou manželku putují nejrůznější teorie. Oba dva jsou skvostní, oba zbožňovaní. A jejich letité přátelství jim sakra věříme. Oba si svůj návrat k filmu dosyta užívají: Leo si dal po vizuálních orgiích Iñárrita a svého oscarovému koncertu čtyři roky pauzu, Brada užíral táhnoucí se rozvod s Angelinou Jolie. Oba jsou zpět v plné polní. Emočně nestabilnímu herci dělá jeho parťák nejen dubléra, ale i chůvu, fachmana, šoféra a důvěrníka. A někde v dálce vyčkává temná připomínka osudu Sharon Tate skrze kroky následovníků kultu Charlieho Mansona (skvělá scéna Pittovy návštěvy ranče a dokonalé finále). Milovník stříbrného plátna Tarantino prostě dokazuje, že Hollywood je místem, kde se plní sny. Jeho rozrušování hranic mezi skutečným a možným bude sakra vzrušující pro nejrůznější filmové teoretiky. Jeho pocta tehdejší době je výtečná, takže mu leccos (co během těch 160 minut skřípalo) rád odpustím.(4.9.2019)

Dvě a půl hodiny jsem byl v Hollywoodu a užil jsem si každou scénu a dialog. Je to jiný Tarantino, to už napsali mnozí, ale konec je jeho klasická úžasná jízda.(15.8.2019)

Pro mě jeden z nejlepších Tarantinových filmů. Krásně zobrazené filmové prostředí Hollywoodu z konce 60. let, až měl člověk chuť se tam jet podívat, výborné dialogy, dvě hlavní postavy ztvárněné Leem a Bradem a ten konec ... Dlouho jsem z kina neodcházel tak nadšený z nějakého filmu jako právě z tohoto.(16.8.2019)

Nejedná sa o Tarantinov najlepší film, no napriek tomu mu nemožno uprieť isté kvality a Quentinov rukopis. Tempo je pomalé, pre mňa podobne ako v Divokom Djangovi, a koniec mierne divoký a zaujímavý. Leonardo aj Brad hrajú skvele, ale Brad má v tomto filme predsalen lepšiu úlohu. Margot mi najprv pripadala navyše a a jej dejovú linku som nejako nechápal, ale to bola moja nevedomosť, že kto Sharon Tate bola. Mansonová skupina creepy a dostatočne pošahaná. Ako som napísal, koniec prekvapí, aj keď divák asi niečo podobné čaká, len nie to, že sa Quentin tak pekne pohrá s udalosťami. Tak snáď sa pán Tarantino rozhodne natočiť aj posledný desiaty film a bude to ešte o kúsok lepšie. 7,5/10.(16.8.2019)

Možno Tarantinova oslava a pocta Hollywoodu, no pre nezainteresovaných ľudí až tak nie. DiCaprio znova potvrdzuje svoj talent, Pitt v skvelej scéne s Leem a v ďalšej napätej v sídle Mansonových prívržencov. To ale nestačí na to aby som film považoval za vrchol jeho tvorby, prípadne vyhlásenie, že v najlepšom treba prestať. Určite ani zďaleka nejde o najlepší Tarantinov film. Až vo finále som sa dočkal a ako tak uspokojil moju úchylejšn stranu, na ktorú som u Tarantina tak zvyknutý. Režisérsky veľmi nie je čo vytknúť ale príbeh sa mi akosi rýchlo vytráca z hlavy a nezanechá hlbší dojem.(16.8.2019)

Tarantino si vždycky točil filmy hlavně pro sebe, což mně imponuje. Nelíbí se mi filmy pro masy. Bývají schématické, nejsou poctivé a divákovi vše předhodí, aby se nemusel moc zamýšlet. Zkrátka jistí lidé tento film neocení, protože z podstaty sebe samých nemůžou. Konzumní divák si bude myslet, že nepochytil pointu, že to nemá příběh a že je to moc dlouhé. Já to ale chápu, protože Once Upon a Time in Hollywoodu není dějově přístupný jako Django, ani se zde nepracuje tak solidně s gradací jako v Osmičce. Je pravda, že to má menší tah na branku a údernost filmu je slabší než v jeho předchozích třech snímcích. Chápu však, že tu to nebylo cílem. QT se nechal slyšet, že chtěl jenom strávit ještě nějaký den v jedné éře Hollywoodu, v jedný době s určitými lidmi a pokud člověk chápe jeho lásku k cinemě (vždyť v celé svojí kinematografii odkazuje na pop kulturu, na kterou je expert) a je schopný ocenit poctivost tohoto filmu, tak neprohloupí. Je to rozmáchlé a má to styl. Prostředí LA je vizuálně mnohem atraktivnější, než třeba prostředí divokého západu. Všichni ti herci tu vypadají libově. Pitt tu má navíc sympatičtější roli než Leo, ale oba předvádí herecký koncert. Cítil jsem, že to je slabší než třeba Pancharti. Méně jsem se nasmál, méně se toho dělo, hodně se referuje, nikam se nespěchalo, ale přesto mi to uteklo jako voda, protože je to prostě solidní a krásnej film. Něco kvalitativně diametrálně odlišného od většiny filmové produkce. Dokonce bych radši viděl ten 4 hodinový sestřih, ale už teď je to na lidi moc dlouhé a chápu, že to na sebe vydělat musí. Přemýšlel jsem ještě o tom závěru. Někdo říká, že je to celé čekání jenom na tu poslední půl hodinku (názor zralý na lopatu), ale pravou je, že konec je nejlepší, ačkoliv si QT jede zase tu svou grotesku na způsob Panchartů. Když nad tím však přemýšlím, tak je vlastně pěkné, co udělal se Sharon Tate. Daroval jí život.(16.8.2019)

Film je opravdu moc dlouhý, měla jsem pocit, že sleduji dva snímky najednou. Tarantino vzdává hold starému hollywoodu, jakoby z pohledu malého kluka, který miluje westerny. Velké hvězdy stříbrného plátna jezdí po hollywoodu. Opravdu na vás dýchne atmosféra doby. Mě chybělo víc scen Pitta s Dicapriem, jsou dokonalá dvojka. Jako vždy u Tarantina výborný soundtrack.(16.8.2019)

Tarantino je takový fly boy (čti fan boy) , létá si hollywoodem a dělá si věci po svém. Holt ta videopůjčovna se nezapře. P.s počkejte si na Red apple(16.8.2019)

Opet vyladena cekacka, s vybornymi hlaskami a perfektnim koncem. Jednu dobu, az moc protahle nataceni, ale super a rozhodne pecka 👍👍👍(17.8.2019)

Vůbec to není můj šálek čehokoliv, Tarantina mám rád, ale v podstatě jen Kill Billa a Djanga + nyní tohle, je to jakoby se spojil brak s artem a vznikla tahle lahůdka, zase jednou film, u kterého zapomenete na starosti běžného života a užijete si pohodovou jízdu, konec překvapil a potěšil :)(17.8.2019)

QUENTINŮV ZLATÝ HOLLYWOOD🌠🌆✨👍 Abych pravdu řekl, Quentin jinak přezdívaný "magor z videopůjčovny" ukázal světu svoji zjevnou lásku k zlaté éře Hollywoodu. Já osobně přišel do kina, připravenej tak napůl. Čekal jsem podle ohlasů nějaký báječný snímek, který se v podstatě ani nedostavil. Nechci znít moc negativně. Nýbrž moji veškerou pozornost si zasloužil ultimátní kaskaderský klaďas s havajskou košilí Brad Pitt /Cliff Booth/. Nemůžu zapomenout ani na všestranného Leonarda, coby trošičku náladovějšího westernového úderníka hvězdu Ricka fucking Daltona. V neposlední řadě bych rád zmínil i australskou rodačku Margot Robbie, která zaujme především svým odzbrojujícím úsměvem. Stačí se mrknout do sbírky fotek zavražděné hvězdy Sharon Tate, úsměv je stále krásný. Vaše celkové potěšení z celého příběhu, bude záviset především na tom, jaké potěšením dokážete nasát ze zlaté éry Hollywoodu 60.let. Vydejte se po krásách slunné Kalifornie a vychutnejte si příval energie hnutí hippies. Ke konci řeknu je jedno, Quentin nás zase převezl. Opět nás celkem dost překvapil. P.S.: Ten karamelovej kovboj podle Ricka Daltona, byl kurevsky dobrej nápad.🤠(18.8.2019)

Prvá a najdôležitejšia vec - nečakajte typickú tarantinovku. Tento film totiž nemá hektolitre krvi, ani vyhrotené dialógy s výbušným vyvrcholením. Naopak, ide viac-menej o akýsi Tarantinov splnený filmársky sen, výnimočne uvoľnený príbeh o starnúcom westernovom hrdinovi a jeho najlepšom priateľovi, v dokonalom podaní hereckého dua Pitt - DiCaprio. Epizodicky podávaný príbeh sa okrem ústrednej dvojice sústredí na niekoľko ďalších postáv (viac okrajovo), a detailne nás prevádza Hollywoodom 60-tych rokov za doprovodu skvelej hudby a výstižnej dobovej atmosféry. Manson, Tate, Bruce Lee, McQueen, hippies, proste zlatá éra Hollywoodu, ako by ju nikto lepšie nevystihol. Žiadna prudká akcia, ani zamotaný dej, len pokojný chill zo života hercov, s kopou správne vsadeného humoru a výborným finále, kde tých 160 minút ubehne lusknutím prstov. Vedľajších scén bolo na môj vkus tentoraz možno trochu priveľa, no i tak tu máme jasného kandidáta na nejakú tú zlatú sošku.(18.8.2019)

Dvě hodiny dlouhá filmová expozice, která vede k naprosto báječnému finále. Tím je Tarantinovo Tenkrát v Hollywoodu. Když mluvíme o expozici, mluvíme o dvou hodinách skvělé filmařiny, kde každý záběr vypráví svůj vlastní příběh. Ono těch příběhů je vyprávěno ve filmu víc. Po vzoru spaghetti westernů se film zaměřuje na hlavní postavy a jejich cestu běžnými a rutinními situacemi, které až na konci vyústí v ostrou přestřelku. Tarantino ale dokáže během tohoto odvyprávět spoustu dalších menších příběhů skrz Rickovu (DiCaprio) hereckou kariéru a jím natáčené filmy. Jeho rozhovor s mladší hereckou kolegyní je asi nejhlubší a nejzajímavější rozhovor, co má Tarantino na svém účtu. Co se týče hereckých výkonů, tak jsou perfektní. Margot Robbie dokáže perfektně zahrát scény i tak prázdné jako je prosté zajití do kina na svůj vlastní film. Chtěl bych nejvíce pochválit Brada Pitta, který tu hraje asi nejzajímavější filmovou postavu a i nejlépe podaný herecký výkon v jeho kariéře. Nejvíc jsem na filmu oželel originální soundtrack, který tu vůbec není. Hudba je totiž tvořena všemi možnými vypalovačkami z 60. let, které dokáží vytvořit poctivou atmosféru Hollywoodu ve svých zlatých časech, ale nějaká originální hudba, která by podkreslovala vážnější nebo napínavější scény, tu prostě není. Film běží rychle a nevleče se, oproti svým vzorům se zde nemusíme koukat na několikaminutové záběry přicházejícího muže nebo bezdialogové setkání dvou lidí. Toho se Tarantino chytře vyvaroval a tím zkrátil svou stopáž (162 minut), která už tak může spoustě lidem vadit. Nejvíc mě na filmu vadí, že nemůžu vyjít z domu ven a všechno to vidět na vlastní oči. Film tak určitě bude příjemnější na pohled američanům, kteří třeba i v dané době vyrůstali, než nám. Film si tak plní svou roli splněného Tarantinova snu. Nehledí na diváka, je to mnohem spíše Tarantinův osobní film. Nerozumíte narážkám? Neznáte filmy z plakátů? Nevíte jak se točili filmy v 60. letech? Tento film není věnován vám. A nebo jste se měli doma lépe připravit. Já osobně jsem připraven nebyl a doufám, že během mého filmového života se zpětně dopřipravím lépe a moje další (a další) shlédnutí snímku Tenkrát v Hollywoodu přijmu, tak jak to pán QT chtěl.(19.8.2019)

Sice to není nejlepší Tarantinův snímek, ale pořád je to jeho lepší standart, podobný 8 hrozným. V první (pomalejší) půlce se dozvídáme plno věcí, které dávají smysl až na konci, kde proběhne i neuvěřitelná Tarantinovská řežba - finále je vůbec to nejlepší z celého filmu!(20.8.2019)

„ Charlie's gonna dig you. “ Well Quentin, I am diggin' you. Toto bolo rovnako ako bromance medzi Rickom a Cliffom ako aj podsta či skôr „ homage “ filmovému odvetviu. Toľko nuancí a precíznosti nenájdete hocikde. Je pravda, že dej plynie pomalšie než parník na rieke Hudson, no každá jedna scéna je zrealizovaná a zahraná tak dôkladne a majstrovsky, že vás to jednoducho pohltí. Je z toho cítiť Tarantina, no tiež som si vravel, že žiaden jeho film nie je vôbec rovnaký. Brad a Leo ?? Absolútne fantastickí, v rolách, ktoré im už lepšie sadnúť ani nemohli. Margot bola síce využitá o čosi menej, no odvážim sa povedať, že je ešte krajšia než bola Sharon. Tarantino si jednoducho vytrel riť s #Me Too hnutím. A to jeho hrabanie sa v minulosti a jej značná alterácia je niečo, k čomu sa neodváži každý. Všetko sedelo jak malo a o to išlo.(20.8.2019)

Nemohu si pomoct, ale očekával jsem na konci filmu víc spletitý příběh. Konec byl vymyšlen výborně, líbil se mi, ale přeci jen mi tam chybí zakončení zaměřené trochu víc na skutečnou událost. Jinak celkově má film ukázat tehdejší dobu, odkázat na tehdejší filmy a to se Tarantinovi nadmíru povedlo. Nejvíce se mi líbila nasvícená města, kluby a kina z konce 60. let. To působilo velice krásně. Na Hanebný Pancharty nebo Djanga to nemá, ale podle mě je to třeba lepší než Osm hrozných. Rozhodně to stojí na zkouknutí. No a nejvíc se tady ztotžňuji s komentářem MrHlad.(21.8.2019)

Asi potřebuji aspoň nějaký příběh, abych mohl film naplno ocenit. A to já bych fakt rád! Přitom vše ostatní je skvělé: Audiovizuálně je to skvělé, a už od začátku z toho jméno "Tarantino" přímo sálá. Obsazením je to skvělé. Obvzlášt Leonardo DiCaprio, který je na poli herectví neskutečně univerzální, a přece mi přijde, že se pro Tarantinovy filmy přímo narodil. I vtipem je to skvělé. A to at už se bavíme o úsměvných dialozích nebo té šílené tečce. Jsem možná na QT svým hodnocením příliš přísný. Už při odchodu ze sálu jsem ale úspěšně zapomněl tak polovinu toho všeho, co jsem v těch 2 hodinách+ viděl. Možnost hodnotit za 3,5* ale na výběr není, tak jsem nucen ponechat 3*.(21.8.2019)

Není to úplně klasická Tarantinovka, oproti ostatním jeho filmům probíhá dost jinak, ale i tak je tam znát, že je to on. Herecké výkony skvělé, nejvíce samozřejmě DiCaprio a Pitt, kteří si hrajou to své na vysoké úrovni. Příběh je pomalejší a komornější, neočekávejte žádný hluboký smysl nebo velkou pointu, ale prostě si jen užívejte jízdu s hlavními herci. Holčička která hraje s Rickem v seriálu je brilantní a zápletka na statku kde Cliff potká Manson family vás nenechá chladnými. Stejně tak scéna kdy Cliff dává nadržku Brucovi Lee, ta dost pobavila. Finální souboj je prostě nářez a tam je Tarantino znát asi nejvíc. Scény s Sharon Tate a jejími přáteli nejsou zrovna zajímavé ale chápu proč tam jsou, přece jen poměrně důležité je znát vzhledem k tomu co se jim "mělo stát". Ocenil jsem i scénu kdy kouká na film v kině který je s opravdovou Sharon Tate (pokud jsem to tedy dobře pochopil) a některé easter eggy z případu jejich smrti. Byl to zajímavý pohled na alternativní realitu událostí: "Co kdyby se sousedem Polanskich byl Rick Dalton a Cliff Booth" a já jsem se u toho dost bavil, ikdyž to byl slabší Tarantinův film.(21.8.2019)

Návšteva kina v susednom meste priniesla hneď dva darčeky. Oba boli skvelé a oba veľmi potešili. Suveníry z Budapešti od najväčšieho filmového fanúšika nechám vychladnúť, dojmy zo skvelého filmu opíšem ešte kým sú teplé. Brad Pitt a DiCaprio v životných úlohách, dokonalá kamera a hudba, poľský úchylák si tiež užil svoje a tarantinovský záver to celé vyhajpoval na maximum. Skvelými momentmi boli aj plagát filmu Tora!Tora!Tora, značka auta z filmu Sunset Boulevard či návšteva Sharon v kine, fight Bruce Leeho alias Kata tiež nemal chybu. 9 film Quentina Tarantina bol opäť pohladením na duši každého filmového fanúšika. Okrem psychoricky narušených...(21.8.2019)

Tolik odkazů, že to bude chtít ještě párkrát vidět. Takový Tarantinuv pomník... Co si sám natočil. Nic pro konzumní obecenstvo(21.8.2019)

Nutno říci, že film mi opravdu sednul. Ať už to bylo bravurně zvládnutou atmosférou Hollywoodu roku 1969 v pojetí mistra Tarantina nebo spoustou drobných narážek a scének (báječná scéna Bruce Lee vs Brad, filmy v Itálii, Manson gang atd.). A samozřejmě........závěrečná scéna ve formátu, který umí snad jen Tarantino. Brad má nakonec asi zajímavější roli než Leonardo, ale oba podávají skvělý výkon. Překvapivě vůbec nevadí pomalejší tempo prvních dvou hodin, ono po shlédnutí filmu opravdu zaskočí, že těch 162 minut uběhlo tak moc rychle. Stejně tak je dobře, že Quentin pojal konec po svém (Sharon Tate vs Manson Gang), stejně tak je prima, jak umně balancuje mezi skutečností, filmem ve filmu a fikcí. Určitě se po nějaké době budu chtít podívat znovu......a znovu......a znovu.(22.8.2019)