Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

Komedie / Drama

USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Quentin Tarantino

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Julia Butters, Austin Butler, Dakota Fanning, Bruce Dern, Mike Moh, Luke Perry, Damian Lewis, Al Pacino, Nicholas Hammond, Samantha Robinson, Rafał Zawierucha, Lorenza Izzo, Costa Ronin, Kurt Russell, Zoë Bell, Damon Herriman, Lena Dunham, Madisen Beaty, Mikey Madison, James Landry Hébert, Maya Hawke, Victoria Pedretti, Sydney Sweeney, Harley Quinn Smith, Kansas Bowling, Parker Love Bowling, Danielle Harris, Scoot McNairy, Clifton Collins Jr., Marco Rodríguez, Ramón Franco, Courtney Hoffman, Dreama Walker, Rachel Redleaf, Rebecca Rittenhouse, Rumer Willis, Spencer Garrett, Clu Gulager, Martin Kove, Rebecca Gayheart, Michael Madsen, Perla Haney-Jardine, James Remar, Monica Staggs, Craig Stark, Keith Jefferson, Omar Doom, Kate Berlant, Brenda Vaccaro, Lew Temple, David Steen, Gabriela Flores, Vincent Laresca, Maurice Compte, Eddie Perez, Chad Ridgely, Corey Burton, Michaela Sprague, Kayla Radomski, Natalie Cohen, María Birta Bjarnadóttir, Robert Broski, Townsend Coleman, Christina Sergoyan, Adrian Dev, Elisabeth Ferrara, Caitlin Herst, Dave Silva, Quentin Tarantino, Nicholas Walker, Norman Fell (a.z.), Robert Freitag (a.z.), Nancy Kwan (a.z.), Hannes Messemer (a.z.), Nichole Galicia, Gordon Mitchell (a.z.), Weston Razooli, Brianna Joy Chomer, Brian Patrick Butler, Heba Thorisdottir

Komentáře uživatelů k filmu (1 583)

S Nespoutaným Djangem už to bylo na hraně, Osmi hroznými mě ale milovník dobrých i špatných filmů masírující pořádné tvůrčí ego solidně namíchnul. Nově zase vyplýtval spoustu papíru, ale tentokrát si u mě mnohé napravil. Ironický retro flák zbytečně nežvaní, zbytečně neexhibuje. Je krásně prosluněný, rozverně atmosférický, láká na kostýmy, staré bouráky, velké brýle, vymazlené retro interiéry a exteriéry, blikající neonové nápisy. Quentin Tarantino se slzou v oku a méně efektně, než jsme zvyklí, rekonstruuje starý Hollywood. Bavil se na place evidentně stejně jako následně v kině divák. A v první hodince a něco rozhodně neokouzluje příběhem. Ale dílčími prvky, nápady, skvělou kamerou a hudbou, drobnými camey, které jsou rozkošné (přemoudřelá parťačka ze seriálu) a výborně zahrané (koketní hipísačka svádějící Brada Pitta, jinak dcera herečky Andie MacDowell Margaret Qualley). Předehra je to celkově (až příliš) roztažená, na druhou stranu nesmírně nostalgická. Tarantino sype nespočet drobných odkazů, na kterých si cinefilové pochutnají, a evidentně si plní další ze svých snů (Lea instaluje do řady zřejmě jím milovaných projektů let minulých). A vyloženě originální nebo nějak výrazný příběh chybí. DiCaprio je prostě uvadající herec, dnes hlavně záporných postav, který se nedočkal přerodu ve velkou hvězdu, Pitt pak jeho dublér, kterého studia moc nemusí, protože často na place způsobí rozruch. A skrze jeho mrtvou manželku putují nejrůznější teorie. Oba dva jsou skvostní, oba zbožňovaní. A jejich letité přátelství jim sakra věříme. Oba si svůj návrat k filmu dosyta užívají: Leo si dal po vizuálních orgiích Iñárrita a svého oscarovému koncertu čtyři roky pauzu, Brada užíral táhnoucí se rozvod s Angelinou Jolie. Oba jsou zpět v plné polní. Emočně nestabilnímu herci dělá jeho parťák nejen dubléra, ale i chůvu, fachmana, šoféra a důvěrníka. A někde v dálce vyčkává temná připomínka osudu Sharon Tate skrze kroky následovníků kultu Charlieho Mansona (skvělá scéna Pittovy návštěvy ranče a dokonalé finále). Milovník stříbrného plátna Tarantino prostě dokazuje, že Hollywood je místem, kde se plní sny. Jeho rozrušování hranic mezi skutečným a možným bude sakra vzrušující pro nejrůznější filmové teoretiky. Jeho pocta tehdejší době je výtečná, takže mu leccos (co během těch 160 minut skřípalo) rád odpustím.(4.9.2019)

Zabavna rozpravka pre dospelakov. Na toto by som sa dokazal pozerat kludne cely den.(26.8.2019)

no cakal som teda viac nebola to ziadna slava ale Brad Pitt isiel totalne bomby ten si ukradol film pre seba prislo mi akoby tarantino nevedel co nataca trochu s toho trochu zas s toho pospajal to a vyslo s toho toto ale ja Nolan natocil mega sracku dunkirk co som necakal uvidíme co bude dalej hadam niksie klesnut uz nemozu . Pozrel som znova v dabingu a ten film je fakt onicom len posledných 15 minut je dobrych(26.8.2019)

Nebyla to ta nejlepší Tarantinovka (tou pro mě už napořád budou Pancharti), ale přesto to bylo výborné. Taková milá, konverzační černá komedie, kde na jejím konci je naprosto boží finále, o kterém opravdu dopředu nechcete nic vědět.(27.8.2019)

bez mučení přiznávám, že cca do poloviny jsem se téměř nemohl naladit na atmosféru, vyjma velmi vděčných sekvencí Cliffa Boothe... ale jakmile to v jednu chvíli sepne a všechny dílky do sebe začnou zapadat, člověk si uvědomí, že dílčí segmenty a střípky byly zvoleny a poskládány naprosto precizně a dokázaly přiblížit diváckému srdci i nejplošší a nejtezovitější postavu celého filmu (Margot Robbie)___snímek jednoznačně vynikající v detailech a ke své vlastní škodě možná až příliš závislý na a) tom, jestli u diváků nastane onen "spínací" moment, ať už na úrovni děje či z hlediska obecnější významové strukturace, nebo b) skutečnosti, je-li člověk zrovna cinefil, znalec různých filigránských drobností apod., a je-li tedy schopen si TENKRÁT V HOLLYWOODU užívat jako poznávací zájezd po známých a již kdysi objevených místech___občas jsem měl neodbytný pocit, že na rozdíl od předešlých Tarantinových filmů zde odkazy a narážky poněkud přestávají sloužit ději, ale spíš jen tak jsou, aby byly, ale co už... jako kdyby už nešlo o film, ale kinematografický ekvivalent návštěvy oblíbené hospody, kde vám barman natočí pár piv na účet podniku, jen aby do vás mohl celý večer hučet dojmy ze svých zamilovaných snímků... síla téhle fresky je ale natolik plíživá a podmanivá, že jí rádi leccos odpustíte...(4.9.2019)

Ťažko sa mi to píše, ale je to najslabšia tarantinovka. Dialógy nie sú ani z polovice tak vybrúsené ako zvyčajne, dej viacmenej neexistuje a zachraňujú to len nadpriemerné výkona DiCapria a Pitta. Záver je avšak najlepšou časťou filmu a pri akej takej znalosti histórie divákovi vyčarí úsmev na perách. Nie je to však dosť na to, aby to odôvodnilo uťahanú stopáž a laxný príbeh.(25.9.2019)

Už jsem chtěl dát 4*, ale když jsem si film promítl v hlavě, nejde to. Jednak každá herecká postava ze sebe vydává 120%, což se u mnoha filmů říct nedá, dvak ten scénář prostě nemá slabinu, a třik ... ten závěr? Si dělá QT prdel ne? Já z toho nemohl. Leo s plamenometem nad bazénem a Brad na extázi rozbíjející obličej té magorky o krb. Já z toho nemohl. Mrzelo mě, že M. Robbie nedostala více prostoru. Hudba dokonalost, postavy luxus, herecké výkony paráda! Leo v tom westernu válel opravdu. Ta malá to vystihla perfektně. Mělo to hrozně dlouhý start, ale ta druhá půlka za to prostě stojí....(29.9.2019)

Není to nejlepší Tarantinovka, ale Brad Pitt a Leonardo DiCaprio jsou úžasní. Neskutečně dlouhá stopáž, která ale baví celou dobu. Dokonce chápu lidi, kterým se tento snímek nelíbí. Člověk to musí mít buď rád nebo nesnášet :-D 82%(7.10.2019)

Myslím, že kdybych byl Američan, co zažil konec šedesátých let, určitě bych si film užil mnohem víc. Takhle se obávám, že mi spousta narážek utekla. Bohužel jsem se tak u dlouhé části filmu jednoduše nudil. Zejména scény s Margot Robbie byly k uzívání nudné. Pitta jako herce mám rád, ale tady mě kupodivu moc nezaujal. To už byl lepší Capr, který předvedl rozhodně zajímavější herecký výkon. Závěr je strhující, i když na to přehnané tarantinovské násilí jsem trochu alergicky.(9.10.2019)

Jako režisér dospěl Tarantino už dávno, ale jako scénárista až v tomto filmu. Jak vše do sebe nakonec zapadlo, i když film byl v podstatě o někom jiném než o dvojici , kterou představovali skvělí Pitt a DiCaprio... Klobouk dolů...(30.11.2019)

Není to klasický Tarantinovo film: žádné masakry, potoky krve nebo epická výprava. Je to citlivá připomínka řádění Mansonovy rodiny. Velmi mě zaujalo jak Tarantino v příběhu ukazuje herce ne jako postavy, ale jako skutečné lidi zaměstnance. Konečně dostal Brad Pitt zajímavou a charakterní postavu, ne zestárlýho seladona.(8.12.2019)

Na každý nový Tarantinův film se těším zhruba už tak rok dopředu. Bohužel i přes nesporné kvality tohoto snímku, nedosahuje úrovně "Djanga nebo Osmi hrozných". Je zde sice fantastická postava Brada Pitta, famózní závěr (celých dvě a půl hodiny jsem přemýšlel, jak to Quentin pojme - a nezklamal :D) a jednotlivé scény (ranč, DiCaprio s holčičkou apod), ale jako celek to na mě ne vždy fungovalo. Je to strašně dlouhé a tentokrát se vůbec nedočkáme klasických Tarantinovských "skvělých dialogů o hovně", což je hrozná škoda, protože to k němu patří a vždycky se na to těším. Na místo toho se dočkáme až zbytečně moc všech možných narážek na danou dobu, plakátů, seriálů a filmů té doby, které snad kromě Tarantina nikdo nezná. Takže je mi líto, ale pětihvězdičková série pokračovat nemůže Quentine. Co tvůj desátý film?(13.12.2019)

Klasická tarantinovská artovka, která bude doceněna až časem. Za mě zatím nejlepší možné 4*. 89%(12.1.2020)

Taková příjemná podívaná, kterou ale stačí vidět jen jednou. Oddechovej děj, kde pokud znáte případ mansonovy rodiny, tak se těšíte na konec. Pozor SPOILER: Ovšem konec dopadne jinak. Čekáte kdy zabijou tu těhulu, ale to se nekoná, nakonec to dopadne jakože "dobře" . Takže konec zklamal. Stačilo jednou.(22.1.2020)

• Zyne

zaujaly me jen urcite casti, jako celek me to ale nebavilo a nesedlo mi to. top je Brad Pitt a Margot, fajn pohled je na Margaret Qualley, dobrej je hudebni podkres a jista parodie psycho hipiku (domluva v aute evokuje kukluxlan v Djangovi). Leo trochu mdly, kamera mi prisla divna a tempo nezazivne. slabota a temer tri hodiny nenavratne zuhelnene plamenometem Tarantinova sebeukajeni a fetise(11.4.2020)

super, až na ten záver(13.4.2020)

• Cement73

Proboha, toto je Tarantino? Síce perfektné retro movie, ale príbeh ukrutne nudí a je to rozťahané. DiCaprio a Pitt sú fajn... to však nestačí.(19.5.2020)

• dehlie

Film zahľadený do seba, také veľké onanistické nič. A záver? Čo dodať. Treba sa masovo pozabíjať. Tak ako vždy.(21.5.2020)

Nebudu předstírat, že jsem všem těm odkazům rozuměl (to snad bez přechozí cílené přípravy ani nejde), musím proto uznat, že místy to pro mě bylo trochu zdlouhavé čekání na závěrečnou půlhodinu. I tak mě to ale ve výsledku docela bavilo. Atmosféra Hollywoodu z konce 60. let byla nesmírně příjemná a ústřední dvojice naprosto vynikající. Když k tomu přičteme výborný soundtrack a všudypřítomný Tarantinův rukopis, mohlo by se zdát, že z toho bude perfektní zážitek, výsledné pocity jsou ale bohužel spíše rozpačité. Nemohu se ale zbavit dojmu, že Once Upon a Time in Hollywood není filmem pro diváka, ale filmem pro Quentina Tarantina.(23.9.2020)

Jeden ze slabších Tarantinů, ale furt se na to díky skvělým hercům a celkovému zpracování dá moc dobře koukat.(1.1.2021)

Nejdriv jsem si rikal, ze malo akce. Jenze tohle nemelo byt o akci, ale o zachyceni atmosfery v Hollywoodu na konci zlateho veku. Westerny, Hipici, bijaky. Dicaprio i Pitt bozi dvojka, epicky finale a super zachyceni zivota hercu mimo kamery i kdyz s trochou nadsazky.(15.8.2019)