Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Lineární Tarantino v poctě jedné éře, která většině Čechů nic neříká. To ovšem neznamená, že to není zabava. Duo Dalton Booth, i když spolu Pitt a Caprio na plátně nestráví moc času, neskutečně válí. Veskrze jde o Hollywoodskou pohádku, ve které Tarantino skrze násilí tvoří lepší svět. Dvouhodinová expozice je možná hodně, ale režisér na diváka sype zábavné scénky a prokládá je stylovou, atmosféru dokreslující, hudbou. Film pro pohodovou náladu s fantastickým finále. Zasraní hipíci.(15.8.2019)

Tarantino jak má být. 5* dávám nejen za závěrečnou část filmu:D ... Výborná hudba, duo Pitt - DiCaprio spolu sice moc času nestrávili na scéně, ale pokud byli super spolupráce. Klasika odkazy na jiné Tarantinovi filmy, kamera, scénář atp. Jen mám obavu, že pokud divák neví nic o Mansonovi, že film nepochopí a bude se nudit.(14.9.2019)

Za hipíky je to za 3*, jinak rozplyzle nudné zbytečné a únavné. Díval jsem se v kině na hodinky tolikrát, jako nikdy... A to QT jinak zbožňuji.(14.9.2019)

Je to nejen odkaz milovanému Hollywoodu, ale i milované Itálii a westernům s. Leoneho. V závěru zní pěkná hudba. I když to není dějově nabité tak, jak známe treba z Djanga nebo Panchartů, vůbec se nudit nebudete. Mistr odbočky s vámi proletí takřka 48hodinovým příběhem jako král... a opět si tam Tarantino pomluvil své "oblíbené" mexikány :D(15.9.2019)

• PetanBub

Jedním slovem: Nuda.(16.9.2019)

Aj dospelí potrebujú svoje rozprávky! a tento film je určite jednou z nich. Je veľkým oživením konca 60. rokov v Hollywoode. Je ale aj filmom, ktorý rozdeľuje publikum na tých, ktorí ho po dopozeraní budú milovať alebo naopak nenávidieť!(avšak to je skoro pri všetkých "Tarantínovkách", však? :)) Obdobie, ktoré sa javí celkom poznané, ale je také odlišné od toho, čo môžeme zažiť dnes.Tento filmový kúsok je plný mnohých odkazov na kultúru tohto zváštne pre mňa krásneho obdobia úletu :D. Herci to zvládli na výbornú a až neuveriteľne sa vcítili do svojich rolí. Najmä Di Caprio, ktorý bol v skutočnosti Rick Dalton, a takisto postava B. Pitta. Ak mám vytknúť jednu vec, tak by to bola postava Margot Robbie, ktorá veľmi nevstúpila do hlavného dejiska, čo je podľa mňa veľká škoda. Násílie podobné presne Tarantinovi, nechýbalo a opäť príjemne prekvapilo :) Avšak o tom nie je vôbec film a len pomáha dotvárať hlavný odkaz filmu ... je to jednoducho skvelé!(18.9.2019)

Jeden z nejočekávanějších filmů roku splnil všechna má očekávání a je to ohromná pecka. Je to klasický Tarantino, ale na rozdíl od většiny jeho dosavadních filmů o tomto snímku nemůžu říct, že bych ho doporučil úplně každému. Hodně často je kritizována "zbytečně" dlouhá stopáž a nezáživné scény. S tímto já ale nesouhlasím. Film má neuvěřitelně skvělé herecké obsazení a kombo DiCapria a Pitta je naprostý vrchol a každou jejich společnou nebo samotnou scénu jsem si na 100% užíval. Oba zde předvádějí naprostý herecký koncert, stejně tak i všechny ostatní hvězdy ve vedlejších rolích. Tento snímek je opravdu skvělý filmový zážitek a já si ho užíval od začátku do konce. 90%(21.9.2019)

Prostě nemůžu jinak než jen 3*. Nebýt Pitta a DiCapria, tak nevím nevím. Jsem "Tarantinovec" a na film jsem se těšila už půl roku, a možná proto jsem od něj čekala hodně. Jediné co musím vyzdvihnout, je závěrečná scéna. Poslední 15minutovka je dokonalost sama. Plný počet bodů dávám kameře. Nevěřila bych, že si někdy Tarantinovo dílo zaslouží tak vlažný komentář, ale jinak mi to nejde.(21.9.2019)

Po 4 letech dorazil 9. Tarantino a věřte mi, když říkám, že to stojí za to, není už to sice jak ostatní dřívější Tarantinovi filmový poklady, ale furt to stojí za to, DiCapriův výkon lehce mentálně narušeného zkrachovalého herce v TV seriálech na jedničku a Pittův výkon nabušenýho a nebojácnýho frajírka taky na jedničku, celkově všichni co se v tomhle filmu objevili stáli za to, zároveň se mi líbí idea, že první část filmu bude hlavně o Hollywoodu a ta druhá už čistě o tom, co se vlastně "stalo" 9. sprna 1969. Akorát jsem nechápal, že film musel nutně mít 3h, které ale nebudou ničemu vadit, zabavíte se tak jako tak, ale prostě mi přijde, že to mohlo být o tu půl hodinku kratší.(22.9.2019)

Mám pocit, že právě tohle je jeden z filmů, který bych rád viděl podruhé. Hlavně, abych si srovnal myšlenky ohledně jeho hodnocení. Jasně, je to stylový, má to skvělý scénář a herce. Film tak nějak "plyne", což je dobře, je to prostě podívaná. Ale pořád si říkám, jaké by to bylo, kdyby postavy měly vyloženě nějaký cíl, za kterým by šly.(22.9.2019)

Tarantino sa opäť predviedol ako suverénne najlepší storyteller v Hollywoode... Celý film slúžil ako build up pre veľkolepý záver, v ktorom kedysi tragická udalosť tentokrát skončila tragicky len pre tých, ktorých sme všetci chceli vidieť trpieť. Máloktorému režisérovi sa podarí zakončiť dej podľa predstáv diváka bez toho, aby divák o svojich predstavách dopredu vedel. To ale neznamená, že sa nedala každá scéna až dokonca vychutnať ako osobitná snímka. Vďaka malému všeobecnému prehľadu o Mansonovej sekte napätie stupňovalo každou scénou s až rozrušujúco atraktívnou Margaret Robbie, pomedzi ktoré sme mali možnosť nahliadnuť do psychiky dopodrobna prepracovaných a pritom fiktívnych hlavných postáv. Pozriem znova, pozrite aj vy, 5 hviezd bez zbytočnej diskusie už len za referencie na ostatné klasické tarantinovky (Antonio Margarette ako režisér fiktivneho filmu vnútri filmu =) ).(23.9.2019)

Za mě jeden ze slabších tarantinových filmů. Herci perfektní, co taky od Leonarda a Pitta čekat. Pitt se mi zde líbil snad i víc, jak Leo. Jen by to chtělo hustší atmosféru, kterou bych od Tarantina čekal a méně rozvleklosti. Jo a pokud má někdo fetiš na chodila, tak tohle je film pro vás.(23.9.2019)

Někdo mu pořád nemůže přijít na chuť a moc ho nemusí a jiní ho zase milují ano, jde o pana Quentina Tarantina. To co zase dokázal je neskutečné už dlouho mi 2h 45min. tak rychle neuteklo i když je teprve srpen tak už mám jasno o scénáři na Oscara a Pitt s DiCapriem těm dvou to sedlo skvěle, Pittova asi nejlepší role v životě (ještě lepší než v Moneyball), z kamery jsem byl úplně hotový celý film a ty 60. léta každý detail krásně do sebe zapadal no a závěr líp to dopadnout nemohlo jakoby Tarantino skvělé rozjetý film s velkou dávkou výborného humoru nechtěl zkazit a zakončit smutně. Přesto, že celou kauzu kolem Sharon Tate a Manosona znáte dokonale tak vás závěr dostane (no přece by to nebyl Tarantino kdyby ve filmu nestříkala krev) moc děkuji za tento film, který se za pár let určitě zařadí po bok Pulp fiction.(23.9.2019)

• prskvik

Jak já se těšil na tento film. Skoro 3 hodiny zoufalého dokumentu z L. A. o stárnoucích hvězdičkách a jejich mindrácích. Na úplný závěr obvyklé prokrvení a čau. Tarantino u mne skončil, čím novější film, tím hůře. Když neměl prachy a musel něco ukázat, bylo to úžasný. Miluji jeho filmy z počátku ale z toho se nedá žít stále. Měl by se věnovat své nové manželce a film nechat zapálenějším.(25.9.2019)

Když mi film přijde docela namáhavý shlédnout a docela se těšit, až už to skončí, tak to není docela dobře. Má to svý momenty, ale já se díval docela.(28.9.2019)

V 3/4 filmu to vůbec nevypadá jako standardní "Tarantinovka". Je zde spoustu dialogů, zajimavý děj a hlavně prakticky žádné násilí. Je to ale tak skvěle zahrané a všelijak udělané že vás to i bez většinového násilí bude bavit a budete se strachovat o osud hlavních postav. Ve finálním aktu neboli ve 4/4 se to pořádně rozjede, začnou se brát pořádné drogy, mlátit hlavami o stůl, kousání do nohou od psa a zatraceně i zapalování plamenometem! HELL YEAH! Jak už je v "Tarantino Universu" normální, hlavní postavy změní "dějiny". Ve filmu samozřejmě nechybí spousty narážek an předchozí "Tarantinovky". Je to prostě další super film!(28.9.2019)

Žádná povinná korektnost, žádná úcta k divákům, kteří to v kině nevydrží 3 hodiny bez čůrání, žádné vysvětlování, co je to za kino, o kterém se ústřední čtveřice "zcela zbytečně" baví před vstupem do restaurace... Tohle je biják, ke kterému bys potřeboval osmdesátistránkový manuál. A je to tak správně.(1.10.2019)

Film diváka vtáhne do doby konce 60. let v LA, pořat je se na co koukat. Margot Robie je v roli Sharon Tate krásná. Několikrát jsem se za film přistihla, že jesem uvěřila, že se opravu dívám na Sharon Tate. Ale pro obyčejného konzumního diváka co nezná slouvislosti v případu vraždy této herečky a manželaky Romana Polanskeho a komu ani nic neříká jméno Charles Manson, tak ten film bude jen dlouhé čekání na typické a krátké vyvrcholení Tarantinových filmů. Také jsem toho názoru, že kdybych film neviděla v kině, ale v televizi tak mě vůbec nezaujme.(5.10.2019)

Tarantino dospěl a dal se na točení pohádek... a jde mu to výborně.(8.10.2019)

Krásnej život dvou kámošů co jen tak proplouvají životem. Frajer Pitt má o trošku lepší roli než Leo, ale oba si to dávaj jako prase, hereckej koncert. Scén jako s Brucelem nebo na ranči mohlo bejt víc, ale to je přesně ten Tarantíno, mrtě scén jen tak navnadil, že už se bude něco dít a vono nic. Pěkně se na to koukalo, dneska jsem si taky zapálil cigáro když jsem opravoval anténu. No a Margot v 911, jó, tak to potěší. Výbroný káry a muzika až videoklipovité záběry, prostě zlatá pohoda 70-tých let.(10.10.2019)

Mel jsem vetsi ocekavani, ale uplne k zahozeni to taky nebylo. Je pravda za v prvnich trech ctvrtinach filmu se nic nedelo a konec to trcohu zachranil. Dal bych tomu 3.5*, ale kdyz jsem si rikal zdali bych dal filmu radsi 69% nebo 71% tak jsem zaokrouhlil nahoru, ackoliv na 80% to podle me urcite nebylo. Zajimave dilo, kteremu herci jiste dodali stavu. Ale zadna velkolepost!!!(10.10.2019)