Čertí brko

• Česko Andělské pero (pracovní název) (více)

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se spustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky. (Falcon)

honzic

Politická pohádka ve stylu Staré Bambitky jen jinak. Herecky to není moc veledílo a to ani režijně, scénář je jednoduchý a založený na laciném rádoby humoru. Spojení Bárdos a Cíny působí hodně nevěrohodně a lepší bylo dle mne zvolit českou herečku a českého herce, kterému se dá láska k ženě i věřit, ale to je už jedno. Písničky jsou jednoduché bez nějaké vydařené melodie a potěší tu jen celkem pěkné kostýmy. Hodnocení: 35 % ()

JenYu

Zajímavá. S vlastním rukopisem - odlišným od ostatních. Neodfláknutá výprava. Sympatické postavy. Hezky drzé zlo. V konkurenci nových pohádek, které jsem za poslední dobu zhlédla, jednoznačně pozitivně vyčnívá. ()

Dejf4

Čertí brko je vším a vlastně ničím. Komedie, satira, pohádka. Je toho plno, ale stmelit se to úplně nepodařilo. Jako pohádka to dost pokulhává a působí to strašně rutinně. To podtrhují například zcela zbytečné písničky, které do celkového příběhu ani nepasují. Co musím vyzdvihnout nejvíce jsou skvělý herci a celkový přesah filmu. 6/10 ()

blondboss

Ako rozprávka to funguje čarovne. Je to hravé, miestami zábavné, s milou atmosférou a tak, ako by to malo v rozprávke byť, aj so šťastným koncom. Trošku by som asi ale očakával lepší nápad, nakoľko podobných snímkov už tu bolo dosť a tento príbeh v zásade nič také nové neprinesie. Najväčším plusom je určite božská Judit Bárdos, ktorú ako herečku proste zbožňujem. Do tej štvrtej hviezdy mi ale čosi chýbalo. 65 % ()

Mikecat

Jedna výborná paro-rozprávka o čertoch a nenažrancoch. Chudák Bonifác so svojími vynálezmi zostane okradnutý na zemi, nezostane mu nič iné, len sa zamilovať a zaspievať si: "Krucifix - ja jsem chytil poezii". A celkový nápad s KPZ, fofrnec, čarovná ihla, ktorej výtvor vydrží iba deň, buřty a pivo, rebelka Jana Plodková, čerti v krčme, parádny Latinák, ktorý veľa priestoru nedostal, krajčír, ktorý nešije, samé zaujímavosti ktoré, keď sa stretnú v jednom dejstve vzíde veľmi pekná, zábavná a zaujimavá rozprávka. Tvorcovia: chceme viac takých rozprávok! a diky. ()

Joe16210

Čertí brko má světlejší chvilky i chvilky slabší, takže hodnotím spíš jako průměr. Písničky jsou většinou dobré, ale ty sbory čertů mi k tomu nějak nesedí. Myšlenka pomůcek z pekla je vždycky zajímavá, obzvlášť, když je to dost originální. A vedení města je vcelku trefné, často se člověk i zasměje, ale někdy je to prostě přes čáru. Na pohádku je to někdy až moc přehnané. Celé to táhne Honza Cina a Ondřej Vetchý. ()

Muff

Musím přidat na 5*, protože je potřeba ocenit věci nové a neotřelé. Příběh (nebo spíš pohádku pro dospívající a dospělé) jsem viděl už dvakrát a jsem si jistý, že si ji rád zkouknu i potřetí a počtvrté. Proč? Protože má to, co má kvalitní film mít - neotřelý scénář, dostatek narážek a vtipu, vybroušené dialogy a herecké obsazení, a nadčasovost, které zajistí, že ani při dalším shlédnutí se nepřestanu bavit. ()

Alden_Larson

Moc krásná originální pohádka. Téma pekla a čertů je trochu ohrané ale tady je velmi zajímavé. Zápletka sama o sobě je trochu slabší a místy předvítelná ale zároveň je velmi kreativní. Hudba je skvělá, i když si podle mě mohli nazpívané písničky odpustit. Vizuální efekty vypadají moc dobře a jsou skvěle zakomponované do prostředí. Herecké výkony jsou taky skvělé, Ondřej Vetchý je asi můj oblíbený český Lucifer. 8/10 ()

Mamutol

Viděno včera zcela náhodou a možná i lehce z donucení, nicméně je to lehká vykrádačka jiných mnohem lepších pohádek. Je pravda, že jsem se několikrát zasmál, takže 3 body jsou tak akorát. Ale už nikdy více. ()

spotczek

Tak nízké hodnocení?! Co by diváci ještě chtěli?! Pohádkové syžety už byly všechny objeveny, lze jen obměňovat a parafrázovat, nebo podnikat jiná filmovější kouzla. Myslím, že snesitelný příběh pro děti tu je, ale upřímně, tahle pohádka je více pro rodiče. Samotný příběh nešikovného čerta, co se má ve světě přiučit něčemu užitečnému a přitom všechno spíše ještě více zašmodrchá, je vlastně tuctový, ale ta pravá kouzla vznikala tvůrcům pod rukama jak při psaní scénáře při nesčetných narážkách na soudobou politiku, tak při stejně početných improvizacích zúčastněných herců na place, když angažováni byli snad všichni, kdo dnes platí za kvalitní zábavu. A nesmím zapomenout ani na skvělou hudbu mých oblíbených Hm...(Doubrava, Ekrt). Mně se na to koukalo moc dobře. Připadalo mi to jako vtipnější (a samozřejmě mnohem modernější) verze Starců na chmelu nebo Šíleně smutné princezny. S tím, že tentokrát Česko dodalo Honzu a Slovensko maďarskou hospodskou s aureolou princezny. Bylo to mile trhlé. Samo ze sebe si to umělo udělat bžundu. Zkrátka ideální pohádka na silvestrovský večer. ()

Dawe2

Je mi líto, ale 2*, 3 nemůžu. Jedna * za Ondřeje Vetchého i když chudák neměl moc co hrát. Plus výborný Cina. Druhá za pár dobrých frků a nápad na scénář. Bohužel dost nedotažený, nelogický, nevyužitý potenciál. Některé věci vyloženě trapné, písničky za mě hrozné, čertí song o lásce na konci no hrůůza. Nechápu jak může někdo srovnávat s pohádkou s Čerty nejsou žerty a snad doufat, že jí tohle nahradí v nové době. To se opravdu nedá rovnat. ()

esmoke

Česká pohádka Čertí brko je docela povedená, z poslední české pohádkové tvorby asi nejpovedenější. Rozhodně se snaží být docela originální a je docela zábavná. Největším problémem jsou dvě hlavní postavy, moc nezaujmou (navíc Judit Bárdos neumí moc mluvit česky). (2D dabing) Rozpočet: Kč 65 miliónů, Tržby v ČR: Kč 36,4 miliónů. ()

kolly13

Dobrý začátek a velmi solidni první půle. S nadšením čekám na gradaci a ono to zabije scénář pro hloupé. Škoda, dobří herci, kostýmy a režie. Že chybí větší rozpočet, zde není argument. ()

mouzi

Tak do pohadky to ma kurva daleko. Vetcheho je tu vecna skoda, Cina hraje strasne neverohodne, Bardosova by mela byt predabovana, protoze ta jeji prasocestina je proste hrozna (coz mi nevadi, pokud se nema jednat o pohadku a jinak ji mam rad). U prvni pisnicky jsem mel chut to vypnout, protoze nesnasim zpivani ve filmu obecne a navic tohle byla fakt hruza. Daniel hral Tondu Blanika, Marysko byl klasicky debil a Jerabek hral Jerabka. Jediny Budar se tu celkem vydovadel. Zbytek nestoji za zminku. Nejlepsi roli melo certi brko, napad s nim je super, ale na cem ma tato pohadka stat, na tom pada. Brko tu ma podradnou roli a je to skoda, melo to potencial daleko vetsi. Scenar ma taky na vic, ale je to odflaknute. Dialogy uplne debilni. Celkove ta interakce postav je uplne na hovno. Najbrt by mel delat filmy pro dospele, tohle mu fakt nejde! ()

Heso

Strašně slabá pohádka. Ale v současné době už je to holt klasika. Když jsem se na ni koukal, tak jsem si říkal, jestli to náhodou není pokus o novodobé S čerty nejsou žerty (pevně doufám, že ne). Hlavní role: absolutně nezajímavý a slabý herec Jan Cina, který nadále zůstane zajímavý jen díky dabingu Eriky Stárkové v Mostu. Lucifera, ze kterého by měl jít strach, hraje hodný Ondřej “Janek” Vetchý, opravdu je to role pro něj? Z dnešních čertů absolutně nejde strach a spíš do pekla odnesete vy je, než oni vás. I brankář fotbalové Plzně Aleš Hruška vypadá jako čert spíše než oni a to na sebe nemusí plácat žádnou směšnou masku a věřím že by i tu roli čerta nezahrál hůř, než ti současní. A to by nebyla moderní pohádka, aby jsme tam za každou cenu nenarvali nějakej ten zpěv. Někomu to asi přijde jako dobrý nápad, já osobně to radši přepínám na Sám doma 2. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky