Čertí brko

• Česko Andělské pero (pracovní název) (více)

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se spustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky. (Falcon)

Dragonflyfly

Velmi prijemne prekvapeni. V posledni dobe jsou u nas pohadky spise hruzou (Certoviny), propadakem (Kouzelnik Zito), zklamanim (Andel Pane 2) a nekdy dokonce i odpadem (Rachanda). Svetlych momentu, jako bylo v roce 2015 “Sedmero krkavcu”, je po certech malo. A tak, kdyz se objevi mila, vtipna a na velkolepou vypravnou podivanou si nehrajici pohadka, me srdce zaplesa. Kdyz jeste zjistite, jak skvostne a hlavne trefne je pohadka obsazena, tak se jen tetelite. Pohadka je plna chytrych napadu, vtipnych momentu i velmi milych pisnicek. V neposledni rade autori trefne vyuzivaji politickou satiru, ktera nepusobi nijak strojene, nasilne ani nedevastuje pohadku jako takovou. Pritom pouzite vtipy budou (bohuzel) jeste dlouho aktualni. Herci hraji pomerne civilne a az na Maryska (kteremu to tady odpoustim) se nikdo nepitvori - coz je v posledni dobe u nas, zvlaste u predstavitelu certu, ZAZRAK (a dekuji moc za nej). Co trochu zamrzí, je ponekud silnejsí slovenský přízvuk představitelky Markétky (Judit Bardoś), která na některých místech s češtinou vyloženě bojuje. Nicméně je na ní velmi milý pohled. Kdybych mela hodnotit presneji bylo by to 3 a pul hvezdicky. Pohadka mi ale jeste druhy den dokazala navodit moc prijemny pocit a za nej me ta pulhvezdicka vubec nemrzi. ()

DeDanu

Jedním slovem? Rozpaky. Více slovy? Herecké kreace, až na několik výjimek, dobré, i když pan Vetchý má určitě na daleko ďábelštějšího pána pekel. Nejzábavnější je dareba krejčík. Zato hlavní hrdina není vůbec hrdina, spíše další z řady ňoumů, kteří se předkládají ve stále větším počtu dětem jako vzor pro budoucnost:-))). Občas mezi vycpávkami děje, které dospěláky nudí k smrti, probleskne vtipná myšlenka či narážka, kterou ovšem dítka nemohou chápat, takže netuším, pro koho vlastně tahle pohádka je. Mám z ní pocit jako když jím jídlo, kde se přísady nesmísily a i když jsou samy o sobě dobré, dohromady to není nic moc. ()

ostravak30

Už jsem si skoro myslel, že to neumíme a ono to kupodivu jde. Tahle pohádka mě především bavila tím, jak moc mě bavila. Hodina a půl utekla jako nic, člověk se nenudil a světě div se...dokonce se i zasmál. Samozřejmě O. Vetchý jako pekelník byl skvělý, mužský divák by se pak skoro zamiloval do okouzlující a nadmíru sympatické Judit Bárdos. A Marek Daniel, Jana Plodková, Václav Kopta, Jan Budař, Tomáš Jeřábek a Jiří Maryško tomu dodali tu humornou část. A není to málo herců z celkového počtu, že? Že tedy bylo o zábavu postaráno je, myslím, celkem jasné. Navíc opravdu dobrý scénář a velmi se mi líbila i hudba. Co se dá na pohádce ale ocenit nejvíc bylo, že nepracovala s hloupým divákem, nebo i diváky - dětmi samozřejmě, a neservírovala mu/jim děj jako chození okolo horké kaše. Tvůrci to prostě vzali tak, že některé věci jsou zkrátka jasné a i dětem snadno dojdou. Dokonce jsme na konci mohli vidět i parodii na moderní technologie, takže moderní pohádka pro moderní děti jak víno. A špetka, ale opravdu jen špetka závěrečného poučení, které se mělo nejspíš vztahovat na současné Česko a pochopili ho spíš dospělí, ale naštěstí to bylo až na konci a opravdu jen malinko. Takže další pohádka z které mám radost, bavila mě, zasmál jsem se a rád se na ni opět s chutí podívám. Skoro bych zapomněl ocenit i výborného Jana Cinu. ()

brzozin

Tedy cpát do pohádek politiku, to nepamatuju ani za bolševika. Jedna hvězda za Budaře, který byl jako jediný uvěřitelný, jedna za výpravu. Zbytek nestojí za řeč. ()

walkingdead

Vetchý se vrátil do role čerta (tentokrát rovnou Lucifera) a sedlo mu to. Vlastně jsem původně čekal, že to bude trochu vykrádačka čertů, s kterými nejsou žerty, ale faktem je, že tihle čerti byli úplně jiní než je v českých pohádkách obvyklé, a i když příběh byl poměrně jednoduchý a odehrával se prakticky jen ve 3 lokacích, tak to celkově bylo příjemné překvapení. Škoda, že si tohle nemůžu u pohádek (ko)produkovaných českou televizí říct častěji. Za mě 70 %. ()

Pete

Najbrt to trochu punkově chtěl zkusit jinak. Pochopil, že na české filmové pohádky se dívají zejména dospělí, a tak pro ně přidal děj, hlášky a narážky obecně na politiku, a další témata, které jsou dětem putna. Zůstal někde na půl cesty, i když měl k dispozici snaživého Cinu, krásnou Bárdos, a slušný herecký ansámbl v poměrně silně romantickém příběhu. ()

MyrnaAlec

Tvůrci si měli rozmyslet, zda chtěli točit pohádku pro děti nebo politickou satiru. Chlastací čerti mi v pohádce nepřijdou správný. Budař mě bavil, ten zahraje fakt cokoli. ()

maoc

Nebylo to špatné, jen je škoda, že to nebylo lepší, protože nakročeno bylo. Vynikající Budař, obstojně vymyšlené peklo s bezvadným čertím brkem, skvělé kostýmy, lokace, stavby a výprava, většina herců velmi dobrá, vtip i satira na přijatelné úrovni, ale...naprosto zbytečně hory jak Dolomity a pod nimi malé město na víceméně rovině, do kterého vede jediná cesta, wait a sec, přes ty hory!, příliš rychlá a bezdůvodná láska Markéty a Bonifáce, opět! neschopní čerti trumberové vedení typově nevhodným dobráckým Vetchým, vyprázdněné hlavní peklo vs. přeplněná pobočka Pervidle, mnoho logických chyb (když už má být Bonifác neznalý světa lidí, asi těžko bude chápat katovské řemeslo, atd.) a mnoho dalších tu větších, tu menších věci, které mi vadily. Čertí brko mohla být po čertech dobrá pohadka pro děti s mnoha přesahy pro dospělé. Byla hodně blízko, proto je škoda, že nedošlo k tomu, co zde zmiňuje jiný komentátor - půl roku promýšlení a pilování zápletky a scénáře, aby nebyl plný zbytečných honiček a čertích moulů, ale více budoval vztahy postav a kromě trefného poukázání na totalitu a Andrejka a filozofování o tom, kam půjde čert po oběšení nabídl více pohádky. Hodně silné 3 hvězdy. ()

Fajt

Já nevím, ale dnešním hercům vůbec ty pohádkové role nevěřím. Je z každého příliš cítit, že herectví má jako kšeft a ne poslání... U pohádek před sametovým podvodem tomu tak nebylo, proto jsou nedostižné ! ()

macetoma

Ty jo, nápad asi dobrý, ale to provedení je hrůza. Čerti jsou tady líčeni jako ožralá hloupá hovada. Hlavní hrdina Jan Cina je přitroublý čertí vynálezce, kterému jsem palce držet nedokázal. Judit Bardos je hezká, ale dialogy nic moc. Ondřej Vetchý se měl předvést jako velký vládce pekel Lucifer, ale byl nevýrazný. Jedině snad úlisný Jan Budař, byl správně vychytralý a záporný, ale to nestačilo. A ty uřvané písničky to už jen dorazily. Tak dvě hvězdy. ()

mauinka

Opravdu roztomilá, vtipná pohádka. Kupodivu i písničky byly poslouchatelné, Jan Cina okouzlující. Vlastně celý casting byl výborný. Nenudila jsem se ani chvilku a to předesílám, že nejsem pohádkový fanda. Nechápu proč má tak nízké hodnocení, asi hejtovat nové české pohádky, je moderní. Jinak si to nedokáži vysvětlit. ()

tkey

Tak když jsme viděl tu "princeznu" , co nejspíš má nějaké orální skilly, ale čistá čeština to rozhodně není (panebože, to ji nemohli nechat celou dobu dabing?!), tak jsem tomu chtěl dát odpad. Ale pak jsem se smiloval, protože tady prostě výborně nakládají Burešovi a podobným šmejdům. Dostala mě pěst na dálku ala inspector Gadget a až ta absurdní podobnost toho jejich zapadákova s tím naším. ()

Detak

Po slibném začátku s čertem vynálezcem a s naprosto hvězdným obsazením českými herci mě pohádka vysloveně zklamala. Příběh nic moc nebo spíše nic a potenciál čerta-vědce naprosto nevyužit. Celé to je křečovité, a i přes pochopení narážek na současnou českou politiku je celý počin dosti nezáživný a nevtipný. Celé 3 pěvecké výstupy jsou naprosto zbytečné a texty písní až moc velké klišé. Jako asi to vysloveně neurazí, ale když už to neuvidím, tak se taky nic nestane. Popravdě jsem čekal o dost víc. ()

marek29

Pohádka, která se netváří nudně, ale naopak vtipně a moderně. Zhlédnuta poslední třetina, ale soudě dle té, celek nebude ztráta času. Zkus to ()

tavvva

Sice je fajn, že se snažíme vrátit do pohádek písně a scény byly opticky chutné, ale celé to bylo příšerně suché a bez pohádkového kouzla. Užil jsem si snad akorát to, jak si Ondra Vetchý přišel do vězení osobně odnést Budařovic Jendu do pekla :D Akorát to chtělo ještě trošku přidat plamínků a Ondru před tím trochu nasrat :) ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky