Čertí brko

• Česko Andělské pero (pracovní název) (více)

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se spustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky. (Falcon)

bonsetti

Připomíná mi to 68. rok, komouše, stbáky .. To měla být politická parodie pro děti? No ale vzhledem k tomu, že máme vánoce, jsem při hodnocení mírnější ()

Jarek572

Tohle bych skoro mohl označit za politickou pohádku. Tolik narážek na současnou politickou garnituru...a královsky jsem se u nich bavil! Jinak má vše, co má správná pohádka mít - dobro a zlo, pěknou "princeznu", čerty, kouzla, příběh, písničky, dokonce i místního blba a morální ponaučení. Neotřelé nápady (Co když čert koná dobro? To je potom hřích a přijde stejně do pekla!), přiměřený spád děje, vtípky nejen politické..není co vytknout. Dobře se vydařilo i herecké obsazení - i když jsem si nejdřív Jana Cinu jako čerta neuměl představit, role dobráckého čertovského nešiky mu sedla jako ulitá. ()

Jirkacek

Českou pohádku Čertí brko z roku 2018 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX na jeden víkendový večer a byli jsme zvědavi, jak si tato pohádka povede v konkurenci těch starých čertích počinů. Mladičkého čerta Bonifáce (Jan Cina) všelijaké čertovské fígle moc nezajímají. Rád vymýšlel a vynalézal vlastní věci, což se ale pranic nelíbilo vládci pekel. Vždycky je totiž z toho jenom malér. A právě po jednom takovém nezdařeném pokusu s novým vynálezem dojde Luciferovi (Ondřej Vetchý) trpělivost a pošle milého Bonifáce poprvé do světa lidí. Má doručit čertí brko do pekla příslušného k obci Pytlov na úpatí kopce Pervidle, aby nahradilo to dosavadní, které už dosloužilo. Právě čertí brko má totiž tu kouzelnou moc zapisovat do knihy hříchů všechny lidské nepravosti. A že jich v Pytlově je! Ať už jde o proradného rychtáře Křiváčka (Tomáš Jeřábek), který právě zfalšoval další volby, nebo líného krejčího Klouzka (Jan Budař), který sice práci nevymyslel, ale o to raději by rád rychle zbohatl. Bonifácovi se ale na zemi zrovna nejlépe nevede. Při první příležitosti je okraden jak o čertí brko, tak i krabičku pekelné záchrany, do níž patří horká jehla, zázračný dukát a kouzelný ubrousek. Ještěže v hostinci na vrcholu kopce narazí na půvabnou šenkýřku Markétku (J. Bárdosová) a náš milý čert se zamiloval. Ačkoliv se další děj pohádky snažil být vtipný a zábavný, moc se to tvůrcům nedařilo. Zábava se zadrhávala, kouzla mi připadal a taková obyčejná a čerti nepůsobili tak hrozivě, jako v jiných pohádkách. Přesto jsem těch 99 minut vydržel až do konce a nakonec to nebylo až tak hrozné. Mix českých a slovenských herců však podle mne produkce ČT nezvolila příliš šťastně. Inu i mistr tesař, natož takový obyčejný krejčí se utnou. Suma sumárum, pohádka Čertí brko ode mne získala tři čertí hvězdičky ***. ()

Stefi_836

2 hvězdy dávám vždycky, když se k filmu už nemám nikdy proč vracet. Když mně prostě vůbec nezaujme a v podstatě už ani nepomůžou ani ty dobré scény, pro které  nemá cenu film znovu vidět, hledat je tam a film si kvůli nim posouvat. ()

Tim007

Pro mě pohádka dekády. Skvělý a originální scénář, výborně natočrno, skvělá výprava a hlavně skvěle obsazeno. Prostě se na to parádně kouká, občas sranda i výborné písničky a hudba. Za mě trefa do černého a pohádka jak má být. ()

milos.bradik

Humor dobrý, Vetchý výborný, Judit Bárdos moc hezká, ale například Cina je herec pouze pro ty, kteří mají rádi teplo. V této roli je vyloženě mimo a od začátku mne jen rozčiloval. Kdyby jeho roli hrál někdo jiný, tak dám víc, ale takto dávám 50 %. Nejlepší fór ovšem byl, když švec (Jan Budař) chce po Bonifácovi (Jan Cina), aby mu předvedl ubrousek Prostři se a co se nestalo, objevila se reklama na Ferrero Rocher :-). Ovšem to zavinila televize a ne scénáristé. ()

TragyCZ

Nechal jsem se asi trochu unést na vlně memes, kterou tenhle film přinesl a myslel jsem si, že to bude nějaká huličská komediální pohádka. To jsem se ale nesmírně zmílil... Když jsem na začátku viděl nápis Punk Film, tak jsem zas myslel, že to bude punková pohádka (což by mohlo být velice zajímavé!). Opět vedle... Namísto toho jsem dostal tuctovou "moderní" pohádku s esencí pop music kultury. Nezachrání to ani slušné herecké obsazení, jelikož herci byť sebelepší, nemají moc příležitostí pořádně hrát (možná tak Budař). Dost dobře nechápu, jak se pod takovej výplod může podepsat zrovna Punk Film, když tam zpívaj popový šlichty nejtěžšího kalibru. Sem tam jsem se výjímečně zasmál některejm ňoumům, ale jinak převládalo spíš kroutění hlavou a pocit studu. ()

lukas_flek

Ježiš to bylo skvělý. To by měli vysílat dětem ve škole a vysvětlovat na tom jak si politici mohou kupovat náklonnost voličů a co je to populismus. Nekolik zajimavych citátů * "kdo bude říkat, že to, co nesmí říkat, je pravda, bude prohlášen za lháře" * "za všechno můžou čerti... a moje žena" * "chceme nový volby!" "připravili jsme si pro vás po volbách pivo a buřty. A to vše zadarmo" "hurááá" * "nevěřte nikomu kdo chce zrušit peklo a slibuje ráj na zemi" ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky