Litvicek

Zajímavý je, že když film šel do kin a objevila se první hodnocení, tak hodně se schylovalo k tomu, že to bude průser jak svině. Lidi to sjeli a zhejtovali, přitom průser se nekoná. Jasný, nedá se to srovnat s původním filmem, který je ty vole epický i po tolika letech - Jednoduše původní film je ukázkou pravé filmařiny. Nicméně tento remake se ani nesnažil jít v jeho stopách, trochu odlišným způsobem vyčnívá a nabízí čistě jen to "NEJ" a nic víc. Mělo to spád, bylo to zábavné a zajímavé ale hlavně i, skvěle se na to koukalo - Dané lokace a herecké výkony, na jedničku. Čtyři hvězdy né za filmové umění ale za poskytnutou zábavu. ()

cmenda

Já tady pořad čtu komentáře jak se to nedá srovnat s verzí z roku 1973 tak nesrovnávejte , je to prostě novej film podle stejný předlohy pokud chcete porovnávat tak s knihou jinak je to novej film , je velice povedenej a a hereckáký výkony bezva . ()

janesX

Opäť by sa hodila jedna hviezda medzi treťou a štvrtou. Bolo to už dávno, ale Motýľa som čítal a je to jedna z najpútavejších kníh, pamätám sa, ako som ju, ako pomalý čitateľ rýchlo zhltol a nechcel som, aby skončila. Film taký zážitok samozrejme nedosiahol, ani ho dosiahnuť nemôže. Ani tento, ani ten s McQueenom. Musím povedať, že postava Charriéra si žiada herca s charizmou, aspoň ako mal Steve McQueen, ale to nie je všetko. Toľko pocitov z knihy sa skrátka nedá napchať do dvojhodinového filmu a ani ich žiadny herec nezahrá. Ale aj tak dávam štyri, keďže tri a pol sa nedá. ()

mira007

Proč nemá smysl natočit remake Terminátora, Ramba, Titanicu apod.? Úplně ze stejného důvodu jako nenatočit Motýlka, když už jeden legendární nepřekonatelný s McQueenem vznikl v sedmdesátémtřetím. Nejnovější Papillon není nějak tragický ikdyž oproti originálu zjednodušený , ale je prostě zbytečný a ještě k tomu utahaně nudný. ()

Klajnik

Děsivej příběh. Má to pár mezer a celkovej tón filmu neni nijak výjimečnej. Je to pouze obstojně natočené, ale téma o kterém to pojednává je po celou dobu tak zajímavé a znepokojující, že to po celou dobu dlouhé 140 minutové stopáže baví. Rozhodně to převyšuje třeba Trosečníka. ()

kluk z Na

Tedle remake neurazí. Je šikovně obsazený, svižně odsejpá. Nicméně na velkolepost nedosáhne ani se nepřiblíží. Oproti původnímu filmu to bylo hodně slabý. I tak si 3 nebo 4 hvězdy bez problémů zaslouží. Jde o to, že originál je v tomto případě nedostižitelnej. ()

petikacka

Byla jsem zvědavá jestli někdo může překonat původní verzi ...A nemůže...Charlie Hunnam sice hezoun stejně jako Steve McQueen, ale Steve dokázal hrát i pouze očima...Atmosféra veškerá žádná, naprosto plochý film...Vyznění veškeré žádné... Na rozdíl od původního filmu, kde je obrovská síla myšlenky na útěk a nezlomná víra, že se to podaří , naprosto hmatatelná. Za mě slabá trojka... ()

M1k9

Nevím no. Dva skvělí a oblíbení herci v plné stopáži, ale scénář bez jiskry. Není si pořádně co odnést a kdovíjaký zážitek to taky nebyl. Nenáročné diváky film určitě neurazí. 4/10 ()

Skalda_2

Jeden z těch lepších remaků, knížce se to vyrvnat nemůže. Hunnmam s Malekem obstojí. Potěší občasný odklony od "původního filmu" směrem ke knížce a doslovnější konec. Neurazí. ()

fisus

Je mi jasné,že tento film spousta lidí rovnou zavrhne jen proto,že jde o remake.Přiznám se,že když jsem v kině viděl upoutávku na nového Motýlka,moc jsem nejásal.Přeci jen těch pokračování a remaků starých klasik je poslední dobou opravdu hodně.Přesto jsem se na tento film podíval a nakonec jsem zalitoval,že u nás neběžel v kině.Rami Malek mě čím dál více překvapuje.Tento snímek jsem totiž viděl jen pár dní po Bohemian rhapsody a v obou filmech Rami jen září.A Charlie Hunnam zakrál taky výborně.Povedený remake. ()

Lukin413

Působivý příběh, dobře vybraní herci pro ústřední duo, jen tempo filmu je značně kolísavé a místy film nudí. Originál jsem neviděl. ()

Untentrauer

Ano, jistě, na originál to nemá. Stále platí, že nechápu smysl remaků, u povedených originálů. Filmu chybí zoufalost a beznadějnost, nechutnost a krutost. Člověk ani nemá pocit, že to byla nějaká dřina. Jediné, co se povedlo, byl ten začátek v Paříži a první rvačka ve sprchách. Následné útěky a trápení se na samotce....no to se nepovedlo. Je to spíš moderní frajírkovský film, kdy hlavní postava proplouvá příběhem s občasnou vráskou a útrpným výrazem ve tváři, aby se neřeklo, že to bylo jednoduché. Dnes, kde není herecké umění, tam se to nahradí efekty a brutalitou. A to není ta pravá filmařina! ()

sadlokan

Zbytečná a ještě vykuchaná předělávka(až imitace) filmu.Přece nebude Artuš žrát brouky a dachmat se s malomocnejma,že.Pro příznivce tadydletoho herce a eště toho Mercuryho je fajn,že to za ně M.Noer nakoukal,co taky s Bullittem a Babbittem,dědkama starejma.Z knižní předlohy viděl leda obálku.Místo krokodýla přijedou kurvy. ()

Ombak▼Penari

Původní snímek jsem neviděl a tudíž nesrovnávám originál a remake. Z tohoto pohledu můžu s čistým srdcem prohlásit, že Motýlek z roku 2017 je dobrý film s kvalitními hereckými výkony a neváznoucím, značně pochmurným, dějem. Vychází mi to na zcela zasloužené čtyři hvězdy. ()

BOURQUE

Remake slávnejšieho filmu z roku 1973. Čo by som k tomu mal povedať? Človek aj nechtiac padne do tej jamy, že obidve filmy si začne navzájom porovnávať. Z tohto hľadiska klasika z roku 1973 zostáva neprekonaným (prakticky v ničom sa ho nepodarilo prekonať, ale to som ani nečakal). Príbeh známy, takže postavy. Dvojica Ch. Hunnam / R. Malek sa snažili a bolo to na nich vidieť. Avšak Ch. Hunnamovi chýba tá charizma, ktorú mal S. McQueen. R. Malek taktiež nepôsobil takou elementárnou silou (ako D. Hofman), ako som pôvodne čakal. Vedľajšie postavy akoby „neboli“, keď sú, tak za ten krátky čas nezanechajú za sebou výraznejší výkon. Tie podmienky vo väzbe sú zachytené na slušnej úrovni, ale prečo pán Noer „preskočil“ tých 5 rokov (druhý „Papihov“ trest)? A ešte k tomu ten záver je dosť zjednodušený a narýchlo ukončený. Takže ako remake nie je to zlý pokus, ale odporúčam začať klasikou z roku 1973. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Rockerman

Každý remake je přirozeně konfrontován s originálem, zvláště je-li to tak slavný film. Pravdou ale také je, že si někdy ty neotřesitelné klasiky trochu idealizujeme, protože čas smaže případné nedostatky. Já jsem Motýlka z roku 1973 neviděl snad 35 let, proto nemohu srovnávat, ale myslím že tvůrci se s tím popasovali celkem dobře a na lehce nadprůměrné hodnocení to je. ()

Hapretor

Kupidivu dost záživný remake, ne-li v něčem lepší než originál - např. konec - nebo vztah mezi ústřední dvojicí ... ()