Vražda v Orient expresu

• USA Murder on the Orient Express (více)

To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří. (Cinemart)

Slon Hotovson

Pro mne filmový zážitek letošního podzimu. Herci hrají a umí to, režisér režíruje a také to umí. Navíc i umí i hrát a předvádí Poirota, který rozhodně mezi všemi jeho předchůdci má nárok stát na stupních vítězů. Doufám, že se potkáme na Nilu! ()

WhiteRaven

Kdyby byl tento film delší o hodinu, vůbec by to neuškodilo. Tolik báječných a různých postav, které stěží dostávaly prostor, a to i přesto, že do těchto rolí byli obsazeni tak zajímavý herci. Kenneth Branagh ovšem dokázal ukočírovat jak nevlídnou stopáž, tak i svůj herecký výkon, který byl úchvatný. Prostředí, které bylo téměř stejné působilo skvěle a to hlavně díky skvěle zachyceným kamerovým momentům. Doufám, že Orient Expres vydělá hodně peněz, protože se opravdu chci vydat po řece Nilu. ()

existimi

Dost jsem se na nové zpracování této christieovky těšil, i když zároveň bál. Všichni dobře víme, jaký byl Suchet skvělý v roli Poiroat a není radno zkoušet se s takovým géniem měřit. Nicméně ... Poirot Sira Kennetha je uplně jiný. Vtipnější, epičtější a s prvky toho proslulého shakespearovsko-klasického umění, což mě velmi potěšilo. Bohužel právě toto ale trochu ubírá na přímočarosti detektivní zápletky. Vzhledem k našlapanému hereckému obsazení se snaží Branagh dodat dostatek screen-timu všem postavám, což je pochopitelné, ale brání to v pokročení děje. To bylo asi to jediné, co mi na filmu vadilo. Ohradil bych se tedy proti kritice nového Poirotova kníra. Přesně takhle ho Agatha Christie popisovala v knihách - jako něco "úžasného", "gigantického", "nejlepšího v Anglii". To, myslím Branaghův Poirot splňuje na jedničku. ()

RAFT

Viděl sem původní film ,tak sem si nemohl nechat ujít remake .Režisér film natočil skvěle i když ,ze začátku sem se tak,trochu nudil pak se film pořádně rozjel .Takové skvělé herecké hvězdy ve filmu .A v jednom vlaku ,no vskutku paráda. 70% ()

hekla

Až na tochu delší začátek mě film absolutně pohltil. Nádherné záběry Jeruzaléma, Istanbulu, zasněžených vrcholků hor - to vše s jakousi patinou a nostalgií, krásná a citlivá hudba Patricka Doyla k tomu. Herec jeden lepší než druhý, osobnost za osobností, všichni velmi přesvědčiví. Poirot v podání Davida Sucheta je rozhodně nezapomenutelný, typický svým zvláštním vzhledem, působícím až komicky a asexuálně, přesto příjemně a přátelsky. Byla jsem zvědavá na jeho nové zpracování, protože jsem si Poirota ani jinak představit neuměla. Kenneth Branagh si mě ale jako jako Hercule Poirot naprosto získal. Působí mnohem opravdověji, ubylo komičnosti, ale vtipu ne, přibylo moudro a "akce". A na charisma a nezapomenutelný hluboký pohled jeho modrých očí byl byl potřeba další vagón. Celá detektivka graduje v krásný, citlivý a velmi rozporuplný konec stejně jako v předešlé verzi, přesto trochu jinak, a poslední záběry jsou emočně velmi silné, až lyrické. Kenneth Branagh řežíruje s poirotovská přesností a citlivostí a společně s úchvatnou kamerou a střihem se mu podařilo vzdát hold a oprášit jednu z nejlěpších detektivek Agathy Christie, což rozhodně nebyl lehký úkola, a možná přilákat mladší diváky na "starší klasiku". Klobouk dolů a na shledanou na Nilu. 4,5* ()

P.H.

Nový Poirot je NAPROSTO LUXUSNÍ! Výrazněji se tam hýbá pouze jednou, a to víceméně donuceně. Žádné běhání po střeše vlaku se nekoná. Přes hvězdné obsazení si Branagh se svým impozantním knírem krade každou scénu pro sebe. V podstatě žádná z těch "hvězd" nedostala žádný velký prostor, všichni slouží příběhu. A Poirot má nejvíc "ťuťu" (komentář mé dcery) belgický přízvuk, jaký si dovedete představit. A serou ho nestejnoměrně veliká vajíčka, což spravedlivě přičítá na vrub slepicím. Všechna jeho samolibost a obsedantnost je přítomná, ale neuvěřitelně decentně. A to nemluvím o nádherných pomrknutích na ctitele původních verzí, zejména ta s Ustinovem se dočká několika krásných obrazových citací. Za mou maličkost - veliký úspěch! Jak mám Sucheta rád, tak tahle verze je pro mě stejná pecka, jako když mi Cumberbatch ukázal, že Sherlock nemusí být navždy jen Jeremy Brett. Branagh to zase dokázal. Jsem nadšen. Takového Poirota chci vidět znova. Což snad bude - konec naznačuje Smrt na Nilu. ()

ForGump

Jsem bezmezně přesvědčen o tom, že další adaptaci nejlegendárnější knihy Agathy Christie není zapotřebí dělat. Jenže Kenneth Branagh má jiný názor. A nakonec je to dobře. Příběh svým vizuálním stylem, svižným tempem a kooperací i s exteriéry zpřístupnil mladší generaci. Měl k dispozici obsazení snů a samotný Hercule Poirot v podání jeho samotného se mi libíl už jen tím gigafousem. Každopádně nedoporučuji starším, kteří pamatují ať už Finneyho nebo Sucheta. 70% ()

Taffey

Krásné scenérie, kvalitní kamera ve skrumážích, úžasné podhledy, mizerně nasvícený Branagh, i tam, kde měl být osvětlen hořícími ohni, měl ksicht, jako nasvícený reflektorem v divadle. Naprosto katastrofálně natočený hlas v tunelu, mizerný dozvuk, jako v tělocvičně, s totálním zvukovým zacloněním. Divadelník se v Kennethovi nezapřel. Do doby, kdy na Poirota vystřelil černý doktor, jsem měl problém fyzicky film ustát. Vzhledem k notoricky známému obsahu děje, nepřinesl tento film přidané hodnoty, ani, co by se za nehet vešlo. Zklamání převeliké. Nepředstavitelně ukecané. Filmy s Davidem Suchetem na podobné téma mají podstatně vyšší ratting. Aspoň, tedy, u mě. ()

Lavinia

Poirot jako akční bojový detektiv, prakticky bez pomocníků. Takto se zvrhne film ve druhé polovině - chápu, že dnes asi bez bojovky nikdo na nic nekouká, ale kam se poděl malý mužík s velkým knírem a vejčitou hlavou? Vrazily se mu šedé buňky mozkové do pěstí? Asi ano, protože dedukce a logika diváka ve filmu také míjejí, všechno si detektiv tak nějak vycucá z prstu. Pouze pro Poirotem nepolíbené. ()

Scraffy

Je to prakticky natočené všetko v štúdiu pred veľkým greenscreenom. Ale to vôbec neznamená, že to vyzerá zle. Príbeh je rovnaký ako všetky tie filmy a seriály predtým, čiže neprináša nič nové. Preto môže väčšina hodnotiť inak, kedže každému sa môže páčiť iné spracovanie. Ja som s Herculom Poirotom doteraz nemal takmer žiadne skoršie skúsenosti, pretože mi ako detektív prišiel strašne nesympatický. No na tento film som sa pozrel, kedže v ňom hrá hviezdne obsadenie a celkovo vyzeral byť pekne spracovaný. Jednoducho povedané som mal chuť si pozrieť efektami narvanú rozprávku. A urobil som dobre, lebo mne sa to páčilo! Príbeh bol pre mňa veľmi pútavý a dokázal ma veľmi rýchlo vtiahnuť do deja. Koniec ma síce už až tak neprekvapil, lebo asi od polovice až trištvrte filmu som mal tušenie, kto je vrah (vrahovia?). Kenneth Branagh ma stále dokáže prekvapiť svojimi hereckými charaktermi a po novom aj réžiou. Áno, má na konte už veľa filmov, ktoré režíroval, ale toto bol jeden z prvých od neho, ktorý ma vyslovene nadchol. Ak sa teda dočkáme ďalšieho Poirota v jeho podaní, tak budem len rád. No treba vypichnúť aj pár vecí, ktoré sa mi na tomto novom spracovaní Vraždy v Orient Expresse nepáčili. Jednou z nich bola, že prečo Poirot spomína na Katherine, ktorá je z iného príbehu (Záhada modrého vlaku). Divákov ako ja, ktorý predtým nevideli a ani nepočuli o Poirotovi to muselo poriadne miasť a nemohli vedieť o čo sa jedná. Ďalej sa mi ešte nepáčil koniec, kde si tvorcovia urobili priechod k ďalšiemu možnému filmu od Hercula Poirota a to konkrétne k filmu Smrť na Níle. Toto vážne nebolo zapotreby. Keby sa náhodou tomuto filmu nepodarilo uspieť a ďalšie pokračovania by neprichádzali v úvahu, tak by to tam ostalo v podstate len tak nevyužité a bolo by to od veci v tomto filme. Ale je zasa pekné, že si tvorcovia snažia takýmto spôsobom budovať svoj vlastný vesmír, ktorý bude práve o detektívovi Herculovi Poirotovi. U mňa je teda tento film jedným z prekvapení tohto roka. Som s tým spokojný! ()

Clark_Kent

Hercule Poirot to zase dokázal a svojí bystrostí odhalil něco co se zprvu zdálo neodhalitelné. Předloha Agathy Christie je rozhodně hodně zajímavá, někde v Balkáně ve sněhových závějích se stane Vražda v Orient expresu. Ty pocity a emoce všech pasažérů dodávají příběhu pěknou atmosféru, už se nemůžu dočkat na vraždu v Egyptě u Nilu. ()

hazdrova

Orient bol nudný, nenapínavý a vlastne dosť otrasný film. Vidno, že áčkoví herci k dobrému filmu nestačia. Kamera príbeh aj dialógy sklamali. 2,5* ()

Shitonit

Herkules Poarot :-) je dokonalej úchyl.. Jak jsem čekal, tak na tomto filmu se nedá najít v podstatě ani chloupek něčeho, co by se nepovedlo. Jedná se o promíchanici lidských vlastností a osudů, nacpaný do vlaku ze kterého není kam zdrhnout, a po avizované vraždě dochází k vyšetřování, které nejslavnějšímu a nejlepšímu detektivovi na světě.. Pěkně zamotá šišku. A jelikož zde nemůže být vrahem zahradník, tak vrahem jsou.. všichni..? Nutno sledovati velmi pozorně, neboť by byla fatální škoda, prosrati neobyčejně vymazlené detaily.. ()

pushover

Tolik hereckých hvězd a taková nuda. Hercule usvědčuje bez zjevných důkazů a tahá obvinění z rukávu. Slabota. ()

incognito

Trochu moc barevné, zbytečně moc digitální - někdy až hrozně ošklivě. Knír velikosti Trumpova příčesku se mi moc nelíbil. Akční Poirot mi taky úplně nevyhovoval. To co se mi líbilo moc byla Michelle Pfeiffer a Judi Dench - skvěle zahrané. Ale pro mě je Poirot David Suchet co naplat. ()

GameboyNES

Tak nakonec to nebylo vůbec špatný. Obsazení velmi povedené, na Kennethův big knír jsem si kupodivu rychle zvyknul, byl to zase trošku jiný Hercules. Každopádně byl lepší než Finney a Ustinov. Na Davida nikdo prostě nemá. Pěkné 4. ()

Zombiepod

Nová adaptácia klasickej Vraždy v Orient Exprese je presne taká, ako aj samotná postava Poirota - vypiplaná, detailná, zábavná a nesmierne inteligentná. Výborný nádych s krásnymi scenériami a zábermi trošku upadne vo "vypočúvacej" časti, ktorá tak trochu strácala iskru, no po chvíli som si vlastne uvedomil, že Branagh je i napriek gýčovým lepeným fúzom fantastický Poirot. Moderné spracovanie vrátane akčnejších scén s detektívom v hlavnej roli (to tu ešte nebolo) dostatočne napĺňa hollywoodsky štandart, čím sa tento kultový príbeh A.Christie stane dostupnejším aj moderným divákom, ktorí nemusia byť až takí fanúšikovia klasických detektívok. Postavy sú zahraté bezchybne, a príbeh drží v napätí i napriek tomu, že ho poznáte. Milé prekvapenie klasiky v pútavom, farebnom pozlátku, kedy sa už teraz teším na Death on the Nile. ()

ANTYCHRYST

Hodně rozporuplný film.. tolika Velkých jmen v jednom detektivním příběhu. Můj největší problém je..že opravdu nemusím filmovou postavu Vseznaleho Herkula... Po první půlhodině .. kdy jsem měl chuť jít spát a znuden film vypnout..nahle nastala změna... jakmile se objeví tělo ve vlaku ( zde musím podotknout..že zajisté spousty fanynek Johnnyho - včetně mé drahé polovičky .. muselo zaplakat..když tak brzy zhynul :) Nečekané rozuzleni případu..spousty spojitosti .. nádherný orient expres, skvělá vizuální stránka a v neposlední řadě perfektní hudba.. to Vše si nakonec zasloužilo 4* 75% ()

Kukolar

Všetky zásady a pravidlá spláchnuť na konci filmu, ach. Postavu Irkila Poaró som nikdy neobľuboval, no chcel som dať tomu šancu práve týmto filmom.. Škoda času. Maximálne s prižmúrenými očami 2/5. ()

PF 2020

30.09.2018

Artemis Fowl míří do kin

Artemis Fowl míří do kin

28.12.2017

Kenneth Branagh letos ohromně zabodoval s Vraždou v Orient expresu. Film už má na kontě 311 milionů dolarů a chystá se pokračování (Smrt na Nilu), Branagh si ale není jistý, jestli ho bude režírovat.… (více)