Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

Sarkastic

„S velkou mocí přichází...“ - „Neopovažuj se to doříct!“ Nevěřil jsem, že bych si po Raimiho „klasice“ dokázal užít i jiného Spidermana a už vůbec ne animák…ale zázraky se dějí. V případě Paralelních světů mě bavilo se nechat jen tak unášet chytlavým dějem (a skvělým soundtrackem), cítit tu fantazii, humor a nadšení tvůrců (komiksové vložky vše navíc příjemně osvěžovaly). A ohledně Lorda a Rothmana musím dodat, že i po Jump Street a Lego příběhu jsou stále zábavní, originální a málokdy sklouznou k trapnosti. A i když tu nechybí dojímavé scény, film si libuje v nadsázce a nadhledu, takže diváka vždy brzo přehodí na zábavnou výhybku. To zajišťují i hlavní protagonisté a zvlášť vyzdvihnu Petera B. Parkera, v jehož případě si neumím představit nikoho jiného než Jacka Johnsona, kterého jsem si z dabérů/postav užil nejvíc. Filmu bych vytkl asi jen sporný moment, kdy Prowler nepozná nemaskovaného Milese, ale budiž, při honičce ho nemusel dobře vidět (toho jsem si všiml až při druhé projekci). Jinak parádní 5*-ová jízda od začátku až do konce. ()

TheDarKnig

The Universe Just Got a Whole Lot Bigger! Naprosto ohromující, stylová, vizuálně nádherná pocta všemu komiksovému, ale především Pavoučímu totemu. Na mnoha místech vtipná, na těch správných dojemná, neustále diváka překvapující neuvěřitelnou svěžestí a nápaditostí (ty odkazy, ty meta momenty!), vždy stoprocentně uctivá k látce. S obrovským srdcem, které lze nejlépe vidět v úžasně vytvořeném hlavním dějovém oblouku (vzájemně provázaný vývoj Milese a Petera a co dělá Spider-Mana Spider-Manem). Padouši jsou dostatečně rozmanití, a zvlášť Prowler je opravdu děsivě cool. A abych nezapomněl, má to prakticky dokonalej soundtrack, od výborně padnoucích hip hop skladeb až k znovu vládnoucímu Pembertonovi. Jestli jsem si do tohohle filmu stále možná nebyl úplně jistý, zda je Pavoučí muž zaslouženě jednou z nejzásadnějších, nejsympatičtějších a nejlidštějších postav Marvelu, teď už v tom mám díky Milesovi naprosto jasno (zbylá parta Pavouků zdatně sekunduje, a i když trojice Peni, Porker a Noir má omezený prostor, nechybí jim osobnost). Za tohle a mnoho dalšího díky Stane a Steve. It always fits. Eventually. PS: WHAT'S UP DANGER?? PS: Po druhém zhlédnutí musím říct ( komiksová bublina, představující mé myšlenky: hlavně to, že to okamžitě chci vidět potřetí), že film má opravdu detailně promyšlený, inteligentní, sebevědomý a uvědomělý scénář s jasně motivovanými a navzájem se podporujícími postavami, figurujícími v perfektně odvyprávěném ději, který se nebojí naplno vytěžit veškeré výhody zvoleného vizuálního stylu. A k tomu všechen ten krásný fan service. Asi jsem se zamiloval. 10/10 ()

Eliott

na začátku jsem si musel ověřit, jestli jestli se vážně koukám na verzi v nejvyšší kvalitě a že se mi jen neseká obraz, ale hned jsem si na zpracování zvykl. Každopádně jsem byl rozhodně nadšený tímto novým příběhem o spider-manovi a asi nejkomiksovějším filmem co jsem kdy viděl. Jediné co se mi na filmu nelíbilo byly do příběhu později dodané spidermanové postavy z jiných vesmírů, ale nebylo to tak hrozné aby to ovlivnilo moje hodnocení. ()

3DD!3

Nápady narvaná jízda, kde má jeden Spidey stahovací tepláky, aby zakryl špeky a další je pro změnu regulérní prase. Zápletka s paralelními světy není u spidermanových dobrodružství​ nic neobvyklého, ale to zpracování je tentokrát vážně o třídu výše. Lord s Millerem napumpovali do příběhu kromě spousty odkazů (Miles má v mobilu číslo na Bendise!) i své fandovské srdce a cit pro dávkování emocí i akčních scén. Animace je někde mezi digitálem a ruční kresbou a po dlouhé době mě mrzí, že jsem nezkusil 3D protože obraz je díky tomu neskutečně živý a očividně připravený pro plasticitu. Překvapivě výborný dabing. Čekal jsem oddechovku pro děcka a dostal překvapení roku. ()

NinadeL

Komiksové filmy zatím vcelku působily jako chudí příbuzní. A bohužel se to často týkalo i těch nejlepších z hraných i animovaných adaptací. Protože k možnostem příběhů z komiksových sešitů, k jejich odvaze a kreativitě se často nepřiblížily ani na kilometr. Ale tentokrát Spider-Man: Paralelní světy připomněl i filmovým divákům možnosti komiksového narativu, což je vynikající. O kreativitě na poli animace ani nemluvím. ()

Spiker01

Souznil jsem s většinou při startu reklamní kempaně, jelikož se mi nový Spider-man čistě z pohledu animace vůbec nelíbil a tehdy by mě vůbec nenapadlo, že bych na to mohl jít do kina, spíše to ve mně žádné extra naděje nevzbuzovalo. Ovšem musím konstatovat, že Spidey od dvou oblíbených všeumětelů Lorda a Millera je film nabitý pozitivní energií, tak neuvěřitelně hravý a přeplněný neskutečnými nápady, že je teméř zázrak, že se to povedlo. Z, již zmíněné, animace mě zpočátku bolela hlava, ale po dvaceti minutách s tím člověk plně splyne a najednou to přestane vadit. Naopak se mi to začlo hodně líbit a plně chápu, proč k tomuto způsobu tvůrci přistoupili. Příběhově je to svěží taktéž, Peter Parker ve filmu je, ovšem hlavním hrdinou je Miles Morales, tolik opomíjený Spider-man na mainstreamovém poli. Jelikož sleduji, resp sledoval jsem, animovaný seriál Ultimate Spider-man, adaptace komiksové linky Web Warriors pro mne není žádnou novinkou, ovšem dovedu si představit, že na spoustu lidí v kině to může působit malinko přeplácaně - dle zdejšího hodnocení tomu ovšem nic moc nenasvědčuje a já všem mohu doporučit konečně pořádný animák pro všechny věkové skupiny, který má duši a člověku zlepší náladu. PS : Doporučuji návštěvu Cinema city a verzi s titulky, už jen proto, že na Nicolase Cage (resp jeho hlas) v kině už jen tak nenarazíte. ()

Nevka

Ač se k filmu vracím s několika denním odstupem, tak jsou emoce, které ve mně Sony vyvolalo naprosto autentické. Až na epileptický začátek Spider-Verse potvrzuje domněnku, kterou jsem si vytvořil při prvním traileru. Neortodoxní a dokonalá animace totiž bez problému strčí do kapsy 3 Venomy (ty filmové), a nastavuje extrémně vysoko laťku i skvělým DC animákům. Scénáristické duo, které má společně na svědomí například druhou Jump Street (navíc Phil Lord napsal i dokonalé "Trakaře" a Lego Movie) vytvořilo neuvěřitelně komplexní svět plný sympatických postav, emocí i skvělého příběhu.Nejvíce prostoru pak logicky dostává Miles Morales (jehož strejda se objevil i v Homecomingu - Donald Glover) a klasický Spidey (Peter Parker). Chemie jednoduše funguje, a navíc se nevytrácí ani ve chvíli, kdy dorazí Spider-Gwen a v 2/3 filmu i zbytek pavoučího ansámblu. Tam potěší hlavně Peter Porker (skvělý český překlad Petera Párka). Noir a Peni už nemají dostatečný prostor na to, aby vynikli. Cameo Stana Lee je potom jedním z nejsmutnějších momentů filmové historie a doslova vás donutí k pláči. Co více říct... Amy "Packal" to výjimečně dokázala a já jsem přímo nadšen! ()

castor

Ne, není to klasický animovaný boj dobra se zlem, ze kterého budou mít radost osmiletí klučinové. Kvůli jistému experimentu se propojilo několik světů a mezi žlutými newyorskými taxíky pobíhá hned několik Spider-Manů. Peter Parker je na vedlejší koleji, hlavním hrdinou je teenager z Brooklynu, který skončil ve škole, do které chodí samý suchar, navíc se prohlubuje propast mezi ním a vlastním otcem. Radioaktivní pavouk si na něho ale pochopitelně počíhá. Vzápětí přeřadíme na vyšší rychlost a odpálíme velmi sebevědomý comicsový příběh. Tvůrci si dělají, co se jim zlíbí, jedou hodně zběsile, hodně agresivně i hodně hravě. A skutečně naplno využívají potenciál animace. Všechny ty střihy, úhly, vizuální stylizace. Velká pochvala. Ač tedy neříkám, že jsem z otevření brány do alternativních realit úplně skákal radostí. Upřímně bych byl raději pro klasičtější prostředí a pojetí, protože v druhé polovině toho bylo už zkrátka moc. Tři až čtyři hvězdy!! ()

D.Moore

Láskyplná exploze nápadů očividně milující nejen Spider-Mana, ale komiksy vůbec. Animace je velmi originální, stylizace mnohdy přímo šílená, ale zároveň šíleně působivá, a když si myslíte, že nemůže přijít nic bláznivějšího, přijde to. Co je ale z mého pohledu nejdůležitější - nejde jen o komedii utrženou ze řetězu. Film je totiž stejně silný, ne-li silnější, v tichých osobních scénách, ve kterých se ke slovu dostanou emoce. Je to zkrátka proklatě zábavná a opravdu povedená podívaná s dojemným věnováním stvořitelům Lee a Ditkovi. A raději ani nechci vědět, kolik detailů mi napoprvé uteklo. ()

Davies182

There is a hero in all of us... Možná jsem čekal kulervoucnější a trošku více přehlednější akční scény, ale to je asi fakt jediná mikrovýtka, kterou k prvnímu animovanému Spideymu, který to dotáhnul až do IMAXu, mám. Zábavný děj se doslova ani na minutu nezastaví, postavy jsou bez výjimky sympatické, animace a celkové ztvárnění nepřestane překvapovat, a ten fan service... ach! Vyjde to u nás doufám na blůčku! ()

pepo

Spider-man: Paralelné svety je splneným snom všetkých fanúšikov tohto superhrdinu. Je v ňom totiž všetko. Milované postavy, prísna komiksová štylizácia (Leeho Hulk a Scott Pilgrim sú oproti tomu tradičná filmografia), množstvo easter eggov a najmä zaujímavý koncept. Výborný animák, ktorý nespúšťa nohu z plynu a občas si tým trochu ubližuje. Je to totiž príbehovo zaujímavý, v maličkostiach neodolateľný a po formálnej stránke fantastický.Ponúka zaujímavú štruktúru rovnako ako nosné postavy. Svoja sebauvedomelosť je mimoriadne chytľavá a ja som konečne pochopil ako si asi tvorcovia Deadpoola (ktorého príliš nemusím) predstavovali, že ich filmy majú vyzerať. Škoda zbytočne preplácaného finále a toho, že občas je tam toho možno až príliš veľa. Veľmi silných 8/10 ()

Xmilden

Dospělácký animák o Spider-Manovi, který jak svou originalitou, zpracováním, ale i příběhem strčil do kapsy své hrané předchůdce. Rozhodně zajímavý přírůstek do početné komiksové rodiny, která jak se zdá každý rok zrodí čím dál více potomků. Tento kousek si ale svou existenci hravě obhájí. Zatímco Nolanova série o Temném rytíři byla natočena pro zkušené konzumenty detektivek, Spider-Man: Into the Spider-Verse na mě působí jako určitá bible pro nynější teenagery. Tady se dnešní 15letí kluci můžou celkem snadno ztotožnit s hlavním hrdinou a s jeho životními motivacemi. 80% ()

Tom_Lachtan

Nejlepší komiksový film vůbec. Ne, nesrovnávám paralelní světy s Avengers endgame, s jokrem, nebo s temným rytířem, to totiž nejsou komiksové filmy, to jsou filmy podle komiksů, které berou kreslené obrázky jako inspiraci, tady se je ovšem snaží převést do filmové podoby se vším všudy, takže tady se dá srovnávat třeba s původními animovanými Asterixi a třeba Watchmany. A je to sakra dobrý, naprosto perfektní přístup k látce, kde se otevřeně kašle na originy (aneb každý je zná, tak uděláma patnácti vteřinovou flashbackovou montáž), drží se naturelu komiksového spidermana a k tomu přidává neskutečně vtipné kombinace alternativních pavoučáků. Je to prostě fakt dobrý. ()

Arbiter

Naprosto sebevědomě stylizovaný skvost. Ve své zběsilosti naprosto přehledný skvost. Naprosto zábavný skvost. Naprosto skvostný skvost. ()

darkrobyk

Psychadelická jízda je poctou jak klasické animaci, tedy původním příběhům, tak nejnovějším kouzlům počítačových grafiků. Miles musí urazit dlouhou pouť v krátkém čase, aby dokázal plně využít získané schopnosti. Kingpin je protivník, kterého není radno podceňovat! Možným problémem zejména v našich končinách je nejasné vyhranění, komu je snímek určen. Pro malé diváky určitě není, dospělé, pokud nejsou zrovna fanoušky Spiedyho a comicsů, nemusí bavit. Snad i proto nebyla návštěvnost v kině nijak velká, ba byla přímo mizerná. Škoda, že mnozí milovníci hraných filmů nedorazili, třeba by byli příjemně překvapeni. ()

lesumir

Originální, to určitě. Dobrej soundtrack... ale v pasti z toho nejsem. Všeobecně nemám rád postavu Spidermana a hispánce Milese už vůbec ne. Celý kino se smálo, ale já prostě ne. Trochu wannabe Deadpool. Noo, tak ne. ()

Hrabka

Pro děcka a geeky zřejmě nemalá pecka, pro ostatní film, který se dá se skřípěním zubů zkousknout. Především první polovina je relativně v pohodě, druhá polovina už je taková ta šílenost, co se dá přečkat jen s notnou dávkou trpělivosti. Nezatracoval bych to úplně, ale pokud Spidermana, tak raději toho "klasického" od Raimiho. 55% ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)