Složka 64

• Dánsko Journal 64 (více)

Podivné lékařské experimenty, zneužívání a převýchova „necudných" dívek. Do rukou detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q se dostává další nevyřešený případ. Jak souvisí děsivé, půl století staré tajemství opuštěného ostrova Sprogø se třemi mumifikovanými těly nalezenými za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? A komu patřila čtvrtá, prázdná židle u prostřeného stolu? Mrazivý detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena. (Aerofilms)

dr.fish

Tak jsem myslel, že je laťka nastavena opravdu vysoko. Nutno podotknout, že se to zase povedlo vytáhnout o něco výš. Naprostá spokojenost. 85% ()

kocik1

Silné mrazivé téma, na kterém je nejhorší to, že film je inspirován skutečnou událostí. Jsou témata, která bych raději řadila do škatulky scifi. ()

octopuska

Excelentní kriminálka!!! Viděla jsem všechny díly, ale tahle je opravdu topková. A jelikož dobrých kriminálek je ještě míň než šafránu, tak tohle je požehnání. Asad s Carlem jsou prostě tandem snů a Rose je krásně doplňuje. Carl konečně vyměkl a dal průchod emocím a svým neotesaným způsobem vyznal Asadovi nehynoucí přátelství a srdcervoucí přání, aby ho neopouštěl. Ovšem musel se na to pořádně sjet odvarem z Blínu. Jinak pořád ten asociální autista, protivnej, všude kouřící a jako vždy neomalenej, bez špetky taktu. Asad jako vždy Carla umírňuje a hlídá, jako ten nej parťák. Parádní zápletka, výborný ironický humor. Super natočený a napínavý od začátku do konce. Navíc podle skutečných událostí, které nejsou pro Dánsko moc k chlubení. Co víc si přát v tomhle počasí? Běžte do kina, Složka 64 je otevřena. Skoda, že nejsou práva na další díly. Olsen je dost plodnej, má už další tři díly. Tak snad to nějak klapne a bude se točit dál. ()

chelseaman22

Z knižní předlohy jsem byl nadšen asi jako z pondělního vstávání do práce. Z tohoto důvodu jsem od filmu nic neočekával. Čert tedy vezmi to, že scénář filmu je z 90 % odlišný od předlohy knižní. Filmu tato skutečnost vůbec neuškodila. Nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o severskou produkci, bych byl býval očekával, že syrovost bude ždímána na dřeň. Namísto toho se jedná spíše o evropský standard se syrovostí na úrovni Kapitána Topinky. 77% Celosvětový příjem k 4. 3. 2019: $11,068,575, což je 1,86 násobek rozpočtu ()

fantassia

Hledala jsem mysteriozní film, bylo u toho psané i krimi, no proč ne, krimi můžu, ale mysterium znamená tajemství. Hmm, tak tajemství to teda nebylo, že je to pod sluníčkářským manipulativním vlivem je nad slunce jasnější a velmi zjevné, no tak jaképak mysterium. Když se oprostím od manipulace a politiky a zavádějících skutečností, tak jako kriminálka docela slušné, ale ani tu půlku nemůžu dát, je to tak něco mezi dvě a tři, ale protože mě tam štvou některé očividné věci a silná těžkopádnost hlavních postav,tak jen dvě. Kdyby to zasadili třeba do Číny a oprostili se od migrantského problému, dala bych možná i čtyři, jenže Číňani mají i pro liberální sluníčkáře zase moc šikmé oči, takže by to neklaplo :-D ()

filmmovier

Po Zabijácích rozhodně druhý nejlepší díl série. Všechny standarty byly opět dodány - perfektní herecké výkony (a skvělá chemie ústředního dua), severská deprese, prvotřídní filmařina a zatraceně zajímavý a mrazivý případ (navíc podle skutečných událostí), který rozhodně detektivnímu a krimi žánru nedělá ostudu, protože je skutečně mistrovsky zpracovaný. Škoda, že je to v zásadě konec série a se stejným tvůrčím týmem se nepokračovalo i nadále. Takhle skvostných kriminálních sérii vskutku mnoho není a mít právě Oddělení Q je čistá radost. 80%. ()

andrii

Zakročili. "Andělsky." Ďáblovými nástroji. Bílí výběrčí. Nordičtí služebníci pořádku. Proti přílivu vran a čápů. Čistě vzali do kleští život v plenkách. Náruč mateřskou položili pod macešky. Na revanš. Za tu prázdnou samotu. Za plentu. Večeři věčnosti. ()

Tosi

Pokud je pravdou, že jde o poslední adaptaci Oddělení Q, tak končí na vrcholu s tím nejlepším dílem. 80% ()

ivan_drago

...film tak temný a odporný, jak ho jen severská kinemategrafie umí udělat... zde se i jedení pizzi stává odporným, nechutným činem... ()

Mrkvič

Velmi brzy si divák uvědomí, kdo je vrah. Ale vzhledem k dalším odhalením neztrácí film na dramatičnosti. Spíše naopak.Ze série je toto můj třetí film a s přehledem nejlepší. Snad jen charismatický záporák oproti předchozím dílům trochu schází. Vynahradí ho ale drsnost, nechutnost a naléhavost otázky, kterou se snaží vyřešit hlavní padouch. ()

Johnny.ARN

Oddelenie Q a ďalší prípad. Možno nie tak mrazivý, skôr hrajúci na city diváka. Od príbehu cez vzťah vyšetrovateľov až po striedanie časových línií. Veľmi dobre natočené, zaujímavý motív, miestami podarený vtip o sudoku. Nesklamali severania. 4 z 5 ()

Lachtaan

Ten šťavnatý drive z prvních dvou dílů postupně vyprchal už ve Vzkazu v láhvi a ve Složce 84 už mu jen a pouze dochází poslední dech. Sice se mi pořád skvěle kouká na skvělou detektivní dvojku i jejich nesmělou sekretářku, ale vyjmo dalšího seversky krutého tématu mě jako kriminální příběh čtvrtý filmový případ Oddělení Q nikterak nenadchnul. ()

lykan9

Složka 64 už jen potvrzuje můj názor k sérii Oddělení Q. Každý díl této série je skvělý a složka 64 není výjimkou. Po celou dobu je film napínavý a nemá hluchých míst. Mezi Carlem a Assadem to pořád skvěle funguje a první, co mě napadlo při závěrečných titulcích bylo, že se těším na další díl. ()

pursulus

Arabové patří do Arábie.¬         Nerozporuji, že "Složka 64" je dílo dobře udělané, přiměřeně napínavě podané, s dobrým v celku scénářem, dobře natočené. To všechno dohromady vytváří dobrou podívanou, kvalitní divácký zážitek. Co mi vadí, je využití snímku pro potřebu přistěhovalecké politiky, má se změkčiti nedůvěra v islám a zlehčiti otázka přistěhovávání Arabů. To ovšem sráží všechno na úroveň podprůměrnou. ()

cross

Leden a hned thriller roku? Dokonalost sama, do půlky sledujete sice "jen" nadprůměrnou krimi, ale pak se dej zlomí a přichází špičkový, aktuálně tísnivý thriller, který vás nenechá vydechnout... Případy oddělení Q mají vzrůstající kvalitu a popravdě se nemohu dočkat dalšího dílu! ()

JohnSmith

Série Oddělení Q mě chytla tak, že jsem začal číst knižní předlohy. Filmová Složka 64 je oproti té knižní výrazně oškubána a děj je dost rozdílný. Nicméně se opět jedná o vynikající krimi. ()

vyfuk

Asi nevím čím to bylo. Jiný příběh, jiný režisér, kdo ví? Já jen vím, že koukat na tento film jsem si opět užil. Zcela upřímně. Jde prostě o hezky vypracovanou detektivku se zajímavým plot twistem, který asi zkušené nepřekvapí, ale lidi, kteří nechají své kognitivní funkce odpočívat budou příjemně překvapeni a nakonec najdete i lehké napětí. Prostě nádhera. Víc k tomu asi říci nejde. Děkuji, děkuji, děkuji. ()

Pedross800

Kriminálka jako řemen!! Napínavé a postupné odkrývání dávného bezpráví mě udrželo v napětí od začátku až do konce. Fakt lahůdka a jeden z nej filmů co jsem tento rok viděl! ()

Autogram

Severská kriminálka tak, ako má byť a ako ju máme radi. Nie príliš prekombinovaný prípad, s jasným vysvetlením a motívom, a doplnené pár neotrelými osobnými rovinami. Každý by pri sledovaní filmu vedel, že to a tamto by ako vyšetrovateľ urobil ináč, ale to by bol potom iný film s iným príbehom. Ja som spokojný na čisté štyri hviezdy. –––– Něco tak velkýho by nikdy nezvládl. Jednou doplňoval do sudoku písmena. ()

LizianShaw

Tenhle film se hodně těžko komentuje, hlavně z důvodu, že nemá moc chyb a také proto, že nelze příliš dobře komentovat, aniž bych zacházel do vyzrazení zápletky. Témata jako kriminální potraty / sterilizace či nenávist k imigrantům uhodila hřebík na hlavičku, hlavně proto, že je to dost novodobé téma, a také se to v dnešních kriminálkách moc nevidí. Čtvrtý díl se také liší od předchozích tím, že už se netváří jak nějaká levná krimi, místo toho je tu dost sofistikovaný a temný příběh (ne že by předchozí díly nebyly temné, ale zde se to dost prohlubuje). Líbila se mi propojenost mezi Mørckem a Nette, jejichž rozuzlení bylo naprosto skvělé a nečekané. Je tu i více akce, a někdy jsem fandil spíš záporné straně, protože by to film dost potemnilo, kdyby jistá hlavní postava zemřela. Jedná se asi o nejlepší díl, hlavně díky skvělému nepředvídatelnému případu, který je pro oba detektivy dost osobní. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů