Kingsman: První mise

• Velká Británie The King's Man (více)

Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby. (Falcon)

C0r0ner

S přivřením obou očí ještě čtyři hvězdičky, například vše ze zákopů a před nimi naprostá špička, ale zdaleka to není tak vtipné jako předchozí díly, je z toho cítit čistý hlad po zisku a těžení ze jména a celkově to je hodně zbytečný film, kterému by neškodilo trochu prostříhat. Pořád ještě mě to ale bavilo, nicméně od tvůrců typu Vaughn čekám víc. 70% ()

Cheeter

Tento prequel byl hodně zvláštní, tvůrci si zajímavě pohráli s historií. Ale to je tak všechno, celkově to bylo prostě slabší, úroveň prostě nedosahovala tak vysoko, ale první dvě části. Což je škoda, protože u této série jsem si zvykl na vysokou úroveň. ()

Martrix

Pan herec Ralph Fiennes, hustá chůva Gemma, Rhys Ifans jakožto deadly Raspuťkin....právě jsem vypsal všechna pozitiva tohoto zbytečného předkvelu. Co se nepovedlo vůbec, byla otřesná animace, malůvky na sklo by byly lepší. Celkově byl look podivný. Jestli to byl umělecký záměr tak sorry. Spíš to vypadalo, že došly prachy, tak se tvůrci schovali za komixovou stylizaci...ale jen v případě exteriérů. Jinak příběh blbý nebyl, ale pár míst dost skřípalo, přestože se vychází ze slušné předlohy. Jenže alternativní výklady historických událostí, mě většinou moc nebaví. Naposledy snad leda Jára Cimrman, ležící spící. Že jsem tento film viděl, nejspíš zapomenu velmi rychle. ()

Juto

Triumfálna akcia a epické výkony sú ťahané nadol zmäteným príbehom, napriek tomu je to veľmi dobrá popcornová zábava. 6,5/10 ()

Pajky3

První Kingsman byl trefa do černého, druhej už byl o trochu slabší, ale pořad byl slušně ujetej a bavil. Třetí pokračování je naprosto zbytečnej film. Jde o první misi, takže nikdo z původního obsazení se neúčastní a i když je obsazení fajn, tak je to jen slabá náplast. Na víc než průměr to tentokrát není a další pokračování už mě neláká. ()

PROCESOR

Tak tady máme již třetí díl této série. A jak vidno z mých předchozích komentářů, tak jsem z tohoto počinu moc nadšený nebyl, ale až doteď. Tento díl má přesně to co mi v předchozích dílech chybělo. Tedy humor, nadsázku a také všeobjímající lehkost, že i když jde o vážné věci, tak se prostě od začátku do konce bavíte. Takže tentokrát půjdu s hodnocením nahoru. ()

necisty

Milý Matthew, kdyby jsi toto natočil skutečně jako první díl a ne jen jako prequel, tak by to na 5 hvězd vyšlo - film je to hezký, dobře odehraný kvalitními herci a celkově tomu můžu vytknout asi jen příliš vleklý začátek - kromě pár záběrů z války a pár vymazlených bojových scén se tam toho zas tak moc nedělo. Bohužel jsi ale už před tím natočil minimálně jednu tak brutálně odladěnou pastvu pro oči, že si toto plný počet nezaslouží. Můžeš klidně Kingsmany chvíli nechat spát a pustit se do něčeho nového. ()

mortak

Matthew Vaughn se snaží vyrovnat s britskou historií, i se svým vlastním původem (až jako dospělý zjistil, kdo je vlastně jeho otcem) a přitom bavit diváky. A nejde mu to, jak by si přál. Jednička Kingsmana odrážela Vaughnovu životní cestu (od plebsu k aristokracii), ale tady všechno to mudrování o úloze britské aristokracie, všechno to veršování odkazující k nejslavnější britské básni všech dob, a omlouvání se za kolonialismus, působí dost nepatřičně. Všechny tři akční scény jsou naprostá špička, ale jinak zmizela hravost a drzost, kterou nahradila těžká sentimentalita. ()

FrankSusta

No jo no... Vaughn válí, Kingsmani ne. Vaughnovka to je na celé čáře, Kingsmanovka ale ne! Jo, sice si tak říkají, ale slova jsou jen slova. Kingsmani jsou o brutalitě, která ale zároveň nezakrývá tu úžasnou komediální stránku. Vtipy tu jsou, brutalit tu je (nejspíš kvůli ratingu) míň, ale nesmál jsem se... pardon, ale utahovat si z 1. Světové války je... prostě ne. To nejde. Ani u Kingsmanů. Ale když zapomenete, že to má být 1. Světová a když ze všech postav uděláte skutečně a jenom pouze fiktivní postavy, tak si to užijete.  Úžasná akce, které je sice méně než v předešlých dílech, ale i tak špičková. Převzatá hudba tu snad ani není. Náhrada Colina Firtha funguje skvěle, zatímco náhrada Tarona Egertona ne (mě ten tejpek byl strašně nesympatickej, že jsem si ani nezapamatoval jeho jméno(talentovanej určitě je, ale mě byl nesympatickej)). Výprava je opět skvěle udělaná a je z ní cítit podstivé řemeslo. No, a kamera... je skvělá (Matthew Vaughn je prostě odborník)      slabší čtyři hvězdy, takže 7/10     videorecenze  nakonec hodnocení měním ze čtyř na tři hvězdy ()

campix

Pevně doufám, že se Matthew Vaughn buď vrátí ke kořenům Kingsmanů nebo se na to úplně vykašle a pustí se na novou a neprobádanou půdu. Trošku mi přijde, že se v tomhle směru vyčerpal a ať už ''americký'' sequel nebo tento prequel už nejsou tím pravým ořechovým. Dobový pohled na začátky této organizace se může pochlubit bezchybným technickým zpracováním, silným hereckým obsazením a také historickými postavami a událostmi, které jsou zobrazené trošku jinak a přesto nedokáže plně zaujmout. Možná je to promarněný potenciál nebo covidová doba plná posun premiér, ale asi se dalo čekat daleko více. ()

okkac

4* ale takové slabé, dát 3* by mi bylo celkem líto. Neskutečně parádní trailery navnazovaly na prequel ve stejném divokém stylu jako první dva filmy, ale tohle je mnohem vážnější, v podstatě komediální to skoro není (dělat si prdel z První světové asi moc nejde) a akce je tu méně, než bych čekal. Je sice vyvážena zajímavými nápady (šermířský souboj, Rasputinovy tanečky v bitce, únik ze země nikoho), ale nemá šmrnc a dynamiku předešlých filmů. Vyloženě šokojící byl spíše zvrat týkající se jedné z hlavních postav a u scémy s Rasputinem lízajícím nohu mi bylo až trapně. Otevřená vrátka v mid-credit scene ohledně druhé světové trochu lákají, ale raději bych Kingsmen ze současnosti. 6,5/10 ()

otík

Mno .... nevím. Těžké hodnotit a přiznat, že jsem čekal přeci jen něco jiného a DALEKO větší pecku. Film je neskutečně ukecaný, ale přitom tam není moc vtipných replik, o vtipných scénách ani nemluvě. Rozjezd je moc dlouhý, akční scény s Rasputinem zase naopak neskutečně dobré, pak ale zase takové nic a celkem slušný konec. Kdyby toto byl první díl a pak následoval původní jednička, série by měla gradující tendenci. Ovšem takto je to spíš po makabrózně fantastické jedničce a praštěné dvojce velký sešup dolů. Vypovídající o kvalitě filmu je skutečnost, že mě kromě místy nevkusných a sprostých slov nic velkého nezaujalo (teda až na baletní choreografii Rasputinova souboje, to je jediná bomba filmu a klobouk dolů před výkonem Rhyse Ifanse). Prostě takový ten mainstream, po kterém davy touží, ale nikdo si ho pořádně neužije. Velká škoda. ()

NiWi

Prequel Kingsmanů není vůbec špatným filmem, nicméně jsem od něj očekával víc. Historické zasazení události na pozadí 1. světové války působilo opravdu zajímavě, dávalo prostor zobrazit známé události specifickým stylem, a celá spiklenecká linka měla potenciál. Na jednotlivé události se pak pohlíželo stylově, a vznik nezávislé tajné služby byl na jejich pozadí zasazen velmi slušně. Co mě tolik nezaujalo byly asi jednotlivé postavy, k žádné sem si nevytvořil extra pouto, paradoxně záporáci zde daleko předčily klaďase (bizarně excentrický Rasputin highlight filmu), a obecně jakékoliv konverzační scény mě docela nudily. A že jich bylo dost, téměř celou první hodinu se nic moc neudálo například. Když už ale došlo na akci, tak byla typicky Vaughnovská, jak choreografie tak i nápady v jejím snímání (kamera na kordech). Overall jde o slušný prequel, který však více zaujme premisou než jejím skutečným provedením, a ve výsledku asi působí docela zbytečně. ()

octopuska

Původně se mi do toho úplně nechtělo ale byla jsem mile překvapena a mrzí, mě že jsem nešla do kina. Bylo to parádní a Ralphik jede bomby, pořád je ve formě. A s ním Gemma, Mathew ,Tom a naprosto šílený Rhys v roli Rasputina. Svěží konspirační příběh o vzniku první světové války. Parádní vizuál s vybroušenýma akčníma scénama a milým odkazem na Mstitelé. A opět musím přitakat Ujo Verbalovi, že si tak nízké hodnocení film nezaslouží. Minimálně 75%. ()

Sabrewulf

Film se měl jmenovat Kingsman: otravné přízvuky. Jakého debila napadlo, že všechny národnosti (50% postav) ve filmu nebudou mluvit svým rodným jazykem (i mezi svými), ale všichni ti Rusové, Němci a já nevím, kdo ještě, prostě budou blít anglicky(v dabingu česky) s příšernými přízvuky? Jako já už jsem někde v polovině filmu vážně uvažoval, že to nedokoukám, páč mě už z toho skoro bolela hlava. No k věci. Hrozně moc zbytečný film. Jednička byla od prvních minut hravá a napěchovaná nápady, zatímco tady se tahají až z paty. V podstatě řídký děj, na který je nabalované pozlátko, taková šlehačka, aby to jako dobře vypadalo a oblbnulo diváky. Mně však bylo u scén typu padající letadlo či šplhání po skále neskutečně stydno, jak moc šla vidět ta bezradná snaha alespoň něčím prodloužit stopáž. To ale nemá na totálně zoufalou první hodinu, kde se plácá od ničeho k ničemu, tváří se to až trapně důležitě a zasírá to stopáž NEUVĚŘITELNĚ ZBYTEČNÝMI SCÉNAMI S RASPUTINEM, to jsem se brutálně zavrtával hluboko do křesla. Studem samozřejmě. Jediná Kingsmanovsky hravá (a zábavná) scéna byla ta s výtahem, zbytek tragédie. Postavy hrozně nezajímavé, Gemma se tam vůbec nehodila, záporák byl neskutečná buzna, co mi film úplně protivila a syn Finnese hloupý degen (kterého debila by napadlo, měnit si s někým identitu?). Strašně mi bylo líto všech těch herců, kteří se tam snažili extrémně vážně hrát a přitom se jen ztrapňovali v takové chujovině. Na míchání skutečné historie do tohoto typu filmů už začínám být silně alergický. Naleštěná, k uzoufání nudná snobárna. Zasloužený propadák. Vzkaz pro Vaughna: Přuýště to zkus juinak, můj puastuýřui. ()

Cedr

O něco menší garbage než předchozí snímek zejména díky atraktivního dobového umístění. Překvapivé vyústění zákopové linie filmu udrželo (bohužel) pozornost když už jsem chtěl film znechuceně vypnout. Měl jsem však poslechnout prvotní instinkt. ()

filmmovier

Docela jsem se bavil. Docela dost, velmi příjemně a od začátku do konce. Ale to kouzlo to prostě už nemá, jen je to potřetí v podstatě to samé, jen s novými herci (a opět naprosto výtečnými. Fiennes je pán). Opět je tu řada výborných nápadů a skvělých scén (souboj s Rasputinem), finále je i tentokrát parádní, děj je slušný, škoda je jen slabších záporáků (těch opravdu záporných). V zásadě jsem spokojen, užil jsem si to i napotřetí, ale kdyby zrovna konkrétně tenhle film nevznikl, asi bych to nějak přežil. Důkaz toho, že Kingsmani na frančízu prostě nemají. A při vzpomínce na parádní jedničku a dvojku prostě nemůžu jít výš, ani kdybych chtěl. Což nechci. 65%. ()

UhLee

(7/10). První dva díly Kingsmanů jsou pro mě lahůdky, které geniálně kombinují střih, zvuk a akci. Nový díl Kingsmanů - První mise, který bohužel není třetím dílem, ale pouhým prequelem těmito vlastnostmi také disponuje. Ovšem předchozím dílům prostě nedokáže konkurovat. Ať už se bavíme o kontrastu nového učně Harrise Dickinsona versus Taron Egerton. To je prostě nebe a dudy. Nebo třeba celková zábavnost filmu taktéž pokulhává. Nemůžu se zbavit dojmu, že tento film ale absolutně zbytečný. To ale většinou takové ty pokusy o dojení nějaké značky bývají právě hrozně zbytečně a ve výsledku nenabídnou vůbec nic. Abych jenom nebědoval, tak akce byla samozřejmě parádní. Zmíním kameru na mečích při šermířském souboji, nebo taneční kreace Rasputina a celkově nápady z kamerou jsou pořád hrozně hravé a svěží. V tomhle je Matthew Vaughn totální klasa. Poslední pozitivní věcí bych zmínil mého oblíbence Aarona Taylora - Johnsona, který se sice jenom mihnul, ale i tak to vyvolalo hřejivý pocit na srdci. ()

Motinski

Zatiaľ najslabší diel série ktorý má pachuť prvých dvoch Kingsmanoviek, no cítiť aj úplne iné ingrediencie. Čudoval som sa že toto točil Vaughn a ajkeď niesom jeho hardcore fanúšik tak má veľmi sklamal. Prišlo mi to nevyvážené, málo vtipné, nekonzistné a so slabým ťahom na bránu. Film mal 3 sekvencie čo sa mi páčili (Rasputin, Scény z frontu, Finále) všetko ostatné bola vata. Nudná a nezáživná, mixujucá dramatické momenty s anglickým humorom tak že som myslel že sledujem dva rozdielne projekty postrihané dokopy. Bavil ma Fiennes, Rasputin, dobové zasadenie a občas štýlová akcia, no čakal som že príbeh bude svižný, zábavný a rýchlo ubehne. Nestalo sa. Toto bolo peklo čo sa týka času kde som veľa krát pozrel na hodinky. Keď si predstavím že si mám film pozrieť niekedy ešte raz, asi by som to nezvládol bez pretáčania. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě