otík

Druhý díl dolarové trilogie mě vůbec nezklamal. Je to dokonalý western, který vás přiková k židli nejen dějem, ale i skvělými záběry kamery, střihem i skvělou hudbou Ennio Morriconeho, která plně splývá s filmem. Clint Eastwood jako zabiják psanců a hledaných se musí spojit s plukovníkem téhož zaměření, když oba chtějí téhož člověka, každý má k tomu ale jinou motivaci. Zatímco Eastwoodův hrdina jde vyloženě po penězích, plukovník Lee Van Cleefeho chce pomstít smrt své sestry. ()

MJMilan

"Psanci, kteří loví psance, lovci lidí" Ještě před Bobbym Sixkillerem se na filmovém plátně obejvili dva lovci lidí, ne zrovna psanci, ale drsní chlapíci - charizmatický Lee Van Cleef a chladný, ledově klidný Clint Eastwood. Když je ale hlav k lovení málo a jeden nechce zabít druhého, musí to jít kompromisem. Víc hlav víc ví, víc dalších hlav odstřelí a tak se můžeme těšit na skvělou podívanou s dobrým koncem. A abych nezapomněl, opět klasicky vynikající hudba mistra Ennia Morriconeho, která krásně podtrhuje atmosféru divokého západu. ()

reky

Druhá dolarovka se mi líbila o trošku víc než ta první. Je to způsobeno několika důvody. Základní ingredience totiž zůstaly stejné, přibyla však podle mě větší rozmáchlost a výpravnost, což mě osobně sedlo. Dále mě film docela vtáhnul už od začátku a udržoval si konstantní tempo po celou délku. A hlavně - na scéně se objevil Lee Van Cleef. Na jednu stranu tak Eastwood přišel o své řekněme výsadní postavení, na druhou stranu však pro mě byla postava Mortimera výrazným oživením. Van Cleef totiž podává výborný výkon a troufám si tvrdit, že ve společných scénách na sebe strhává většinu pozornosti. Záporem budiž to, že jsem se neubránil několika pohledům na zbývající čas, snímku zároveň chyběla nějaká nezapomenutelná scéna, i když těch povedených bylo dost, viz např. první setkání Monca a Mortimera. 80% ()

tom88

Podobne ako jednotka, vysoká kvalita, výborný western, skvelá Morriconeho hudba a legendárny Eastwood. Nevadilo ani, že bol film dosť dlhý , dej bol dobrý a skoro vôbec nenudil. Nie som žiadny extra fanda westernu, ale tu som začuchal dobrý film a je to aj tak. Naozaj dobre natočený film a dokonca sa mi páčil viac ako jednotka. Ku koncu mi ale niečo vadilo a záver mi nepripadal nijak zvláštny, ale prvá hodina ma výmimočne bavila a dal by som aj plné hodnotenie, ale tá druhá hodina už bola asi moc. Chybičky krásy samozrejme sú, ale fanúšikovia žánru určite jásajú. 85% ()

Noviik

Osobně u mě zvítězil Gian Maria Volonté v roli El India, který byl naprosto skvělý. Možná dokonce nejlepší záporák, kterého jsem měl tu čest vidět. ()

Radiq

O něco chytlavější, než Pro hrst dolarů. Blby, že tady použil pro záporáka stejnýho herca, ale v jiné postavě. Blby, že v Dobrý, zlý a ošklivý zas použil Lee Van Cleefa, ale v jiné postavě. Blby, že se nepoučil a při zabíjení vidite jenom cukání těla a né krev. Dobry, že Ennio Morricone je génius. Dobry, že se tenkrát psaly tak husty westernovy scénáře. Dobry, že Eastwood a Van Cleef a všichni ti mexičani měli tak drsný ksichty a trousili drsný hlášky. Dobry, že to byl tak dobrej film. Takovy westerny se už dnes holt nemaj šancu natočit... ()

Courtemanche

Oproti prvnímu dílu je o minimálně patro výš. Lepší ve všech směrech, více kvalitních herců, navíc tenhle díl z trilogie je podle mě stylem ten nejčistší Sergio. Není na úrovni třetího dílu, a to ani Morricone, ale právě kvůli té ,,nekomplikovanosti,, potěší více i diváka, který nemá tak blízký vztah k tomuto žánru. 4,5/5 ()

SeanLSD

Western ako umenie. Zatiaľ čo PRE HRSŤ DOLÁROV má ešte také tie humoristické "špagety" prvky, pokračovanie je už vybrúsený epos, kde je aj ten najposlednejší vedľajšák dokonalý. ()

hans500

Pokračování filmu Pro hrst dolaů je ještě lepší po všech stránkách. Leone již zcela vypiloval už tak výbornou režii, herecké obsazení je ještě lepší, krom tradišního Eastwooda ještě Lee Van Cleef a Gian Maria Volonté a v malé roli Klaus Kinski. Stopáž je již delší, příběh i scénář lepší, hudba stále dokonalá. Zkrátka přesně takhle by měl vypadat každý filmový druhý díl, ve všech aspektech o 100% lepší než výborný předchůdce. ()

chelseaman22

Prvotně by chtělo dodat, že první dvě dobrodružství s oscarovým Eastwoodem jsou ve srovnáním s trojkou silně průměrné. Diváka nejprve ošálí magický to předmět reprezentující jakousi opěrku pro klasický kvér. Následně však divák (konkrétně osoba s penachimem) zbystří při pohledu na nahou Amy Winehouse verze 2.0., jak se čachtá ve škopku v El Pasu. Magický Ennio oproti prvotině krapet ubral na plynu a Clint parafrázuje současnou módu rovných kšiltů v buřičském gestu "ruka držící varlata". Hlavní reformátor je chlápek vážně podivný! Tiky v kombinací s nenadálým slzením indikují pomoc na bázi psycholog/psychiatr. Varhany duní a duní, což divák ocení myšlenkovým aplausem! El Paso je zjevně notně diferenciované od westernu na středozápadu - kovbojové zde prohánějí osly a nosí halenky a la zasedání okresního výboru '80. Vtipným momentem je vhodně postavený chatrný dřevěný domek u železnice aneb 6,5 stupně Rychterovi škály zaručeno několikráte do dne. Absence té kozy na recepci by byla vítaná! Taktéž nostalgická vzpomínka na pana Tau aneb buřinka malém doletěla z El Pasa na dráhu Mléčnou. Chvilkový záběr na nadrženého zajíčka byl okořeněn prazvláštním vrtěním při snaze políbit svou milou. Na závěr by bylo slušno konstatovat, že Clint dříve či později musí zemřít na rakovinu plic - ten fajčil! Jiný kraj, jiný mrav aneb la banca v El Paso využívá raději skříně, než-li trezory. 87% Celosvětový výdělek k 6. 3. 2013: $15,000,000, což je 25 násobek budgetu ()

David.Darco

Pár dolárov naviac, pár nápadov naviac, pár lepších dojmov, no hodnotenie ostáva rovnaké. P.S. - páči sa mi princíp obmeny postáv v deji so zachovaním hercov z prvého dielu ! ()

senor

Fistful of Dollars se mi libilo o trochu víc. Volonté je jako padouch skvělý, Cleef jako ten hodný už méně. I když kdo je v Leoneho filmech vlastně takhle černobílý. ()

adams89

Ze slavné "dolarové trilogie" Sergia Leona se právě Pro pár dolarů navíc stalo tou mou nejsrdečnější záležitostí, a to asi hlavně díky tomu, že jsem jej spatřil jako první. Zaprášený tulák Monco a zásadový plukovník Mortimer, v Eastwoodově a Van Cleefově podání, se pro mně svým suchým humorem a nezapomenutelnými hláškami stali jednou z nejklasičtějších filmových dvojic. Tak třeba jejich seznamovací noční scéna mě pokaždé dostane smíchy do kolen. Neméně dobře zahranou postavou je i hlavní záporák, na nějž je vypsaná odměna a rázem se stává cílem hledání našich hrdinů. Ennio Morricone zase jako vždy složil tu správnou hudbu pro westernový snímek, však se pískací melodie stala už hodně známou. Spolu s Tenkrát na Západě a Velkým, zlým a ošklivým řadím tenhle film k těm nejpovedenějším westernům, co byly kdy natočeny.90% ()

Jizni Tlapa

Tohle prostě smrdí jinak než průměrná střílečka. Tady je hned několik charakterních pistolérů bez charakteru s věčně nabitým koltem a se stříkajícím charisma! Vůně prachu a prachů, minutu co minutu souboj na kolty a klóbrc vražený hluboko do čela...utažená Leoneova kamera a kvílející soundtrack je prostě nejvíc...90 %. Ta stopáž byla na škodu.. ()

Mrkvič

Celá třídílná série je vzorem všem westernům. Rád bych něco vyzdvihl oproti Hodnému nebo prvním dolarům, ale to prostě nejde. Morricone je pořád úžasný, Eastwood pořád stejný a postavy okolo se sice trochu točí, ale všichni herci jsou skvěle vybráni a skvěle vedeni Sergio Leonem. ()

anli

Sergio Leone ve velmi dobre forme+skvela a mrazive westernova Morriconeho hudba+standartne dobry Eastwood=velmi dobry spageti western.Drsny a husty a zadna legrace!80% jak vysitych!! ()

gjjm

Soundtrack je dle mého názoru naprostým vrcholem tvorby Ennia Morriconeho. Harmonikové téma z Once Upon Time je proti tomuhle kýčovitá odrhovačka. Ale k pískání prostě neexistuje nic lepšího :-) ()