Endyis

Jeden z nejelšpích a nejkvalitnějších westernů, co kdy spatřily světlo světa. Bravurní podívaná. Leone byl opravdu mistr žánru. Naprosto plné hondnocení. I přesto že se jedná o poměrně dlouhou stopáž, film člověka tak pohltí, že to ani nezaregistruje... ()

neoBlast

Důkaz, že sequelová poučka "prostě toho tam dej více" v některých případech funguje. Máme jeden a půl krát tolik skvělých postav oproti prvnímu dílu a Sergio Leone s Ennio Morriconem staví pomník jak Eastwoodovi tak Van Cleefovi. Dolarová trilogie je asi nejsilnější trojicí filmů ve filmové historii. 80 % ()

danoo

Všetko, čo vie tento film, vie „Dobrý, zlý a škaredý“ lepšie. Pokiaľ v tretej časti „dolárovej trilógie“ Sergio Leone triumfoval, tu sú jeho postavy zmätené a ich motivácie nerozvinuté. To obzvlásť platí o Lee Van Cleefovi - režisér chce, aby sme pochopili jeho motív pre hon na „huliča s presnou muškou“ El India, ale komunikuje ho nesprávne. Van Cleef by bol totiž omnoho lepší antagonista než protagonista. Ničmenej i prvý pokus o DZŠ je pozerateľný. ()

Kmotr76

Leone je mistr minimalistické epiky. Je důkazem, že k navození naprosto dokonalé atmosféry a napětí vám stačí dva drsní týpci (ani není potřeba, aby nějak zvlášť hráli, stačí cool výraz a přežvykování doutníku) a pečlivě sestříhané záběry. A hudba Ennia Morriconeho, jak jinak. Hned několik scén je nezapomenutelná: příjezd Eastwooda, duel v opuštěném kostele za zvuku Morriconeho varhan a samozřejmě i závěrečný duel. Pro pár dolarů navíc je po všech směrech naprosto bezchybný film a nebál bych se jej zařadit na úroveň dvou Leoneho nejproslulejších westernů, které na sebe nenechaly dlouho čekat. Oproti velkofilmům Hodný zlý a ošklivý a Tenkrát na západě je Pro pár dolarů navíc ve své jednoduchosti a přímočarosti vlastně hrozně sympatický film. ()

elanius

(50/2016) / Výborný nápad s Eastwoodovou dvojkou Van Cleefom, ktorý dokázal nemožné a ku Clintovi vytvoril rovnocennú hereckú rolu. Atmosféra samozrejme identická s prvým dielom trilógie so všetkými "trademark" scénami čo k tomu patria. Uvidíme čo zavŕšenie trilógie, dvojka ale pre mňa zostáva trošku v tieni jednotky. (8/10) ()

pytlik...

Na podobných filmech mě fascinuje, že tvůrci stvořili nový fantazijní svět, v němž neplatí přírodní zákony, v němž se procházejí zpomalení muži bez nervů a provádějí věci, které normální člověk nepochopí. Nevím, proč se tomuhle žánru říká spaghetti western, když v něm tuhle těstovinu nikdo nekonzumuje, a dokonce ani jezení tohoto pokrmu při sledování filmu zážitek nezlepšuje, ale na druhou stranu ani nezhoršuje. Já to musím vědět, udělal jsem pokus, půlku snímku jsem do sebe cpal špagety a nic, užíval jsem si stejně jako v druhé půlce bezšpagetové. Spíš bych pro tento žánr, dle příkladu sci-fi, razil odborný termín we-fi (western fiction). Anebo to-fi (tobacco fiction, krycí jméno Sagvan). Páč jsem dodnes nepochopil, jak Clint kouřil tu svou machorku. Vždy jsem fascinovaně hleděl, jak si ležerně jazykem přesunul v puse to cigáro za zuby, zkrátka mezi zuby a vnitřní stranu tváře. Ten kouř pak nemohl tahat do plic, musel si ho hromadit v prostorách mezi zuby a tváří jak křeček zrní. Mimo záběr ho pak musel vyfukovat ven buď pusou, nebo ušima, v každém případě je věčná škoda, že to režisér nenatočil. ()

noriaki

V rámci dolarové trilogie je to pro mě až ten třetí film, protože nemá údernou břitkost a nekompromisnost prvního dílu, ani ohromující epičnost a drtivou sílu třetího dílu. Přesto je pořád bezpečně za plný počet. Sergio Leone dostal podstatně víc peněz a nejspíš i volnější ruku, takže se rozmáchl do široka a do daleka. Jeho příběh už se neodehrává na omezené ploše jednoho městečka, ale hromadí postavy a lokace. Dává si na čas při dlouhých detailních záběrech a ještě delších mlčenlivých scénách. Občas to ovšem režisér přehnal, takže místo aby hrotil atmosféru, tak dusil tempo. Jo a ještě něco. V navazujících filmech by neměli hrát stejní herci jiné postavy. Dnes už si to v hlavě přeberu, ale jako děcko jsem z toho měl zmatek. ()

Schobul

Za hudbu by si zasloužil přinejmenším 5*, ale některé pasáže byly poměrně zdlouhavé a trošku nesouvislé. Jednička se mi líbila teda více. ()

JohnSmith

Z Eastwoodovsko Leonský trilogie se mi tenhle díl líbil nejvíc.Nemyslím tím samozřejmě,že ostatní díly byly špatný,to rozhodně ne.Leoneho vedení je o něco lepší než u prvního dílu a nemá tak zbytečně dlouhou metráž jako díl třetí ()

Millanium

Pro mě asi nejslabší díl celé trilogie. Gian Maria Volontému jsem jako padouchovi tento díl nemohl přijít na chuť. Hudba nezklame, v příběhu je spousta dobrých scén, ale bohužel jsem se i trochu nudil. 70% ()

Compadre

Tady snad ani nemusim nic dodávat...prostě další klasika od velmistra westernu Sergia Leoneho. Eastwood a Lee Van Cleef na hrad! ()

Ceres

První půle filmu je parádní, navíc Ennio vylepšíl od první dolarovky svojí hudbu. Volonté jako padouch je nepřekonatelný a ten motiv s hrajícími hodinkami mi připomněl animé Noir xD. Škoda přeškoda, že druhá polovina je až příliš překombinovaná, ale stále je to perfektní western. ()

Brain-D

Dokonalá dvojka, kde se Eastwood spojí s Lee Van Cleefem. Rozhodně o jednu třídu lepší western než první díl. Sbíhají se mi sliny na "Hodný, zlý a ošklivý. ()

Master19

Není tomu v podstatě co vytknout, přesto mě tento špageťák nedostává, jako jiné perly. Eastwood a Van Cleef jsou zde ovšem naprosto famózní. ()

VanTom

"Špagety" westernová klasika, výrazná předzvěst dvou následujících majstrštyků. Jednoduchá zápletka, extradrsní pistolníci i banditi, důrazně gradované napětí, signifikantní hudba, nádherná kamera. Také však uširvoucí anglický dabing vedlejších postav, mimózní "fraškovité" výstupy a chvílemi přece jen přespříliš rozvláčné tempo. ()

chubaka

Tak jsem konečně zkompletoval všechny mé milované westerny s mým milovaným hercem, které jsem kdysi viděl, když jsem byl malý. Dal jsem ''pouze'' 4 hvězdy jen, protože po těchto dvou filmech na, kterých se dle mého Leone jakoby zacvičoval na další 2 mistrovské kousky. Ono tady není moc co psá, nebo co vytýkatt. Klasický western s vynikajícím obsazením a fantastickou hudbou. Zlatá pokladnice světové kinematografie!!! ()

Prekarkar

Tak jsem si to odkoukal znovu a musím napsat, že ta čtyřhvězdička je nadhodnocená. No, třeba až to uvidím ještě jednou, tak snížím o hvězdu hodnocení. ()

ZeroCZ1233

Riskující Leone v roce 1964 s prvním dílem trilogie udělal s žánrem menší otřes, jenž v tomto kousku ještě zesílil na intenzitě. Leone je v režii jistější, cílevědomější a novými prvky jiskří víc a víc, například téměř nevídaná koncepce s přidáním k hlavnímu hrdinovi rovnocenného sekundanta, nebo širší myšlenková pitva antagonisty, z něhož se místo zlého despoty vyklube psychicky nevyrovnaný a komplikovaný člověk, co je na dně. Za doprovodu ještě vybroušenějších hudebních motivů legendy Morriconeho mohu i druhý díl označit jako dodnes jeden z nejvyzrálejších a nejpřínosnějších westernů všech dob. 9/10. ()