Princip slasti

• Polsko Zasada przyjemności
TV spot
Česko / Polsko / Ukrajina, 2019, 9 h 20 min (Minutáž: 54–57 min)

Scénář:

Maciej Maciejewski

Małgorzata Buczkowska, Karel Roden, Sergej Strelnikov, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Marek Taclík, Martin Finger, Lucie Zedníčková, Robert Mikluš (více)

Epizody(10)

Desetidílná kriminální minisérie je dalším mezinárodním koprodukčním projektem České televize, která tentokrát spojila síly s Polskem a Ukrajinou. Na moři nedaleko pláže v ukrajinské Oděse se objeví loďka unášená vlnami. Uvnitř objeví dva plavci nahé zmrzačené tělo mladé ženy s uťatou paží. Ve stejný den je na nábřeží Visly ve Varšavě přivolána policie k záhadnému napadení a objeví v kufru opuštěného auta useknutou ženskou paži. Další dramatický nález učiní herci pražského divadla během představení přímo na jevišti, když v tašce přímo na scéně najdou uťatou paži mladé ženy. Tři lidské ostatky ve třech evropských městech a trojice vyšetřovatelů z Česka, Polska a Ukrajiny v podání Karla Rodena, Malgorzaty Buczkowské a Sergieje Strelnikowa rozjíždějí rozsáhlé mezinárodní pátrání. K odhalení pravdy budou ale potřebovat mnohem více odvahy a odhodlání, než si původně mysleli. (Česká televize)

yarca

Nevím jak vy, ale já se víceméně od začátku nudím. Strašně rozvláčné... Potenciál to mělo. Ale je to nudaaaa. A to mám Rodena, Taclíka a Hádka fakt ráda. Příště bych doporučila vhňahňat to do míň epizod. ()

jerzy1976

Začalo to nadějně a napínavě... ale tak od 3. dílu to začínalo připomínat jak když pejsek a kočička vařili dort... Homosexualita, pedofilie, prostituce, drogy, mafie, obchod se zbraněmi, polská rozvědka, sirotčinec Stasi, změna identity, bitky, střelba...už chyběl jen nějaký jaderný incident... Ke konci už jsem se ztrácel, které oběť je která a která žije a která ne... Nakonec byl zjištěn vrah, ale co ty nově vzniklé mrtvoly...? Musel bych se podívat ještě jednou, co mě vlastně mohlo uniknout...ale to asi už nikdy ne. ()

p8ja

Nedabované znění dostupné na serveru ČT asi přispělo k celkově lepšímu vyznění a atmosféře seriálu. Ději jsem nakonec úplně neporozuměl, ale je to asi jako v reálu. Policajti šetří zločin a objevujou při tom další a další sr.čky. ()

Icewind

I přes sebevětší snahu se to nedalo dokoukat....vydržel jsem asi do sedmé epizody, nuda nuda nuda, občas mrtvola.....plno prázdných keců a ještě "vylepšených" dabingem.....hvězdičku za jistou formu turistického průvodce. ()

kreyson13

Tohle nebyla minisérie, ale úplně zbytečná maxisérie. Strašně překombinovaný, milion postav a milion zápletek a nakonec je to pošahanej psychopat, kterýho v dětství prznil Erich Honecker v děcáku Stasi v NDR...bože, bože.  Roden byl fajn, ukrajinskej Rambo taky.  Ta kyselá prdel z Polska vyhrála citron roku. Pobavila domácí křenová vodka chrenovucha a to že v ČR a na Ukrajině všechna loga aut přelepená a v Polsku na to zvesela dlabali a Škoda byla Škoda a Mercdes byl Mercedes.  Jinak to je chujovina, kterou byla škoda vidět i jen jednou. ()