Princip slasti

• Polsko Zasada przyjemności
TV spot
Česko / Polsko / Ukrajina, 2019, 9 h 20 min (Minutáž: 54–57 min)

Scénář:

Maciej Maciejewski

Małgorzata Buczkowska, Karel Roden, Sergej Strelnikov, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Marek Taclík, Martin Finger, Lucie Zedníčková, Robert Mikluš (více)

Epizody(10)

Desetidílná kriminální minisérie je dalším mezinárodním koprodukčním projektem České televize, která tentokrát spojila síly s Polskem a Ukrajinou. Na moři nedaleko pláže v ukrajinské Oděse se objeví loďka unášená vlnami. Uvnitř objeví dva plavci nahé zmrzačené tělo mladé ženy s uťatou paží. Ve stejný den je na nábřeží Visly ve Varšavě přivolána policie k záhadnému napadení a objeví v kufru opuštěného auta useknutou ženskou paži. Další dramatický nález učiní herci pražského divadla během představení přímo na jevišti, když v tašce přímo na scéně najdou uťatou paži mladé ženy. Tři lidské ostatky ve třech evropských městech a trojice vyšetřovatelů z Česka, Polska a Ukrajiny v podání Karla Rodena, Malgorzaty Buczkowské a Sergieje Strelnikowa rozjíždějí rozsáhlé mezinárodní pátrání. K odhalení pravdy budou ale potřebovat mnohem více odvahy a odhodlání, než si původně mysleli. (Česká televize)

Dechman odpad!

Snažil som sa do toho dostať štyri diely ale teda nepodarilo sa. K tomu to by mali dávať ešte brožúrku z vysvetlivkami. Nejasné, upotené, spomalené, rozťahané ako prsia starej ženy...oni si to v tom seriále užívajú ale čo my? Predstava, že to má ešte šesť pokračovaní ma tak vydesila, že som radšej unikol definitívne preč. Stačilo štyri diely, jeden v Poľsku, jeden na Ukrajine, jeden v Čechách a v poslednom to spojiť a dokončiť...hawk. ()

lu1

Sedm epizod jsem čekala, kdy se to zlomí a dál už čekat nebudu. Buczkowska asi v životě práci vyšetřovatele neviděla a její role zavání parodií. Nekonečná nuda a unylost. Mám dojem, že jsou tam všichni mrtví. ()

Ajfist

Je to dobře natočená kriminálka.Není pro primitivy,ti to nepochopí a případně i odsoudí.Prostě hlupák co si myslí jak je chytrý a zkušený to odsoudí,protože na tohle holt rozumově ještě nedozrál.Dobrá atmosféra a zajímavý scénář. ()

Nefra

Chybí mi odpovědi na tyto otázky: 1) Záběry v notebooku na zneužívání dětí (pan ministr), jak to souviselo s hlavním vrahem? 2) Co bylo dalším spouštěčem, že pokračoval vrah na nevinných ženách, které naivně ztratily svůj sen? 3) Fotky na lodi, jak byl ukrajinský macho propojen s vrahem? Bude jako další pokračování, abych se dozvěděla odpovědi nebo prostě jen konec? ()

DrifterSoul

Docela jsem ocenil napětí a mezinárodní/Středoevropský přesah. Držel se tvrdohlavě originální zvukové stopy s titulky (stupidní dabing zde prostě nefungoval) a poslouchal velmi příjemnou hudbu. Co mi ovšem vadilo? Nestydaté kopírování dánského "Mostu", křečovitě vytvořený scénář a spousta nedotažených/nedořešených souvislostí. Škoda. Mohlo to dopadnout mnohem lépe. ()

camomilla

Bohuzel musim potvrdit mistni komenty. Prelouskala jsem celych 10 dilu a ac me to chvilemi bavilo, chvilemi se to neuveritelne tahlo. Az zbytecne natahování, dejove rodinne linky apod.. klidně se bez toho dalo obejit. Jestli chcete koukat, pripravte se na dobrou filmarinu, hudbu i atmosferu, ale bohuzel to nestaci ()

zekon

Z počátku nářez, pomalý rozjezd a pak vatování naprosto zbytečnýma scénama které s ničím nesouvisely, evidentní natahování a finální zmixování všeho dohromady vymlelo naprosto nesouvisející nemožný závěr. Už není spoleh ani na to že tam hraje hvězda Karel Roden. ()

mammutcz

Škoda, velký potenciál, dobrý nápad s původním znění dané země, ale jak už bylo napsáno, proč ta ne/provázanost na kriminální podsvětí a hlavně závěr 10 dílu, kdy nám pachatel zmírá bez vysvětlení jeho pohnutek... Natočit celevočerní film pouze s kriminální zápletkou, bez mafiánských praktik, českých zvrhlíků a fetujícího polského policajta, s lepším koncem, mohlo to aspirovat na 4*! ()

Accuphose

Hlavní důvod, proč nedám odpad, je ta Polka v hlavní roli. Mimochodem, jediná uvěřitelná dramaturgická linie je dvojice Hádek-Zedníčková. Čím více nad seriálem přemýšlíte, tím horší pocit z toho máte. Chápu, že Polsko je silně katolické, a platí tam jiná pravidla, ale koneckonců i v Polsku byl na návštěvě Rocco. No nic. Pokud chcete holku do castngu, nemusíte bejt ministr, stačí 6000 na Casting a holek se přihlásí dost. Soukromejch klubů najdete dost i v Praze. Pokud chcete něco mimořádného, tak se na Googlu vyskytuje i dost bývalých playmate. Pochopil bych, kdyby se to natočilo před 25-30 lety, ale dneska? V éře Onlyfans? Dramaturgie a scénář trpí (autor si moc nevěděl rady, tak nechal skoro všechny zlouny zemřít vlastní či cizí rukou), naproti tomu režisér vykouzlil některé moc hezké momenty, třeba s tou holkou na kolečkovejch bruslích. Mít možná lepší scénář, tak by z toho mohlo něco bejt (tím myslím úplně jinej film). Jo a pokud se Vám líbil Labyrint, tak si asi přijdete na svý :-D ()

IGATY

Zatím fakt těžká slabota a plochá záležitost. Kdyby se v každém dîle nenašla nějaká ruka, prakticky by se tam nic nedělo. Obsah by se hravě dal vměstnat do 30 minut. Ať se tvůrci příšte zeptají Jiřího Stracha, jak natočit detektivku, od které se nedá odtrhnout. Trochu se bojím, čîm naplní těch dalších 8 dîlů a trochu tušîm, že to bude vycpané jen narůstajîcím hysterčenîm a hrubostî hlavní hrdinky. Sleduju to už jen ze zvědavosti, ale asi teď už počkám na posledních 10 minut závěrečného dîlu, abych zjistil, jak to dopadne. ()

hindator

Po prvních dvou dílech se na to díváme jen proto, abychom věděli, jestli bude druhá polovina stejně slabá jako ta první (díky Cimrmanovcům za repliku). ()

randalll

Ne, ne a ne a ne ! Po dnešním shlédnutí už jsem zmatený. Kolik mrtvol ? Kolik amputovaných ruk ? Proboha je to galimatyáš na entou. Tohle je jeden velkej koprodukční průser. ()

kinoholik odpad!

Nevydržel jsem víc než 4 díly. Už nikdy nechci sledovat detektivku na pokračování, ani kdyby tam Gosia prznila jeptišku nebo regiment paragánů. ()

Xakor20

To se tak neskutečně vleče až mě to už fakt přestává bavit. Přijde mi, jako by se autoři snažili o rádoby “artovou kriminálku”, ale ve skutečnoti musím pogratulovat těm, kteří se v tomhle ukrajinsko-polsko-českém molochu ještě úplně neztratili. Člověk se ztratí už jen když se snaží vyslovit “ukrajinsko-polsko-česká”. V téhle pavoučí síti, kde samozvaní Šerlokové postupně nachází části těl žen v podstatě z celé východní Evropy jde ale ještě o jednu věc - kdo, kdy a jak se s kým vyspí...to vám přece tvůrci nemohli odepřít. Většinou se něco začíná dít v posledních 5 minutách dílu, a tak by možná nebylo úplně od věci sestříhat poslední pětiminutovky v jeden hodinový díl. Jen doufám, že poselství téhle tragédie pochopili alepsoň samotní tvůrci. Mně to přijde zamotané a nečitelné jako moje sluchátka k telefonu v 7 hodin ráno. Ty ale narozdíl od tohohle seriálu nepotkávám jednou za týden, ale denně, takže jim možná někdy přijdu na kloub, což se o téhle katastrofě říct nedá. Vleklé, útržkovité, nekoherentní. ()

Tomgunses

Strašně nudný a rozvleklý, vzdal jsem to po 4. dílu. Došlo mi, že mě vůbec nezajímá, jak to dopadne, což je u kriminálniho dílka průšvih. ()

Monicina

Takže stručne: hudba skvelá, prostredie zaujímavé, ani som nevedela, že v Odese sú tak krásne budovy, avšak dej a zápletka otrasné, herecké prevedenia u niekoho ujde, u niekoho otrasné. Prekvapuje ma hlavne pán Roden, ktorý bol vždy výborný herec ale tu hrá slabo, ten jeho kašeľ je trápny a úplne zbytočný, herečka z Polska hrá tiež nepresvedčivo. Čo mi vadí je obrovský počet rôznorodých postáv, z ktorých mnohí sú využití iba minimálne a kľudne sme sa mohli bez nich zaobísť. Dej stále skáče z témy do témy, celý dej je jeden chaos a celé to vyznieva veľmi nepresvedčivo. A čo mi vadí najviac, aj po zhliadnutí 8 dielov sme stále na začiatku, mŕtvol pribúda a nikde sme sa neposunuli. Mal vôbec scénarista predstavu, čo píše??? Začínam sa obávať, že celý seriál skončí bez záveru tak nejak abstraktne. Už ma v seriáli asi nič neprekvapí, jedine že by sa na konci dali Márie a Viktor dokopy ako milenecký pár - to by bola ozaj zlatá tečka hodná úrovne tohto seriálu. ()

The_Casual

Hodnotím po čtyřech epizodách, špatný to není, nebýt trochu zmatenosti tím, že se děj neustále přesouvá, tak je to docela zajímavý. Polka je nehezká, otravná a trapná až běda, asi to má ve scénáři. Proč je dobrý aby Roden furt kašlal a byl jakoby nemocnej nevím, možná je to taková móda, aby měl každý hrdina nějaký defekt. Určitě se na to dívat dá. ()