V pokračování úspěšného akčního thrilleru z roku 2014 přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník, který se pomocí intrik snaží převzít kontrolu nad tajemným mezinárodním sdružením nájemných zabijáků. Krevní přísaha Johna zavazuje, aby mu pomohl, a tak se vypraví do Říma, kde se utká s několika nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. (Freeman Ent.)

salisbury

John Wick se vkrvil do druhého dílu, který opět nasadil tempo podobné zrychlenému tepu netrénovaného maratónského uprchlíka. Od prvotních vteřin se vcelku jednoduchý děj nezastaví a jak na zapnutém běžícím pásu kmitá s ohlušující kanonádou kulek zařezávájících se do hromady těl, která po setkání s Johnem bezvládně padají v zem. Keanu Reeves si oblékl svůj neprůstřelný oblek, který mu sedí stejně jak na míru šitá role Johna Wicka a vrhá se střemhlav do slušivého eRkového reje. Po filmu člověk nikterak nezmoudří, vcelku si z něho nemůže ani nic moc vzít, ale rozhodně s vypnutým mozkem si ho nadmíru užije. ()

ConanVJ

Tak jak jsem se na JW2 těšil, tak jsem nebyl zklamán. Ba naopak. Skvěle vymyšlená síť zloduchů rozšiřuje svoje působení i mimo Ameriku a má pěkně vymyšlené další části systému. Samotný film si jede v zavedené koleji po prvním filmu. Tempo je tak akorát a akce je pět pěkně natočená a i slušně nastříhaná. Zkrátka vše je pěkně přehledné. Akce je zde hodně a John opět kydlí nepřátelé radost pohledět. Obsazení opět bezchybné. Hudba filmu dodává na temné atmosféře. Já si film opravdu užil a dávám 100% :) ()

berny2468

No tak po skvělé jedničce přišel do kin konečně i díl druhý. Tentokrát s větším rozpočtem a s zkušenějším režisérem. A ač by se mohlo zdát, že to bude lepší než jednička, tak já si nejsem jist. Jednička je nezapomenutelná a proto to pro mě má dvojka tak těžké. Tento díl je však už mnohem vyzrálejší. Akční scény, u kterých jde samozřejmě také vidět navýšený rozpočet, jsou výborné, přehledné a hlavně vizuálně podmanivé. A také výborně doplněné hudbou. A obzvlášť v kině jsou akční scény zážitkem. Nejlepší je ovšem samotný Wickovský Svět, a zejména operátorky jsou výborné. Je to film nabitý akcí, vzájemnou úctou a skvělými hláškami. John Wick je prostě jízda, kterou milovníci akčních filmů s velkým množstvím krve musí vidět....90%. ()

zdepapepa

Jako když si v Doomovi zapnete IDDQD. Nějak takový jsem měl pocit ze saka Johna Wicka a neschopnosti lidí trefit se mu do hlavy. I v závěru mu bylo lehce nadržováno oproti jedné postavě z prvního dílu. Pořád je to ale adrenalinem nadupaná věc, kde kromě střílení (ze kterého by všichni nejspíš brzy přišli o sluch) se najde dost prostoru i na chvaty po vzoru amerického wrestlingu. Na můj vkus přibylo příliš mnoho střihů, ale občas se objevila nějaká ta velmi pěkná jednozáběrová scéna. Splnilo se mi taktéž přání z řádků, které jsem psal o prvním filmu - konkrétně hlubší prozkoumání světa, do kterého je John Wick zasazen. Občas to ale vypadalo příliš komiksově komicky (zejména reakce veřejnosti, již zmíněná nulová úspěšnost nepřátelských střelců). Všechno ostatní jako vždy naprosto kvalitní, pobavil i problém při přebíjení. Už jen úvodní scéna s autem za ten lístek do kina stála. A to auto určitě nemělo cheaty na nesmrtelnost. ()

agentmiky

Asi budu muset zvážit své hodnocení u jedničky, neboť dvojka byla ještě ujetější a přestřelenější než předchůdce, přesto jsem se takto u akčňáku za poslední roky nepobavil. Kdyby mi někdo před pár roky řekl, že z Reevese se ještě vyklube perfektní filmový zabiják, tak bych si možná začal ťukat na čelo a tomu člověku bych se vysmál, ale on je opak pravdou. Předtitulková scéna začala přesně tam, kde jednička skončila. Je docela smůla, že si Stormare nezahrál déle, protože jeho ruský přízvuk absolutně neměl chybu. Následné scény s autem naznačily, že tady se rozhodně nudit nebudete. Nápad s propracovanou mafiánskou společností, kde fungují daná pravidla, tu sice již mnohokrát byl, ale tady se to může pyšnit pár inovacemi jako například s tzv. Závazky, kolem kterých se v zásadě točí i děj, a také se speciální zlatou měnou. Ve filmu se dočkáte i pár vtipných a úsměvných momentů (např. výběr zbraní u someliéra nemá chybu). Akční přestřelky a choreografie bojových scén je zde co se týče Hollywoodu na špici. Závěrečná přestřelka v zrcadlovém domě působila dost jednoduše, přesto efektně. Závěr naznačil, že trojka se blíží, a já jsem fakt napjatý jako struna, co si tam na nás Wick přichystá. Za mě dávám 9/10 ()

VojinRyan

Prvý diel Johna Wicka bola úplna novinka pre Nea. A mne sa veľmi páčila. Druhý diel je v podstate to isté o trošku dlhšie s pár dialógmi navyše. Takže nič prevratne nové som nedostal, okrem pár nových, bližších súbojov jedn na jednoho. Ale aj tak príde scéna, ako v galérii, kde je jeden na 100. A dopadne to rovnako. Ale stále je to parádny akčný film, kde sa opäť stretávajú starý známy Reeves a Fishburne. 85% - 4*. ()

Wysch

John Wick podruhé je v podstatě John Wick poprvé, jen s tím rozdílem, že v prvním Wickovi poměrně (směšný) finálový souboj byl završení třetího aktu, a v druhém Wickovi je celý třetí akt jedno velké finále. Což nakonec ve výsledku znamená, že opravdu skvělé akční scény se najednou začnou přejídat, a jejich kontaktní údery na diváka už nejsou tak silné. V každém případě znovu platí, že John Wick a Keanu Reeves jsou poctou akčnímu žánru, skvělé choreografii, vynikajícímu stuntworku a na současné poměry až staromódně vystavěnému příběhu (což je samo o sobě velké pozitivum). Avšak stejně jako v prvním Wickovi, něco tomu trošičku chybí, aby se John Wick mohl pasovat na moderního akčního hrdinu a film, který obstojí i mimo svůj žánr. V jedničce tomu chybělo finále, ve dvojce to finále přebývá (resp. finále přichází v katakombách a nikoliv v zrcadlovým bludišti). Znovu ale platí, že ten (úžasně vykreslený) svět podsvětí se svým antihrdinou Johnem Wickem neskutečně baví. A znovu platí, že John Wick může za několik let být opravdovým kultem (on už ten první film pravděpodobně i kultem je). P.S. Chybí mi Kaleida. upd: Druhý zhlédnutí baví stejně jako první, možná o trochu víc, kdy už člověk začne víc vnímat, jak je Wick efektivní stroj na zabíjení (v detailech). Ruby Rose vynikající, celkem by se mi líbil spin-off o jejím charakteru. Zase slaboučkej záporák se špatným castingem, vynikající hudba tho. upd2 po zhlédnutí Atomic Blonde: Chad Stahelski je pravděpodobně režijně silnější než David Leitch, a to jak v detailech tak v širokých záběrech. Každým dalším zhlédnutím JW2 nabírá víc bodů, jak mi dochází symbolika některých scén. World building se povedl. ()

MartinezZ

2,5* --- Dalo se to. ale vlastně nevím, jak moc je to klad. Je to tak nějak to stejné, víc se noříme do světa organizací nájemných zabijáků a zlounů a tak a John se setkává s mnoha svými dřívějšími známými. Vizuálně to je stále dobré a je vidět, kdo na tom má ruku, to určitě. Ale co mi asi možná (už nevím) nevadilo tolik u jedničky, to mě bilo do očí ve dvojce - souboje. Všichni kosení nepřátelé nabíhají jak terče, čekají na výstřel tak dlouho, až už je pro ně pozdě... A john je až příliš nesmrtelný (sražení autem apod.) Dalo se to, ale podle mě to trpí tím, že je to prostě další pokračování. Jednička byla trochu zjevením, dvojka prostě jen je. ()

SaNcHeZ_cz

Jeho jméno je John a velice nerad se vrací k životu, který před lety pohřbil. Druhý díl příběhu krvelačného Keanu Reevese je velice slušným přímým následovníkem skvělé jedničky. Oproti ní si je trochu méně jistý v kramflecích a ne vždy to všechno funguje tak, jako bylo vhodné, přesto se jedná o skvěle natočený akční snímek, který se jen tak v posledních letech v kinech nevidí. Škoda jen, že se tvůrci nerozhodli trochu více odvázat a experimentovat. Ale jak se říká, pokud to není rozbité, neopravuj to. A já si velice rád dám třetí díl, pokud na něj dojde v takovéto podobě. [75%] ()

Paxxx.cz

Poměrně slušný akční film, u kterého je ovšem vyloženě nutné vypnout mozek a nepřemýšlet proč jsou Wickovi nepřátelé naprosto neschopní a jejich skill dosahuje úrovně bootu ve video hře na úrovni easy - o headshotech evidentně nikdy neslyšeli, Wicka nikdo z profesionálních zabijáku netrefí když se nehýbe ani za pohybu ani z bezprostřední blízkosti. To co všechno hlavní postava ustojí to je další velká kapitola ovšem to k akčním filmům patří co si budem povídat. Toto pokračování jsem si ale užil více než úvodní díl a to především díky nápaditým, originálním a místy i vtipným scénám (úplně nejlepší sekvence po uzavření kontraktu na Johna, scéna v zrcadlové místnosti byla fajn). Svět zabijáků je navíc docela dobře promyšlený viz. návštěva Itálie, či momenty ve starém známem hotelu pro zabijáky. Konec filmu jasně vyzývá k dalšímu pokračování a já jsem zvědav na jaký počet kilů se vyšplháme příště. Palec nahoru i pro Reevse, který na 52 let vypádá neskutečně dobře...7/10. ()

Ellmariachi

Hned na začátku řeknu jednu důležitou věc. Téměř všechny stížnosti na JW2 jsou opodstatněné. Chybí vau efekt, akce se opakuje a příliš nemění. Jsou ale dvě se kterýma souhlasit nemohu. 1. hloupá zápletka 2. špatné uchopení světa vrahů. 1 - JW do akce znovu musí. Ne že může, ale tentokrát opravdu musí. Na to že se jedná o čistou žánrovku si myslím, že naopak, jde o chytrou kombinaci klišé a rovnic v rámci akčních filmů. Navíc ruku na srdce, JW si prostě hrát na něco víc ani nechce. K druhému bodu řeknu jen: Jděte do háje, poslední vteřiny filmu jsou famózní. A zpět na začátek. Jde o druhý díl, co jste asi čekali? Že to co fungovalo se najednou změní? Akce se opravdu opakuje, ale třeba já osobně jsem si ji vychutnával plnýma douškama. Řeknu to asi takto, komu seděla 1ka, bude u dvojky nejspíš spokojený. Komu ne, tak zbytečně ztrácí čas. Za poslední okamžiky filmu dávám 90 procent. ()

Praxis

Ještě více tvrdší a ještě více akce v brutálním světě Johna Wicka, který zůstal svůj a kosí nepřátelé po desítkách. Finální scéna mezi zrcadly je naprosto kulervoucí a směle se může řadit mezi nejikoničtější scény v historii akčního filmu. A takhle bych mohl pokračovat dále. Řím a kulisy v zříceninách, ve kterých se rozjíždí opojná atmosféra hudebně střílecího transu. Scénaristicky to místy vrže (místy docela dost), ale když vyhodíte mozek z hlavy, užijete si dvě luxusní naspídované hodiny, které vás doopravdy nudit nezačnou. 90% ()

Vxxx

Z jedničky jsem nebyla nijak extra nadšená a dvojka mě doslova uspala. Ano, na Filmovém víkendu 2017 jsem prospala takových 50 minut filmu, takže si nedovolím hodnotit, ale z toho co jsem viděla, a nebylo toho málo, je mi jasné, že si film nikdy nepustím abych se na něj podívala pořádně. Nic mě na tom neuchvátilo natolik, abych měla pocit, že o něco přicházím. ()

JJ.Gibson

První John Wick byl skvělý, přinesl spoustu líbivých nápadů a ultra brutálního "kill them all" assassina Keanu Reevese a přesto všechno to byla spíše ochutnávka. V druhém díle vypustil Keanu bestii a dává si to ještě o řád výš než minule!!! Sem tam už se tlačí sice až moc na pilu (mě prostě nezastaví nic a tím myslím opravdu nic), ale jinak je to extrémně parádní akční jízda, která zkrátka a dobře nemá obdoby. Moc jsem nepochopil proč si ze sebe jednu chvilku film sám ze sebe utahoval viz. zabití toho nebo té sumo nájemného vraha, přišlo mi to lehce zbytečné, ale jinak jsem na tomto pekelném snímku neviděl žádnou chybičku!!! Myslím, že třetí díl bude velmi, velmi extrémní!!!! YES!!!!!! ()

filmsim

Stejně dobrý akční výplach jako jednička. Tohle po všech směrech vyvážené pokračování navazuje s přesností na první díl a to jak po příběhové stránce, tak po té pocitové. Filmy by se daly s klidem pustit za sebou a člověk by ani nepoznal, že to není ucelený skoro čtyřhodinový flák. Opět tu máme šílené množství povedených akčních scén v zajímavých lokacích, neskutečně cool Keanu Reevese, který si vychutnává každou hlášku a kupu vedlejších charismatických postav v čele s nevýrazným záporákem (minulého Michaela Nyqvista se opravdu nahradit nepodařilo). Snímek rychle odsýpá a nezačíná nudit, jen akční scény jsou po chvíli repetitivní, ale přesto jsou na poměry hollywoodu na špičkové úrovni. Soundtrack je správně dravý a kamera přehledná, takže se ani v nejzběsilejších pasážích divák neztratí. Asi jsem čekal více, ale i tak musím říct, že jsem s pokračováním spokojený. Pokud se na to vrhnete s tím, že chcete jen další akční nášup bez invencí, tak zklamáni nebudete. 7.5/10 ()

Laxik

Rozpitvat domrtě pěkně načrtnutou tajemnou mytologii je hrobařská technika mnoha výplachových béček. Ne tak u Johna Wicka. Tenhle špionský blábol mě pořád baví. Dokonce víc, protože je pořád cool, akční a tentokrát mi dokonce řádsky zvýšil tepovku. Což se mi u zábavné, ale nijak zvlášť originální jedničky nestalo. ()

raimi

Elegantní. Stylový. Adrenalinový. Nekompromisní. Černohumorný. S přesně odměřeným nadhledem. S dokonale sladěnou hudbou a vizuálem. S Ruby Rose. Plný vtipných detailů... a něčím navíc, co dělá dobré filmy ještě lepšími. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (více)