Pán prstenů: Prsteny moci

• USA The Lord of the Rings: The Rings of Power
USA, (2022–2024), 17 h 57 min (Minutáž: 65–72 min)

Předloha:

J.R.R. Tolkien (kniha)

Série(2) / Epizody(16)

Lanco

Rande s velmi atraktívnou ženou, s ktorou sa nedá rozprávať a chcete utiecť za 10 min preč, ale zo slušnosti to nespravíte. Čím dlhšie to trvá, tým viac si želáte, aby to už hlavne skončilo. Nebaví vás nakoniec na ňu už ani pozerať, proste nudná jak psí čumák. Nakoniec si začne robiť selfíčky a vy už s hlúpou, nudnou, na seba upriamenou ženou nechcete nič mať.  Velmi pomalé. Velmi nudné. Dialógy hrozné, vačšinou uplne nikam nevedúce.  Miestami trapné tým ako sa seriál berie vážne.  Vizuálne skvelé, ale nie je to dobré ani ako podmaz do pozadia.  Masky elfov katastrofa. ()

Belphegor

Prsteny moci dokázaly rozdělit Tolkienovu fanouškovskou základnu vedví, ovšem já si nemyslím, že jsou až takovým průšvihem. Problém asi bude, že spoustu lidí čekalo, že to dosáhne kvalit Jacksonova Pána Prstenu a upřímně pojmenování seriálu stejným přízviskem tomu taky nepomáhá. Navíc ne jeden zažranej fanoušek nepřežije změny, kterých se Prsteny moci dopouštějí. Ovšem jsou to podle mě změny nepodstatné, protože seriál se v hlavních bodech snaží držet předlohy, a taky překvapit, což nelze jinak, než trochu pozměnit originál. Já za největší minus považuji, jak se seriál natahuje, některé díly byly ryze výplňové, čímž jde ruku v ruce i pomale tempo, myslím si, že by to šlo stačit na 5-6 dílů ve kterých bude míň řečí ale víc konání. Další minus jsou nelogičnosti - například, že do tří lodí by se nikdy nevešlo tolik koní, kolik jich potom měli. Ja osobně vůbec nemám výtku k hercům, takový Elrond je trefa do černého a dokonce Galadriel mi přišla fajn, když jí odpustite změnu originu, herečku vybrali dobře. Velmi se mi líbila dějová linka chluponožců, bylo to milé, také trpaslíci se vyvedli, jen je škoda, že toho Balroga neukázali více, vlastně, o dost víc, než se objevilo v traileru, nedostaneme. Moc se mi líbí úvodní titulky a vizuál celé série je obdivuhodný, ale je pravda, že tu hutnou atmosféru to postrádá. Je škoda, že první série moc o Prstenech nevypráví, ale když vezmu v potaz, že je v plánu pět řad, chápu, že chtěli první věnovat spíše představení postav. Koneckonců to je seriál a ne film. Podle mého to je ale obstojný návrat do Středozemě, navíc poslední díl rozdal karty do další série velmi dobře, a věrím, že druhá bude o dost lepší. ()

inhotep

Vypadá to moc hezky, vizuál je krásný, Nový Zéland taktéž. Jen ten zbytek nestojí za moc, utratit půl miliardy a pak najat levné scénáristy, režiséri a herce ach jo. Celé je to dílo na zakázku bez duše, obsah pro nenáročné diváky. Pánovi prstenů to nesahá ani po chlupaté paty, dokonce i mnohými nenáviděný Hobit, je vedle tohoto fajnová zábava. Konkurenční Rod draka (který je horší než první řady Got) si prsteny maže na chleba, hlavně co se filmařiny týče. Pro fans Tolkiena a Jacksona **, pro diváky co Lotra neznají *** - ****. Pro mě zklamání, hlavně kvůli hloupému scénáři, plochým postavám (mocnou Galadriel žene dopředu pouze pomsta?!) a totálně unylé režii (Lotr byl filmová revoluce, mnoho scén je dodnes kopírováno). Ještě musím trochu pochválit trpaslíky, ti se docela povedli i když trpaslice bez vousů s oholenýma nohama nejsou to co Tolkien vymyslel. ()

MilanM76

Séria je veľmi pekne spracovaná. Scény a kostýmy sú nádherné. Dej sa vyvíja, nie je núdza o zvraty. Dialógy sú prepracované s peknými rozvíjajúcimi myšlienkami. Seriál v ničom nezaostáva za Pánom prsteňov a Hobitom. Požiadavku Hollywoodu aby boli v príbehu zastúpené "všetky rasy sveta" sa tvorcom podarilo splniť bez toho, aby to pôsobili rušivým momentom. Jediné čo mi trošku prekáža sú postavy Elrond a Kelebrimbor. A na Galadriel si je tiež potrebné zvyknúť, lebo je niečo úplné iné ako v Pánovi prsteňov. Každopádne to beriem tak, že sa do tejto vznešenej éterickej bytosti ešte len dopracuje. Podľa mňa nevhodné obsadenie hercov. Elfovia by mali pôsobiť vznešene a nie ako šľachtici z obdobia Shakespeara. ()

there

Fakt se jim to podařilo. Stojí to za to. Kvalitní děj, neznámí ale vhodní herci, kvalitní hudba, smysluplné dialogy, dobrá kamera, jako vždycky špičková počítačová grafika. Představa Eregionu, Numeronu, Lindonu je úžasná. Snad ta druhá série budu navazovat. ()

F_Sanchez

Slovy mistra Karla Gotta (RIP), to jsem opravdu, ale opravdu, nečekal. Z nulového očekávání a chystání komentářů na téma, jaká to byla trapná sračka, jak jsem se u toho brutálně nudil a přetáčel, se nakonec stal úplný opak. Vím, že budu trochu močiti proti větru, ale po blockbusterových zklamáních typu Tenet a Duna, konečně můžu s naprosto čistým srdcem i u takového blockbusterového seriálu napsat, že se mi to líbilo, a to kurevsky moc. Prostě tento seriál je radost sledovat, i přes delší díly mě nijak nenudil. Příběh je pohádka, ale co jiného čekat od Tolkiena, že. Když byla hluchá místa obstojně to zachraňovalo prostředí či hudba. Možná bylo výhodou, že nejsem Tolkienův fanoušek, protože jsem to neměl s čím porovnávat, takže jsem jenom seděl na prdeli a sledoval bednu. Ono asi v tomto případě platí, že čím méně při sledování přemýšlíte nad černým trpaslíkem a nebo odpovídajícím brněním, tím více si to užíváte. A stále platí že elfové jsou gay ;-). ()

Mondy666 odpad!

Opravdu skvělá parodie, která má připravit fanoušky Tolkiena na ten nový seriál co bude taky od amazonu z tohoto světa. Počkat? tohle byl ten seriál ? chrrrrr tfuj ()

Galifry

Píše se rok 2017 a dva scénarističtí nekňubové se dozvídají, že Amazon koupil práva na Pána prstenů a chystá seriál. Neváhali tedy a poprosili svého kamaráda J. J. Abramse aby se za ně u Amazonu přimluvil. A protože je doba před Vzestupem Palpatinové a J. J. je považovaný za nového Spielberga, Amazon na jeho přímluvu slyší a dává dvěma nekňubům přednost před lidmi se zkušenostmi, kteří se o práci na chystaném projektu také uchází. A tady to je. Po pěti letech, miliardě dolarů a vcelku nechutné propagační kampani plné nastrčených fanoušků, koupených recenzích a politických blábolů. Osobně si myslím, že nemá smysl hodnotit epizody zvlášť, protože žádná svou kvalitou a hloupostí zásadně nevybočuje. Takhle to dopadá, když rozpočet rozfofrujete za CGI slzy pro hlavní hrdinku, protože její představitelka má pouze tři výrazy obličeje a bohužel pláč mezi ně nepatří. Smích tedy taky ne. Na scénaristy a další tvůrce už nezbude. Toto není nic jiného než sprosté parazitování na předloze. Ty kecy o "rozšiřování" Tolkienova světa. Vážně? Nic se tu nerozšiřuje jen mění. Fanfikce, která si z předlohy bere jen to co se jí hodí a kašle na souvislosti, čas a logiku. Nesmyslná forma, kdy chce parta nekompetentních idiotů nacpat tisíce let budování světa (na které ani nemají práva) do pár hodin. Napadá mě stejná otázka jako už si tu v recenzi někdo položil. Proč? Proč tohle vlastně točit. Prachy? Politika? Prachy a politika? Láska k předloze to není ani náhodou, na to jim neskočím. Po té namyšlené kampani bych čekal něco víc než jen nablýskaný CW seriál. A to tu urážím některé výtvory CW. Jediné v čem se s kritiky neshodnu je to, že by to fungovalo bez té licence jako nová značka. Nefungovalo. To provedení je tak strašný, že to drží nad vodou jenom ta nálepka Tolkien. Bez té by po tom neštěkl ani pes. Jedna hvězda za hudbu. Víc si tohle prostě nezaslouží. Ovšem co je na tom nejvíc znepokojívé je to, jak se v poslední době zlehčují výrazy jako nenávist a rasismus. Společnosti jako Disney a Amazon je používají jako ochranu před kritikou a troubové na internetu to pak papouškují a používají jako "argument". Víte, ono se ve jménu těchto věcí páchalo a páchá hodně zlého. A teď takhle označujeme někoho komu se nelíbí seriál? Navíc oprávněně? Kdo si vidí dál než na špičku nosu tak ví, že kritikou na adresu Prstenů moci nešetří fanoušci bez ohledu na rasu nebo pohlaví. Přečkal jsem změny v adaptacích Warcraftu i Zaklínače, ale tohle už je moc. ()

Drako_Ager odpad!

Tááák čo dodať, alebo lepšie ako začať, už tu je toho popísaného halda (mrte moc). Na internete a youtube sa ľudia predháňajú v komentároch aký to je "masterpiece", už sa ukazuje že sledovanosť začala od 3. dielu klesať, bude zaujímavé sledovať aký pokles to bude mať od 5 ,6 dielu... Nejdem tu rozoberať ľudí čo tomuto veľdielu dali viac ako 3 hviezdy, to proste racionálne zmýšľajúci človek v širšom kontexte poznania predlohy ( má to predlohu, nesie to jej názov tak to tak berieme, nie je to random fantasy seriál vycucaný z prsta) nepochopí, proste žijeme v zvláštnej dobe. Práve toto dielo ma prinútilo, dokončiť čo som započal pred rokmi, t.j. napísať 5 recenzií, aby som mohol recenzovať filmy tu na portáli a pridať svoju myšlienku k tomuto filmárskemu počinu storočia. Fantasy žáner a obzvlášť LotR je moja srdcovečka. Už tu ten výraz jeden užívateľ použil pri recenzií úvodných dielov, totálny CLUSTERFUCK, toto je to slovné spojenie, ktoré tento výplod dvoch krásne uhladených chlapcov vystihuje naprosto dokonale, to spojenie vystihuje proste všetko čo tento seriál doposiaľ predstavil a má predstavovať. Kto nechápe nech si naštuduje definíciu tohto spojenia od Standfordskeho profesora Bobba Suttona, má to všetky tri piliere, na ktorých Clusterfuck stojí: ILÚZIA o ľahkom dosiahnutí cieľa, lebo však čo sa dá na tak prominentnej značke ako Pán prsteňov pokaziť a ešte s týmto budgetom. NETRPEZLIVOSŤ aj tá je tu všade hlavne v scenári proste nedotiahnuté, poprekrúcané, nedomyslené. No a posledný pilier je NEKOMPETENTNOSŤ, tá je do očí bijúca od réžie, scenár až po samotné hranie hercov a ich výber, už len príklad na hlavnej postave, Morfid Clark je katastrofálna, žiadny výraz, nič. Všimnite si keď rozpráva v originálnom znení, človek jej nerozumie, ona nevie ani ústa otvoriť, akoby jej tvorcovia sponkovačkou na bokoch hubu spojili, des a hrôza.... Inak to najstrašnejšie na tom je to, že toto celé vzniká pod záštitou akéhosi supervisingu Tolkienovho príbuzenstva, čo majú dohliadať na Tolkienovu legacy ak to tak chceme nazvať. Koncom len, vyslovím malú prosbu, hlavne tým, čo tomuto braku dávajú viac ako 3 hviezdy, prosím vás ľudia máme predsa naviac, uvedomte si kde je 1 MILIARDA Dolárov kokos, kto vraví, že je na tom ten budget vidieť, nech sa nad tým ešte raz zamyslí fakt ako buďme k sebe úprimní. Čo by sa dalo v dnešnej dobe za tieto peniaze zabezpečiť alebo iné vykonať, zamyslite sa nad tým, samozrejme to je rečnícka otázka ktorá už presahuje samotnú filmovú brandžu. Toto je jediná recenzia na celý tento seriál, ktorú píšem, viac sa k tejto a ostatným sériám ( boa má ich byť 5 ) nevyjadrím, a už len z princípu to budem „ODPADOVAŤ“ tak ako sa na toto celé a fanúšikov LOTRA vysrali tvorcovia. ()

riky1995

Když byl tento seriál oznámen, jedna část mého „já“ se nemohla dočkat a ta druhá část si říkala, že to bude neskutečná blbost. Snažil jsem se vyhnout zklamání a tak jsem raději tomu nevěnoval pozornost, protože Lord of the Rings je pro mě srdeční záležitost a ten hype byl obrovský. Nejvíce se mi líbil samotný úvod. Ten ale možná nasadil laťku vyšší, než jsem chtěl. Je pro mě sice zajímavé sledovat jaké postavy se v seriálu objevují, ale většina z nich mi jsou nesympatické. Není zde moc postav, které bych rád viděl opakovaně a měl k ním vztah jako divák. Hezká Morfydd Clark hraje roli impulsivní Galadriel, která působí hrozně namyšleně. Na druhou stranu například trpaslíky se povedlo vyobrazit skvěle. Celý děj je ale slabý a místy je to nuda. Nevadí mi, když scénář není striktně dle knižní předlohy a jde tak o adaptaci s novým obsahem. Komplexního a kvalitního obsahu jsem se ale nedočkal. Některé dialogy jsou přímo až cringe a některé nedávají žádný smysl, jsou zbytečné, hloupé a matoucí. Pěkný CGI tak trochu zavání náhražkou za poutavý příběh, který tu chybí. Přesto jsem se k seriálu vracel. Mojí zvědavost si udrželi hlavně postavy, které zůstali "záhadné" a jelikož se jedná o adaptaci, která se liší od knižní předlohy, tak jsem byl stále na pochybách. Poslední epizoda to příjemně zakončila a snad druhá série bude laděna v lepším tempu s daleko lepším obsahem. Někomu to ale takhle stačí. 6/10 ()

mapar

Po dokoukání první série jsem ještě jednu hvězdičku ubral. To není jen špatná adaptace, to je úmyslně špatná adaptace. Opravdu nemohu uvěřit, že si někdo přečetl Tolkiena a pak napsal scénář tohoto výtvoru jako svoji interpretaci toho, co četl. Postavy se chovají zcela náhodně, scény na sebe nenavazují, pravidla vesmíru nejen, že zcela nesouvisí s Tolkienem, ale navíc se i během seriálu mění. Autoři se zjevně učili význam slova konzistence od toho břídila, co natočil StarWars8. Vůbec paralel s pohřbem Hvězdných válek je tu spousta, ostentativní pohrdání zdrojovým materiálem a nesmyslný scénář jsou jen první z mnoha. Tlačení diversity za moc velký problém nepovažuji, je to fiktivní svět, takže i když třeba logicky nedává smysl aby si trpaslící žijící podzemí vypěstovali tmavou pleť, tohle seriálu vaz neláme - narozdíl od dialogů. Když už jsem u trpaslíků, ti jediní se v seriálu nechovají zcela zavrženihodně a jejich dějová linka s Elrondem je jediná, která má nějaký skutečný dějový oblouk. Sem tam probleskne velmi opulentní výprava, která dokáže navodit velmi příjemnou atmosféru, a místy i velice nadprůměrná hudba. Pokud jste opravdu silný Tolkienovský fanoušek, tak vám doporučuji zkusit sehnat verzi, kde bude pouze obraz a hudba, pokud si budete děj vymýšlet podle obrazu sami, možná se dostanete i na tři hvězdičky. Ne fakt i moje mrtvá babička donekonečna sjíždějící filmy pro pamětníky, by dokázala vypotit z prstu smysluplnější děj a dialogy. Všem ostatním důrazně NEDOPORUČUJI se na tento seriál koukat. ()

NagatoPein odpad!

Je to hlúpe a to je najväčší problém. Naivné, jednoduché a nedáva to zmysel. Plus keď sa pridá, že je to úplne prázdne a vyčistené od Tolkienovej morálky a krásnych myšlienok, tak ostáva skutočne len vizuál. Počítačovo generovaný vizuál je fajn, ale brnenia, kostými  a všetko ostatné dosť zaostáva. Ako veľký fanúšik Silmarillionu túto fanfiction nemôžem ohodnotiť inak. Žiaľ. ()

Neikn

Poměrně dobrý rozjezd, není perfektní a má spoustu chyb, ale věřím že s novými sériemi kvalita seriálu poroste. ()

Ecthelion

Jako milovník mýtického světa pana J.R.R.T. jsem se zaradoval po té, co byl společností Amazon oznámen záměr vytvořit seriál, jehož minimálně první období mělo být zasazeno do 2. Věku tohoto světa, respektive postihnout některé události tohoto věku. Prvotním úskalím seriálu byly omezené možnosti tvůrců, protože společnost vlastní práva na trilogii Pán Prstenů a dodatky uvedené v závěru této trilogie - dodatky v knize Návrat krále. Osoby tvůrců a vůbec celého štábu jsem neřešil, protože je to přece Středozem, co na tom lze při rozumné práci zkazit??? První zpozornění přišlo v případě obsazení herců tmavé barvy pleti. Ne, nejsem rasista, každý člověk má mít stejná práva a povinnosti bez ohledu na rasu, pohlaví, sociální původ, náboženské přesvědčení, politický názor atd. atd. Nicméně Tolkienův svět má určité zákonitosti a vychází ze severské mytologie, není tedy nutné toto měnit jen z důvodu, aby byl poplatný současné době. No, nic, smířil jsem se s tím, prostě je to v dnešní době žádoucí. První díl seriálu byl vysílán 2.9., jak příznačné, zrovna na mé narozeniny, pomyslel jsem si. Zpočátku byla ukázána hlavní hrdinka seriálu Galadriel co by malá dívka ve Valinoru (země, kde elfové žijí společně s božskými bytostmi) a její láskyplný vztah s bratrem Finrodem Felagundem. Následoval úžasný záběr na město Valmar a dva stromy Laurelin a Telperion, které Valinoru dávaly světlo. Telperion dával světlo stříbrné, Laurelin pak dával zlaté světlo a kromě toho i teplo. Tyto stromy byly poté zničeny temným pánem Morgothem za pomoci pavoučice Ungoliant. Úvodní vyprávění pokračuje jakousi bitvou ve Středozemi, nejspíš bitvou Nirnaeth Arnoediad (Bitva nespočetných slz) a smrtí bratra hlavní hrdinky Finroda, který byl zabit nejmocnějším služebníkem Morgothovým - Sauronem. Jen pro upřesnění - pánem světa byl Eru Ilúvatar (Otec všech, Stvořitel - zde je patrný vliv křesťanství), který stvořil Ainur (něco jako andělé). Ainur se dělili na Valar (božské bytosti) a Maiar (nižší božské bytosti, služebníci Valar) - Morgoth ("Černý nepřítel"), dřív nazývaný také Melkor ("Ten, který povstává v moci"), byl na počátku světa nejmocnější z Valar, jeho nejmocnější služebníkem (tedy jeden z Maiar) byl Sauron. Sauron po porážce Morgotha převzal roli temného pána ve Středozemi. Tolik v krátkosti k duchovnímu pozadí Středozemě. Nebudu uvádět, jak byl poražen Morgoth, protože to není v seriálu uvedeno. Nicméně po jeho porážce Sauron uniká daleko na východ Středozemě, kde po něm s touhou po pomstě za bratrovu smrt pátrá i Galadriel. Právě pojetí postavy Galadriel zaráží, šokuje, znechucuje seriál nejvíce, tedy když pomineme scénář a režii. Galadriel v době, kdy se děj seriálu odehrává, je dle knihy vysoká přes 190 cm, její věk lze odhadovat minimálně na 4000 let, je od počátku nejmoudřejší z elfího rodu ve Středozemi, její moudrost byla následně prohloubena i jejím přátelstvím s božskou Maiar jménem Melian, kromě toho je vdaná za Celeborna a má dceru Celebrían. Do Středozemě z Valinoru odešla s touhou vládnout nějaké zemi, nikoli kvůli pomsty. Snad každý, kdo viděl trilogii Pán Prstenů od Petera Jacksona, si Paní z Lórienu dobře pamatuje. V seriálu od Amazonu je, bohužel, ztvárněna jako postpubertální, nevyrovnaná dívka, s výškou odhadem maximálně 170 cm, hnaná touhou po pomstě. Její samolibé a někdy nelogické chování z ní pro mnohé činí nejotravnější postavu seriálu. Nelogického se v seriálu děje opravdu hodně, jeden příklad za všechny - Chluponozi (jacísi předchůdci hobitů) cestují (táhnou vozy - zpravidla otec) po Středozemi svorně, ale až do chvíle, kdy si otec jedné z hrdinek poraní nohu, to pak jsou ochotni celou rodinu nechat na pospas vlkům a jiným netvorům a to tak daleko, že přemýšlejí o tom, že jim vezmou kola od vozu, aby je rodina nezdržovala, případně byla nucena zůstat osamocena v nebezpečném světě. A tak to pokračuje, abychom se na konci první série seriálu dozvěděli, že hlavním podstatou Chluponohů je velké srdce a to, že vždy, za všech okolností, drží při sobě. Mimochodem ke stvoření Mordoru stačí mí správný meč a najít správnou díru v zemi. To pak zničí hráz přehrady, voda zalije magmatický krb sopky, sopka vybuchne, pyroklastický proud se rozleje po kraji a úrodná zem se promění v Mordor. No, není to úžasné mít takový Mordor na klíček? Takže skřeti, kteří v seriálu vykopali kilometry podzemních chodeb, aby se vyhnuli přímému slunci, potřebují ke z ničení hráze přehrady klíč (meč) a dírku. Nejmocnější království Númenor (ostrovní království) do boje proti neznámému počtu skřetů vysílá svou královnu a s ní 300 řemeslníků s 10 denním vojenským výcvikem. Člověk má pocit, že je to spíš jakási promyšlená likvidace královny. Mimochodem ta "armáda" pluje na 3 lodích, do kterých by se do každé vešlo vzhledem k vizáži a ponoru lodi maximálně 30 lidí (a i to mám jisté pochybnosti) a ne 100 vojáků a 100 koní. Númenorejci doplují a následně na koních dojedou ke správné vesnici, rozvinou jízdu ke zteči a následně nepochopitelně útočí na skřety po dvou vedle sebe po mostku přes jakýsi potok. A tak bych mohl pokračovat, těch nesmyslů je tam celá řada a to už ani neřeším odklon od knižní předlohy. Elfové vypadají, jako by je někdo koupil na Aliexpressu (krátké, natužené vlasy atd.). Kostýmy, tedy hlavně zbroj vám nápadně připomínají zboží z vietnamské tržnice. V průběhu seriálu mě napadlo podívat, kdo je vlastně zodpovědný za toto "dílo". Jediným úspěchem tvůrců (McKay a Payne) je scénář k filmu Star Trek: Do neznáma (73 % na CSFD), to hovoří za vše. Nenákladnější seriál v historii kinematografie tvoří dva nýmandi se skoro nulovými úspěchy, zbytek štábu je na tom o něco lépe, ale ne o moc. Nakonec z toho vyleze seriál se stupidním scénářem, plochými dialogy a charaktery postav. Za celou dobu jsem se nebyl schopen ztotožnit s některou z postav. Poprvé v životě jsem měl po odhalení hlavního padoucha Saurona tendenci mu fandit. Nicméně je třeba říct, že exteriéry jako Valinor, Númenor, Jižní kraje, Mordor a krajina vůbec je zpracována krásně, dalším plusem je dějová linka trpaslíků, kteří jsou hraní opravdu jako trpaslíci. Výborně je zahrán elf Arondir, kterého hraje jeden z herců tmavší pleti a hraje ho asi jako jediný skutečně uvěřitelně, takže jemu se dá v krizi fandit. A nakonec jisté charisma v seriálu má i postava Elendila, ten herec na ni sednul perfektně. Ale to je na takový seriál s tak propracovanou předlohou velmi mizerný výsledek. Se zavřením obou očí, sevřením pěstí (i na nohou) tomu jsem schopný dát 2* z 5. Pro mě veliké zklamání. () (méně) (více)

Andy_Warhold odpad!

Toto děsně, ale děsně špatné dílko nedrží pohromadě vůbec nic. Pokud stojí něco za zmínku tak je to příšerný scénář, nezajímavé postavy, logické nesmysly, plochá výprava kterou designoval ruský oligarcha a zbytečné dějové linky. Korunu tomu dávají naprosto strašlivé herecké výkony, dialogy hluboké jak z porno filmu: "Víš proč kámen nepluje po vodě pičo....?", woke propaganda a fakt, že s původním Tolkienovým románem to má společný jenom název: Kluci z Amazonu, přečetli jste si alespoň dva řádky o tom kdo byla Galadriel?? Jasně že ne kámo, trávili jsme čas čtením atidiskriminačních směrnic.... Vhodné leda tak na vraždění malých zvířátek, nebo jako věčná smyčka Putinovi v jeho doživotní cele. ()

KingMayk

Dosť veľké sklamanie. Dej nudný, nie úplne vyvíjajúci sa a gradujúci strašne pomaly. Miestami až otravné alebo plne deravé scenáre a zbytočné dlhotrvajúce zábery, bez výpovednej hodnoty. Podpriemerné. Čakal som teda úplne niečo iné. Hudba vôbec nezodpovedá veľkosti scény. Jedine pozitívne môžem hodnotí výkon Galadriel, zachraňuje to vo veľa momentoch... ()

Muffynka

Výhodou je jistě mít něco načteno. Lépe se člověk orientuje. Těším se na 2.serii. Tato stála za shlédnutí i 2x. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.11.2023

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (více)