Zlomek sekundy

Roku 2008 je vlivem globálního oteplování Londýn zatopen a skleníkový efekt změnil den v takřka nekonečnou noc. V takto ponurém prostředí se ovšem objevuje ještě jeden problém: záhadný zabiják, který vraždí s nevídanou bestialitou - vytrhává lidem srdce. Případ vyšetřuje detektiv Harley Stone (Rutger Hauer), drsný policista, jehož metody často dohání jeho nadřízené k šílenství. Proto je mu nedobrovolně přidělen parťák slušňák Dick Durkin (Neil Duncan), pro kterého jsou naopak předpisy svaté. Vzájemné neshody budou muset ovšem odložit, protože rozhodující střet s bestií se nezadržitelně blíží. (Anthony)

McLushi

Příjemná temná podívaná ála TEMNÝ ANDĚL s good hláškami, scénami a hudbou. Prostředí zaplaveného Londýna mi taky vyhovovalo a Ruger Hauer jako obvykle super. ()

Juto

Béčko, ktoré výborné skorúje do čierného. Má to temnú atmosféru, a i teraz po rokov je to stále dobré. 7/10 ()

AD P

Zlomok sekundy som naposledy videl, snáď aj 25 rokov dozadu. Už bol čas si tento kultový "VHS" titul zopakovať. Pre mňa rozhodne video-kult a pecka mládí.... Tým je povedané všetko, aj plusy aj mínusy ! ()

čidlo

Anglický sci-fi horor s trochou krimi. Já se u tohohle bavil před lety i ted. Triky nic extra ale dávka napětí skvělí Hauer to dokupy=60% ()

majo25

Mysteriózna detektívka s prvkami hororu. Beriem, že téma je celkom fajn, ale to spracovanie je slabota. Človek si pri tomto žánri zvykol na istú kvalitu, ale tu ju Briti nevedia zabezpečiť, preto pôsobí spracovanie rozpačito. Prvá polka filmu je čisto iba detektívka bez nejakých zaujímavejších momentov. Keď sa na scéne objavuje monštrum, začína to mať grády, dokonca zavadíme aj o stopové prkvy kvalitnejšej atmosféry. Autori sa snažili aj o nejaké tie hlášky či efekty, ale nepodarilo sa im to. Ešteže sa to Hauerovi darí ťahať. ()

SeanLSD

Pamätal som si to teda efektnejšie. Rozpočet by ma bohovsky zaujímal. Hláškujúci Hauer a zatopený Londýn zachraňujú mnohé, lebo toho srdcožravého zmrda si človek vôbec (ale vôbec) neužije a dej je hotový nezmysel. Zjavne to nikomu nevadí, ale remake za veľa peňazí by bodol. ()

Mr.Bulanek

Já tam teda více viděl Temného Anděla, ale budiž. Predátor 2 jsem viděl jen jednou a už tomu bude nějaký ten pátek. Jsem si projel filmografii Ruthera Hauera a on není nějaké to ořezávátko, takže požírač srdcí si vybral špatného protihráče. Tento typ hrdinů mi v dnešních filmech chybí, kouří, nadává, nespí, je špinavý, občas procedí nějakou tu hlášku. ()

dzira

Opět se mi potvrdila známá pravda - film s Rutgerem Hauerem nemůže být úplně špatný... A v žánrové charakteristice chybí ještě / komedie... ()

Luk80

Pavlové Trávníček a Soukup tomu dali tu správnou korunu. Chlapácký dabing zde rozhodně nenudí :-) Vzhled mimozemšťana spíše připomína vetřelce ( rypák, tekoucí sliz ) Spoustu vody v temném prostředí dodává všemu super atmosféru. Nebýt těch cool hlášek, tak nevím, nevím....Chci nějaké pořádné zbraně, chci dělo, minomet, no to je ono :-) ()

Yoshimitsu

Vynikající Rutger Hauer v roli drsňáka se super hláškami a velkým seběvědomím. Jeho parťák penis, který přečetl všechny filozofické knížky pozpátku mě zpočátku trochu neseděl, ale jak se znovuzrodil, tak to byl superpenis hlavně i jeho hlášky při výběru nového gunu. Sice je to nápadem vykradnutí Predátora po krátké době, ale to je mi jedno byl to nářez. Dávám 75% ()

noriaki

Je to přesně na pomezí mezi naprostou kravinou a stylovým kultovním béčkem. Tony Maylam měl šťastnou ruku, protože za pomoci hypnotické kamery a vlezlé hudby trefil parádně psychadelickou atmosféru, kterou mu ještě vyšperkoval Rutger Hauer svým maniakálním herectvím. Na začátku Vám bude připadat jako magor, ale s postupujícím příběhem bude jeho chování čím dál pochopitelnější, a jako magoři budou naopak vypadat ti okolo. Možná je to náhoda, možná je to režisérký záměr, každopádně to přiživuje mimózní pocit z děje. Zasazení do světa ve kterém se zhmotnily předpovědi magorů lepících se k silnicím, pobíhá v něm vrah z noční můry, a společnost zvolna sklouzává do chaosu, dokončuje dílo a pevně zacementovává film na té správné straně pomyslné hranice - mezi stylovými kultovkami, ke kterým se jejich obdivovatelé budou rádi vracet. ()

Aven

No když jsem to viděl, tak jsem z toho byl dost vyjukanej, ale to mi bylo asi 10 let. Každopádně si pamatuju, že atmosféra filmu byla hodně povedená. ()

Compadre

Jednoduchej, přímočarej béčkovej nářez. Rutger Hauer je maximální drsňák se strašným účesem a dostává pro jistotu slušňáckýho parťáka (klasika, co..), nejdřív jsem myslel, že ho hned mezi futrama oddělá, ale udržel se naštěstí...Hauer se celej film snaží hláškovat a docela se mu to daří. Kromě toho má naprosto brutálního protivníka, co vyrvává lidem srdce z těla jak na běžícím páse. Konec je lahůdkovej, inu Rutger je tady prostě nejdrsnější z drsných. Bez debat. ()

zdenny

Vcelku temný sci-fi thriller, jemuž vévodí R.Hauer a pokus o výrobu kultu osobnosti z něj coby drsného poldy. Klasika - starý a mladý policajt plus jeden bestiální vrah. Film je natočen v klasickém osmdesátkovém hávu - není radno nad ním uvažovat, je pouze třeba jen se na něj podívat. ()

Castrator

Tenhle film mi padl do noty, když jsem ho viděl poprvé, a padne mi do noty vždy, když na něj koukám, ať s dabingem nebo v původním znění. Příběh je primitivní, mnohokrát viděn jinde (příšera z vesmíru vraždí lidi), plný klišé (policista tvrďák dělající si věci po svém ve dvojici s policistou nováčkem, který má tvrďáka hlídat), odehrávající se v budoucnosti (z pohledu roku 1992), kdy hladiny moří a řek stouply. Prostě originalitu tady nehledejte. Ale i tak je to film překvapivě zábavný, svižný, bez zbytečných keců, u kterého se párkrát zasmějete. Ani se nenadějete a je konec a druhý den si dáte repete. ()

Spock

Zase jeden z kvalitních snímků s nízkým hodnocením. 57٪ procent je pro Zlomek sekundy opravdu málo. Co na tomto snímku zasluhuje vyšší hodnocení? Je to hlavně skvěle vykreslená atmosféra nedaleké budoucnosti a autentický hlavní hrdina, policista, ztvárněný skvělým R. Hauerem. Opravdu se na tu roli hodí, stejně jako jeho potrhlý kolega. Zajímavý nápad s vyrýváním zpráv do kůže, zřejmě dost bolestivá záležitost. : ) Boj v polozatopeném metru se mi taky moc líbil. Rozhodně bych film nepovažoval za epigona Predátora 2. Sice se v obou dvou filmech střetávají drsní policisté s „monstry“, které s nimi chtějí hrát bizardní hru na jejímž konci by měl zákonitě jeden z jejich hráčů zemřít, ale samotná hra a kulisy, ve kterých se hraje, jsou úplně jiné. ()