Šílený Max: Bojovník silnic

• Česko Šílený Max 2 (více)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

Maty85

Nejlepší z celé série o Maxovi, ještě více brutálnější a akčnější, obrovskej filmovej zážitek z dětství ()

fars

Zatracena skoda ze dnes uz se takove prijemne oldschulove becka netoci, protoze Sileny Max 2 je absolutni parada na kterou bych se mohl divat porad znovu a znovu. ()

miciveres

Road Warrior - Wasteland - Fallout .... Uz tu chybali len supermutanti a bolo by to este lepsie. Postapokalypticky svet presne taky, ako si ho predstavujem aj ja (ale az potom, ako som sa dostal k Falloutu...) Zaver ma prekvapil - dokonca dvojnasobne... ()

WolfR

Pokračovaní Šíleného Maxe z roku 1979. Šílený Max 2: Bojovník silnic. Napadla mě taková myšlenka. První Šílený Max vnikl, aby mohl vzniknout druhý díl. Jinak si to totiž vysvětlit nedokážu. Prvním díl byl totiž v celku nudná splácanina, s pár světlými, akčními okamžiky, jinak ten film nestál prakticky ani za zmínku, ovšem Šílený Max 2, to už je jiná káva! Dyť tohle je zakladatel postapokalyptického žánrů! Kdyby tohohle filmu nebylo, těžko byste dnes koukali na filmy, jako třeba 12 opic, anebo hráli hru Fallout! Naprosto úžasné vykreslení postapokalyptického světa! Výborná postapo atmosféra se skvělými a propracovanými postavami a slušným dějem. Max, který přišel o rodinu, putuje sám postapokalyptickou, krajinou, světem, který je zpustošený díky boji o přírodní zdroje, zejména o naftu. Max se ovšem zaplete do konfliktu s jedním gangem, který bojuje o naftu a zároveň chrání tu svou. A tak se Max přidává k další, jiné kolonii lidí, kteří se chtějí z pusté krajiny přestěhovat k moři, ovšem hrozí jim, že je úplně zničí již zmíněný gang, kvůli jejich naftě. Naprosto fantastické pojetí vize naši temné budoucnosti, opředené skvělými akčními scénami, včetně závěrečné, naprosto grandiózní honičky na zpustlé silnici! Kultovní film. Až se divím, jak to mohl režisér George Miller, tak parádně zrežírovat, když tak hnusně zpackal první díl! Prostě postapo klasika! Nicméně je to “jen“ za 4 hvězdy. Takové jakoby 8,5 z 10 bodů. ()

dr.fish

Mad Max 2 aneb Boj o cisternu. Z děje tohoto filmu asi vyšel Vodní svět s Kevinem C., akorát ten je na vodě a Mel Gibson to musí zvládnout na suchu. Otázka je stejná- kdo získá palivo do svých strojů. 70% ()

mortak

Americká vystříhaná verze, kterou jsem měl k dispozici, je velmi pádným argumentem pro zobrazování násilí ve filmech. Jistě, když vám američtí cenzoři nechají vše před a po, domyslíte si těch pár vteřin, ale něco jako divákovi vám chybí. A to nejsem krvežíznivá hyena, ani zakomplexovaný slaboch. Jen je porušena kontinuita vyprávění, které se točí okolo násilí, a tak to nemá být. ()

tom88

Zaujímavejší, akčnejší a príťažlivejší diel ako prvý Šialený Max. Režijne zmáknutý film, plný vychytávok. Nuda v tomto prípade nehrozí, dej nie je zložitý a plynie rýchlo. Stále sa je na čo pozerať, keď nie na postapokalyptickú austrálsku krajinu, tak na herecké výkony na čele s Gibsonom, ktorý sa tu perfektne hodí, určite viac ako jeho kamarát s minivrtuľníkom. Akcie je dosť a je pôsobivá, cítiť z toho režisérov záujem a radosť tvoriť a baviť. Ako malý som zopár záberov videl a pamätal som si skvelú zábavu, to som teraz aj dostal, no isto nemôžem hovoriť o dokonalosti. 80% ()

SoolenJV

Austrálie je snad jediné místo na zemi, kde se dá natočit postapokalyptický film bez nějakého výraznějšího zásahu do krajiny. Stačí jen popustit uzdu fantazii ve vytváření kostýmů, obsadit charismatické herce a akční pecka je na světě. Podmanivá atmosféra zdobí tento film, ale závěrečný boj o cisternu vše povyšuje ještě o jednu hvězdu. ()

StanislachKo

Šialený Max jednotka bola veľmi dobrá predzvesť Bojovníka ciest. Je pravda, že každá jedna časť trilógie má rozoznieť v človeku inú strunu a teda nie je veľmi rozumné ich k sebe prirovnávať, no musím povedať, že táto ma dostala najviac. Max sa už psychologicky neprofiluje (všetko to stihol v jednotke), takže máme cynického drsňáka, ktorý si iba "hledí svího", pritom stína hlavy, vyhadzuje do vzduchu autá, padouchov (ktorí vo svete bez pravidiel civilizácie pôsobia ako divosi) a občas upustí dáku tu hlášku a to všetko v dokonale atmosferickom postapokalyptickom (a nie až tak nerealistickom) epose. Hltám aj s navyjákom a dávam 5*! ()

Nivenx

První díl se držel průměru a vše co mu chybělo, to obsahuje druhý díl. Nadupaná akce, drsná krajina a šílení maníci. Pecka! Tahle forma Maxovi sedí ze všeho nejvíce.75% ()

Courtemanche

Perfektní. Není tady jedna jediná zbytečná minuta. Ještě i ten pes je dokonalý. Je to z roku 1981 a přemýšlím a těžko najdu 5 stejně kvalitních akčních sci-fi (fantasy) filmů, natočených od té doby. Dokonce i ze série Star Wars -od 1981- tomuto vyrovná (podle mě) jen epizoda III - Pomsta Sithů (2005), .. To je něco úžasného co ten Miller dal dohromady. Šílený klenot. ()

tomeek

Podstatně sledovatelnější než první film. Pořád tu máme partu homo-motorkářů, ale činy postav a postavy samotné už celkem dávají smysl (až na korbícího übergay kulturistu, kterému tepe žilka na hlavě), ale i tak jsem se jejich občasné blbosti od srdce zasmál. Celá pevnost těžařů má jako obranu jenom kuš a plamenomet (namířené ven před bránu)?? A při úniku si sebou do aut vezmeme jenom zápalné pytlíky? Čekal bych asi závěr ve stylu muž proti muži za jízdy na cisterně, narozdíl od monstrsrážky v plné rychlosti za chaotického zavazení malého lidoopa v kabině. Ale atmoška solidní a kamera opravdu víc než dobrá. První díl nemusel existovat, dvojka to krásně zvládá za oba. 3,5* ()

Radiq

Tak tady ho máme - Road warrior v celé své kráse. Pozitivně na mě působí to, že i kladné postavy bez milosti zařvou, že se tam nebojí odhalit i nějakou tu nahotu (i když ta znásilňovací scéna klidně mohla být syrovější), i když tím nemyslím tu poloodhalenou prdel Toada... Negativně na mě působí ty zrychlené záběry, které smrdí osmdesátkama. Ale jinak postava Mad Maxe tady dosáhla vrcholu a je na ní hodně věcí ke kultovnosti - ať už je to brokovnice, pěknej hafík, našlapaná kára nebo neokoukanej styl a i ten Mel Gibson je tady nezapomenutelnej. Pravda, dějově to není žádná velká inteligence a ochrana obyčejných lidí zkušeným akčním hrdinou už tady je od dob, co ani nepamatuju. Ale jinak to má prostě skvělou atmosféru postapokalyptického světa a záporáci se taky docela povedli... i když docela rozporuplnej je skon šéfa těch zlejch, když zcela nepochopitelně najede do cesty náklaďáku... ()

eye candy

jednicka maxe nema chybu a diky pomerne otevrenemu konci kde maxovi tak trochu hrkne v kouli prichazi pokracovani. Ve dvojce bohuzel ubyde automobilovych honicek a z rozpaleneho asfaltu se presuneme do postapokalyptickeho pisecku kde vesele radi naolejovany uchyl Velikas a drancuje prezivsi tlupy. Spousta koure, rezaveho zeleza a par drsnych scen navozuji opet trochu te madmaxovske depky(a zaroven i trochu falloutovske atmosfery:). No a skvela hudba a svizne akcni sceny ty nechybi zadnemu dilu ()

Mr.Ripley

The Road Warrior dělá legendou především závěrečná naháněčka. Být o něco delší mohlo se jednat o jisté čtyři hvězdy, takhle zůstává kdesi na stejně nevyrovnané úrovni jako úvodní díl trilogie. ()

LeoH

Oproti jedničce propracovanější postapokalyptické kulisy a šílenější kostýmy (a účesy) z toho paradoxně zpětně dělají „obyčejnější“ film, už mnohem uvelebenější v postupech moderních akčních spektáklů, které jednička teprve pomáhala hledat. I dvojka ale pořád sympaticky cíleně šetří dialogy a pořád se jí daří vyprávět opravdu filmovými prostředky – Semlerovy širokoúhlé záběry (pořízené ještě bez steadicamu!) nejsou jenom bombastické, ale taky přehledné a chytře sestříhané, Mayova muzika tentokrát už burácí ústrojně. Stejně jako u jedničky mě moc bavila „ejzenštejnovská“ práce s detaily a obrazovou metaforou, díky které si film mohl mj. ušetřit některé potenciálně hodně drastické záběry a neztratit přitom na drsnosti (pokud se ovšem tytéž finty nerozhodnete chápat jako pokrytecké uhýbání pohledem). A konečně ten opravdový prach, špína, lidi, mašiny a krajiny bez digitálních berliček, to je prostě pokoukáníčko. ()

filmmovier

Tohle už je jinej nářez, než jedinčka. Naprosto. Hodinu a půl trvající akce, parádní stroje, megacool Mel Gibson, výborní záporáci, mnohem lepší vykreslení postapo světa... prostě to šlape. Jenomže ani tenhle díl mi nijak zvlášť k srdci nepřirostl a ani to nebylo tak ohromující, jak to být mohlo. Rozhodně nejlepší díl z trilogie, který nechává první i třetí díl hodně daleko za sebou, ale na druhou stranu Zběsilá cesta mně před pár lety naprosto ohromila a fascinuje mně stále, tohle byla jen velice příjemná zábava v tom nejlepším stylu 80-tých let. 75%. ()

Motinski

Nejaký super výnimočný pocit som síce nemal, ale oproti prvej časti ide konečne o niečo čo stojí za vzhliadnutie. George Miller akoby si uvedomil potenciál a hneď to využíva na realizáciu kľúčového dielu čo naozaj definoval Mad Maxa. Post apokaliptické prostredie bolo konečne cítiť a hlavná sila filmu ide hlavne z neho. Dokonca aj po opakovaných pozretiach mi to príde rovnako pútave ako prvý krát. Na 4* ale stále málo. ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (více)