Dustin Hoffman jako mladík, který se bouří proti přetvářce a maloměšťáctví. Benjamin Braddock se vrací domů z vysokoškolských studií a rodiče uspořádají na jeho počest slavnostní párty. Jak se zdá, čeká na něj jasně nalinkovaná kariéra a skvělá budoucnost, o nichž všichni kolem stále mluví. Benjamin nemá žádnou chuť, ale ani důvod o těchto věcech přemýšlet, podobné plány jej nudí a jediné, po čem touží, je klid a trochu soukromí. Přesto nedává nic najevo. Poněkud nesmělého mladíka ale potkává osud v podobě atraktivní paní Robinsonové a její dcery... Slavná kontroverzní komedie režiséra Mikea Nicholse vznikla podle románu Charlese Webba, svým tématem přitom více než souzněla se značně rozbouřenými vodami americké společnosti šedesátých let minulého století. Hlavní hrdina se prudce vyvíjí a z jakéhosi prototypu americké dokonalosti se stává nezkrotným rebelem, jenž nemá v úmyslu nechat se ničím omezovat. Film zachycující vášnivou touhu mladých lidí porušovat konvence, které byly pro jejich rodiče téměř posvátné, se nakonec stal kultovním. Dodnes zaujme skvělým hereckým výkonem Dustina Hoffmana a hudbou dvojice Simon & Garfunkel, s nezapomenutelnou provokující písní Mrs. Robinson. Ze sedmi oscarových nominací film Absolvent získal Oscara za nejlepší režii, kromě toho obdržel řadu dalších významných ocenění. (Česká televize)

Ištván87

To kňourání, které Dustin Hoffman během filmu několikrát vydá, je naprosto úžasný. Ale to je u týhle klasiky to nejmenší. Takovýhle filmy už se dneska netočí. 100% ()

MeanWhile

Jednoduché, originální, bombové, suprové a ani nevím kolik ještě takto podobných slov by mě postupně napadalo při komentování tohoto vážně božího romantického dramatu s komediálními prvky. Celej příběh je úplně super, Dustin Hoffman dokázal svou roli záhrat na jedničku s hvězdičkou, a když k tomu připočtu ještě hodně vtipných zcének z celého filmu, tak musím říct, že jsem nebyl ani na chviličku sklamaný. Nakonec vše dovršuje skvělá hudba, která doprovází celý film. ()

mm13

K výkonom ústrednej dvojice alebo žonglovaniu pána Nicholsa nie je potrebné dodávať nič. Zarazil ma záver, ale už o pár minút mi prišiel vcelku milý a kto chce, ten si ho môže vyfarbiť v oveľa sarkastickejších odtieňoch. Ten priestor tu je! ()

Sawy

Všichni v sobě máme kus Benjamina Braddocka. Existenciální úzkost, nejistotu ohledně budoucnosti, pocit, že absolutně nikdo okolo vás vám nerozumí. A pak se objeví nějaká Elaine, se kterou je to všechno jiné. Lepší. A vy víte, že o ni musíte bojovat, i kdyby vás to mělo stát všechno, co jste si doposud vybudovali. Absolvent je jedinečný generační film, který člověka donutí milovat Dustina Hoffmana, Simona a Garfunkela, 60. léta a především Katharine Ross a Anne Bancroft. Protože Elaine je jen jedna a ta pravá, ale každý občas touží po nějaké té paní Robinsonové, nemám pravdu? 95 % ()

oLí

Letošní sucho po vydařených filmech mi vynahrazuje objevování neviděných klasik, tahle za to určitě stála. Hlavně díky dokonalýmu Hoffmanovi, sexy milfě Anne Bancroft, vtipu a pěkné romantice doplněné o skvělý hudební doprovod Simona & Garfunkela. [8.5/10 listopad 2010] ()

Chickenka

Tak tohle mě vážně pobavilo, hlavně nesmělý Dustin Hoffman, který s přehledem hraje o deset let mladšího nezkušeného chlapce. Vše je příjemně doladěno skvělou hudbou. ()

seale

Na csfd nadhodnocené (možná celkově všude nadhodnocené). Dokonce i hudba Simon & G. při svém opakování se vyznívá monotónně. Malé plus za myšlenku, že má jít člověk za hlasem svého srdce, rozum nerozum. Jen moje srdcovka to ale nebude. ()

rawen

Krásný a trochu šílený film, který ještě povyšují herci svými výkony a Simon s Garfunkelem výbornou hudbou. Už dlouho jsem neviděl film takhle svižně plynout, potěšení bylo na mé straně --- 9/10 ()

maseer2

optimismem naplněný film o mladém klukovi (v podání 30-tiletého Hoffmana), který přes všechny překážky jde, utíká a jede za svou láskou.. k tomu krásná hudba Simona a Garfunkela.. zkrátka když budu mít někdy špatnou náladu, tak si pustím tenhle film:) ... "Mrs. Robinson, you're trying to seduce me .......................... aren't you?" - pro mě jedna z vůbec nejvtipnějších scén, co jsem kdy viděl, s nezapomenutelným Hoffmanovým výrazem ve tváři:D ()

ProjectAlice

Pri tomto filme som sa nasial ako u máloktorej komédií. Výborný soundtrack. Ako inak predovšetkým song Mrs. Robinson. Hoffman hral skvele. Kvalitný príbeh. 95% ()

Tommassi3

"Nelíbím se Ti ??" - "Ne, tak to není, paní Robinsonová, jste určitě nejpřitažlivější ze všech přátel mých rodičů !!" ;) Tak zprvu jsem byl docela překvapený !! Jednak nepochopitelnou revoltou bohatého synáčka, která dnes již nikoho nešokuje ani nedojme, ale také ztracenou nesebevědomou pózou Hoffmanovy postavy, která však nakonec stejně prošla dost dramatickým vývojem, a především mě Dustin Hoffman, který neúnavně táhne herecky paradoxně skvěle obsazený film jako maratonec, přesvědčil, že Absolvent bude konečně tím Nicholsovým filmem, jemuž neschází k dokonalosti prakticky nic !! Legendární film s úchvatným rozuzlením, které bylo krásně zparodováno v Simpsonových v epizodě Milenec lady Bouvierové a které mě prostě dostalo, vás naprosto pohltí svojí energickou režií, dokonale vybroušenými dialogy, překrásnou kamerou i geniálním střihem, přičemž z toho všeho nade všemi ční famózní Hoffman, který se řadí k naprosté špičce stejně jako Nichols patrně odjakživa !! Snad si jen neodpustím drobnou výtku směrem k soundtracku.. Šedesátkové muzice jsem nikdy neholdoval, nesedí mi a nikdy sedět nebude, a tak mě často v Absolventovi štvala, byť Mrs.Robinson pánů Simona a Garfunkela je neskutečná pecka, kterou si jednou poslechnete a už ji nikdy nedostanete z hlavy !! Stejně jako Ben nemohl dostat z hlavy Elaine..;) [ Dabing 6/10 ] Velmi povedená práce Tvůrčí skupiny Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského a České televize, při níž pouze musíte přivyknout nezvyklému spojení Hoffman, Ondřej Vetchý, přičemž nejčastěji Hoffmana dabují Jiří Prager či Václav Postránecký. ()

Lacike

Dost dlho som sa vyhýbal tomuto filmu, lebo som sa bal, ze bude mat pomale tempo, ktore mi nesadne. Nakoniec tempo filmu bolo svizne. Ale zapletka je podana zvlastne. Film o mladikovi ktoreho komanduju jak rodicia tak aj starsia zena, ktora ho vyuziva na sexualne hratky, nakoniec dospeje a ide si za svojim cielom. Film ktory objavil Hoffamana. Prilis mi nesedel jeho vykon v prvej polovici filmu v ktorej je za naivneho mladika. Spraval sa ako mlada verzia Rain Mana. Posluchal na slovo jak robot az to zacalo pôsobit otravne. Viac mi sedel v druhej polovici v ktorej sa zdravo nasral a zacal si robit co chcel. Bohuzial s pribudajucimi minutami na mna zacal pôsobit ako neodbytny psychopat, takze som nemal velku chut mu fandit a na konci som bol rad, ze uz to mam za sebou. Pochvalu si zasluzi pesnickovy soundtrack, ktory aj po rokoch funguje dokonale. Vysledkom je zaujimavy film, ktory sa zapisal do sveta filmu, ale do môjho srdca sa mu to nepodarilo. 6/10. ()

Hwaelos

Prozatím nemám než na skřeky úděsného nadšení! Absolvent v průběhu děje spálil všechny mosty za klasickým Hollywoodem, aby na nich vystavěl katedrálu. A konec, bože ten konec! Sladký po volnosti šedesátek a hořce sedmdesátkový, protože pro hrdiny už se není kam se vrátit. Je jenom cesta dopředu, i kdyby vedla do pekla. Jak by řekl Leo DiCaprio: "Je možné zdokonalit dokonalé?" Filmový orgasmus. ()

Avalon820

V jednoduchosti je síla a (jak vidno) k tomu, aby se film stal kultem, to stačí. Dustin Hoffman je famózní, Anne Bancroft je famózní a Katharine Ross... ta je taky fajn :) Každopádně se jedná o precizně odvedenou práci ve všech směrech a co scéna, to perla (v dobrém slova smyslu). No a kdo by proboha neznal soundtrack od Simona a Garfunkela? To snad ani nejde. Jediné, co mě zaráží, je rok vzniku tohoto filmu - 1967? Nehádal bych, nikdy. Neexistuje lepší důkaz nadčasovosti, a proto mám Absolventa tolik rád. ()

adamo_znk

Oscarová klasika Mika Nicholse úspěšně dostála svojí pověsti. Ve skrze jednoduchý příběh revolty mladého člověka boduje hlavně výbornou režií a hereckými výkony. Jo a kam se hrabe Stiflerova máma a kdejaká jiná MILFka na Anne Bancroft ! ()

Marek1991

Provokatívny a rebelský film v rebelských 60. rokoch. Mladý chalan, ktorému vyšlo štúdium, ale potom všetkom zostal akýsi prázdny a nemá náladu na oslavy, to je ako o mne. Rozhodnúť sa, čo ďalej, čo má zmysel, ako žiť, to je téma pre mnoho mladých, no následne, keďže je pýchou na snobských večierkoch ho zvedie staršia žena riešiaca krízu stredného veku, ktorá zatúžila po zajačikovi. Nasadila mu chrobáka do hlavy a jeho premôže pokušenie a stratí s ňou nevinnosť. Lenže to ešte netuší, že sa zamiluje do jej dcéry, od ktorej ho ona samozrejme odhovárala, lenže ako inak sa dalo tušiť, že to dopadne. Šťastný koniec sa dal vytušiť, film ma naviac veľa humorných, trápnych situácií a rozhovorov a spolu s jedinečnou na mieru urobenou hudbou skĺbenou s hudbou 60. rokov mu dodáva neopakovateľnú atmosféru. Mladík v červenom kabriolete si ide pre svoju milú, všetko jej chce vysvetliť a ona mu odpúšťa ako na lusknutie prsta, taktiež jej otec, ktorému nasadil parohy to nerieši hystericky, už som si začínal myslieť aký prehnaný idealistický film, kde sa odpúšťa ľahostajne každý hriech, to pozerám. No samozrejme pomsta rodičov Robinsonových v podobe násilného vydaja ich dcéry tomu akési korenie dodalo. Záver vyznel vtipne, mnohý možno preto s vysokým hodnotením neváhajú, ale nebol realistický, bol hlúpy. Ja som kresťan a oháňanie sa krížom mi vtipné neprišlo, ten sobáš by sa dal totiž podľa mňa ľahko anulovať, keďže pod nátlakom cirkevný sobáš nesmie prebiehať, navyše by to bolo zosobášenie akýmsi klamstvom, to si myslím, teda poriadne, ale neviem to úplne na 100%. Film je síce predvídateľný, ale má originálny scenár, výbornú hudbu, je svižný, niekedy až príliš, strach zo straty milovanej osoby robí z popleteného chlapca priam suveréna. Ja som sa zabavil, naviac obsadenie je skvelé, kamera z neho robí tiež nezabudnuteľný film. Síce dejovo viac pudový ako realistický a rozumný, ale na staršiu romantickú komédiu to viac než ušlo. Tento film naviac objavil pre svet filmovú hereckú legendu Dustina Hoffmana, škoda, že nie je úplne podľa môjho gusta, ale bola to kvalita. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005