Dustin Hoffman jako mladík, který se bouří proti přetvářce a maloměšťáctví. Benjamin Braddock se vrací domů z vysokoškolských studií a rodiče uspořádají na jeho počest slavnostní párty. Jak se zdá, čeká na něj jasně nalinkovaná kariéra a skvělá budoucnost, o nichž všichni kolem stále mluví. Benjamin nemá žádnou chuť, ale ani důvod o těchto věcech přemýšlet, podobné plány jej nudí a jediné, po čem touží, je klid a trochu soukromí. Přesto nedává nic najevo. Poněkud nesmělého mladíka ale potkává osud v podobě atraktivní paní Robinsonové a její dcery... Slavná kontroverzní komedie režiséra Mikea Nicholse vznikla podle románu Charlese Webba, svým tématem přitom více než souzněla se značně rozbouřenými vodami americké společnosti šedesátých let minulého století. Hlavní hrdina se prudce vyvíjí a z jakéhosi prototypu americké dokonalosti se stává nezkrotným rebelem, jenž nemá v úmyslu nechat se ničím omezovat. Film zachycující vášnivou touhu mladých lidí porušovat konvence, které byly pro jejich rodiče téměř posvátné, se nakonec stal kultovním. Dodnes zaujme skvělým hereckým výkonem Dustina Hoffmana a hudbou dvojice Simon & Garfunkel, s nezapomenutelnou provokující písní Mrs. Robinson. Ze sedmi oscarových nominací film Absolvent získal Oscara za nejlepší režii, kromě toho obdržel řadu dalších významných ocenění. (Česká televize)

Falcor

Taky se Ti při vyslovení jména Robinson jako první ve vzpomínkách nevybaví ten trhan na ostrově? Možná je to spíš vypečená krásná matka s mladou krásnou dcerou, bazén se skafandrem a až do kostelního křičení pocit, že to s tou Láskou nakonec nemusí dopadnout dobře... a to by nemělo, nebo jo? .... .... tu, tu dudu tu tu dudu duu, god bless you, hej..... (nojo, já nikdy zlatej slavík nebudu....vlastně mě v dětství odmítli i přijmout do hudebky.... ale to je jedno, když jsem sám, tak zpívám moc hezky...skoro stejně, jako tady Simon a Garfunkel) ()

Revanx

Ešte pred nedávnom som sa cítil ako Ben, vtedy som mal tento film ešte radšej. Čo povedať k filmu, ktorý nemá žiadnu chybu? Je tu dokonalá ústredná trojica, nádherný soundtrack, úžasná kamera a k tomu ten najsmutnejší happy end, aký si je možné želať. The Graduate je v každom jednom ohľade skvelo obrúsený diamant. ()

corpsy

Už dlho ma žiadny iný film nepotešil tak jednoduchým, ale skvelým a okúzľujúcim scenárom, ktorý srší dynamickými a vypointovanými dialógmi. Príbeh nervózneho, mladého absolventa, ktorý je vo svojom živote zatiaľ iba, dalo by sa povedať, babrákom, je podaný nezameniteľným, až akýmsi pohoda štýlom, ktorý chytí razanciu v záverečnej desaťminútovke. Hoffman a Bancroftová sú hlavne v spoločných scénach dokonalý a iskrenie medzi nimi predstavuje skôr ohňostroj. Zaslúžený hit. ()

liquido26

Bezpochyby hodně dobrý film, i když z něj nejsem unešen tak jako většina ostatních. Kdybych hodnotil očima dobového diváka, tak půjdu určitě na plný počet, ale zůstávám trochu při zemi :-) Nicméně i po více jak čtyřiceti letech není vůbec těžké se s Benjaminem ztotožnit :-) ()

curunir

Druhý film Mikeho Nicholsa, kde si za svoju geniálnu réžiu (úžasný dôraz na detail a kameru) odniesol hneď cenu najvzácnejšiu - Oscara a ďalších 5 ocenení. Absolventovi toho naozaj niečo čo veľmi vyčítať, síce v druhej polovici trocha poľavuje, všetko sa ale patrične kompenzuje. A hudba Simona a Garfunkela je naozaj skvostná - prekrásna melancholická pieseň The Sound Of Silence sa objaví vo filme hneď trikrát a nikdy nepôsobí ošúchano. Prvá veľká úloha Dustina Hoffmana, zvodná Anne Bancroft, krásna Katharine Ross, Sound of Silence a záver, na ktorý sa nezabúda. ()

F.man

Miluju tenhle film. Pro jeho dvě rozdílné půlky, pro Dustina Hoffmana, pro Simona a Garfunkela, pro režii Mika Nicholse, pro moment kdy Hoffman vyjede z tunelu a začne "Hey, Mrs. Robinson" i pro parádní finále. Mrs. Robinson, if you don't mind my saying so, this conversation is getting a little strange. ()

PauloZ

Mě se tento film hodnotí celkem těžko, nevím totiž, jestli mě to, co bylo možno vidět, stačí. Byly tam scény, ze kterých mi bylo snad trapně i scény, které mě drželi v tempu filmu. Osobně bych dal asi 3*, ale jelikož se jedná o film z roku 67, a v tu dobu to muselo být velice drzé a teen, tak dám za 4*. ()

spaceboyCZ

Konecne...konecne jsem to videl...a ano...je to film na svou dobu naprosto skvely a i dnes nechava dnesni mladezi dobry odkaz. Jen ke konci jsem si po tech vecnych pisnickach Simona a Garfunkela uz pripadal jako stoletej hippik :D ()

Desiree

Nezapomenutelný film, nezapomenutelný zážitek. A ačkoliv je to již týden od shlédnutí, v hlavě mi neustále vyhrávají ty libozvučné melodie od Simona a Garfukla. A abych řekla pravdu, ani je odtamtud nechci vyhnat. Jen ať tam zůstanou co nejdéle, neboť ve mne neustále evokují příjemné vzpomínky, nejen na tento film, ale na celá šedesátá léta, které jsem sice nezažila, ale miluji jejich romantický náboj, samozřejmě už silně zidealizovaný, v očích čtyřiadvacetileté romantičky. ()

Cimr

Tohle je Ben. Je to čerstvý absolvent a trochu se bojí budoucnosti. Naštěstí už teď ví, že budoucnost patří plastu. Absolvent, to je co scéna to kult.. Krásná svěží podívaná s podivně bizarní sexuální atmosférou, kterou jsem celých 100 minut úplně hltal. Film by se spíš měl jmenovat Mrs. Robinson, protože co si budeme povídat, tenhle příběh je především o zklamané osamocené ženě dohnané na pokraj svých sil a ještě trochu dál. Anne Bancroft a vůbec všichni herci jsou tu skvělí, velice dobrý je i scénář, viz dialog Bena a paní Robinsonové v posteli. ,,A co jste studovala?" ,,Umění.." A nad vším hraje Simon a Garfunkel. Nezapomenutelné. ()

NinonL

Krásný film plný citu, napětí, vášně i černého humoru. Minuty, kdy se "nic" neděje, jen dlouhé obrazy a nádherná hudba. Přitom je řečeno všechno. Dustin Hoffman není můj extra oblíbenec, tady si mě ale získal. Stejně jako má TOP10 herečka Anne Bancroft, ve filmu velmi sexy, chladná, znuděná a nešťastná. Možná film pro ty, co už v životě leccos zažili, možná pootevřená tajuplná skříňka pro čisté a nevinné. Bez váhání plný počet. ()

Krt.Ek

Počínaje úžasným Hoffmanem (jako vždy) po chytlavý soundtrack opravdu chytře natočený romantický film, který si rozhodně zaslouží diváckou pozornost. Vzhledem k žánru ale nemám chuť k opakovanému zhlédnutí (alespoň ne teď hned) takže proto "jenom" lepší čtyři hvězdičky. 80% ()

RasputincZ

Vážně nádherný film. Právě mladá dravost, láska a Hoffmanův herecký výkon posouvají Absolventa mezi nejlepší romantické komedie všech dob. A hudba Simona a Garfunkela je božská. ()

Asgy

Výborný a film a minimálně stejně výborná hudba, bez které by to prostě nebylo ono. Dustina Hoffmana jsem si všimnul až u závěrečných titulků a o to větší to pro mě bylo překvapení, protože během filmu jsem ho nepoznal... ()

Tayen

Hodně dobrá klasika s jedinečnými střihy a ještě lepšími hereckými výkony všech zúčastněných. Příběh si přímo koleduje o to, aby se z filmu stal žánrový kult. Teď už konečně vím, co si představit, když slyším chytlavou píseň Mrs. Robinson. ()

ivishka

Film, který si opravdu zaslouží být označený za jeden z těch, který člověk musí vidět než umře. Dustin Hoffman a Anne Bancroft jsou geniální stejně jako hudba, která se stala více než kulisou a která mě hodně oslovila. Uběhaný Ben a krásný happy end :-) . ()

kobejn

Nesmrtelný film, který Mike Nichols už ničím nepřekonal. Málokdy byl Oscar za režii tak zasloužený jako zde, ale dostat ho měli i Hoffman a Bancroft. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005