Nejsilnější hlas

• USA The Loudest Voice (více)
USA, 2019, 5 h 51 min (Minutáž: 46–54 min)

Epizody(7)

Tato sedmidílná minisérie je inspirovaná bestsellerem o Rogeru Ailesovi (Russell Crowe), zakladateli Fox News. Abychom porozuměli událostem, které vedly k vzestupu současné republikánské strany, je třeba nejprve pochopit Ailese. Seriál se soustředí primárně na minulé desetiletí, v němž se Ailes stal de facto vůdcem strany. Dotýká se také klíčových okamžiků v Ailesově životě včetně jeho zkušeností se světovými leadery, kteří stáli u zrodu jeho politické kariéry, a obvinění ze sexuálního obtěžování, jež vládci Fox News nakonec zlomilo vaz. (HBO Europe)

peeteno78

Na seriál jsem se díval hlavně kvůli Naomi Watts, která byla skvělá. Russell Crowe byl také velmi dobrý. Celkově velmi příjemné překvapení. ()

PaulCZE

Celý to je asi dost vyfabulovaný, hlavní padouch bezvadnej, zhrzené rozkuřky mě nezajímaly a nebavily a tak i závěr vychází do prázdna. Jestli to měla být levičácká anti-konzervativci a anti-Trump agitka, natočili to blbě, protože jsem dědkovi převážně fandil a jako reklama na Trumpa skvělý. Trump 2020! ()

Jadro

Veľmi pomaly sa príbeh rozbieha a privyká na dianie postáv, no čím je bližšie ku koncu, tak si prajete aby toho bolo viac... Koniec famózny, keď sa človek zamyslí, tak nevie kto klamal a kto nie... Russell ako vždy nesklamal !!! ()

husak_k

Vynikající Russell, většinou mě filmy nebo seriály z politického pozadí vůbec nezajímají, ale tento krásně ukazuje, jak jde manipulovat s debilama, když má člověk na to talent a je to hajzl. Fox News jsou takový velký TV Barrandov Ameriky. 80% ()

shaacul

Dle různých statistik je mezi CEO 4-12% sociopatů (v normální společnosti je jich kolem 1%). Tato minisérie vám představuje jednoho z nich - Rogera Ailese. Člověk vysoce inteligentní, schopný řečník, rozumí "průměrnému" člověku a jeho tužbám a dokáže mu prodat to co chce. Díky tomu má obrovskou cenu pro majitele firmy kde pracuje a obrovskou moc nad zaměstnanci, kterou si s chutí užívá a zneužívá. ()

bonovox

Ďalší televízny skvost na seriálovom poli a veľmi dôležitý z hľadiska pohľadu na vznik a hlavne fungovanie televíznych médií v Amerike. Stanica FOX News by nikdy nebola tak úspešnou ak by ju neviedol démonický Roger Ailes, ktorý si svojím vplyvom výrazne podmanil celý svoj personál a politikov navôkol aj keď mu to s tým Obamom moc nevyšlo. Záver života z obdobia jeho nelichotivého konca a zároveň triumfu Trumpa v Amerike je dôkazom možností veľkých manipulácii podvedomia nás občanov. Moc je v mediálnom svete skutočne veľmi nebezpečná a manipulatívna. A Russel Crowe podáva neuveriteľný démonický výkon, to je niečo brilantné až desivé... ()

zodiak217

Wow, wow, wow. Jeden z najlepších seriálov aké som videl za posledné roky. Vlastne najlepší od čias seriálu The Boss, ktorý robila HBO s Kelsey Grammerom v hlavnej úlohe. Russel Crow to tak bravúrne zahral, že si zaslúži všetky seriálové ceny aké môže. Uplne som zabudol na to, že to je len hrane a vtiahlo ma to do deja akoby som sledoval ten príbeh len nejakou skrytou kamerou a bolo skutočne. Výborný seriál od prvej do poslednej epizódy. Zniesol by som aj ďalšie série, avšak príbeh mal svoje limity a tak sa človek musel nabažiť len zo 7 epizód. Dal by som aj 10* keby bolo možné. Veľká spokojnosť! ()

PTuranyi

Príbeh sa ešte len rozbieha a postupne spoznávame hlavného hrdinu ako človeka, ktorý si prostriedky nevyberá a ide za svojím cieľom. Výborná produkcia a skvelí herci. Príbeh má spád aj napätie. ()

LoArmistead

Seriálový Roger Ailes nám říká, že "lidé nechtějí být informováni, jen chtějí mít pocit, že jsou informováni a místo toho dostávat informace, co je utvrdí v jejich názoru". Stejné je to s tímhle seriálem. Je určen (primárně) pro liberály a levičáky, aby se utvrdili v tom, jakej je FOX (republikáni, Trump, konzervativci) hnůj. Je založen na určitých základních reálných skutečnostech, ale celá nadstavba je vyfabulovaný konstrukt tvůrců. Problém je, že se musíte sakra vyznat v americký politice, abyste poznali, kde končí realita a začíná "umělecká licence". A protože to většina lidí nedokáže, vnímá pak Nejsilnější hlas jako reálný popis situace ve FOXu, který díky použití autentických záznamů navíc působí místy až coby jakési dokudrama, což může zmatení diváků ještě umocnit. Vždycky, když filmař vezme reálné postavy a snaží se jejich příběh zfilmovat za pomocí domněnek a vlastní fantazie, protože dostatek skutečných informací nemá, bruslí na tenkém ledě. A v případě Nejsilnějšího hlasu se tvůrci několikrát dost silně probořili. Z filmového hlediska to není úplně špatné. Crowe je perfektní. Ostatní postavy ale nejsou moc výrazné a myslím, že divákovi, co se v problematice neorientuje, budou splývat. Zároveň se nemohu ubránit dojmu, že z takhle silné látky se dalo vytřískat MNOHEM víc. Těším se na druhou sezonu, která bude mapovat pozadí a ovlivňování veřejnosti v CNN. Ajo vlastně, to se nikdy nestane. Tak nic. Ale Crowe si alespoň ty 3 hvězdy zaslouží. ()

tribican

Velmi dobře natočená a zahraná minisérie, která zřejmě pravdivě zachycuje jednotlivé skutečnosti. Příběh je však podán značně odporně a dívat se téměř 6 hodin na nechutné scény a neustálé vyřvávání po čase prostě každého unaví. Mohlo to být pojato o něco příjemněji (i bez většího zkreslení reality) a seriál by si ode mě určitě vysloužil lepší hodnocení. 70 % ()

Filmantomas

Dal bych 5*, kdyby to nebylo celý tak jednostranný. Především poslední dva díly. 11 let si nechá šahat kvůli kariéře na prdel a po neprodloužení smlouvy si najednou uvědomí, jak to bylo celou dobu hrozný a uráželo jí to. Kdyby to byla slušná ženská, tak to nahlásila hned a nikdy by se tam /po prvním pokusu ji oprášit/ nevrátila. Celý seriál opravdu působí jako něčí pomsta. Nejspíš těch Clintonových za ten kolaps, kterej Hillary měla hned po volbách. To máš za ty prohraný volby, ty prasáku! Crowe famózní. ()

Lockeroom

Není to špatné, ale myslím, že postava Rogera Ailese je pojata příliš jednostranně, jako monstrum. Veze se na vlně antitrumpovské nálady. Myslím, že na tom člověku muselo být i něco dobrého, tak černobíle pojatý charakter je jak z Vinnetoua. Dobré by bylo udělat i nějaký objektivní film i o obamovské éře a o pokrytectví Obamy, za kterého se svět i Amerika změnili horšímu, ale byl to zdatný tlučhuba, který skvěle vypadal i vystupoval, ale to by nyní zřejmě neprošlo. Nejvíce se mi líbila postava sekretářky Judy v podání Aleksy Palladino, fascinující herecký výkon na malém prostoru, i Sienna Miller podala dobrý výkon. Russell Crowe pojal postavu, dle mého názoru, jak z komiksu. ()

fgf_hbf

První díl byl výborný, zejména pro milovníky televizního businessu, jeho zákulisí a pravidelné diváky či odpůrce FOX NEWS. Další díly, které se již zcela soustředí na samotnou osobnost Ailese jsou už docela nudné a nemůžu si pomoci, ale seriál na mě působí trochu levně a nedotažene s nekvalitními hereckými výkony. ()

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (více)

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů