Království

• Dánsko Riget (více)
Drama / Horor / Mysteriózní / Komedie
Dánsko / Francie / Německo / Švédsko, (1994–2022), 14 h 20 min (Minutáž: 60–79 min)

Ernst-Hugo Järegård, Kirsten Rolffes, Søren Pilmark, Ghita Nørby, Jens Okking, Baard Owe, Peter Mygind, Udo Kier, Holger Perfort, Laura Christensen (více)

Série(3) / Epizody(13)

V době, kdy Netflix ještě neexistoval ani jako půjčovna DVD, natočil režisér Lars von Trier televizní sérii Království, odehrávající se v útrobách kodaňského špitálu postaveného na místě, kde kdysi byly jen mokřiny a stará bělidla. Lékaři zde dennodenně zápolí s limity medicíny i vlastními kolegy, Švédové tu proklínají Dány a záhady a hrůzy se zde mísí s nadsázkou a humorem. Televizní série, proslavená svými sépiové tóny a chóry umývačů nádobí, se postupem času stala kultovní a zařadila se mezi nejvýznamnější díla quality TV. (KVIFF.TV)

karnifex

Neznám nikoho, kdo by se do své země a svého národa navážel tak vtipně, jako Trier. A s oblibou tak činí pomocí cizinců, kteří ve své roli vyjadřují naprosté pohrdání Dány a jejich kulturou. V Kdo je tady ředitel tuto úlohu plní islandský podnikatel, zde švédský lékař: ",Jak je ten les svěží a veliký, kuku, kuku, tralala´ - Hans Christian Andersen, dánský národní básník!" ()

Felix22

Divné, bizarní, místy nechutné, kultovní, černohumorné, originální a svým podivným způsobem i geniální. Tohle se opravdu nevidí každý den a potvrzuje to, že Lars von Trier je šílený dánský génius. ()

MrKrahujec

Tak tohle je konečně pravdivá verze "Nemocnice na kraji města". Takhle totiž opravdu vypadala socialistická zdravotní péče... ()

Ponocnej

Videl sem jen par dilu a nevim kde sehnat dalsi nicmene tento serial je dukaz toho ze jde natocit kombinace hororu a komedie a oboje si ponecha vsechna sva pozitiva a navic vyuzije i pozitiva toho druheho :-) je mi jasne ze to nemohl natocit nikdo kdo ma vsech pet pohromade a nejak to z toho serialu dycha coz ale naopak pridava na atmosfere ()

Kerouac

Snad ještě nikdy jsem nepropadl žádnému seriálu tak, jako v případě Lars von Trierova Království. Geniální syntéza napětí, strachu, humoru, absurdity a hlavně absolutní bezmoci předvídat děj u vás zapůsobí jako droga, kdy si při nedostatku „Rigetu“ v krvi musíte pouštět další a další díly, dokud neshlédnete obě série. Když ještě doplním, že jsem si kvůli sousloví „Dansk jävlar!“ koupil švédsko-český a česko-švédský slovník v hodnotě 300 Kč, je moje doporučení jasné. Takže: dansk - Dán, dánský | jävlar - hovor. k čertu! zatraceně! ()

WHMMD

Luxusný seriál z dielne dánskeho zvrhlíka Larsa von Triera. Ešte mi ostávajú 2 diely z druhej série, večer sa na ne vrhnem. Škoda smrti hlavného herca Ernst-Hugo Järegårda, inak mohla byť natočená aj tretia séria. ()

Saprofag

Vzhledem k tomu, že beru obě série jako jeden celek, se mi to špatně hodnotí odděleně. První 4 díly jsou více informující. Napětí a temná atmosféra (super hudba) jsou neustále na blízku. O zvláštní a šílené věci tu není nouze. Všemu tomu vévodí protivný Švéd, který nesnáší Dány. Postupem času jsem si ho ale zvláštním způsobem oblíbil. Komentáře přímo od Larse vždy na konci jsou taky super. Jediné, co mi vadilo byla ta stará babizna :). To je ale všechno úmysl, ze kterého vyrostla, alespoň pro mě, kultovní věc, které nemůžu dát jinak než čistokrevný bůro! Šup na druhou sérii. ()

snowman

S mírným, několikatýdenním odstupem, hodnotím přeci jen pěti hvězdičkami. Koneckonců, nic podobného jsem zatím nikdy neviděl. Už to samo o sobě jsou body do plusu. Je to dokonalá kombinace napětí a humoru. Hodně bych chtěl vyzdvihnout herce a jejich výkony - ty byly vskutku famózní! Nejvíce mě i manželku očaroval Pan Herec (bohužel jeho jménem si nejsem jist) svým podáním doktora Helmera. Fakt brilantní podívaná, hltali jsme všechny díly! 85%! ()

Katule80

Lars von Trier je skutečně génius. V případě, že by si někdo pustil až poslední díl první série tohoto neobvyklého hororového seriálu, bez toho, aby se podíval na předchozí díly, asi by si tento seriál zařadil mezi béčkovou tvorbu. První díl docela nuda s pár prvky, které Vás ale přinutí podívat se na další. Druhý díl začíná mít spád, ve třetím se zvyšuje napětí a čtvrtý je totální magořina v dobrém slova smyslu....:) Ale ke Twin Peaksu bych to asi nepřirovnávala....jediné podobné pocity, které to ve způsobuje, podle mě, navozuje hlavně dobře zvolená hudba v obou případech. ()

lajkus

Hmmm... ne... komedie tak akorát, většinou jen k pousmání než výbuchu smíchu, napínavých monetů málo, horroru (at už ve smyslu lekaček, nebo krve) také málo, nad pomyslnou hladinou to drží jen vcelku zajímavé postavy, jinak průměr jehož genialitu nechápu... ()

glum88

I když hororových prvků je tu po skromnu , hlavně v prvním díle , ale asi je dobře že to není přeplácaný jako většina hororů a tím spíš to tomu dodává tu správnou atmosféru . samotné příběhy jednotlivých postav vás upoutají . Seriál má jedinou chybu a to tu , že má jenom čtyři díly ()

TomDolly

Ako iste každý dobre vieme, v Dánsku sa rodia najväčšie filmové talenty. Čo sa týka spracovania Lars von Trier je jasným príkladom. Skvelý seriál, ktorý sa nedá nezbožňovať. Úplne šialený s dávkou všetkého čo má mať. Excelentné dielo. ()

LucinkaMyska

Horor, komedie, drama, k tomu nemocniční prostředí s doktorem zombíkem a společenstvím duchů. Přidáme absurdní, ale přitom úžasné postavy a dalších xy věcí a vznikne Království. Lars von Trier smíchal zdánlivě nekompatibilní žánry, ze kterých však vznikl fantasticky fungující kultovní celek, jenž nelze než milovat. ()

pleva

Když jsem pracoval ještě v jedné velké fakultní nemocnici a o noční jej sledoval s kolegy chirurgy, tak se ozývaly výkřiky, ty ..... to je jako u nás v ...... :-)) No a úplně všichni jsme museli souhlasit, neb velký špitál je vždy trochu absurdistán a tady souhlasila i velikost nemocnice a interiéry u výtahů. Kdo chce vědět jak se cítí lékaři ve špitále, tak se mrkněte na toto. Ne na Ordinaci, chirurgy, Chicago, House, ale na Království. Tady je všechno a takhle nějak to je. Pak se pozná pan režisér. ()

KVIFF.TV exkluzivně uvádí Trojúhelník smutku

KVIFF.TV exkluzivně uvádí Trojúhelník smutku

20.12.2022

Streamovací platformu KVIFF.TV nemohli fanoušci filmu v uplynulém roce přehlédnout. Jako jediná přinesla do České republiky poslední počin režisérské legendy Larse von Triera – třetí sérii Království… (více)

Režisér Lars von Trier bojuje s Parkinsonem

Režisér Lars von Trier bojuje s Parkinsonem

09.08.2022

Ačkoli bývá někdy označován za provokatéra a kontroverzní osobnost, šestašedesátiletý dánský režisér Lars von Trier (Melancholie, Antikrist) dodnes patří mezi jedny z nejunikátnějších hlasů moderního… (více)

Kultovní seriál Království se dočká 3. řady

Kultovní seriál Království se dočká 3. řady

21.12.2020

Mysteriózní seriál Království od Larse von Triera (Antikrist) se v roce 2022 dočká třetí řady. Kultovní hit z let 1994 a 1997 vyprávěl znepokojivý příběh dvou neurochirurgů z Kodaně a už původně byl… (více)