Šípková Růženka

Epizody(10)

Jak už název naznačuje, scenárista využil známé pohádky o probuzení spící princezny, ale jeho příběh není ani pohádkový, ani v něm nevystupuje princezna, naopak je plný lidských osudů našich současníků. Bude nás provázet složitými životními situacemi mladé ženy, která po rozvodu ztratila životní elán. A teprve nové vztahy a nová setkání v ní probudí energii, která doposud jakoby v ní spala. (Česká televize)

cariada

Svého času hodně sledovaný seríál a V.Žilkovou a V.Vydrou jako manželé on zkrachovalý bankéř a ona květinářka začínající podnikat ve stavebnictví. Kdo ví jestli by to dneska uspělo. Opilý Vydra hrající na harmoniku v hospodě byl nezapomenutelný. ()

gabin(a) odpad!

Já mám z Žilkové kopřivku odjakživa, už když hrála pionýrskou vedoucí v jakémsi českém seriálu, asi to bylo My všichni školou povinní. Přesto se mi moc líbila v Zapomenutém světle. Ale zbytek její tvorby a ji samotnou hážu do odpadu a seriál (hrála ona vůbec v něčem jiném než ve slaboduchých seriálech?) do odpadu odpadů. Doufám, že se její (ne)povedená Agáta nedá na hereckou dráhu! ()

Mylouch

Do seriálových rozměrů rozepsaná historka, která nezapře inspiraci Mužem na radnici a Okresem na severu a která v nových politických poměrech přináší nenápadnou ale důslednou masáž podnikatelsko-živnostnickým duchem jako vystřiženou z politicko-marketingových agitačních projevů předchozích 50 let (bez ohledu na aktuální poměry). Ve výsledné realizaci sled nedůvěryhodných scén, který by bez Veroničina těžiště klesal daleko níž, a to je pořád patrné, že i ona celý projekt bere jako snadný úlovek. "Velké" chvíle hereckého podzimu R.Brzobohatého. Hudba je pak už naprostý žert. ()

Kri-kri

Velmi slabý seriál o přehnaně sebevědomé feministické krávě, která si mermomocí chce hrát na velkopodnikatelku a je jí fuk, co pro to udělá a komu pro schválení zakázky vleze do postele, ať už je to ředitel banky, ředitel stavebního odboru, advokát, konkurent nebo obyčejný zemědělec. Ve výsledku jediné řemeslo, které se jí dařilo (tzn. to nejstarší) by zvládla každá šlapka z E55 a nedělala by kolem toho takové ciráty. Přitom kdyby kývla na nabídku sňatku toho učitele, co se jí hned v prvním dílu dvořil, nemuselo z toho být tak nechutné dílo. Ale o čem by to zas potom bylo, že? A k tomu v hlavní roli Žilková, která mi byla sympatická snad jenom jako pionýrská vedoucí v My všichni školou povinní. Po letech jsem si tento seriál připomněl, abych měl do komentáře co napsat, protože z prvního vysílání 15 let zpátky mi v paměti utkvěl akorát věčně nalitý Vydra lezoucí za sousedkou, což by asi bylo na konstruktivní komentář trochu málo. 1 * za pár zdařilých a vcelku vtipných scén, např. Vydra s Obermaierovou v posteli "Slávku, pan Šípek přišel na polívku." A pobavil i Brzobohatý coby chlípný nedoceněný muzikant u Vlacha. 20% ()

xaver

Místo pěkné pohádky, zbytečně roztahaný seriál. Za ty peníze mohly být nejméně 4 velmi slušné pohádky a prostor mohlo dostat víc režisérů a herců. ()

Paity

Vypadalo to na zajímavou záležitost, nakonec ale veliké zklamání. Co dodat, scénář nebyl nic moc a výběr herců se asi také úplně nevydařil. ()

ondrula

Jako asi drtivá většina současných seriálů nemají záplatka ani jednotlivé scény s realitou nic společnýho. Vydry mi tam přišlo líto, protože v době, kdy musel před kamerou ztvárnit zkrachovalýho manažera, zažíval v soukromým životě krach ve svým podnikání. Mimochodem doposud mě mrzí, že jsem neviděl legendární scénu, kdy ožralej Vydra přivede do školy do výuky hospodský kumpány s harmonikou, to muselo bejt něco. Výtku mám k výše uvedenému roku 2001, seriál se musel vysílat dřív. ()

Vejrrr

Zajímavé.. vím že jsem na tenhle seriál (před osmi lety) díval, ale neutkvělo mi absolutně a vubec nico čem to vlastně bylo.. :) Tak bud mám pamět na maděru nebo to bylo o ničem... :) ()

Mallinali

Ale jo, vcelku kvalitní herci tu provádějí vcelku naivní a nelogické věci. A je to statické, nudné a televizně laciné. Ale co je opravdu strašlivé, je hudba. Něco tak odporného se nevidí, za tohle postavit autora na pranýř a házet po něm výběrové kolekce soundtracků Muchowa, Lišky a Boka, v rozšířeném vydání. ()

#47

Seriál, který já narozdíl od tvůrců považuji za absurdní (popř. naivní) drama, nebýt prvních asi tak tří slušných dílů poslal bych ho bez delšího rozmýšlení do odpadu... ()

paolito odpad!

Jeden z nejodpornějších seriálu co jsem kdy viděl. Fuj,ještě teď je mi z toho blbě, jen na to pomyslím :) ()

Besyn

Musím říct,že mě tenhle seriál velmi pobavil a to zejména díky Václavu Vydrovi III.,jehož figurka vyhozeného ředitele banky a následného alkoholika je vskutku k popukání ("Však oni nakonec přilezou po kolenou a až přilezou,tak je pošlu do prd*** !").To,jak ho myslím na konci sedmého dílu tvůrci vyhodili z rozjetého děje,mě neskutečně naštvalo.Poslední tři díly tak absolutně ztratily na atraktivitě. ()

topi80 odpad!

Říkal jsem si, zda si to skutečně zaslouží odpad a tím zařazení ke všem těm Ordinacím a podobně. Popřemýšlel jsem znovu a musím říci, že ano. Něco tak slaboduchého se jen tak nevidí. Romance začínající vskutku neotřelým dvořením Václava Vydry vyvolává skutečně údiv, ale k údivu nad kvalitou díla či vynalézavostí tvůrců to má sakra daleko. Uložit do archivu a už nikdy nevysílat. Ani pro bizarní pobavení. ()

donkocicak

Jan Míka, alespoň pro mě, píše nezáživné a poněkud nereálné scénáře. Nejde jen o Šípkovou Růženku, ale třeba i o Cukrárnu a další. Je to zkrátka hrozná nuda a přijde mi, že herci nemají co hrát. Tohle je vlastně opravdu taková pohádka. Kterak chudá žena z antikvariátu ke štěstí přišla, vzala si boháče a začala podnikat v květinách i ve stavebninách. ()

ostravak30

Seriál Život na zámku byl dobrý. Ale tohle už je pokus hodně podprůměrný. Podprůměrné je vlastně vše. Od scénáře, který je hodně kostrbatý, přes příběh, který mi přijde ze začátku až neskutečně naivní a jednoduchý, aby pak vlastně stejně jednoduše gradoval. Nelíbí se mi, jakým způsobem se příběh vyvíjí. Je to nuda a nuda a nuda. A člověk si až říká, jak tohle všechno mohli nacpat do deseti padesátiminutových dílů. A na závěr bych chtěl říct, že neustálé, i když jen mluvenou formou, propojování s pohádkou, je opravdu trapné a dodává celému seriálu ještě více na směšnosti. Tohle je opravdu nepovedený pokus. Co se mi líbilo byla hudba. To je ale bohužel to jediné. ()

jakoby

jen jeden dil jsem videla na navstěvě a malem prosila rodicě aby to vypli i ze zasuvky.Sladka Zilkova me prostě nedostala. ()

Xylobalsam

Vyumelkovany pribeh, zamereny presne pro zeny, ktere jenom sedi u televize, divaji se na telenovely a doufaji, ze se jim splni jejich zivotni sen. Jedinym plusem je standartne dobry vykon Veorniky Zilkove. ()