Důvod nenávidět onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu měl každý. Kdo ji ale zabil? ... I geniální detektivové si občas potřebují odpočinout. A pár dní, strávených v blahém nicnedělání na palubě luxusního nilského parníku, bude jistě tou pravou oázou pro duši, unavenou ruchem a shonem všedního života. Tak si to alespoň Poirot, když se na tu přepychovou kocábku naloďoval, představoval. To by ovšem na palubě nesměla trávit část svých líbánek s novým manželem, jehož odlákala své nejlepší přítelkyni Jackii, bohatá dědička Linnet Ridgewayová. A celá ta pestrá, zdánlivě nesourodá společnost, jejíž každý člen ovšem, při bližším pohledu, je tak či onak na osudu Linnet zainteresován. A - řekněme to bez obalu - má důvod onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu nenávidět. (Česká televize)

Alf

velmi slušné, ale Poirot mi tentokrát připadal méně zábavný, takže přišel o výhody, které mívá oproti filmovým představitelů, o humor - byť i nechtěně - se tentokrát staral "dobře placený" revolucionář, ()

laepus

Nechápu, jak to může někdo srovnávat s oscarovou verzí s Ustinovem... Tohle je televizní produkce na té nejvyšší možné úrovni a tvůrci se s tímhle jedním z nejznámějších a krásně vyzápletkovaných dílů poprali více než dobře. Mám rád tenhle díl a jsem s ním vždy více než spokojen. ()

waits

Davidem Suchet je proste Poirot. S takovym trumfem se to toci...Ostatni postavy jsou do poctu, ovsem leader a exteriery se o vsechno dulezite postarali. ()

raduna01

Opět geniální, ale jelikož se jedná o remake, musí být to ale. Verze s Peterem Ustinovem v roku 1978 byla podle mého názoru povedenější, včetně závěrečné pointy. Filmům jako Smrt na Nilu, Vražda v Orient Expresu či Zlo pod sluncem v podání Davida Sucheta poněkud uškodilo, že je s čím srovnávat, proto to nižší hodnocení, protože Ustinov byl také skvělý. ()

crozet

Standardní suchetovka (a žánrové odkazy samozřejmé) tentokrát navíc doplněná zvýšeným počtem hezkých mladých hereček. Dobrý TV film v TV televizi. ()

PhillM.

Další případ sevřený kompaktním prostředím, tentokrát parníku na Nilu. Člověku chybí (vrchní) komisař i kapitán, kterého zde střídá bezkrevný plukovník. Poirot si ze začátku tak trochu hraje na zaměstnance rodinné poradny, tak moc se snaží, aby na této dovolené nemusel nic řešit (a Agatha neměla co psát). No, nepřekvapivě se nepovede. Suchet však má vše pod dokonalou kontrolou a tak příběh příjemně plyne jako africký veletok ke svému cíli. A Emily Blunt... tu je vážně škoda zabít. ()

vito_corle

Smrt na nulu-Klasika od A. Christie, ústřední postavou je zase puntičkářský Belgičan Hercule Poirot. Prostředí krásní, protože stejně jako Agatha i já mám rád Egypt. Poirot vyšetřuje záhadnou smrt na lodi která pluje po Nilu (snad se nebude brát jméno řeky za spoiler).Kolem detektiva se motají samí podivíni a každý může být vrahem. 5 hvězd za prostředí (Egypt) za mého oblíbeného detektiva (Poirot-Sucheta). Agatha tím spádem příběhu, kombinací a složitostí zápletky, množstvím postav potvrdila, že je pořád královnou detektivek. ()

kkarx

Tak za prvé, starší verze je minimálně o třídu zábavnější, nabitá skvělými charismatickými herci a fantastickou atmosférou. Za druhé Suchet je sice lepší Poirot (třebaže i Ustinov má svoje kouzlo; všichni ostatní herci byli v originále lepší!), ale to pořád nedělá z tohohle TV filmu lepší nebo alespoň stejně dobrou podívanou, i když mezi TV filmy je to pořád nadprůměr. (taky se toho nedalo moc zkazit, že jo :D ) ()

Hopkins

Tak narovinu Smrt na na nilu s Ustinovem mám o parník raději , herecky a celkově výpravou, avšak Suchet jako Poirot není špatný když se odprostím od původního zpracování a budu to hodnotit jako samostaný kousek tak dám 4 hvězdičky . milovníkům detektivek vřele doporučuji koukatelné a rozhodně to pro fandy nebude ztráta času. ()

Raziel_cz

Tyhle pozdní poirotovky, kdy ustoupil humor a na jeho místo se vkradly skoro noirové prvky, se mi moc líbí. Naposledy jsem viděl Vraždu v Orient Expresu a Smrt na Nilu je neméně strhující. Exotické prostředí je neméně působivé zamrzlého vlaku a stejně tak drsný závěr, během nějž se jenom na malý moment v Poirotově obličeji projeví emoce, ale ten malý moment je všechno, co Suchet potřebuje. A rozplétání zápletky je samozřejmě naprosto famózní podívaná, tím tenhle díl Orient Expres podle mého převyšuje. Těším se, až si najdu čas na další případ! ()

Empire

Další skvělý Poirot v podání Davida Sucheta. Ve vedlejších rolí překvapí herci jako James Fox, Judy Parfitt a Frances de la Tour. Nátáčelo se opravdu v Egyptě, takže musím říct, že na žádné trapné kulisy nenarazíte, (ovšem na to by fanoušci Poirota se Suchetem měli být zvyklí). Vřele doporučuji (jen pro mluvící anglicky) si film zakoupit na dvd - obraz je čistý zvuk na poměry VCI a Granada international dobrý (originální hlas Poirota je zcela jiný a mohem lepší než hlas Meruny nabo Kostky) a je zde také rozhovor (tak jako ve Five Little Pigs a Sad Cypress) s Davidem Suchtem, ale také s jinými herci včetně Jamese Foxe + záběry natáčení v Egyptě. Na konec bych chtěl říci, že tento Poirot je mnohem lepší než původní s Ustinovem, který vzal v původní vražde na Nilu i ve všech jiných šmrnc a znemožnil ho. ()

-soch-

Televízna verzia nebola zlá, ale staršia verzia s Petrom Ustinovom mi bol sympatickejšia. V slovenskom znení ako Hercule Poirot JÁN KOŽUCH. Réžia slovenských dialógov: MARTIN HORŇÁK ()

bull!nka

Prostě Suchetovi v roli Poirota nadržuju a basta, ta verze s Ustinovem byla sice brilantní, ale k dokonalosti jí chyběl právě správně zvolený Poirot, je mi líto, ale Ustinov mu neodpovídá...proto ***** ()

Colour

Prvý Poirot, ktorého som videla. Práve tento diel spôsobil, že som pred niekoľkými rokmi prepadla mánii nedeľného pozerania. Od začiatku sa jednoznačne vyzerajúci prípad komplikuje až do neuveriteľného konca. S pribúdajúcimi mŕtvolami ubúda podozrivých, napätie sa drží do konca. Počas celého dielu som zbierala črepiny a fakty spolu s Poirotom, ale na túto vraždu by som určite neprišla. Koniec ohromil (kam len chodila Christie na tie rozuzlenia). Atmosféra, hudba, scenár, Suchet ako obyčajne vynikajúci. Nedotknutá originálom s pokojným svedomím dávam 84% ()