Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

moviesfan

Nečekal jsem, že se mi toto komiksové zpracování bude tolik líbit. Přesto v tomto žánru se určitě vydařil. Film obsahuje kvalitní akce a vydařené triky. Příběh k mému překvapení není k zahození. Tím myslím jak v obecné rovině života Parkera, tak i v rovině samotného Spidermana. ()

cjmafia

Stále můj nejoblíbenější Spiďa. Vlastně ještě teď si vzpomínám, že to byl můj první film, který jsem viděl v kině. To byla ještě doba, kdy se komiksové filmy nebyli tak na výsluní jako nyní. Pokud se mám vyjádřit k filmu, který jsem si před nedávnem z opakoval, tak ho stále v mé topce považuji za číslo 1. Skvělý soundtrack, skvělý ústřední song od Nickelback, legendární líbací scéna v dešti, famózní Williem Daffoe v roli Green Goblina dělají z tohoto filmu jeden z mých nejoblíbenějších komiksových filmů. Těším se v Prosinci, Tobey? ()

M.Macho

První filmový spiderman je perfektní! Tobey je přesně takový Peter Parker, jak jsem si představoval. Přihlouplý pitomeček, smolař a tragég. Najednou drsný ruler a super hrdina. Raimi se ponořil pod Parkerovu kůži a zanalyzoval jeho neochvějnou situaci. Ovšem Raimi sám si umí udělat srandu jak ze Spider mana, tak ze sebe. Zloduch Goblin charismatického Dafoea je přesně tím geiálním zloduchem a do všeho zasahuje Marry Jane a Hary. Nu a podoba šéfredaktora JOnase je unikátní... ()

zablaga

Ja mám Spidermana rada, od jednotky po trojku si vybudoval v mojom srdci obdiv a stále miesto, preto to vždy rada pozriem:) Super vypracovaný príbeh, skvelý Tobey Maguire, ktorému táto rola absolútne padne a výborné akčné scény, pri ktorých ani nedýcham(teda asi by som nedýchala, keby som to videla v kine). Jediné čo mi prekáža je ukričaná Kirsten Dunst, mne by tam ani nechýbala. Môj bľúbený komixový hrdina :-) ()

Marek1991

Troška prehnane moderne vyrobený film. Dialógy sú také decké a aj ten príbeh, ale ono to v podstate bolo tak vytvorené, americký superhrdina, z múdreho obyčajného chlapca, ktorému sa páči určité dievča, ale nikto si ho nevšíma, neberie vážne sa stáva slávna hviezda. Hlúpo to vyznelo už pritom wrestlingu, kedže v skutočnosti je to len divadlo a tu to je brané vážne a tí ľudia tam to bolo ako blázinec, nevyzeralo to realisticky. Takisto aj to ako rýchlo a presne našiel vraha svojho príbuzného. Odpadávanie balkónu s Mary Jane je skôr komické. Beh Spider-Mana pred Goblinom bol ďalší veľký trapas. Plus to obrovské množstvo filmových chýb, z ktorých je mnoho aj tu vypísaných v zaujímavostiach. Kirsten Dunst je krásna žena, Tobey Maguire sa na chlapca hrdinu hodí, dvojica otec a syn Osborn je až neuveriteľne dôveryhodná a vyzerajú ako skutoční, ale ja sa z tohto popukať radosťou nejdem. Chápem však, že Američania mali potrebu sfilmovať ďalšiu komiksovú hviezdu, na ktorú môžu natočiť veľa pokračovaní a hlavne tie peniaze z toho nie sú malé. Roztomilá moderná komiksovka. ()

Torision

Yeah! Už když jsem na tomhle byl před pěti lety v kině, bylo mi jasný, že se mi to bude líbit, protože jsem mega fanda do komixovejch adaptací a ještě větší fanda Spidermana. A Raimiho vize Spidermana mi naprosto padla do noty. Vážně nemám co vytknout. Po dějový stránce je to naprosto super a je tam znát to pevný držení se předlohy + vyvážená akce s těmi vážnějšími scénami. Vizuálně na svou dobu téměř dokonalé. Obsazení se mimořádně povedlo, ale přecejenom musím hlavně vyzdvihnout J.K. Simmonse, protože jeho stvárnění Jamesona je prostě nejvíc. ()

corpsy

Jeden z megahitov desaťročia s Raimiho trošku umiernenou réžiou - veď som ani nečakal, že mu štúdiový hlavúni dovolia tak prestížny projekt natočiť štýlom EVIL DEAD. Celkom sympatické herecké obsadenie, ktorému dominuje Wilem Dafoe. Máloktorý herec je tak typovo zhodný z postavou Green Goblina. Spektákel, ktorý mohol byť totálne dokonalý, mať tak trochu ešte komiksovejší look. ()

kleopetra

Je to průměrný film. Nechápu, čím si získal takovu popularitu. Některé triky jsou tak jasně digitální, že to bolí. Miluju komixy, ale tento je slabší... ()

draculca

Na filmové zpracování tohoto komiksu jsem se opravdu těšila. Ale čím větší jsem měla očekávání, tím víc mě to zklamalo. Představitel Spider-mana je mi fakt nesympatický a celému filmu prostě něco chybí. Nehledě na efekty, které snad ani efekty nazvat nelze. ()

ConanVJ

Spider-man v podání Tobeyho povedený, většina postav v čele se záporákem Dafoem dobrá volba. Jen jedna postava mi zde i v celé sérii nesedí. Je to Mary Jane, kterou zde hraje absolutně nudná a pro mě nepřitažlivá Dunst, která je zde jako pěst na oko. V komiksovém podání je totiž její postava sexbomba, která je i trochu přidrzlá. Toto je krok vedle. Jinak co se týče filmu, tak i po letech je to pěkná akční jízda nabitá skvělými efekty. Příběh je povedený a nenudí. Za mě 85% a hvězda dolů jen za tu Dunst. :) ()

mis-ko

Po prvom zhliadnutí by ste zo mňa bez problémov dostali päťku. Teraz to však tak ružovo nevidím. Green Goblin sa snaží pôsobiť démonicky, paradoxne mu to ide lepšie bez masky ako s ňou. Spidey sa bez masky tvári zmätene, čo je OK, dáme mu čas aby sa našiel. Mary Jane masku nemá, je proste "len" Mary Jane, Parkerova osudová láska. Hmm. Vizuálne efekty neurazia, priam až potešia, hudba trochu zaniká. Každopádne však ide o veľmi vydarenú comicovú adaptáciu. A keďže do dvojky sa už všetkými chápadlami tlačí Dr. Octopuss, musím si na Venoma počkať až do trojky. Viete si predstaviť tu show, ak sa v Samovi R. znova ozve volanie Necronomiconu? ()

themic

Snad nejlepší film natočený podle komiksu, věrně vystihující všechna důležitá fakta..:) Tobey Maguire, je v této roli věrný, hraje neustále šikanovaného kluka, kterému se stane najednou něco jedinečného..! Dostane odpovědnost!!! Sam Raimi se chytil příležitosti a určitě nelitoval, díky..:) Mimochodem Tobey neni jedíný kdo by chtěl být spider-man, viz. Jack Black - http://www.youtube.com/watch?v=pLHU-IG8hQE ()

Wysch

Ačkoliv jsem dal kdysi dávno Spideymu "jen" čtyři hvězdičky, patří Spidey k filmům, které si můžu pustit několikrát do roka. Je to vtipné, ale přesně tak dopadá většina mých "čtyřhvězdičkových" filmů. Béčkoidní, příběhem trapné, okoukané v mnoha verzích, přesto stále kulervoucí a nehorázně bavící. A Spider-Man takovej je. A za to Samu Raimimu dík, stejně jako za camea jeho bráchy a Bruce Campbella. Jen tu Lucy Lawless tam ne a ne pochytit :) edit: No ty vole, tak už jsem ji konečně objevil!!! Dvě tři vteřiny? "Guy with eight hands? Sounds hot. ()

Vxxx

Originální Spider-Man možná není ten nejlepší, ale je to ten, kterého nosím v srdci nejdéle. Efekty jsou zastaralé a herecké výkony taky pokulhávají, ale pořád to má něco do sebe. Ráda se na to kouknu kdykoli znovu. 4* ()

mysiak

Skvelý komiks, úžasný a Tobey Maguire bol ešte cool...aj Kirsten stála za hriech...skvelý film no nie je o čom.. ()

ArsenalEagle

První filmový Spíďa není vůbec zlý, naopak, než vznikly další filmy, nebylo si moc na co stěžovat. Pro spoustu lidí se jedná o kultovní dílo, já byl bohužel mnohem více oslovený Amazing Spider-Manem nebo ještě lepším Homecomingem. Největším nepřítelem filmu je asi Mary Jane, pravděpodobně nejblbější stvoření ve známé galaxii, naopak nejsilnějšími články je dost dobrý příběh a výborný záporák v podání Willema Dafoea. ()

Pirkaf

Výborný film. Nebýt nepovedené a velmi špatně obsazené Mary Jane, bylo by to i na pět hvězdiček. Kirsten Dunst opravdu není tak hezká, aby mohla hrát Mary Jane, a navíc neustále čumí jak puk. ()

GodComplex

Film, ktery odstartoval priserne otravnou komercni komixovou serii. Kdyby zustalo jen u jednoho kousku, nemel bych duvod to nesnaset, protoze zacatky superhrdinu jsou vzdycky nejzajimavejsi, i kdyz je to jinak naprosty prumer. Stale se ale jedna o jedineho jakztakz koukatelneho Spidermana Raimiho trilogie. Dalsi dily jsou uz jen kasirovaci urazkou. 5/10 ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů