Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

misterz

Podľa môjho názoru asi najlepšie spracovanie Johanky z Arcu, podporené skvelým výkonom M. Jovovich. Celkom súhlasím s názorom, že afektovanie a bláznivý prejav hlavnej postavy mal svoje opodstatnenie a bolo to namieste, asi tak si totiž Johanku predstavujem. A záver? Proste dokonalosť, to sa musí vidieť. Dustin Hoffman tam bol však rušivý element. Neviem prečo, ale v historických snímkoch mi akosi nesedí. 85/100 ()

kingik

Když se náročné látky chopí víceméně nenáročný respektive komerční režisér, pak tady máme všechno, jenom ne dobře pojaté historické drama s jeho bývalkou v hlavní roli. Už obsazení hlavní role Millou Jovovich je dost chybné. Nestačí jen krátký sestřih a křečovitá stylizace do postavy Johanky z Arku, ale taky se musí takováto postava uvěřitelně zahrát a to v tomto případě ani holka ani kluk Milla, nesvedla. V řídkých bojových scénách se směšně lopotila v brnění a když měla zahrát nějaký výraz, tak to bylo spíše utrpení Milly z Kyjeva než nějaký herecký projev coby Johanky z Arku. Milla v té blamáži nebyla tak docela sama. O nic ézoteričtějšího se nepokusil ani žádný ze seznamu herců, a těch hvězdných jmen, panečku, co čítal, a koneckonců režisér Luc Besson sice do toho šel prsama, obsadil svoji milou "plochodrážnici", ale takhle kvalitně být znuděn, to se mně už dlouho nestalo. Dlouhé, natahované, rozvleklé s minimem gradace a nízkým výskytem akce, která navíc působila ospalým dojmem. Vražedná stopáž sice obsahuje několik festovních pasáží, včetně diskutabilního "hořlavého" závěru, ale ty by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Kdo jiný by měl příběh Johanky z Arku zfilmovat lépe když ne francouzi. Jenže v tomhle případě neplatí opřít se o "homeland" jistoty když stěžejní hrdinku hraje herečka s podezřelým přízvukem z východního bloku. Takže legendy zase lhaly. Johanka byla ukrajinka. Mé hodnocení: 40% ()

Ajantis

Ať už byla Jana skutečně nunciem Božím nebo pouze duševně chorou, nehraje to z pohledu Stoleté války roli, vliv její osobnosti na okolí byl stejný. Vojáci (obrazně) vstávali z mrtvých, vojáci bojovali, vojáci vítězili. S kým to vlastně Johanka rozpráví při čekání na svou hranici? Je to svědomí, s nímž se musí ještě před koncem vyrovnat, nebo je to další zkouška její víry? V jistotě Božího poslání dokázala vítězit na bitevním poli, těžší boj však musela podstoupit až později, když ji Bůh zdánlivě opustil a čelí otázkám zpochybňujícím jeho samotnou existenci. Tady už zklamala. Besson se o historii příliš neopírá, ostatně v tvorbě psychologického Johančina profilu by mu stejně mnoho nepomohla; je to zkrátka jeho trochu svérázný pohled na tuhle dějinnou postavu. A rozhodně jde o pohled zajímavý. V jeho středu tedy pochopitělně stojí ona, resp. Milla Jovovich, na niž čekal ohromně obtížný úkol, ztvárnit postavu, jež dokázala hýbat lidmi i dějinami svým obrovským nadšením a odhodláním - nebo šílenstvím. Těžko její výkon hodnotit z hlediska realističnosti, ale na mě povětšinou působila přesvědčivě. Dobře zvládá přechody mezi chvílemi racionálního uvažování, projevy nezdolné víry a výbuchy zapálení pro své poslání. Nezapomenutelným momentem je, když při jednom takovém pronese větu „Já jsem klidná, to Bůh se hněvá!“. Dalšími jsou její vidiny, z nichž není dobře patrná jejich podstata a posilují tak žádoucí nejednoznačnost výkladu, jsou ale parádně zpracované a mrazí z nich v zádech. Výborný dojem trochu kazí průměrné (ale naštěstí nečetné) bitvy, obzvláště nešťastné (ale opět nečetné) zpomalené záběry a poněkud podivné vyšetřování inkvizičního tribunálu. ()

Ellesime

Celý film jsem byla přesvědčená, že dám 2*, ale závěrečná scéna upálení byla tak dobře natočená, že kvůli ní jednu přidám. Jinak je celý film takový nemastný neslaný, kromě závěru s Dustinem, který ukazuje úplně jiný pohled na Johančiny vidiny, což vůbec není špatné. A ačkoliv mám Millu jinak ráda, tady mě její herecký výkon neskutečně iritoval. ()

Anderton

Besson asi usúdil, že po Braveheart alebo Rob Royovi je celkom v móde historická látka plná odboju a mučeníctva a tak prináša svoju verziu už veľakrát sfilmovaného príbehu. Urobil ho po svojom, divácky atraktívne, osobne mi sem sedela aj kritizovaná Mila, a obstáli aj ostatní herci. I keď väčšinou pôsobilo osadenstvo okolo Johanky ako by malo priemer IQ cca 70. Ako historický veľkofilm Johanka slušne obstojí, bitky sú náležite krvavé a autentické. Menej zaujmú tým správnym spôsobom už niektoré rozpačité dialógy, ale to súvisí už so spomínanou výčitkou. Dunaway pôsobí ako mimozemšťan, Malkovich ako nejaký úchyl z Pasoliniho filmov, čo bol asi ďalší divákmi nepochopený zámer tvorcu. 70% ()

Socrates

No tady je to koukám samej hysterik... pardon, vlastně historik! Milej film, i přes většinu času komickou Millu v roli panický Johanky. ()

stilgar1

První náznak pádu režiséra, který dokázal natočit tak úžasné filmy, jakými byly např. Leon, Brutální Nikita či Pátý element. Při sledování nevíte, zda dříve brečet nad tragičností této události nebo nad katastrofálním ztvárnění tohoto historického příběhu. Největší tragédií ovšem je herecký výkon M. Jovovich, která se do této role nehodila stejně tak moc, jako se hodila do role v Pátém elementu. Jedno z největších filmových zklamání devadesátých let... ()

Slartibarkfast

Těžko hodnotit tenhle film jako velkolepé dílo. Dustin v roli Boha docela pobavil, ale Johanka Jovovich by ve své době dřív visela na nejbližším stromě. Čekal jsem charismatickou mladou ženu a ne hloupoučkou slečinku, co neumí ani počítat. Za touhle bych tedy stát nechtěl, natož pro ni umírat. Nepřesvědčivý výkon a škoda zahozené šance v historickém dramatu 50% ()

WANDRWALL

Nezbývá mi, než dát tomuhle filmu 3 hvězdičky. Ne za jeho kvlitu, ale že zaměstnal hodně nezaměstnaných - aspoň na čas - na Bruntálsku. Takže bylo pomoženo, hmatatelně lidem na Bruntálsku, kde jim peníze chybí víc, než jinde v zemi. Za ty peníze si mohou jít pak do kina, na nějaké pohádky pro dospělé. Kvalita filmu, to se nedá dodívat. Je to jen zpracování známé legendy a tvůrce do toho nevložil nic reálného, nechal nás při legendě. ()

Vitason

,,Není vidět jediná známka vniknutí. Ta dívka je neposkvrněná," To u Bessonů doma musela být hrozná nuda... Ze začátku Besson nasazuje solidní tempo a zajímavé vizuální finesy, které se ovšem rychle okoukají. Jenže než vás tento fakt začne unavovat, tak se projeví jeden horší problém a to, že ze začátku slibné tempo se hodně rychle vytratilo zadními dveřmi a tak se z filmu stává nudná jízda, která je okořeněna nepřehlednými bitvami, které mohou nabídnout jen pár zajímavých záběrů. K hereckému projevu ukrajinské děvušky bych nebyl tak přísný jako většina uživatelů. Sice trochu přehrává, ale je vidět, že Bessonův záměr byl ukázat Johanku jako lehce pomatenou ikonu, která fungovala jako psychologický strašák pro nepřátele a doping po spolubojovníky. Ale i tak se Milliina snaha krčí ve stínu skvělého Dustina Hoffmana, který mě zaujal i na minimálním prostoru a Vincenta Cassela. Hudba má světlejší a slabší momenty, ale v rámci celku docela funguje. Vycházejí mi z toho pouhé 3 hvězdy. Škoda. ()

klerik

Besson dokázal natočiť veľkofilm bez veľkých peňazí. Realisticky zobrazené bitky prekonávajú aj VOJAKA RYANA a Johanka v podaní Milli Jovovich ma absolúptne presvedčila, že sedemnásťročné dievča sa za daných okolností nemohlo chovať normálnejšie. Dustin Hoffman je dokonalou čerešničkou na tomto veľdiele. Reklamný text "Najlepší film od Statočného srdca" výnimočne hovorí pravdu. Skvelí herci, hudba, výprava, réžia... ()

Visáč

Ďalší Bessonov triumf. Ak nie komerčne, tak umelecky určite. Obzvlášť, keď išlo v podstate o job na zakázku: režírovať mala pôvodne Kathryn Bigelow, Besson mal dohliadať na projekt z pozície producenta. Dejovo film začína strácať dych až v poslednom dejstve (po uväznení Johanky) a toľko očakávaná katarzia sa nedostaví v takej intenzite ako by si divák zaslúžil, čo považujem za jediný výrazný zápor. Dovtedy je to ale dynamická, slušne odsýpajúca historická jazda s výborne obsadenou hlavnou hrdinkou. Milla Jovovich predvádza jeden zo svojich top hereckých výkonov a jej kreácia je čisto v súlade s "fucked-up" charakterom Johanky, tak ako ju Besson chcel vykresliť. Kritizovať Millu je podobne irelevantné ako vyčítať Elizabeth Berkley, že je príšerne over the top v Showgirls, lebo plnila režisérove pokyny. ()

LaciLC

Milujem takmer všetky Bessonove filmy (unikátny Piaty element, môj obľúbený Leon, výborná Brutálna Nikita, vynikajúca Magická hlbočina). Posol: Príbeh Johanky z Arku je však úplne odlišný film, ako by ho ani netočil Luc Besson. Jedná sa len o veľmi priemerný historický film, akých je veľa, herci sú prekvapivo veľmi slabí, ani vizuálna stránka nie je z tých vydarenejších, nakoniec za zmienku stoja len výborné bitky. Ale cez to všetko som sa pri tomto filme až tak nenudil. ()

Arsenal83

Nudné, slabé, rozvláčne, nič diváka nechytí. Tej Mille tu ani nikto nefandí. Toto je veľkolepá drahá verzia založená na halucináciách, chýbal ten moment, kedy si hlavná postava získa vaše srdce. Na konci sa niečo objavilo, ale inak celé to vyzerá ako film o pomätenej. TV verzia s Leelee Sobieski je o dva triedy vyššie. Pretože má presne opačné parametre. ()

heyda

Johanka z Arku - dobrý námět na zpracování filmu, kterého se chopila Francouzská produkce, která si povolala Milu Jovovich a další hvězdy, aby předvedli, co v sobě mají. Bohužel musím konstatovat, že to nejhorší na celým snímku je délka. 160 minut je hrozně moc. Pak tam bylo hodně hluchých míst a já jsem měl chuť to několikrát během filmu ukončit. Tohle by se prostě nemělo stávat. Jinak vizuální a hudební stránka je solidní. Herci taky fajn, jen to zpracování nic moc. Jsem trochu zklamaný. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis