Reklama

Reklama

Filmy našeho dětství

(seriál)
  • USA The Movies That Made Us
USA, (2019–2021), 12 h 38 min (Minutáž: 44–54 min)

Tvůrci:

Brian Volk-Weiss

Hrají:

Dan Aykroyd, Daniel Stern, Ivan Reitman, Chris Columbus, Bruce Willis (a.z.), John McTiernan, Steven E. de Souza, Jan de Bont, Bonnie Bedelia (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(16)

Obsahy(1)

U těchhle kasovních trháků jsme společně užili spoustu zábavy. Seznamte se s herci, režiséry a dalšími lidmi ze zákulisí, kteří je pro vás natočili. (Netflix)

Recenze (38)

borec999 

všechny recenze uživatele

Pohladenie na duši a číra radosť pre všetkých, kto spomínané filmy zbožňuje a kto na nich skutočne vyrastal. Séria spomienkových 40 minútových špeciálov, v ktorých nám hlavné postavy vzniku daných filmov prezradia nejaké tie behind the scenes pikošky a zaujímavosti vzniku filmu sú pre mňa osobne jednak vynikajúcim rozšírením obzorov, príjemnou nostalgiou ale aj zdrojom množstva nových interesantných informácií. Samozrejme, prežitok sa určite bude veľmi subjektívne líšiť podľa toho, či daný film zbožňujete (Sám doma,Die Hard,horory) alebo nemusíte (Hriešny Tanec) a tiež či patríte k skupine divákov, ktorá takéto informácie vyhľadáva alebo ste skôr z tých ktorým k spokojnosti stačí len pozrieť film a to naokolo(mená hercov,režisérov scenáristov,skladateľov,tržby) vás až tak nezaujíma. Každopádne, mňa Netflix týmto svojim počinom naozaj potešil a každým ďalším vyrobeným dielom navyše mi robí veľkú radosť :) PS: epizódu k Sám Doma u mňa ako človeka ktorý Sám doma pozerá každé Vianoce, už asi nič neprekoná. Ale veľmi rád by som sa mýlil... 95% ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Po piatich epizódach ("vianočnú" sériu vynechávam) mľaskajúci konštatujem, že je to veľmi príjemné a miestami na zaujímavosti aj celkom výdatné obzeranie sa za natáčaním vybraných perál z kinematografie tohto obdobia (80-ky a 90-ky rulezzz !!!). Ak to ostane tak, že štyri epizódy na sériu, tak potom čakám ešte aspoň 10 ďalších sérií. Je do čoho načierať! (I want more... morrrrrrrrrrrrrrr) ()

Reklama

luka4615 

všechny recenze uživatele

Zajímavě pojatý a originálně podávaný pořad o vzniku dnes již legendárních snímků, který je vyplněn vtahujícím komentářem vypravěče a lidí, díky kterým tyto filmové skvosty vznikly. Pokud jste tedy nevyléčitelným fandou tohoto nesmrtelného média a všeho kolem něj, The Movies That Made Us je pro Vás přesně tím pravým! (Netflix) ()

Vajonek 

všechny recenze uživatele

Po první sérii: Každý máme asi jiné filmy, o kterých bychom řekli "that made us" (a nebude to ovlivněno jen rokem narození), takže bychom mohli asi polemizovat nad tím, proč byly vybrány zrovna tyhle čtyři a ne jiné, proč jich nebylo třeba více atp. Každopádně se asi většina lidí shodne na tom, že všechny snímky z výběru jsou dnes už skutečně kultovní. Osobně jsem se díky této sérii dozvěděla spoustu nových, mnohdy překvapivých informací, bylo zajímavé poslouchat jednotlivé tvůrce, z nichž řadu jsem znala jen podle jména (nebo ani to ne), jak poutavě o svých "dětech" s odstupem času hovoří. Místy jsem až žasla, kolik náhod a zároveň obrovského úsilí bylo třeba, aby tyhle hity (v podobě v jaké je známe) vznikly. I když "moderátor" mi přišel, hlavně zkraje, než jsem si na jeho hlasový projev zvykla, nadšený někdy až moc, celkově se mi líbil styl, jakým je dokument natočen, tahle nadšená vyprávění zúčastněných myslím dokáží probudit velký zájem o představované snímky i u lidí, kteří by jinak vůči nim zůstali neteční. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Příjemný dokument od Netflixu, který rozebírá vzniky jednotlivých filmových hitů, které premiérovaly v době mého dětství. Takže nostalgie je hlavní zbraní, jež se také bez ostychu těží.    První řada nabídne Hříšný tanec, Sám doma, Krotitele duchů a Smrtonosnou past a je vážně zajímavé dozvědět se něco navíc o filmech, které dobře znáte. Podobně je to pak v řadě druhé, kdy se dostane Návrat do budoucnosti, Pretty Woman, Jurský park a Forresta Gumpa.  Dokument je to zajímavý, ale jeho forma mi úplně nesedí. Nejvíc mi vadí vyprávěč, který je nadužívaný a vážně otravný (tady očividně Netflix dostal feedback a aspoň trochu to po první řadě změnil). Opakování některých momentů mi přijde také zbytečné, raději bych to o pět minut kratší a údernější. Vložená grafika je občas divná, ale líbí se mi využívání hlášek z filmů do vyprávění příběhu. Teda pokud není opět nadužívané jako Alabama u Forresta. Editace se taky několikrát nepovedla, když to z tvůrců zbytečně dělalo hlupáky jen kvůli vtipu vyprávěče. Kvalitu dokumentu jako celku pak sráží fakt, že chybí účast největších hvězd, i když chápu, že se to chce (nejspíš právě z donucení) tvářit jako dokument ze zákulisí. Na třetí řadu jsem byl docela zvědav, protože slibovala nahlédnutí do mých oblíbených hororových značek. A má očekávání se naplnila tak z poloviny, protože ač jsem se dozvěděl pár nových věcí, tak jich rozhodně nebylo tolik, kolik bych očekával. Navíc se k tomu se pak z nějakého zvláštního rozhodnutí přidaly filmy, které původně vyšly v samostatné vánoční edici a vytvořilo to takový divný mix. Ale pokud znáte zmiňované filmy, tak to stojí za podívání, i když pochybuju, že o tom následně budete nadšeně vypravovat. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama