Filmy našeho dětství

(TV seriál)
  • USA The Movies That Made Us
Dokumentární / Historický
USA, (2019–2021), 7 h 50 min (Minutáž: 45–52 min)

Tvůrci:

Brian Volk-Weiss

Brian Stillman

Dan Aykroyd, Daniel Stern, Ivan Reitman, Chris Columbus, Bruce Willis (a.z.), John McTiernan, Steven E. de Souza, Jan de Bont, Bonnie Bedelia, (více)

Série(3) / Epizody(10)

U těchhle kasovních trháků jsme společně užili spoustu zábavy. Seznamte se s herci, režiséry a dalšími lidmi ze zákulisí, kteří je pro vás natočili. (Netflix)

mm13

Po piatich epizódach ("vianočnú" sériu vynechávam) mľaskajúci konštatujem, že je to veľmi príjemné a miestami na zaujímavosti aj celkom výdatné obzeranie sa za natáčaním vybraných perál z kinematografie tohto obdobia (80-ky a 90-ky rulezzz !!!). Ak to ostane tak, že štyri epizódy na sériu, tak potom čakám ešte aspoň 10 ďalších sérií. Je do čoho načierať! (I want more... morrrrrrrrrrrrrrr) ()

Pajky3

Příjemný dokument od Netflixu, který rozebírá vzniky jednotlivých filmových hitů, které premiérovaly v době mého dětství. Takže nostalgie je hlavní zbraní, jež se také bez ostychu těží.    První řada nabídne Hříšný tanec, Sám doma, Krotitele duchů a Smrtonosnou past a je vážně zajímavé dozvědět se něco navíc o filmech, které dobře znáte. Podobně je to pak v řadě druhé, kdy se dostane Návrat do budoucnosti, Pretty Woman, Jurský park a Forresta Gumpa.   Dokument je to zajímavý, ale jeho forma mi úplně nesedí. Nejvíc mi vadí vyprávěč, který je nadužívaný a vážně otravný (tady očividně Netflix dostal feedback a aspoň trochu to po první řadě změnil). Opakování některých momentů mi přijde také zbytečné, raději bych to o pět minut kratší a údernější. Vložená grafika je občas divná, ale líbí se mi využívání hlášek z filmů do vyprávění příběhu. Teda pokud není opět nadužívané jako Alabama u Forresta. Editace se taky několikrát nepovedla, když to z tvůrců zbytečně dělalo hlupáky jen kvůli vtipu vyprávěče. Kvalitu dokumentu jako celku pak sráží fakt, že chybí účast největších hvězd, i když chápu, že se to chce (nejspíš právě z donucení) tvářit jako dokument ze zákulisí. ()

filmmovier

Výborný dokumentární seriál o tom nejlepším z 80. a 90. let. Ale spousta tam toho chybí, doufám, že bude i druhá řada. Seriál je udělán skvělou zábavnou formou, je to výborně sestříhané, s výborným komentářem... Navíc historky z natáčení, mnohdy ani ne tak příliš veselé, ale vlastně... Prostě super. Radost sledovat. ()

luka4615

Zajímavě pojatý a originálně podávaný pořad o vzniku dnes již legendárních snímků, který je vyplněn vtahujícím komentářem vypravěče a lidí, díky kterým tyto filmové skvosty vznikly. Pokud jste tedy nevyléčitelným fandou tohoto nesmrtelného média a všeho kolem něj, The Movies That Made Us je pro Vás přesně tím pravým! (Netflix) ()

M.i.k.e

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

i když filmů o filmu a různých dokumentů o filmech jsou přehršle,tohle dokázalo přijít trochu s něčím novým.Minimálně tu jsou informace o kterých sem nevěděl a pak z toho sálá takové fanouškovské nadšení,že to strhne i někoho kdo nemá rád Hříšný tanec (třeba jako já).Nostalgie je tu obrovská a vzhledem k tomu kolik je z osmdesátek a devadesátek klasik by tahle série mohla mít klidně 50 dílů...80% ()