Filmy našeho dětství

(seriál)
  • USA The Movies That Made Us
USA, (2019–2021), 12 h 38 min (Minutáž: 44–54 min)

Tvůrci:

Brian Volk-Weiss

Dan Aykroyd, Daniel Stern, Ivan Reitman, Chris Columbus, Bruce Willis (a.z.), John McTiernan, Steven E. de Souza, Jan de Bont, Bonnie Bedelia (více)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(16)

U těchhle kasovních trháků jsme společně užili spoustu zábavy. Seznamte se s herci, režiséry a dalšími lidmi ze zákulisí, kteří je pro vás natočili. (Netflix)

luka4615

Zajímavě pojatý a originálně podávaný pořad o vzniku dnes již legendárních snímků, který je vyplněn vtahujícím komentářem vypravěče a lidí, díky kterým tyto filmové skvosty vznikly. Pokud jste tedy nevyléčitelným fandou tohoto nesmrtelného média a všeho kolem něj, The Movies That Made Us je pro Vás přesně tím pravým! (Netflix) ()

Sancty

Solídny doplnok k bežne dostupným bonusom na blu-ray a dvd. Obsahuje informácie, ktoré si skôr prečítam v rozhovoroch roztrúsených po časopisoch alebo na internete. Je pozoruhodné ako sa z filmov so žobráckym rozpočtom nakoniec stali kultové. Keďže sa dokument venuje výlučne predprodukcii, s absenciou niektorých kľúčových tvárí treba počítať. Veď napr. takí herci v tom čase ešte nehrajú extra dôležitú úlohu, aspoň teda myslím. Jediný Cameron citeľne chýba v časti o Votrelcovi 2. Sorry James, Votrelcoch. Vlastne ešte aj Verhoeven pri Robocopovi. Škoda trocha neučesanej formy, kde sa v prvej sérii objavuje Sám doma a nie až v tej následnej, špeciálne venovanej Vianociam, spolu s Burtonovov Predvianočnou nočnou morou a Vianočným škriatkom s Ferellom. Obdobne je to aj pri štvrtej, ktorá je koncepčne hororová a Cesta do Ameriky tu pôsobí celkom rušivo. Dávam to za vinu faktu, že zrejme ani sami tvorcovia neplánovali ďalšie pokračovania. A možno sa iba mýlim a jednoducho to nadrbali hlava-nehlava. Stále však vyššia liga ako spriaznený Voir. ()

M.i.k.e

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

i když filmů o filmu a různých dokumentů o filmech jsou přehršle,tohle dokázalo přijít trochu s něčím novým.Minimálně tu jsou informace o kterých sem nevěděl a pak z toho sálá takové fanouškovské nadšení,že to strhne i někoho kdo nemá rád Hříšný tanec (třeba jako já).Nostalgie je tu obrovská a vzhledem k tomu kolik je z osmdesátek a devadesátek klasik by tahle série mohla mít klidně 50 dílů...80% ()

borec999

Pohladenie na duši a číra radosť pre všetkých, kto spomínané filmy zbožňuje a kto na nich skutočne vyrastal. Séria spomienkových 40 minútových špeciálov, v ktorých nám hlavné postavy vzniku daných filmov prezradia nejaké tie behind the scenes pikošky a zaujímavosti vzniku filmu sú pre mňa osobne jednak vynikajúcim rozšírením obzorov, príjemnou nostalgiou ale aj zdrojom množstva nových interesantných informácií. Samozrejme, prežitok sa určite bude veľmi subjektívne líšiť podľa toho, či daný film zbožňujete (Sám doma,Die Hard,horory) alebo nemusíte (Hriešny Tanec) a tiež či patríte k skupine divákov, ktorá takéto informácie vyhľadáva alebo ste skôr z tých ktorým k spokojnosti stačí len pozrieť film a to naokolo(mená hercov,režisérov scenáristov,skladateľov,tržby) vás až tak nezaujíma. Každopádne, mňa Netflix týmto svojim počinom naozaj potešil a každým ďalším vyrobeným dielom navyše mi robí veľkú radosť :) PS: epizódu k Sám Doma u mňa ako človeka ktorý Sám doma pozerá každé Vianoce, už asi nič neprekoná. Ale veľmi rád by som sa mýlil... 95% ()

Pajky3

Příjemný dokument od Netflixu, který rozebírá vzniky jednotlivých filmových hitů, které premiérovaly v době mého dětství. Takže nostalgie je hlavní zbraní, jež se také bez ostychu těží.    První řada nabídne Hříšný tanec, Sám doma, Krotitele duchů a Smrtonosnou past a je vážně zajímavé dozvědět se něco navíc o filmech, které dobře znáte. Podobně je to pak v řadě druhé, kdy se dostane Návrat do budoucnosti, Pretty Woman, Jurský park a Forresta Gumpa.  Dokument je to zajímavý, ale jeho forma mi úplně nesedí. Nejvíc mi vadí vyprávěč, který je nadužívaný a vážně otravný (tady očividně Netflix dostal feedback a aspoň trochu to po první řadě změnil). Opakování některých momentů mi přijde také zbytečné, raději bych to o pět minut kratší a údernější. Vložená grafika je občas divná, ale líbí se mi využívání hlášek z filmů do vyprávění příběhu. Teda pokud není opět nadužívané jako Alabama u Forresta. Editace se taky několikrát nepovedla, když to z tvůrců zbytečně dělalo hlupáky jen kvůli vtipu vyprávěče. Kvalitu dokumentu jako celku pak sráží fakt, že chybí účast největších hvězd, i když chápu, že se to chce (nejspíš právě z donucení) tvářit jako dokument ze zákulisí. Na třetí řadu jsem byl docela zvědav, protože slibovala nahlédnutí do mých oblíbených hororových značek. A má očekávání se naplnila tak z poloviny, protože ač jsem se dozvěděl pár nových věcí, tak jich rozhodně nebylo tolik, kolik bych očekával. Navíc se k tomu se pak z nějakého zvláštního rozhodnutí přidaly filmy, které původně vyšly v samostatné vánoční edici a vytvořilo to takový divný mix. Ale pokud znáte zmiňované filmy, tak to stojí za podívání, i když pochybuju, že o tom následně budete nadšeně vypravovat. ()