Reklama

Reklama

Filmy našeho dětství

(seriál)
  • USA The Movies That Made Us
Dokumentární / Historický
USA, (2019–2021), 12 h 38 min (Minutáž: 44–54 min)

Tvůrci:

Brian Volk-Weiss

Hrají:

Dan Aykroyd, Daniel Stern, Ivan Reitman, Chris Columbus, Bruce Willis (a.z.), John McTiernan, Steven E. de Souza, Jan de Bont, Bonnie Bedelia (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(16)

Obsahy(1)

U těchhle kasovních trháků jsme společně užili spoustu zábavy. Seznamte se s herci, režiséry a dalšími lidmi ze zákulisí, kteří je pro vás natočili. (Netflix)

Recenze (35)

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Příjemný dokument od Netflixu, který rozebírá vzniky jednotlivých filmových hitů, které premiérovaly v době mého dětství. Takže nostalgie je hlavní zbraní, jež se také bez ostychu těží.    První řada nabídne Hříšný tanec, Sám doma, Krotitele duchů a Smrtonosnou past a je vážně zajímavé dozvědět se něco navíc o filmech, které dobře znáte. Podobně je to pak v řadě druhé, kdy se dostane Návrat do budoucnosti, Pretty Woman, Jurský park a Forresta Gumpa.  Dokument je to zajímavý, ale jeho forma mi úplně nesedí. Nejvíc mi vadí vyprávěč, který je nadužívaný a vážně otravný (tady očividně Netflix dostal feedback a aspoň trochu to po první řadě změnil). Opakování některých momentů mi přijde také zbytečné, raději bych to o pět minut kratší a údernější. Vložená grafika je občas divná, ale líbí se mi využívání hlášek z filmů do vyprávění příběhu. Teda pokud není opět nadužívané jako Alabama u Forresta. Editace se taky několikrát nepovedla, když to z tvůrců zbytečně dělalo hlupáky jen kvůli vtipu vyprávěče. Kvalitu dokumentu jako celku pak sráží fakt, že chybí účast největších hvězd, i když chápu, že se to chce (nejspíš právě z donucení) tvářit jako dokument ze zákulisí. Na třetí řadu jsem byl docela zvědav, protože slibovala nahlédnutí do mých oblíbených hororových značek. A má očekávání se naplnila tak z poloviny, protože ač jsem se dozvěděl pár nových věcí, tak jich rozhodně nebylo tolik, kolik bych očekával. Navíc se k tomu se pak z nějakého zvláštního rozhodnutí přidaly filmy, které původně vyšly v samostatné vánoční edici a vytvořilo to takový divný mix. Ale pokud znáte zmiňované filmy, tak to stojí za podívání, i když pochybuju, že o tom následně budete nadšeně vypravovat. ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Po piatich epizódach ("vianočnú" sériu vynechávam) mľaskajúci konštatujem, že je to veľmi príjemné a miestami na zaujímavosti aj celkom výdatné obzeranie sa za natáčaním vybraných perál z kinematografie tohto obdobia (80-ky a 90-ky rulezzz !!!). Ak to ostane tak, že štyri epizódy na sériu, tak potom čakám ešte aspoň 10 ďalších sérií. Je do čoho načierať! (I want more... morrrrrrrrrrrrrrr) ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Výborný dokumentík, radosť spomínať. Kto vyrastal na týchto klasikách vrelo doporúčam, okrem zaujímavých informácii, je tento dokument aj celkom vtipne podaný a za tu necelú trištvrte hodinu to neuveriteľne ubehne. Najviac ma bavili Aliens, Jurrasic Park, Back to the Future a Die Hard. Vianočné sériu som nevidel, pretože som tie filmy nevidel a Coming to America tiež nie. Trošku ma štvalo, že väčšinou sa k slovu dostali iba nejaký výrobcovia efektov a nie režiséri, ale tak či tak sa sa jedná o výborný zážitok, kde takmer vždy keď končí epizóda sa pozrieme na priestory a miestami, kde sa ten film pred rokmi natáčal.  85% - 4* ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Zajímavě pojatý a originálně podávaný pořad o vzniku dnes již legendárních snímků, který je vyplněn vtahujícím komentářem vypravěče a lidí, díky kterým tyto filmové skvosty vznikly. Pokud jste tedy nevyléčitelným fandou tohoto nesmrtelného média a všeho kolem něj, The Movies That Made Us je pro Vás přesně tím pravým! (Netflix) ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

i když filmů o filmu a různých dokumentů o filmech jsou přehršle,tohle dokázalo přijít trochu s něčím novým.Minimálně tu jsou informace o kterých sem nevěděl a pak z toho sálá takové fanouškovské nadšení,že to strhne i někoho kdo nemá rád Hříšný tanec (třeba jako já).Nostalgie je tu obrovská a vzhledem k tomu kolik je z osmdesátek a devadesátek klasik by tahle série mohla mít klidně 50 dílů...80% ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama