Epizody(3)

Detektivní tým od Nejsvětější Trojice vedený Marií Výrovou (Klára Melíšková) je přivolán k neobvyklému případu.
Ze zoologické zahrady v Olomouci totiž záhadně zmizeli tři medvědi. Během nočního přepadení ostrahy organizovanou skupinou maskovaných pachatelů navíc zemřel vrátný. Okamžitě se tak rozjede rozsáhlé pátrání po možných motivech bizarní loupeže velkých šelem. Stopy vedou k nelegálním obchodníkům se vzácnými zvířaty a černému trhu s produkty tradiční asijské medicíny. Prověřováni jsou zejména zaměstnanci zoologické zahrady, u kterých existuje podezření z napojení na další organizovaný zločin. Ve chvíli, kdy se začne kolem podezřelých stahovat smyčka, však dojde k další, tentokrát úkladné vraždě jednoho ze spolupachatelů. Spletitý příběh nelegálního kšeftování se zvířaty, jejich týrání, ale také vražedných útoků se velmi osobně dotkne jednoho člena týmu. (Česká televize)

Winster

Hezká trilogie vyšetřovatelů od Nejsvětější Trojice. Zapojen je celý tým vyšetřovatelů u pplk ve výslužbě, který brázdi Olomoucký kraj ve svém zeleném favoritu. Je to zase debut Dejvického divadla, což je super koukatelná parta herců pod vedením zkušeného režiséra. Dále oceňuji zapojování starších písniček do seriálů a filmů, třeba jako v druhé serii Rapla. Doporučuji shlédnout všem fanouškům dobrých českých detektivek. ()

Scaevola

Na postavy detektivů už jsem si zvykl, na druhou stranu zápletka je v této minisérii až podezřele průhledná, takže mi vychází průměrný počin, který neurazí a ani nijak nevyčnívá. Leč musím uznat, že námět z prostředí chovných zvířat a zoo se povedl. ()

Grázl83

Vyšetřovatelka Ramba a jeji chování je k smíchu. Jednou je v uniformě, potom běhá v civilu, vyšetřuje a nikomu neukáže průkaz. Ono obecně většina vyšetřovacích metod, dialogu a chování postav je nesmyslná. Neherec Kalina příšerný, proč tam hraje někdo kdo to neumí, to byl nějaký dárek? Nicméně narozdil od předchozích 2 sérii koukatelne, aniž bych se uzral nudou nebo pořád říkal, proč tak světlý a rozklepany obraz. ()

tatrak

Herec Stanislav Majer dokaže být v druhém díle ve dvou kancelářích najednou.Chtělo by to lépe sestříhat:Nebo má asi bratra.Jako v Trháku? ()

dejavu26

Pěkné, líbilo. Záběry ze zoo byly moc fajn, i ty mlžné krajiny byly působivé, zápletka zajímavá, scénář šlapal, hudba pěkná. Škoda jen, že pan Krobot nedostal víc prostoru a vtipných replik, v první sérii byly ty konverzačky mezi ním a K. Melíškovou nejlepší, tady trochu víc zazářil jen na konci u vietnamské polévky Pho. Pobavilo mne, že to natáčeli dokonce v pražské holešovické tržnici za halou 8, kde je skutečně stánek člověka, který ji umí nejlépe z celé Prahy. Geniálním tahem bylo obsazení Honzy Kaliny ze 100 zvířat do role nadřízeného Kristýny. Byl to vždy živel, ale že v něm tříme tak překapivé herecké nadání, jsem netušila. Taky by bylo fajn, kdyby pečlivěji vybírali fotky k seriálu, aby se člověk již po druhé sérii, kdy si prohlédne na webu ČT fotky a video bonus, dozvěděl předem nejen, že to postava Kristýny Horové přežije, ale dokonce též kdo je vrah, tak to je trochu škoda. Ale to byly detaily. Šlapalo to a jsem ráda, že se toho zas ujal pan Hřebejk, předchozí Modré stíny pro mne byly velkým zklamáním po všech stránkách a unudily mne natolik, že jsem je ani nedoukala. Snad se dočkáme brzy i další série pod jeho taktovkou. ()

KraLuban

Tak tohle bylo hodně slabé - sice super herci, ale příběh vyprávěný a vysvětlený do mrti pro blbečky. Žádné napětí, žádné překvapení. Divím se, že je za tímhle Hřebejk a Jarchovský. ()

Bohdy67

Po Taušovi se role opět ujal Hřebejk a už to opět připomínalo trochu kriminálku. Bohužel stejně tak v podstatě průměrnou jako byl připad pro exorcistu... Asi jediné zajímavé na téhle sérii je to, že jindy nemám problém tipnout pachatele, tady je to vcelku problém, protože nic nenasvědčuje tomu kdo to nakonec ve skutečnosti bude. Respektive dává tušit osoby v pozadí, ale toho "hlavního" vám naservíruje až konec a nic předtím nedá tušit že by to měl být zrovna on...  49% ()

kreyson13 odpad!

To je něco tak blbýho, že se to nedá. Krajně nesympatická Melíšková, který nevěřím ani dobrý den. Její způsob "vyšetřování" vypadá spíš jako parodie, scéna s megafonem mě zabila úplně. Voříšková v uniformě vypadá taky divně. Celý je to divný. ()

mikehoblog

Ale jo, celkem v pohodě. Konečně něco trochu originálnějšího... Nicméně to nemění nic na tom, že ČT by se už konečně mohla vykašlat na všechny ty kriminálky a zkusit občas taky něco jiného. ()

ditri

Za me, je tohle jeden z dukazu, ze ceska krimi se zveda nahoru. Není tomu co vytknout a kez by byl jeden dil tydne. Hrebejk a spol. pro me vždy byli archetipalni predstavitele toho dobrého ceskeho dramatku které me neuveritelne pilo krev. Krimi které toci poslední dobou jsou za me dost dobre. Je mi jedno co si kdo o tom mysli, ale většina zahranicni tvorby kde rektalni spektrometr vyresi 10 vrazd jsou proti tomuhle zcela mimo realie. ()

benji66

Slušná předloha, slušně zpracováno, ačkoliv kriminalista zřejmě zapláče.... Spíše by tomu slušel jeden film, než to takhle roztahat, ale budiž. Vynikající Melíšková, standardně trapná Voříšková. To děvče neumí ani mluvit, natož hrát. Pokud má repliku delší než dvě věty, připadá Vám, že to čte páťák z učebnice a nemá ánung vo co go. Naštěstí to došlo i tvůrcům a poslední díl stráví v kómatu, kde moc škod napáchat nemůže. Ale jo, za tři... ()

lazyman

Asi nejlepší série z cyklu krimi Detektivové od Nejsvětější Trojice. Pan Hřebejk se neskutečně zlepšil a tentokrát z toho neudělal takovou grotesku jako v exorcistovi. Série měla šmrnc, napětí, spád, humor a byla dobře zasazená do prostředí hanácké metropole a jejího okolí. I výběr herců v této sérii byl adekvátní, akorát nemusím pana Krobota, jeho styl hraní je mi nesympatický a cizí, ale to vše předčilo herecké nasazení Stanislava Majera a Terezy Voříškové. Uvidíme, zda se ještě dočkáme nějakých dalších sérií - začalo se to celkem úspěšně rozjíždět. ()

Janek14

Lepší než předchozí Případ pro exorcistu a Modré stíny je to už jen díky výrazně zajímavějším lokacím a originálnější zápletce. Dokonce se nabídlo i několik velmi napínavých momentů... 3,5* ()

bratr_jezek

Detektivové od Nejsvětější Trojice jsou tu zase. Největší prostor dostává "naivka" Voříšková a starý "prudič " Krobot, kteří se snaží spojit případ unesených medvědů ze ZOO a případ amatérských psích zápasů. Výkony a tempo vyšetřování slabé, ostatní z týmu jsou tu spíš do počtu (Majer ani Melíšková nedokáží dát případu další rozměr), podezřelí jsou velmi brzo odhaleni a je potřeba jim to jen "dokázat", Voříšková je tam zase za otloukánka. V záplavě jiných detektivek dost podprůměr. ()

JerryPilsen

Lepší než obvykle.Na dialozích je znát rukopis Jarchovského,není to jen plácání prázdných frázích.A současně s tím i Hřebejk má co točit,protože příběh má logiku i spád. ()

Jirkacek

Pět mrtvých psů je třídílným volným pokračováním seriálu, ve které hraje první housle tým detektivů od Nejsvětější Trojice a zároveň jejich třetím případem, v níž na začátku někdo ukradne z olomoucké ZOO tři medvědy. Tolik souvětí plné číslovek. Ale co to ? Jak souvisí pět mrtvých hafanů se třemi bručouny ? To jsme zjistili během dvou večerů, během kterých jsme shlédli tento zajímavý příběh, na který jsme se těšili jakož to obyvatelé Olomouce. Právě v hanácké metropoli a jejím okolí se vše odehrávalo a to nás moc potěšilo, protože takových filmových počinů z Moravy je jako šafránu. Museli jsme však překousnout některé hlavní postavy celé série a to hlavně šéfovou Marii Výrovou v podání Kláry Melíškové, která podle mne neumí tuto roli dobře zahrát. Vůbec by mi nevadilo, kdyby v dalších sériích byla nahrazena někým jiným. Po Modrých stínech jsem si myslel, že se už v Pěti mrtvých psech nesetkám s postavou bývalého šéfa Vitouše, který byl propuštěn do civilu za členství v STB. A hle, hned v prvních záběrech se Miroslav Krobot, tradičně zamračený bručoun, objevil jako správce policejních kurtů. Ještě že zůstal sympatický Stanislav Majer jako kapitán Pavel Mráz,Tomáš Dastlík jako strážmistr Vojta Kubík a Tereza Voříšková jako Kristýna Horová, která ovšem již nebyla členem elitního týmu, ale byla za trest převelena do 20 km vzdáleného Šternberka, kde jsem se jen tak mimochodem narodil. A právě ona dostala na starost vyšetřit zdánlivě banální nález pěti mrtvých psů v lese u Těšíkova nad Šternberkem. Na začátku sama netušila, jak se tento případ spojí s kauzou krádeže tří medvědů ze ZOO v Olomouci. Vše pak vygradovalo ve třetím díle a na rozdíl od druhé série bylo vše docela logické, uvěřitelné a líbilo se mi i prostředí zahrady plné zvířátek. Zvláště scéna se lvem, probouzejícím se ve třetím díle po anestezii byla vtipná a kočička to byla moc pěkná. Velice dobře svou roli zvládl Martin Havelka jako mafián a organizátor psích zápasů Zbyněk Brukner - byl opravdu nechutný. Skvělý byl i zločinec Vietnamec, ale jeho jméno po mně nechtějte. Když na naší TV běžely závěrečné titulky, byl jsem rád, že trojka se povedla jako jednička a nebyla nudná jako dvojka. I proto se budeme opět těšit na další pokračování olomouckých detektivů od Nejsvětější Trojice. Pět mrtvých psů si u mne vyštěkalo tři psí hvězdy ***. ()

Filooos

Výkon Martina Havelky je až mistrně odporný. Některé dialogy zbytečně toporné...ale koukat na to jde.Jen vám garantuji, že tu otřesnou úvodní píseň budete přeskakovat.... ()