Epizody(3)

Detektivní tým od Nejsvětější Trojice vedený Marií Výrovou (Klára Melíšková) je přivolán k neobvyklému případu.
Ze zoologické zahrady v Olomouci totiž záhadně zmizeli tři medvědi. Během nočního přepadení ostrahy organizovanou skupinou maskovaných pachatelů navíc zemřel vrátný. Okamžitě se tak rozjede rozsáhlé pátrání po možných motivech bizarní loupeže velkých šelem. Stopy vedou k nelegálním obchodníkům se vzácnými zvířaty a černému trhu s produkty tradiční asijské medicíny. Prověřováni jsou zejména zaměstnanci zoologické zahrady, u kterých existuje podezření z napojení na další organizovaný zločin. Ve chvíli, kdy se začne kolem podezřelých stahovat smyčka, však dojde k další, tentokrát úkladné vraždě jednoho ze spolupachatelů. Spletitý příběh nelegálního kšeftování se zvířaty, jejich týrání, ale také vražedných útoků se velmi osobně dotkne jednoho člena týmu. (Česká televize)

aslavey

Věřím, že Sýkora to myslel dobře. Ale Jarchovský to dost pohnojil. Mooc ukecaný, strašně špatně nazvučený a v určitých chvílích si tam Voříšková a spol. něco šušká pod fousy a ještě, jakoby si repliky vymýšleli na place. Námět fajn. Hlavní zlej mafián fakt zloun a Krobot je spíš vtipnej, než cokoli jinýho. Případy 1.Oddělení ale jednoznačně zatím vedou ve všech našich kriminálkách. ()

Lmslaver

Asi nejlepší (nebo nejzáživnější) z celé série o detektivním týmu od Nejsvětější trojice, i když se tu policajti chovají (zvlášť při zatýkání) jako v pravé české kriminálce, tím jsem chtěl říct jako idioti... ()

tranquill

Tak předchozí série byly zajímavější. Tereza Voříšková jako hlavní postava je v pohodě, ale ten námět mi moc neseděl a to chování "mafiána" bylo poněkud přitažené za vlasy, ale člověk se zase zasmál při replice "Tak jsi asi blbej..." :-) ()

Ozzy2

Největší trapas je, že se tam ani nedrží scénáře.Ten vrátný zemřel na infarkt a v dalších dílech policisté mluví o jeho zavraždění.To asi u soudu neobstojí. ()

radeckator

Chyběl tomu větší šmrnc, způsobený pravděpodobně velkou stopáží. Tři díly na tak jednoduchou a banální zápletku byli moc. Obsazení velmi kvalitní, ale jedna věc Hřebejkovi při natáčení unikla a to, že na Olomoucku se nemluví spisovnou pražštinou. ()

bearmeedek

Možná to přeháním s hodnocením, ale když spousta znalců tolik vynášela fekální Modré stíny, tak nemohu jinak. Rozhodně slušný průměr. Jak tématem, tak "moravským" provedením. Melíšková mě tedy vůbec neuchvátila, asi zde byla jen pro naplnění kvót. Voříšková sice taky žádnej vodvaz, ale sympatii měla za svou roli - jdu tvrdě proti proudu, až si nabiju hubu. A ještě malá poznámka k hudbě. Někdo tu ztrhal průvodní titulkový song. Já jsem si naopak říkal, že se Ryparova skladba k dané série výborně hodí. Je to prostě věc názoru. ()

markotter

Velmi sympatická partička vyšetřovatelů (Melíšková čím dál lepší) tentokrát vyšetřovala méně formálně pojatý příběh, ale bavil jsem se taky. ()

Kvasekus

Určitě o kus lepší než modré stíny...ale všimli jste si tý úvodní znělky? Kdo to vymejšlel? To písmo, barvy, hudba...to mi spíš připomínalo začátek něčeho s Míšou Davidem ()

spacylemon

Voříšková dostává prostor, přebírá přihrávku a skóruje! Btw. sestavu čtyř hrajících zpěváků z Exorcisty (Budař, Winterová, Kyšperský, Nebřenský) a pátého všudybyla Toadera, posiluje šestý zpěvák Honza Kalina - světový rekord! ()

Psycho.R

Po Modrých stínech jsme se sešoupli dolu. Hřebejk, naštěstí, upustil od snahy natočit něco mezi krimi a artem, ale slabinou je opět scénář. První dva díly graduje, očekával jsem, že ve třetím bude dlouho arogantní gangster tahat za nitky, dokud ho totálně poldové nerozloží, ale to jsem se šeredně spletl. Gauner cca. po deseti minutách ztratí svoji dementní zpupnost a poté se, snad, již neobjeví po zbytek epizody a to pouze, abychom došli k druhému pachateli, kterého očekáváte od prvních scén prvního dílu. Mělíšková, Krobot jsou výborní. Majer snesitelný, ale jinak... Mrzí mě to, protože jsem si tuhle partu po Modrých stínech oblíbil. ()

Inozuka

Pět mrtvých psů jsem si kdysi pustil bez znalosti předchozích sérií Detektivů od svaté Trojice a první díl mě nechytl, takže jsem dál již nesledoval. Nyní jsem to napravil v rámci skouknutí celé série a ejhle, jsem unesen. Po Taušově vážnějším tónu v Modrých stínech návrat k trochu odlehčenější notě, neotřelé prostředí ZOO, napínavý děj ... A stejně jako u předchozích případů, ani tady nemůže jít soudný divák mající rád detektivky pod čtyři hvězdičky ... ()

Oonika

Jak tu psalo pár lidí, bylo tam několik divných nesmyslných prvků, ale jinak mi to přislo fakt super napínavé, o hereckých výkonech nemusím ani mluvit, to byla jasná sázka na kvalitu. ()

ForGump

Je skvělé, že se Jan Hřebejk, po nepodařených případech z Plzně, vrací k daleko lepšímu projektu. Případ pro exorcistu byl tak nějak svůj a byla tam důležitá ohromná míra nadsázky, Modré stíny si zase hrály, ať už řemeslně nebo obsahově a Pět mrtvých psů přináší zatraceně cool detektivku, jež má tempo, z prostředí zvířecího se zajímavým nápadem nelegálního zápasení a obchodování se zvířaty. Ještě k tomu se scénář nebojí, sice trochu klišoidní, vesnické korupce a propojení mocných a peprnější mluvy, kdy se hlavní zloduch nebojí nadávat policistce do vaginálních oupisů (není důvod se ale pohoršovat, pokud nejste citlivky a přehnaní intoši). Tvůrci vám nejprve nabídnou skvěle natočenou exkurzi olomoucké zoo a to vlastně téměř zdarma (pouze koncesionářských 135 Kč) a pak tradiční pátrací akci, kde opět herci jako stabilně výborná Klára Melíšková, svérázný a skvělý Miroslav Krobot, charismatický Stanislav Majer a pro mě zde dominantní Tereza Voříšková, jakožto psankyně, nacházející podporu v Krobotově postavě, předvádějí skvělé herectví. Navíc i záporáci jsou vhodně zvolení, Martin Havelka tedy dvojnásob a ani slizký arogantní veterinář Martina Fingera nezůstává pozadu. Navíc technická stránka: zajímavá kamera Martina Žiarana a to nemusí být ani přeexponovaná či rozklepaná. Je dobře, že se dvojice Jarchovský a především Hřebejk vrátila k Sýkorově předloze a dobrou a svižnou minisérii. 70% ()

dogma97

Hřebejk mě hodně zklamal ukecanou závěrečnou epizodou, kde se rozhodl polopaticky verbálně vysvětlit dosavadní souvislosti (probůh jen ať nám divák netápe!), čímž samozřejmě celou minisérii do značné míry zabil. ()

dkas

Sice taková rutina, ale slušně natočená. Příběh je celkem zajímavý, takže to kazí jen občasné rádoby komediální prvky, které se tam prostě nehodí a kazí celkovou atmosféru. Jinak ale příjemná oddychovka. ()

alldo.raine

Za mě podstatně horší než předchozí Exorcista. Příběh mne vůbec nezaujal. Neobvyklý případ za nme spíše nudný případ. Herecky standartně slušný, ale komické vložky jsou tak stupidní a do tohoto žánru se tak nehodí, že i když jich je poskrovnu, působí jak otřesné do očí bijící nesmysly. Musím ještě určitě zmínít hudební vložku, která byla dost nepovedená. ()