Epizody(3)

Detektivní tým od Nejsvětější Trojice vedený Marií Výrovou (Klára Melíšková) je přivolán k neobvyklému případu.
Ze zoologické zahrady v Olomouci totiž záhadně zmizeli tři medvědi. Během nočního přepadení ostrahy organizovanou skupinou maskovaných pachatelů navíc zemřel vrátný. Okamžitě se tak rozjede rozsáhlé pátrání po možných motivech bizarní loupeže velkých šelem. Stopy vedou k nelegálním obchodníkům se vzácnými zvířaty a černému trhu s produkty tradiční asijské medicíny. Prověřováni jsou zejména zaměstnanci zoologické zahrady, u kterých existuje podezření z napojení na další organizovaný zločin. Ve chvíli, kdy se začne kolem podezřelých stahovat smyčka, však dojde k další, tentokrát úkladné vraždě jednoho ze spolupachatelů. Spletitý příběh nelegálního kšeftování se zvířaty, jejich týrání, ale také vražedných útoků se velmi osobně dotkne jednoho člena týmu. (Česká televize)

akashisko

Příjemné překvapení, s hodnocením počkám až na všechny díly, ale ten první 3+1 za papouška. Líbila se mi kamera, dobré herecké výkony i zajímavý příběh. A ZOO na Kopečku má prima reklamu. ()

iz67

A já tvrdím, že český krimi (film, seriál, ...) je protimluv. (Bez šťávy, směšný, se stupidními dialogy, neskutečnými a hloupými záplatkemi, ...). A takových je i 5 mrtvých psů ()

huzgi

Sérii nelze upřít místy slušnou atmosféru scén a obrazů, jako celek však série nedrží, chybí elementární logiky, logika příběhu, logika postav, logika jednání. Dramatická křivka se láme a uhasíná téměř na samotném začátku. Točit detektivky bez napětí je zvláštní manýra. ()

MyrnaAlec

Hlavně cením koukatelnou kameru a nejvíc třetí díl, který už neřešil, kdo je vrah, ale jen črtal psychologii postav. ()

regentor

Poslední série pseudodetektivů od Nejsvětější Trojice nám nabízí příběhovou motanici od nelegálních psích zápasů přes gamblerství až po obchod se zvířecímí orgány.S ohledem na fakt,co jsme mohli sledovat v první řadě Případu pro exorcistu i v sérii Modré stíny bylo jasné,že se nebude jednat o mrazivý thriller ale nešikovnou parodii.Scénář opět spíchnutý v nějakém umělecko-alkoholovém delíriu plný blábolů a logických chyb. Místní gauner pořádá nelegální psí zápasy kde je zainteresovaný i přihlouplý šéf místního venkovského oddělení PČR, které se odehrávají na jeho statku .Někdo ukrade ze ZOO v Olmíku medvědy a šoupne je na statek gaunera , který o tom nemá ale páru.Sic! Nejedná se o plyšové medvíky ,abych nepokračoval v logice scénaristy..Během loupeže medvědů však zemře člověk a tak narukuje "mordparta" tentokrát už bez Krobota , který v důchodu lajnuje tenisové kurty kam chodí i gauner a přihlouplý(o něco víc než ostatní) šéf místního oddělení.Gaunerovi uhynou psi které neumětel v jeho službách nahází do lesa aniž by je zakopal , to chce plán!! Ježibaba s bradavicí v obočí Voříšková která je za trest na venkově řeší psy kde se angažuje i Krobot aby se u lajnování kurtů příliš nenudil. Práce týmu z mordparty je však naprosto diletantská a nechají si sejmout v té době hlavního podezdřelého a nedají si do souvislosti zmizení se psy..Tyhle nesmysly už fakt musí Hřebejkovi někdo radit, na tohle nemohl přijít sám.Dalšími dějovými kličkami které slouží jen k natažení stopáže zjistíme, že na našem území působí vietnamská komunita která nejen prodává padělky zboží cizích značek ale vyvíjí i jinou trestnou činnost , třeba ve spolupráci s veterináři.Samotný závěr se pak spíš hodí do sériálu Akta X jako "inovace" v rámci žánru. Kamera o chlup lepší než v Modrých stínech, střih zase trapnější (jak může být Majer v dvou různých kancelářích najednou?) Dialogy opět jak z ústavu pro předčasně vyvinuté.Hudba (už tradičně) mimo mísu.Shrnuto , další Hřebejkův pokus o krimi a jediná nezodpovězená otázka zní: Koho v České televizi tak důvěrně zná , že si pořád dokola může točit tyhle bláboly za peníze milionů koncesionářů. ()

subic

Líbilo. Pořád nevím, co je za pracovním vztahem Melíškové (major Výrová) s Majerem (kapitán Mráz) , protože ani tady se o soukromí Melíškové nic nedovíme. Je to zase o něco málo lepší než předchozí Modré stíny. Veterinář blbě zakopal v lese 5 otrávených psů, myslivec to našel, nahlásil policii, což způsobilo vypátrání ukradených 3 medvědů, 2 zabitých pracovníků olomoucké ZOO a 2 vážně zraněných policistů. V několika vedlejších rolích tu máme i herce z Brna, Martin Havelka, Igor Ondříček a další. ()

ostravak30

Od vlažného Případu pro exorcistu přes šílené Modré stíny jsme se dopracovali k minisérii Pět mrtvých psů, která už zjevně nepostrádá logiku, povedenější scénář, zajímavou zápletku a především technickou kvalitu. Přeci jen je jak únos medvědů z Olomoucké zoo i případné medvědí zápasy originálním dějem, pochopitelně spojeným s vraždou, který musí kriminalisté řešit. Navíc se vše zajímavě vyvíjí a hrdinové jsou také rozeseti na různých místech a je potřeba, aby spojili síly. Pravda na druhé straně je, že od první série jsem čekal případy více temnější a pohybující se právě v takovéto rovině. Stále je zde zmiňován také vliv movitějších lidí na úplatnou policii. V těch třech dílech se ale autor věnoval i kupčení se zvířaty a jejich částmi, což je stále problém i na našem kontinentu a je to bohužel také boj s větrnými mlýny. Zde pomůže jen osvěta a osvěta, ale Asiatům nejspíš mnohé nelze vysvětlit. ()

Fíma

Z mého pohledu nejlepší případ ze série, i když mi to na konci přišlo zbytečně natahované a klidně by to sneslo jen dva díly. ()

Sakulnikov

Jako první seriál z trilogie to nebylo zbytečně pomalé, ale jinak než námětem asi těžko zapamatovatelné dílo. Nepotěšil mě odvykládaný závěr. ()

jfaba

V Modrých stínech už jsem kritizoval toto dílko (něco o potěš nás přírodo nebo co), ale unáhlil jsem se. Zas taková hrůza to nebyla. Když to srovnám s výše jmenovaným dílkem a Exorcistou, tak toto bylo to nejlepší co z nich vypadlo. Nebylo to na cenu, ale dalo se... Nejvíc se podařil první díl, za ***. Druhý byla nuda (kecy, kecy, kecy a pád), a ten to nezachránil. Takže za *. A třetí za **1/2. Konec byl honem honem, ať to máme za sebou a šupity pro peníze. ()

jendamaty

Zajímalo by mě, koho z ČT napadlo, že se zfilmují tyto - ony to ani nejsou pořádně detektivky že? A že to bude roztažené vždy do 3 dílů, což neodpovídá hutnosti předlohy. Řekl bych že autor knih chce spasit všechny problémy světa a tepe dost klišovitě téměř všude, kde to jde, divím se, že to nevadí Jarchovskému při psaní scénáře, aby měl tendenci to aspoň trochu shodit. Policajti se chovají jako největší idioti (není divu, že tráví víc času v nemocnici než ve službě), díky režii je vyprávění megadoslovné (aby to opravdu všichni zaručeně pochopili) a v této sérii se více kecá než jedná. Pokusy o humor z toho celého dost zvláštně trčí. ()

EddieIron

Ze všech tří sérií mě tahle v prvním díle zaujala nejvíc. Uvidíme, co z toho vyleze........Jak se mi první dvě série nelíbily, tak tahle se fakt povedla. ()

rigby

Předešlé části tohoto cyklu se mi zdály lepší. Tentokrát to byla skvěle odsypávající krimi, ale zase se vytratil ten černý humor, který mě předtím tak neskutečně bavil. Probleskoval jen občas, zbytek času se nesl spíše ve vážnějším tónu. A to je škoda, protože jinak jde stále o nadprůměrné televizní dílo. ()

hony23

Zatím asi nejlepší krimi s Detektivy od nejsvětější trojice. Objevují se tu sice klasická klišé, jako bezohledný podnikatel nebo neschopní místní policisté, ale celkový dojem je dobrý... i díky většímu prostoru pro mistra Krobota. ()

Dementevna

Pravdou je, ze od posledniho detektivniho pokusu zancne zlepseni. Nicmene detektivky asi nejsou pro Jarchovskeho a Hrebejka to prave. Kdyby tocili detektivky se stejnou bravurou jako "rodinne" filmy tak se mame na na co tesit. Uplne nerespektuji zanr detektivky, kolisave tempo, vtipne situace, ktere se hodi do jineho zanru. Chybi napeti a wow efekt. Pro tentokrat spravne vybrani herci. Stanislav Majer uz asi ma policajta na dozivoti, ale sedi mu to. Klara Meliskova je prirozena a ostatni skvele typove obsazeni. ()

Saxos

Ne každá krimi se má dělat ve velkém stylu. Pak dostaneme pěknej guláš. Pět zakopanejch pejsků v lesíku, dříve pořádných bijců v psích zápasech, pořádaných sólovým zločineckým bossem, typu majitele dětského kolotoče, na kterých se sejde jen několik človíčků. Velkej kšeft. Vše střihnuté únosem tří medvídků a kvetoucího nelegálního mezinárodního obchodu se zvířecími produkty, přesouvajícího se do srdce Evropy, České republiky. Travička už asi ve vietnamské komunitě nejede, tak jim přisoudíme „medvědi“. A mrtvolek lidských se taky dočkáme, dokonce i zastírací vraždička a skoro to odnesla i naše mladá kriminalistka, uklizená na obvod do uniformy. A aby toho nebylo málo roztáhneme děj do tří hodin a připojíme zvukový a hudební doprovod z Bakalářů roku 1975. Klady: žádné, škoda času. ()

zigy

Śílenej první díl o ZOO a jejích problémech, které mě nezajímají, naštěstí nahrazen dalším zajímavým vyprávěním o jednom místním mafiánském bossovi (skvělý Martin Havelka) a konci jeho řádění....i když v dnešní době někoho dopadnout a hlavně potrestat je problém, když má prachy....občas hezké komické momenty (Spacák) ()