Epizody(3)

Detektivní tým od Nejsvětější Trojice vedený Marií Výrovou (Klára Melíšková) je přivolán k neobvyklému případu.
Ze zoologické zahrady v Olomouci totiž záhadně zmizeli tři medvědi. Během nočního přepadení ostrahy organizovanou skupinou maskovaných pachatelů navíc zemřel vrátný. Okamžitě se tak rozjede rozsáhlé pátrání po možných motivech bizarní loupeže velkých šelem. Stopy vedou k nelegálním obchodníkům se vzácnými zvířaty a černému trhu s produkty tradiční asijské medicíny. Prověřováni jsou zejména zaměstnanci zoologické zahrady, u kterých existuje podezření z napojení na další organizovaný zločin. Ve chvíli, kdy se začne kolem podezřelých stahovat smyčka, však dojde k další, tentokrát úkladné vraždě jednoho ze spolupachatelů. Spletitý příběh nelegálního kšeftování se zvířaty, jejich týrání, ale také vražedných útoků se velmi osobně dotkne jednoho člena týmu. (Česká televize)

Master19

Prozatím 4* byl jsem opravdu naštvaný, že už je konec... Asi stačily dva díly. Poslední je už místy nuda a v podstatě jen vyprávění v nemocnici. A samozřejmě geniální scéna se lvem. To spolu asi souvisí, protože třetí díl hodně často sklouzává a brnká na komediální notu. To je asi dobře, ale na druhou stranu jsou tu hodně vážné momenty, které jsou tím zlehčovány. Nakonec to nebudu měnit a nechám to s odřenýma ušima za čtyři. Hvězdy. ()

Eleanor05

Rozhodně nejslabší z celé trilogie o olomouckém detektivním týmu. Modré stíny měly sice šílenou kameru, která zabírala v každém druhém záběru jen hlavu postavy a asi tři kilometry místa nad ní a taky nepochopitelně vybledlý a světlý obraz, ale byla v nich zápletka, napětí, zábava a divák neznal pachatele skoro až do konce. Tady byla kamera i obraz standardní, ale příběh nestál za nic. A při tom je to škoda, protože takhle dobrá skvadra k sobě se hodících lidí, co by vyšetřovatelů (Melíšková, Majer, Voříšková, Krobot) tady nebyla od Četnických humoresek a troufám si tvrdit, že Marie Výrová je nejpřesvědčivější a nejzajímavější vyšetřovatelka v české kinematografii vůbec. Takže škoda obsazení i vcelku zábavné čtveřice ústředních postav, které byly utopeny v průměrné, nudné, předem odhadnutelné detektivce. Snad se další části chopí někdo podobnější panu Taušovi, popř. přímo pan Tauš (pokud ovšem vymění kameramana)... ()

Autogram

Čo to je za nový smer z materiálu na hodinovú kriminálku urobiť sériu 3x70 minút? Mohlo by to byť seriózne krimi bez tých zbytočných scén, dialógov, odbočiek a situácií, keď sa policajt len tak u veterinára ide odvážiť, aby zistil, že má s topánkami 80 kíl. A možno by pomohlo aj keby policajné centrum nebolo v prostredí verejných záchodov a policajti nerobili vyložené kraviny. Ale aspoň tu oproti Modrým stínom nie je šialená blúdiaca kamera a zvuk skrytého mikrofónu, takže pridám jednu hviezdu naviac. No stále to budú len slabé tri. ()

ghatos

1. díl: V klidu kriminálka snímaná soudobým poloseverským stylem. Oproti předchozímu psychotropnímu zážitku to Hřebejk vrátil do normálních kolejí. V jeho podání oproti svému minulému pokusu vyladil humornou stránku. Ta tam nechybí, ale je včleněna do příběhu nenásilnějším způsobem (fotbalové jména, vynikající zjebávající projev velitele Voříškové). Kulisy jsou také nevšední...rozjezd OK. 69%. 2. díl: Moravský civilní venkov v naznačené pavučině vztahu je uvěřitelný. Záporák je přesně produkt své doby (Martin Havelka má bohaté zkušenosti s hraním šmejdů). Není to vyšetřovačka o velkých zvratech, což určitě na naší vesnici nevadí. Jinak to svinstvo se dostalo i na Krnovsko :) . 67%. 3. díl: Žádné překvapení se nestalo. Vcelku umě natočené cz krimi chybí nějaký nečekaný moment/komplikace. Prostě cokoliv, co by zmátlo diváka. 64%. Celkové %: 67%. ()

dinsdale

Po dlouhých letech jsem viděla televizi. Sedla jsem na jednu scénu a neodtrhla se až do konce. Překvapilo mě, že dokážeme v Čechách vyprodukovat takto dobře psané dialogy, napětí, bezva herce, uvěřitelné scény, civilní postupy, zachytit skutečně probíhající trendy, dávat smysl v širším kontextu. Za mě palec hore, veřejná služba done right. ()

Maynard.

Po strášně dlouhý době sem se každou neděli mrknulý na tenhle 3 dílný seriál z ČR policejního prostředí. Sem hodně moc rád, že podobnýma sériema neztrácím svůj drahocenný čas. Páč tohle je prostě klasický béčko, který natočil dnes již Déčkový rejža Hřebejk. Co se dá vypíchnout, tak množství známých herců, kteří se spolupodíleli na tomhle případu. Co potěšilo, tak zpěvák ze 100 zvířat, kterej zahrál hodně srandovně postavu téměř vysloužilého poldy :o). To je asi tak jediný, co si budu za tejden pamatovat. Prostě to za moc nestojí jako všechny podobný detektivní případy. V tomhle sme zatraceně pozadu oproti třeba USA :o) ()

skinny

Zpracování je stejné jako v předešlých sériích, něco je tam dobrýho, něco ne ale je to nejlepší série z těch zatím tří. Přesto musím dát 3*, když jsem u Případů 1. oddělení dala 4*. rozhodně se tohle nedá srovnávat. ()

štísko

Prvních deset minut to vypadalo, že se dílo podařilo. Atmosféra co mě vtáhla, zajímavý příběh a postava nádherného českého hajzla, co vzbuzovala adrenalin. Ale pak se to nějak rozplynulo. Dialogy nějaké nepřirozené, jako by je herci četli a vůbec při nich nehráli. Korunu to dostalo, když jeden ze spolupachatelů, chtěl vrátit peníze které dostal za loupež medvědů , protože se mu nelíbilo, že při ní zemřel vrátný. Což jak divák dopředu tušil, nedopadlo nejlépe. Možná jen ta postava toho hazla mě donutí seriál dokoukat do konce. ()

velkyvezir

První díl jsem viděl, po čtvrt hodině druhého jsem přepnul. Případy 1. oddělení alespoň pro mne vykonaly České televizi medvědí službu a nasadily minimálně tuzemským kriminálním seriálům laťku tak vysoko, že jen těžko ji někdo v budoucnu překoná. Tímto seriálem Hřebejk k té laťce ani nevyskočil, jen si stoupl na špičky. ()

klukluka

Tenhle příběh se mi líbil moc- a to jak po obsahové, tak i po formální stránce. V porovnání s Modrými stíny je to tisíc a jedna - ve prospěch Pěti psů. Nebyla to možná nijak objevná filmařina, ale byla funkční. Narozdíl právě od Taušova experimentu. Vyzdvihl bych záporáka Martina Havelky a Ivana Kalinu v roli policajta, oba mi přišli vynikající. Naopak neocením herectví Kláry Melíškové a Miroslava Krobota. Ale neosobuji si patent na rozum, je to můj čistě osobní názor. Nadchly mě některé zdánlivé detaily- policistova na zem upadnuvší zbraň při zatýkání, lev probírající se ve veterinářově ordinaci z mrákot..., jindy mě otrávili, když například nechali přežít kriminalistu bodnutého do tepny, přitom odborná pomoc se k němu měla šanci dostat teprve po xx minutách. Taky jsem se podivoval třeba tomu, že Kristýnu se někdo pokusí zabít, protože objevila medvědy, zatímco její komplic se dál procházel objektem nikým neohrožován. Ale jak jsem psal v úvodu- tohle byla přesto ve všech ohledech a směrech velmi slušná krimi. ()

F.W.Colqhoun

DoNT3 Rákosníci... Asi bych si dopředu netipoval, že Hřebejkovým příspěvkem do celkem originální série bude především rutina. Té je v Mrtvých psech víc než v Exorcistovi (kořeněném odkazy na Friedkinovu klasiku a dalšími přísadami). Zde potěší rozdělení vyšetřování na dvě větve (kriminálka a obvodní oddělení, kde nově působí konstantně sebedestruktivní Ramba por. Kristýna Horová) a nahlédnutí do hájemství 'milovníků zvířat' ve duchu Dvou lidí v ZOO. Po Taušově formálním i obsahovém výkonu v Modrých stínech nikoliv špatný, prostě jen běžný detektivní televizní zážitek, točící se okolo 'milovníků zvířat' divácky neuspokojil. ()

prezdivaka

Myslím si, že tohle je přesná poloha české detektivky, která by měla především stavět na věrohodnosti postav a akčních scén. Také občasné chybování a nedokonalost v práci protagonistů té věrohodnosti pomáhá. V téhle minisérii se mi líbilo skoro všechno. Nevím, jak to Hřebejk dělá, střídá kameramany jak na běžícím páse, ale pokaždé odvedou skvělou práci. Také herci jsou skvělí. Pro mě neznámý Martin Havelka byl brilantní. Jarchovský opět napsal výborný scénář. Myslím, že až čas ukáže, jak dobrou práci odvedli všichni, co jsou pod tím podepsaní. ()

mira007

Asi nejlepší ze série, víc akce, napětí a originální zápletka ( ukradení medvědi, motiv bojových psů ). Herecky tentokrát hodnotím pozitivně vedle Melíškové a Fingera i Voříškovou, které jsem tu snaživou pochůzkářku věřil víc něž vyšetřovatelku vražd. Naprosto excelentním výkonem mne pobavil Martin Havelka jako namachrovaný podnikatel, jehož výkon vyvrcholil na služebně, když ho zaktli pro podezření z vraždy: " A můžeš mi říct, proč se teda nebojím?" " Nevím, asi proto že jsi úplně blbej!" PS: Scéna se lvem hodně zajímavá, lituji, že nejsem hercem :-) ()

crozet

Kreativní koncept (zločin z prostředí ZOO a všeobecná interakce se zvířaty) byl v dalším rozpracování scénáře mírně degradován. Samotná exekutiva známé autorské dvojice trpí nevyváženým výkonem v detailech (solidní humorné momenty vs odfláklé dialogy a jejich režie). Chtělo by to další pokus, nejlépe prostřednictvím jiných autorů (nebo návratu k původním).. - tedy kéž k nějakému pokračování vůbec dojde! ()

mh.mail

50% — Lepší než Modré stíny, ale i tak celkově na detektivku takové nudné a nezajímavé. Na první pohled neotřelé téma je zpracováno tak nějak divně. Hlavního pachatele jsem si tipnul hned na začátku (možná to byla náhoda, možná ne, těžko říct), celý příběh se pak odvíjí v zásadě očekávatelným směrem. Arogantní podnikatel, kterému zobou z ruky i starostové a lokální policejní šéfové. Asi to tak v určitých oblastech bývá, vzpomeňme třeba na nechvalně proslulého „knížete z Hluboké“, přesto to dnes už v detektivkách působí jako klišé. A pak tu máme samozřejmě pár nelogičností, které trochu bijí do očí — jakýsi kapitán Mráz od kriminálky tituluje velitele policejní pobočky slovy „váš bývalý velitel“ a nařizuje mu, aby si sundal uniformu. Mám pocit, že takové soudy náleží GIBS a ne kapitánovi od kriminálky. Já jen doufám, že se ČT už nabažila detektivek od Michala Sýkory a že si pro příště zkusí vybrat nějaké zajímavější náměty (a že je taky lépe zrealizuje). ()

Eratashi

"Paní majorko, kdy jste byla naposledy na pánských záchodcích?" "S tatínkem." "Takže jako malá holčička?" "Bohužel před týdnem." Já tyhle konverzačky žeru :-D Představte si, že jste vyšetřovatel a dostane případ krádeže tří medvědů. Co s tím? ;-) ()