Policie v Beverly Hills čelí rozmáhajícím se loupežným přepadením, po kterých lupiči vždy zanechají dopis s označením písmena z abecedy a uvnitř obálky nějaká čísla. Policisté Andrew Bogomil, Billy Rosewood a John Taggart musí, kromě řešení případu, čelit i hlouposti svého nadřízeného Harolda Lutze. Lutz se chce velmi zalíbit starostovi města a to situaci poněkud komplikuje. Billy Rosewood má známého u federálů a požádá o pomoc. To má za následek, že Lutz Bogomila suspenduje a Rosewooda a Taggarta přeřadí k dopravní policii. Cestou domů je Bogomil těžce postřelen a na místě činu zločinci opět zanechávají dopis. Tuto zprávu se dozvídá Axel Foley, policista z Detroitu a Bogomilův přítel. Neváhá a pod záminkou řešení svého případu okamžitě odlétá za Bogomilem a hodlá zjistit, kdo to jeho příteli způsobil. Rosewood a Taggart mu budou pomáhat. Vzhledem k tomu, že ke zločinu byly použity naprosto neobvyklé náboje, Axel a jeho přátelé brzy zjišťují, kdo je vyrobil. Jejich kroky vedou do střeleckého klubu vlastněného Maxwellem Dentem, který má mnoho oblastí zájmu a mimo jiné je i naftovým magnátem. Manažer klubu Charles Cain přiznává, že náboj vyrobil, nicméně odmítá jakoukoli vinu na loupežích. Bogomilova dcera Jan pracuje v pojišťovně a zjišťuje, že Dent má finanční potíže. Neplatí pojistky kromě jediné, a tou je pojištění jeho závodiště koní. Axel v Bogomilových věcech nalézá důkazy, že Bogomil byl Dentovi na stopě, ale zatím neví, co Bogomil zjistil a kvůli čemu se ho pokusili zabít... (TV Prima)

genetique

Pomerne slušná nádielka vtipného (podotýkam vtipného) humoru a dômyselnej akcie, ktorá drží krok aj so súčasnými kinohitmi, najmä vďaka zamilovania-hodným dialógom, Murphyho nevymáchanej držke a sekundárnym hercom. 80%. ()

Kaka

Mnohem více připomíná druhý díl typicky americký vysokorozpočtový blockbuster plný silných automobilů, nočních klubů, rychlé muziky, krásných žen a záběrů velkoměsta v západu slunce. Narozdíl od předchůdce se však dvojka alespoň někam směruje. Scott se nesnaží přijít s něčím novým a tak nám servíruje zdravou a snesitelnou porci té pravé "osmdesátkové" Ameriky se vším všudy. Akce je překvapivě dost často zmatená a nepřehledná (zejména vinou střihu), ale alespoň jí není nedostatek. Murphy hláškuje ještě více než dřív a ve druhém dílu mu to sekne daleko lépe. Skladba Shakedown je výtečná a nostalgie z ní jen čiší. Přesto se však druhý policajt snaží být až příliš cool a ono v podstatě vlastně vůbec o nic nejde. ()

Falko

Dalsia skvela akcna komedia, ktora ma neustale bavi i po tolkych rokoch. Axel Foley je svojou vynaliezavostou a drzostou jednoducho skvely. Vzdy som sa pobavil, ked Foley prezradil, akym ilegalnym sposobom sa v minulosti vlupal do inych domov a taktiez sa mi pacil taky maly odkaz na Brigitte Nielsen, ked Foleyho kolega Judge Reinhold mal v izbe nalepeny velky plagat filmu COBRA so Stalloneom, kde si tiez zahrala B. Nielsen. Dnes mi je len luto, ze po skvelych prvych dvoch castiach stratila trojka vsetko to, na com boli uspesne prve dve casti. ________ Eddie Murphy - (Det. Axel Foley) +++ Judge Reinhold - (Det. William 'Billy' Rosewood) +++ John Ashton - (Det. Sgt. John Taggart) +++ Jürgen Prochnow - (Maxwell Dent) +++ Ronny Cox - (Kapitán Andrew Bogomil) +++ Brigitte Nielsen - (Karla Fry) +++ Allen Garfield - (Policajný šéf Harold Lutz) +++ Dean Stockwell - (Charles 'Chip' Cain) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer, Don Simpson +++ ()

castor

Přiznejme si, že ani jednička nebyla žádná pecka. Jen se prostě ukecanej černoch s dusivým smíchem trefil do vkusu, protože kombinoval humor s hezky nasnímanou akcí. Dvojka je rychlejší a dražší, ale vlastně chybí cokoliv, co by bylo pořádně zapamatovatelné. Svůj typicky dravý vizuální styl ještě Tony Scott úplně neprodal, nicméně mu pokračování pomohlo nahoru. Už regulérní hitmaker tehdy zvedal adrenalin pozvolna, Eddie Murphy, který se poslední dvě dekády spíš jen plácá v podprůměrných komediích, tentokrát nekoulí očima při smrti kamaráda, ale neúspěšné popravě policejního šéfa. Bridget Nielsen proslavily první čtyři filmy její kariéry, pak to s ní šlo z kopce. Nehraje, jen se tváří drsně. Judge Reinhold se naopak přiblble tlemí, aby výraz za okamžik vyměnil za vyděšeného jelimana, jeho zápal pro zbraně pak působí hrozně nepatřičně. A tak bychom mohli pokračovat dál.. Prostě práce s postavami je tristní. Akce nestrhne, navíc je často nepřehledná. Škoda. ()

MM_Ramone

Eddie Murphy pokračuje v tom, čo predvádzal v prvej časti. Hrá tým svojim neznesiteľne vtieravým a prihlúplym štýlom svojrázneho afro-amerického policajta Axela Foleyho, ktorý prišiel z Detroitu do Los Angeles, aby tam vyriešil prípad, s ktorým si miestni fízli nevedia rady. Je vyškerený, pojašený a ukecaný. Eddie Murphy je "Policajt v Beverly Hills 2". Možno sa to niekomu páči a dokáže sa pri tom dobre zabaviť. Ja nie! Nudil som sa rovnako ako pri prvej časti. ** ()

Xmilden

Druhý díl se jedničce minimálně vyrovná pokud jde o humor, ale zase naopak mi příjde někdy až zbytečně moc akční. K Policajtovi z Detroitu se více hodil dobrodružnější styl Martina Bresta. Tony Scott vše pojal tak jak je to u něj obvyklé a dává hodně záležet na barvách a na akci samotné. Klasická dvojka ve které je všeho více a vše je tak nějak větší, ale chybí lehkost. 60% ()

Fiftis

Je to klasický druhý diel, ktorý sa priživuje na nápade svojej jedničky. Eddie Murphy tu už veľmi vo forme nieje a už sa bohužiaľ chová niekedy až príliš nedôveryhodne a okolie mu to až príliš žerie. Aj tá krimi detektívna zápletka dosť pokrivkáva, takže sa divím, že som chcel tretie pokračovanie vôbec vidieť. Ukecaný černošský policajt, hudba Axel F., autá, naháňačky, výbuchy, zlý chlap .. Niečo také sme už videli v televízii mnohokrát a popravde neviem dodnes, o čom tento film je. Film ma nedokázal ani po čase vtiahnuť do deja a jediné, čo si hneď vybavím, je fajn hudba. ()

Shakers

Dvojka ma viac bavila a považujem ju za najlepší diel série. Hlavne preto, že to mal tento krát pod palcom akčný veterán Tony Scott. A je to cítiť hlavne v akciách, ktoré sú rozhodne lepšie ako v predošlom diely. A pridalo sa o oktávu aj na hlaškach a navyše ma aj viac bavila dvojica fízllov s predošlého dielu. Škoda opäť nemastného a neslaného príbehu, ktorý moc veľký krok od prvého dielu neurobil. 85% - 4* ()

JohnnyD

Poctivá krimi komédia z 80s s brilantným Murphym a dobre sekundujúcim Judgeom Reinholdom. A Harold Faltermeyer je génius - v nikoho rukách neboli synťáky viac cool. ()

hippyman

lepší než koukat na vypnutou televizi... ale je třeba to fakt brát s rezervou, pro sledování pro jistotu doporučuji podporu alkoholického nápoje, přijde to pak člověku ještě vtipnější... ;-) 50% ()

HAL

Neměně povedené jako první díl, právem kultovní akční krimi. Obzvlášť oceňuji že to není jen o Eddie Murphym, ale ostatní v jeho týmu hrají skoro stejně důležitou roli, mají s ním skvělé dialogy a své nezapomenutelné momenty. Prostě pravá buddy cop žánrovka. 8/10 ()

mzss1

(55%) Víc akčnější, technicky víc, zdatnější a přesto mi to přišlo o dost slabší jak fajnová jednička, která u mě bodovala tím, že to byla oddechovka jak vyšitá. Na druhou stranu nevím, co bych měl zde výrazného kritizovat. Vyloženě mě to moc nebavilo. Příběh to mělo snad ještě méně výraznější, než v předchozím dílu. Záporáci nic moc, včetně Brigitte Nielsen a ani jsem se u tohohle moc nezasmál. Jediným zaslouženým kladem je zde určitě Eddie Murphy, který neztratil svoji energii a smysl pro humor. Ještě tak v cca první půli snímku mě bavil, pak už to také nebylo ono. Ani ta dvojice policistů, kteří mě zaujali v předchozím filmu, to moc nevytrhli. Hudba obsahuje klasicky známý soundtrack, který se zde často vyskytoval. Takže ve finále pouze koukatelný průměr. Pro mnohé diváky byla právě tato dvojka lepší, ale já to vidím naopak, bohužel … ()

kingik

Po mimořádném komerčním úspěchu vzniklo volné pokračování opět s ukecaným černošským policajtem Axlem Foleym alias Eddie Murphym. Děj filmu otevírají dva důležité momenty. Prvním je vyloupení Adrianova klenotnictví v Beverly Hills, druhým se - o pár dnů později - stává případ policejního kapitána Bogomila, který byl na cestě z práce přepaden a těžce postřelen. Abych řekl pravdu, tahle série mě nikdy moc nebrala, nikdy jsem se u ní moc nebavil a přišla mně vždy podprůměrná a kdyby vůbec nebyla natočena, nezlobil bych se. 20% ()

Snorlax

Více akce, místy i celkem kvalitní, méně křečovitého humoru, to z dvojky dělá nadmíru důstojné pokračovaní, u nějž ani nemusím mhouřit oči, abych ponechala původní hodnocení. ()

Anderton

Zase jedna príjemná nostalgická spomienka na 80-te roky, kde vôbec nejde o dej alebo herecké výkony. Kvalitatívne v podstate na úrovni jednotky, teda pokiaľ si dobre spomínam, bolo to už dávno. Po desiatich rokoch si ešte stále pamätám na fór s dlouhejma velkejma ptákama. Zlaté herecké obdobie Eddieho Murphyho a Scottova prepríprava na jeho žánrový vrchol v podobe Posledného skauta. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012