Nákladný německý film sleduje šest měsíců v životě jednotky mladého plukovníka Wisse, který stále intenzivněji zjišťuje nesmyslnost války a hrůznost nacistické ideologie. Před německými vojáky však stojí rozkaz od samotného Vůdce – za každou cenu dobýt Stalingrad. Město, které Hitlerovi leželo v žaludku snad ze všech nejvíce, však statečně odolává a plukovníkovi je čím dál tím více jasné, že nadcházející zima bude jeho poslední. Silně humanistický film vyniká strhující autenticitou a jako jeden z mála německých snímků se nebojí ukázat hrůzné nacistické činy v jejich realistické podobě. (oficiální text distributora)

Mikino00

Působivý film se silným příběhem, kde běhá mráz po zádech, Němci dokazují i sami sobě, že ne všichni byli za války zapálení nacisté a projít tímhle peklem je něco nepředstavitelného. Vykreslení postav, atmosféra, herci, vše je vynikající. ()

kkarx

Zatím jeden z nejlepších válečných filmů 50. let co jsem viděl. Zařadil bych ho hned za Stezky slávy. Potěšil mě velmi dobře podaný popis zásadních událostí několik měsíců táhnoucí se krvavé bitvy u Stalingradu, které zpečetily osud 6. armády. Jistě, objevují se tu některé dobové nedostatky, ale v nijak závažné míře. Do filmu jsou navíc důvtipně vloženy skutečné záběry z války a podtrhují tím jistou dokumentárnost. Některými scénami se viditelně inspiroval novější (a rovněž kvaltiní) Stalingrad (1993). ()

sadlokan

Ve kterym městě se to asi točilo?A jestlipak byli v komparsu pamětníci?Tim chci říct,že to bylo tehdy ještě hodně živý a obdivuju,jak je to s nadhledem natočený. ()

petz1985

na dobu vzniku opravdu dobrý film, který není nijak zvlášť zasažen politickou situací. Zajímavé je využití dobových záběrů, rozhodně film, který má silné scény, pedevšímscéna s piánem... . Opravdu stojí za zhlédnutí ()

karlos-rio

V tomhle filmu mi bylo líto i nacistů, ..... Výborně jsou zde použity autentické záběry, které dobře doplňuií drsný příběh. Několik hodně silných a emotivních scén např. když němci hledají v provizorní nemocnici boje schopné vojáky. Jediné co vytknu tomuto filmu jsou scény s A. Hitlerem, kteréj jsou hodně odfláknuté, ()

pafka

Nemci tocili valecne filmy chvili po valce, coz me prakvapuje. Ale je fakt, ze se s tim potrebuvali a asi stale potrebuji vyrovnat. A tenhle film je vzprimeny, nepodlezavy, neomlouva se a nevzbuzuje soucit. Je to jen rekonstrukce, kde hlavni dejovou linkou jsou skutecne valecne udalosti. To je vec, kterou bych trosku vytkul, nebot ten nemusi byt a ani neni zase tak nosny. Jinak kdo ma rad valecne filmy, doporucuju. ()

jack_scott

Asi nejlepší film kategorie válečný. Opravdu hezké provedení, je vidět, že minimálně odborní poradci tehdy měli s válkou osobní zkušenosti. Jak vzácný to jev. Bojové akce nepostrádají, alespoň většinou, realističnost. Technika a vybavení vojska realistické v rámci možností, jakkoliv T-34/85 byl fakt mimo. Příběh mladého nadporučíka je však hezky postavený, uvěřitelný. 90% a ***** ()

retrix

Slušně natočený snímek, postraumatický, mírně sebekritický. Film nedělá ze svých hrdinů supermany (jak bývá zvykem u americké válečné produkce) a na druhé strané pobíhající šašky, ale řeší všední starosti a hrdinství vojáků na frontě v přední linii. Tím, že je snímek černobílý, mohl si dovolit použít dokumentární záběry, které do filmy vhodně zapadly, aniž by to nějak narušilo děj. ()

Saxos

Po dlouhé době jsem narazil na válečný film, který jsem ještě neviděl. Nelitoval jsem. Spousta autentických záběrů umístěných do příběhu mladého důstojníka německé armády v roce 42-43. Žádná propaganda jen ukázka nesmyslnosti boje u Stalingradu. ()

Ficka_CZ

Asi nejhorší filmové zpracování Stalingradu. Stalingrad z roku 1993 také ukazoval pohled z "druhé strany" ale tohle mi přijde jako výsměch. Němci si tam pomalu odtrhují od huby, aby hladoví Rusi měli co jíst a jejich ohleduplnost je tak přehrávaná, že to bije do očí. Ti dobří Němci jsou stateční a lidští, zatímco ti zlí (vlastně je jen jeden) je zbabělec a fanatický nacista. Je to, jako by současné dění v Německu točila Merkelová. ()