Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

Pawouk123

Pro účely hodnocení sledováno (teprve podruhé) ve zvláštním rozpoložení...v druhý podzimní večer po 11-ti hodinách v práci, po dobré večeři a s lahví dobrého vína. Film jsem si v této kombinaci (po které obvykle usínám do půl hodiny) náležitě vychutnal. Dokonalé, dechberoucí, mrazivě dojemné. ()

Dino13

To je přesně ten film, kterým jste napoprvé unešení! Výborný závěr! Výborný vrchol rozuzlení, který je opravdu v posledních minutách filmu. Celou dobu to byl pro mě vlažný nadprůměr, ale rozuzlením se Šestý smysl opravdu navždy zapsal do historie. Ano, to bylo první zhlédnutí - zážitkový, pokud vám nějakej trouba neprozradí, jak to všechno dopadne. Větším požitkem pro mě bylo však až zhlédnutí číslo dva, kdy jsem film již jednou viděl a věděl, co kde čekat! Vychutnal jsem si potom detaily, na nichž si tvůrci dali opravdu záležet. 88% ()

Pavlosos

O této Shyamalanovce jsem se dozvěděl až tady na ČSFD, a tak jsem ji ihned shlédl a pochopil, proč je tak známá a okoukaná. Naprosto plně duchy přeplněná atmosféra, v které jednoznačně exceluje Haley Joel Osment, malý Cole mu byl snad předurčen, protože si jinak jeho naprosto skvělý výkon nedokážu vysvětlit, hned vedle něj Bruce Willis, role psychologa mu taky krásně sedla. Shyamalanova závěrečná pointa je zde naprosto excelentní, nečekal jsem takovou bombu na závěr, k tomu si připočtěme mrazivě gradující hudbu od Jamese Newtona Howarda a emočně velice silný rozhovor Cola s jeho matkou. A vyjde vám Shyamalanovo životní dílo, kterým se nesmazatelně zapsal do dějin filmu. ()

Hakuna Matata

Film s velmi dobrou zápletkou, rozuzlením, skvělou hudbou, kamerou a vůbec se vším ve ve mně vyvolal napětí a konec šokoval. Teď už vím, že si Ricky Gervais malinko vypůjčil zápletku Šestého smyslu do jeho Města duchů. Tleskám všem hercům - film jsem si užil a to je ode mně asi vše. Tak sem hodíme nějaké to číslo: 93%. ()

RyxiraAmy

Tak jo, možná to bude tím, že jsem se dívala v deset ráno slunečného dne, kdy ze zákona není možné věřit na duchy pozvracených dívek. Trhla jsem sebou všehovšudy jednou. Dobrá filmařina, ale označení horor trochu přehnané. A tolik vyzdvihované rozuzlení mě celkem minulo (možná kromě objevení možného zdroje inspirace Těch druhých). Nic převratného. ()

Zelda knihkupec

Když pominu, že mi pointa došla po 25 minutách nemohu mluvit o šokujícím závěru ale Bruce se celkem snažil a klučinovi jsem jeho strach místy i věřil takže vše bylo ok... ()

Mr_Corny

Koniec filmu, ktorý vytiahne z diváka dych a ani nepocíti, že sa niečo také stalo. Jednoducho dokonalé. Najskôr som čakal lakačky a iné prvky hororov, kvôli ktorým horory nepozerám, no 6. zmysel je o inom. Dokáže v sebe skĺbiť naoko neskĺbiteľné. ()

mima33

Ten koniec zaťal do živého - brilantne premyslené, s úžasným dejom. Ten pocit, ktorý vo mne tento film zanechal odoznieval ešte dlho po tom, čo sa na obrazovke zjavili záverečné titulky. ()

kacer4

Prvky hororu, ktorý je úplne mimo mňa, tu boli výborné a do toho psychotemná atmosféra. Pri druhom videní síce prídete o moment prekvapenia na konci, čo trochu škodí, ale aj tak je to výborný film a výborny vstup Shyamalana na scénu. ()

Jayk19

Pět hvězd za to že mi to nedošlo a konec mě totálně rozhodil.Na podruhé když jsem věděl o co jde jsem si konečně všímal detailů,abych si pak mlátil do hlavy že mi to nedošlo.Willis hraje jak umí a umí hrát jen perfektně a duchařská zápletka byla naprosto úchvatná.Těžko ale popsat proč dávám pět hvězd bez nástinu spoileru.No dobře ...Bruce Willis totiž...gmbhfgh:)Podívejte se sami,stojí to za to - i podruhé:) ()

Kristik

Technicky najlepší Shyamalanov film. Budovanie napätia je (možno jediná) vec, ktorú M. Night ovláda(l) a v tomto filme je to naprosto vidieť. Bruce Willis je skvelý a taktiež aj Osment. Film je to dobrý, ale neviem či so ho budem chcieť ešte niekedy pozrieť. ()

Dwight15

K filmu jsem se dostal až potom co mi bylo vyzrazeno jak že je to doopravdy, (díky moc Adame Sandlere a 50x a stále poprvé) takže jsem přišel o veškeré překvapení na konci. A i přesto jsem byl potěšen že jsem film neodepsal a dokoukal ho do překvapivého konce. ()

Clowers

Nečekané. Skvělé výkony herců, hlavně mladého Osmenta. Starostlivá matka, psycholog, chlapec, který má problém, napjatá atmosféra, lekačky na správných místech fungují, až nadskočíte. Legendární věta malého chlapce, na kterou se však podívejte až ve filmu. Vše dohromady dělá úžasný duchařský příběh. Zápletka a její rozuzlení filmu jsem nečekala, bylo to velkým překvapením. Zcela jistě film stojí za zhlédnutí. ()

RedAntCZ

Je to film nad kterém se člověk musí zamyslet... Hodně se na něm zapsal mysteriózní žánr a to se mi opravdu líbí! Občas to bylo i strašidelné. Bruce Willis a Haley Joel Osment to zahrály výborně, za mě 85%. ()

dom1niq

V skratkosti napísané, Šiesty zmysel je atmosférou a napätím nabitý film so scénami vyvolávajúcimi zimomriavky a s koncom, ktorý ešte niekoľkonásobne umocňuje už tak neopakovateľný filmový zážitok. Geniálne a vrcholné dielo M. Night Shyamalana. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku