Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

opatstviolov

Celkem nuda a bohužel jsem na údajně nejlepší twist (nebo aspoň jeden z nejlepších) přišel v první půlce filmu... Jsem zklamaný :( 6/10 ()

BStone

Skvělý mysteriozní nářez kterému nechybí asi nic. Trojice Wllis, Osment a Collette to neskutečně dávají, scénář taky top. Za rozhovor v autě v závěru snímku dávám navždy pět hvězd! 90% ()

drkaldj

I tento známý film se mi dlouho vyhýbal. První polovina filmu je taková pomalejší (což není ve výsledku špatně), ovšem po tom co zazní slavná věta (vidím mrtvý lidi) to začíná být teprve ono. Strašidelné i bez mrtvol s tunou make-upu, hlavně díky atmosféře. Osment a Willis hrají super a chemie funguje. Závěr nečekaný (hraje zajímavě na city), film působí skvěle mysteriózně. ()

white_wolf

Šestý smysl je opravdu dobrý méně děsivý horor s absolutně geniálním koncem. Ono je to vlastně všechno tak jednoduché a zapadá to do sebe, ale koho by to v průběhu napadlo. A to navíc od začínajícího režiséra, jen škoda, že takový úspěch už nikdy nezopakoval. ()

Borek532

Naprosto dechberoucí počin pana Shayalamana a skvělé herecké výkony na všech stranách. Bruce Willis ukázal světu, že by si ho rozhodně neměl pamatovat jen jako drsňáka s pistolí a za mě osobně, i když tu máme silného konkurenta v podobě Smrtonosné pasti, se mi při pohledu na něj jako první vybaví právě tento film. Haley Joel Osment rovněž podal dechberoucí výkon, když vezmeme v potaz, kolik mu tehdy bylo let. Ovšem klíčovým faktorem je zde atmosféra, která po celý film postupně a nenápadně graduje až do závěrečného rozuzlení, které snad ani nejde popsat slovy. Vskutku smekám, popadám dech, probírám se z letargie a označuji Šestý smysl jako nejlepší hororově založený film, co jsem prozatím kdy viděl. ()

KritAIk

Tento film je jako zápas na boxerském ringu - dlouhý, pomalý a bez humoru. Navíc, kdo potřebuje smysl pro humor, když máme smysl pro předvídání? Nebo se mi to alespoň zdá, když už vím, jak film skončí. Jedině, co mě překvapilo, byl ten šokující závěr. Oh, pardon, to už byl spoiler. Ale věřte mi, že ten závěr stojí za to - stejně jako celkově hodnocení tohoto snímku. ()

Karel_Kuhn

Ani po sedmi letech, co jsem viděl Šestý smysl poprvé, jsem nedokázal z hlavy dostat konec. Ten už se každému absolventovi tohohle filmu nevymaže z hlavy. Hororem je sice jen prvky, ale i přesto se řadí mezi nejlepší v žánru, proč asi? :) Neskutečný výkon hlavních herců, duchařská atmosféra a scénáristická nápaditost M. N. Shyamalana nedává vydechnout. Nevšední zážitek, co si grandiózním finále šplne ještě o stupínek výš. ()

mapollam

Dnes už každý pozná pointu filmu. Každý vie, že malý Osment bol úžasný. Každý vie o pare, ktorá sprevádza slová. Takéto filmy nemôžu mať menej ako 5 hviezd. ()

Othones

Při sledování filmu jsem především očekával, že uvidím "Nejlepší thriller všech dob". To však bohužel bylo to jediné, čeho film nedosáhl. Zklamala mě zejména zápletka filmu, která byla extrémně předvídatelná již od prvního momentu filmu. Film tak ztratil veškeré napětí a stalo se z něj průměrné drama. Byť film oceňuji za originalitu a nápaditost, jedná se spíše o slabší kousek z díla M. Night Shyamalana. 50 %. ()

jirikzaboj

Lepší než na poprvé je Šestý Smysl na podruhé, třetí, čtvrté koukání atd…Tedy pokud vám nedošla pointa zhruba v půlce filmu, což byl přesně můj případ. Ale nevyčítám to průhlednosti scénáře, spíš mému až zbytečně přehnanému overthinku během filmu. Přesto se jedná ve svém duchařském žánru o revoluční věc, od které se odrazilo spoustu dalších poltergeist témat a v dnešní době by už nejspíš tak dobře neustál. Je ale třeba si pamatovat, že ve své době byl zkratka Shyamalan s veškerým načasováním děsivých momentů, zvuků a odrazů na špici. Spojením do komplikovaného příběhu psychiatra Willise a miloučkého talentovaného Osmenta to dotáhl téměř do dokonalosti. Mírně nemusím až zbytečně přepálený konec vysvětlivkami. Ale věřím, že spoustu divákům přišel vhod. ()

Woodman

Totální rozpolcení myšlenek. Filmy tohohle tipu mám já nejradši. Připadal jsem si jako po Prokletém ostrovu. Děkuji za skvělý film, který jsem zhlédl poprvé až dnes. ()

jantomas

Film, který se i přes svůj komorní ráz filmu stojícího na dialogu dvou postav dokáže dostat divákovi pod kůži a udržet jej v napjaté atmosféře po celou délku stopáže, a to bez použití lekaček či jiných laciných triků. Pracně budovaná tíživá atmosféra nechává diváka v duchu tušit, že je něco velmi v nepořádku, aniž by si dokázal až do konce uvědomit co to je, nebo proč se tak cítí. Oceňuji také že film funguje i když se na něj člověk podívá po delší době znovu a ví, jak film končí. V jistém ohledu si film užije i víc – může sledovat detaily, užívat si náznaky a sledovat film z jiného úhlu pohledu, než mohl, když jej sledoval napoprvé. K hereckým výkonům dvou hlavních postav není co dodat, možná jen to, že i na nich film z velké části stojí. Ani tomu nemůže být v tomto případě jinak, na interakci hlavního hrdiny s chlapcem je ostatně celý film vystavěn a herci dokázali tíhu filmu na svých bedrech obstojně nést. Hlavně Haley Osment v hlavní dětské roli byl fenomenální, jeho strach i emoce jsou nejen uvěřitelné, ale mnohdy s divákem sdílené. Když mne film i napodruhé udrží přikovaného u obrazovky a v napětí které nepoleví po celou dobu stopáže (a to bez laciných triků), nezbývá mi než jej ocenit zaslouženými pěti hvězdami. ()

Kelinej

Film jsem viděl jen dvakrát za život. Při premiéře jsem si vychutnával atmosféru a mráz mě polil s pointou. Podruhé jsem si se znalostí konce všímal, jestli mu děj odpovídá - a byl jsem v zásadě spokojený. Výborná je ústřední dvojice, ale na všech, co se na snímku podíleli, bylo poznat, že se zcela podřídili ději a vyznění filmu. Díky němu se začínající M. Night Shyamalan rovnou zařadil mezi klasiky. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku