Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

BranuliQ

Netuším, na čo som tie dlhé roky čakal. Dnes som si Šiesty zmyzel pustil po prvýkrát v živote a určite nie poslednýkrát. Ten film bol skrátka fantastický. Len veľmi málo filmom sa podarí, aby som aj po skončení ešte dlho premýšľal nad tým aký skvost vo filmovej tvorbe sa mi práve podarilo uvidieť. A ten úžasný a fakt nečakaný záver bol jednoducho geniálny, je očividné, že scénar musel vytvoriť naozajstný génius. Nádherný film. 100% ()

Maghasius

(Varování! Číst až po shlédnutí!) Bezesporu vynikající film. Bruce Willis opět ukázal své herecké kvality, soundtrack, i přesto, že se mi už po pár dnech vytratil z hlavy, tak vhodně doplňoval celkový příběh a tak dále, a tak dále. skvělá atmosféra, příběh a několik dalších věcí, které už všichni ostatní nahoře i dole už dávno zmínili. Osobně tomu však víc než 4 nemůžu dát. Ano, vyvrcholení je vynikající a neúmyslné narážky na Shaymalanovu scénáristickou techniku (viz. scéna v nemocnici - "You gotta add some twists and stuff.") mě vskutku potěšily. Nevzalo mě to však tak silně, jako třeba vyvrcholení v Klubu rváčů, kde se také k hlavnímu hrdinovi dostávají šokující informace o jeho stavu. Fór je však v tom, že Fincher ten zvrat nedal tak blízko konci, jako je v Šestém smyslu. K vyvrcholení tady totiž dojde pár minut před koncem a po něm už následuje jen krátké završení děje a titulky. Na druhou stranu si však sám nedovedu příliš představit, co by se ve filmu ještě mohlo odehrát po vyvrcholení. Mohu tedy být jen rád, že se Shaymalan rozhodl pro tuto variantu, namísto toho, aby uměle natahoval děj. Nebýt tohodle mého menšího problému s vyvrcholením, moje hodnocení by bylo daleko vyšší, ale co se stalo, stalo se. Stále je to dobrý film, který jsem si užil a vřele ho doporučuji. ()

fajntomas

Musel jsem se podívat ještě jednou; chybí mi tam logika v doktorovi osobnosti a jeho vjemu života do konce filmu. Od začátku. Je škoda že tohle nedoladili, druhá polovina a hlavně závěr je opravdu skvělý. Dojemný. Jinak bych velmi přitlačil na hodnocení. Tři s doporučením je až dost. ()

sophianne

Kdybych ten film hodnotila hned, jak jsem ho viděla poprvé, dala bych deset hvězd. Ale tohle je jeden z těch případů, kdy trochu slevíte, když se na to podíváte po čase znovu. Má to úžasné rozuzlení, které vezme dech a vrátí spoustě nepochopitelných momentů smysl. Vrátí řád. A vás vrátí do doby, pokud kdy taková ve vašem dospívání byla, kdy vám přišlo, že svět duchů musí být úžasné místo a komunikovat s nimi je jedno úžasné dobrodružství. Je to dobrý film, vážně dobrý. Willis si odehraje svoje, nápad je skvělý a celé to funguje. Jen mi tomu teď zpětně chybí takové to něco navíc, co musím mít tam, kde dávám plný počet. ()

adamqq468

Škoda že mi bolo pred filmom vyspoilované že Willis je duch (kto pozeral Scrubs vie). Film som si potom nemohol vychutnať .I keď ma veľmi mrzí že som to pred tým vedel. Možno by to bol jeden z mojich obľúbených filmov. /75%/ ()

hawkins

Vobec mi nejde do hlavy , ze tolki ostrielani kritici boli zaverom uplne sokovany . Dnes si pamatam ako nastrocny chalan som tu pointu vycitil po par minutach sledovania filmu , no a nebol som ani sam . Z mojho pohladu sa jedna o slusnu ducharcinu , no pre mna uplne predvidatelna . Znamenia su neprekonatelne a over the top Shyamalan ()

DavidAAAA

Celou dobu jsem si říkal, co je na tom filmu tak skvělýho, že je tak vysoko hodnocený. Dá se docenit až na druhé kouknutí, když už člověk má za sebou znalost pointy. A potom se z filmu stane hodně dobrý dílko. Hlavně představitel dětské role a jeho výkon je fenomenální. Dokonalé a překvapivé rozuzlení, u kterého jsem brečel... a pod fousy se usmíval.. ()

GOTFAN

Tak vzhledem k tomu , že na duchy věřím ( ne že bych je viděl přímo ale párkrát se stali zajímavé věci a jinak si je neumím vysvětlit ) , tak tenhle film je natočený velmi dobře . Zkrátka ... Během celého filmu jsem měl husinu a sledoval jsem to chvílemi úplně bez dechu . Bylo to též velmi dobré po příběhové stránce a taky u toho filmu pracovaly emoce . Přiznám se že se mi spustili slzy a to nejsem třeba gay ( kdyby to někoho napadlo , což to vždycky někoho napadne ) u scén matky a syna . Dobré herecké výkony které byly hodně uvěřitelné až by se dalo říct , že člověk se do nich vžije a prožívá si to s nimi . A ten konec . Krucinál ten konec . To byla dobrá tečka ... I když jsem to nějak tušil a byla to jedna z možností co mně napadla jako možný konec a tak nějak jsem se té myšlenky během filmu držel a zapadalo mi to . A nakonec to opravdu bylo tak jak jsem si představoval , že by to mohlo skončit ale o to to byla větší pomyslná třešnička na pomyslném dortu. Toho děcka mi bylo líto strašně moc ... ale nakonec jsem mu svým způsobem záviděl . Víte někdy bych si byl opravdu rád jist , že není nikdo v místnosti když masturbuji :D nebo sexuji :D to se též sem tam nepodařilo zrovna ... já osobně bych se smál :D ale to jen malá odbočka :) ()

Makaan69

V průběhu filmu, asi do poslední čtvrt hodiny, jsem se rozhodoval mezi dvěma nebo třemi hvězdami. Od hororů prostě čekám bolest, krev a smrt. Závěr byl ale strhující, docela mě to překvapilo, tohle teda fakt měli vymyšlený skvěle. Teď se rozhoduju mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale asi se trochu přikláním spíš dolů. Čekal jsem, že se budu bát, ale bohužel, nedostal jsem šanci... ()

Swayy

Shyamalan, přesto, jak se čím dál víc zhoršuje a častěji zaprodává blockbusterům, je mistr napětí. Jeho první větší film to dokázal na sto procent. Pokud jste byli uchráněni dneska už bohužel obecně známému rozuzlení tohohle filmu, tak vám vyrazí dech. K podpoření už tak výborně promyšleného příběhu si navíc vybral skvělého H. J. Osmenta a Bruce, aby jeho námětu dali tvář. Tímhle filmem si mě Shyamalan získal na pár dalších let (než teda natočil Poslední vládce větru). ()

lineker

Film z hlubin lidské duše, který Vás vysaje do morku kosti. Když se řekne mysteriózní thriller nemělo by Vás nic jiného napdnout než The Sixth Sense. ()

ters

Celý film měl úžasnou atmosféru, i když bych ji asi nehodnotila na pět hvězdiček. Ale kvůli závěru musím. To jinak nejde. ()

SatanHell

Bruce Willis asi v najlepšom hereckom výkone.....Neskutočný film so zaujímavým rozuzlením....I keď ....Ja som ho tak nejak tušil...Nápovedy tam boli. ()

Toombar

Šestý smysl mě dostal hlavně Brucem Wilisem, atmosférou, zajímavým dějem a hlavně skvělými hereckými výkony. 9/10 ŠPIČKA VŠECH DUCHAŘIN ()

Zikfryd

Bruce Willis prokázal, že je opravdový herec a umí i zcela jiné žánry než jen akční nebo komedie. Ale na tom filmu je skvělé prakticky vše. A nejlepší je závěr. Z toho jsem se vzpamatovával hodně dlouho. ()

verbal_cohle

V polovině jsem si říkal, že na horor se vůbec nebojím. Ve 2/3 jsem začal přemýšlet, proč všichni film tolik zbožňují (napadala mě pouze forma a atmosféra). Poté, co Willis pomohl Coleovi k porozumění mrtvým jsem si říkal: "fajn, pár minut do konce, nic velkého už se nemůže stát. Víc jak 3 hvězdičky si to nezaslouží". A pak to přišlo, totální mindfuck. V retrospekci jsem si ale vědom toho, že finální rozuzlení bylo po celou dobu před divákovým nosem. Akorát přemýšlím nad tím, proč se Cole nebál Willise tak silně, jak ostatních duchů. Plus za to, že z matky po celou dobu vyzařovala láska, přestože si se synem neuměla počít. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku