Munster, Go Home!

• slovenský

Strašidlá, choďte domov

Komedie / Horor / Rodinný

USA, 1966, 96 min

Vcelku zábavný film o rodine Munsterovcov, ktorí prišli za dedičstvom do Anglicka. Trochu mi vadili zrýchlené sekvencie filmu, keď bolo treba zdôrazniť grotesknosť situácie… myslím, že to nebolo nutné.(21.10.2009)

Munsterovi se vrací v barvě, s novou Marilyn, která tentokrát není blond, ale má stejnou smůlu na chlapy jako ta stará :-)) Film je docela dobrý, určitě zábavnější než Munster's Revenge z roku 1981, ale je veliká škoda, že scénáristi zrecyklovali strašně moc vtípků ze seriálu a použili je znovu. Barva byla fajn, ale černobílí Munsterovi jsou pořád černobílý Munsterovi. Taky by neuškodilo trochu zkrátit.(19.3.2011)

• - Díky tomu, že Lord Munster vydědil svého syna Freddieho, mají titul i všechny majetky připadnout Hermanovi. K tomu by ve skutečnosti nemohlo dojít, neboť podle britského zákona je titul dědičný automaticky bez ohledu na přání jeho předchozího držitele. Titul může odejmout pouze parlament. Herman by proto ve skutečnosti mohl zdědit veškeré peníze a pozemky, ale Freddie Munster by si podržel titul Lord. (liquido26)

• - V tomto filmu se rodina Munsterových poprvé objeví v barvě. (liquido26)

• - Gene Reynolds, jeden z režisérů původního seriálu, byl angažován, aby režíroval tento film, ale po několika dnech zase propuštěn, neboť pracoval příliš pomalu. Film měl být natočen za 18-25 dní. (liquido26)