Kdesi nad Uralem sestřelí rebelové letadlo, které má na palubě materiál pro společnou rusko-americkou vědeckou misi, mezi jiným také velký kontejner označený jako biologická zbraň, který ruští vojáci dorazivší na místo havárie, odvezou na blízkou základnu. Ruský velitel nařídí technikům kontejner otevřít, to však byla osudová chyba. Zevnitř se totiž vyplazí gigantický hroznýš, přes třicet metrů dlouhý a vážící 12 tun - geneticky upravená zbraň. Okamžitě zaútočí a začne decimovat základnu. Nedlouho poté je do akce povolán speciální agent CIA Greg Larson, který už před časem uspokojivě vyřešil stejný problém s podobným geneticky vytvořeným netvorem. Nyní je pověřen úkolem sestavit elitní jednotku, která se má neprodleně vydat na cestu do Ruska a tam se postarat o chycení nebezpečné nestvůry. V rámci utajení celé akce najme Larson v Rusku pro dopravu vůz vyhoštěného Američana Dwighta Stoddarda a jeho ruské manželky Nadii. Opomene jim ovšem říci celou pravdu o poslání jednotky. Když pak tým dorazí k základně, najde ji zcela opuštěnou. Když se obrovský had pustí do požírání amerického komanda, dostane Larson nové příkazy. Místo aby se pokoušel netvora chytit živého, má z něj prostě jen získat vzorek DNA a poté ho prostě co nejrychleji a nejúčinněji zlikvidovat. Navíc se má postarat, aby po tomto mezinárodním vojenském fiasku nezůstala žádná stopa a samozřejmě žádný svědek. Dwight a Nadia však nejsou hloupí a hodlají tuhle polízanici přežít. Zatím však Larson Nadiu potřebuje. Je totiž jediná, kdo je natolik malý a štíhlý, že se dokáže protáhnout větracími otvory a získat výbušniny potřebné k likvidaci hada. Tento úmysl však poněkud zkomplikuje nepříjemný fakt, že had plivající kyselinu Nadiu dočasně oslepí. Ještě horší zprávy se však ti, kteří dosud žijí, dočkají, když zjistí, že šéfové odpovědní za rusko-americký vojenský program se rozhodli pro jistotu vyhodit hroznýše do povětří i s celou základnou a americkými vojáky, kteří náhodou v podzemí základny zatím přežili jeho útoky. Začíná závod s časem ve kterém jde především o to, jestli se podaří dostat pořádnou porci výbušniny C-4 hadovi do žaludku. (oficiální text distributora)

HateBreeder odpad!

Naprostá bezdebatní sračka. Nevím jak mohlo někoho něco tak strašného vůbec napadnout, natož to pak i chtít zrealizovat a následně tak učinit. To sou hned 3 provinění, proti filmařské etice, a pokud si tvůrčí tým tohoto braku běhá dál po svobodě, doporučuji co nejdříve najít a izolovat od společnosti, nejlépe na pustém ostrově v pacifiku, kde už snad nikomu neuškodí. ()

corpsy

Keď by chcel niekto niekomu vysvetliť pojem sequel, zrejme by mu povedal, lepší (?), väčší, napínavejší a akčnejší, minimálne len v týchto kategóriách. Lenže v tomto prípade, to zrejme ide proti príkladu. ()

Astaroth12

Ja sa začínam pri takýchto filmoch riadne baviť. Toto by sa mohlo ináč nazvať aj voľné pokračovanie anakondy. Lebo tá digitálna užovka bola dosť podobná známejšej filmovej kolegyni. Len tento digitál ešte aj prskal, ale zas dielov anakondy je veľa, tak možno niektorá z nich tiež frká nejakú kyselinu. Jednotku som ešte nevidel, lebo pod jej názvom bol tento film, ale keď bude tak strašne zábavná ako tento diel, pôjdem do toho. Ja som sa neskutočne bavil na scénach, kde postavy akčných hrdinov sa tvárili nesmierne dôležito a ich akčne kúsky ešte viac. No nič, čo som čakal, som aj dostal, a toto je presne jeden z tých filmov, kde pri celom tom nevkuse a špatnosti sa aspoň riadne bavíme. Slabé 2*. ()

Kryton odpad!

Cože oni dělají dvojky u filmů co nejsou filmem , ale spíše ukázkou jak se film nemá dělat. Scenář nulový, herci jen stojí a frazují basničky a triky jsou v éře němého filmu. Jak jsem už psal u jedničky. Dejte mi kameru a balík želatínových hadů a natočím lepší horor. ()

draggo

Slabší než jednička, která je docela povedené céčko. Tady spolus přesunem z amerického maloměsta na vojenskou základnu došlo ke značnému úbytku zábavního faktoru. Blbé je to pořád stejně, ale už to není taková sranda. Nemá smysl film objektivně hodnotit, protože mizerné je tu skoro všechno, od nehrajících herců po nulovou atmosféru. Aspoň že ten had vypadá pořád celkem slušně - svojí digitální podstatu sice skrývá docela bídně, ale líbí se mi. Jaký jiný zvíře může bejt tak krásný? Film jako celek je sice břečka, ale stále v pohodě koukatelná břečka. /viděno v TV: 35% a 2*/ ()

sonnak odpad!

Rozdíl mezi Pythonem 1 a 2 krásně ukazuje rozdíl mezi zábavným béčkem a příšerně stupidním céčkem. Tohle se opravdu nedalo....a navíc jsem u konce usnul. Kdybych dal alespoň 1*, Python 1 by musel rázem vylítnout do TOP 200...takže bohužel =) ()

L_O_U_S odpad!

Celou dobu jsem se těšil, až budu moct napsat komentář k tomuto skvostu. Nutno říct, že odpadové hodnocení přiděluji jen těm nejhorším zrůdnostem v podobě kolumbijských telenovel, a tak se PYTHON 2 stává doposud jediným filmem, kterému jsem nucen toto nelichotivé hodnocení udělit také. Film je neuvěřitelně špatný. Když jsem jej sledoval poprvé, nevěděl jsem, zda se smát nebo kroutit hlavou. Konkrétně se to stávalo u scén, kdy neohrožené komando ostrých hochů chodí z neznámých důvodů po ruské základně ve zpomalených záběrech, nebo při scénách s hadem, který vypadá jako kreslený. Jeho první zjevení v jeskyni je útokem na základní lidské biologické potřeby. Stejně tak nemají konkurenci Čečenci, kteří ve východním(!) Rusku sestřelí letadlo. Jediné, co se dá na Pythonovi 2 strávit, jsou poměrně zajímavě zpracované úvodní titulky. Až tenhle film poběží znovu, nesmím si jej nechat ujít (posledně jsem šel spát, což si zřejmě nikdy neodpustím). I když se obávám, že při dalším zhlédnutí naleznu něco, kvůli čemu se odhodlám k udělení jedné hvězdičky. Zatím ale zůstává Python 2 odpadem nejodpadovějším. ... Souhlasím s OL@Fem, silent cutova recenze zapříčinila jeho nominaci do mé oblíbené dvacítky. ... P.S.: Zhlédl jsem znovu a odpadové hodnocení ponechávám, protože pozitiva se v případě tohoto trháku hledají velmi těžko. P.P.S.: Zhlédl jsem i třetí díl a ten je snad ještě horší. (122.) ()

AlistairMir

Veškerá céčková zábava jedničky se vytratila neznámo kam a zůstal nám tu snímek, který se tváří, že se bere smrtelně vážně. Jak ale mohu brát smrtelně vážně hada co vypadá jako z deset let staré počítačové hry to netuším. Mrazení v zádech u tohoto díla zažijete leda pokud se polijete studenou vodou a pustíte na sebe větrák. Zábavu také nepotkáte a najít zde alespoň jednu sympatickou postavu byl téměř nadlidský úkol (jak jsem Žabákovi Vilíkovi v jedničce fandil, tak tady jsem ho chtěl vidět co nejdříve uvnitř hada) . Doporučuji místo prášků na spaní. ()

Had6 odpad!

Už něolikrát jsem žádal, aby výroba filmů tohoto druhu byla s okamžitou platností zastavena. Nestalo se tak a možná je to dobře. Jinak bych přišel o "krásný" páteční večer u televize, který jsem strávil ve společnosti tohoto filmu. Po dlouhé době jsem dal v pátek přednost pohodlí domova před restauračním zařízením a hned na mě z obrazovky útočí takovýhle netvor!!! Jediné, co mi chybělo ke spokojenosti, byla asi dávka vemi silného morfia určená ke zmírnění té strašné bolesti z neustálého smíchu, který u mě tento film vyvolával. Pochopitelně jsem se nesmál těm nebožákům, které ten strašlivý, digitálně bídně vytvořený plaz zahubil.:-) Doufám, že jsem tento film správně pochopil. Neviděl jsem totiž Pythona 1a tak u mě mohlo dojít k nějakému fatálnímu selhání při percepci jeho pokračování...V tom případě se velmi omlouvám a okamžitě ruším svůj profil na ČSFD. ()

cariada

Pokračování, které je už hodně laciné a nepovedené. Až na pár scén o ničem. Maximálně po ránu, když ještě máte sílu koukat. ()

Crawler-D odpad!

Přiznám se dobrovolně, že jsem celý film neviděl. Ne že by se mi hnusil, spíš mě mrzelo, že jsem se ani moc nesmál. Musím ale uznat, že ten digitální had vypadá dobře. To nestačí? Ne... ()

ing.Frosty odpad!

Po shlédnutí mé IQ stouplo o 30 bodů. A to v momentě, když jsem si uvědomil, že takovéhle náměty jsem vymýšlel v 5 letech. Čekal sem že se u toho aspoň zasměju jako u Čelistí 3 nebo King Kong vs Godzilla. Ale člověk nemůže mít všechno že. Jediné pozitivum - hezká hlavní herečka. Otázka je, jestli to stálo za 85 minut spláchnutých do hajzlu. ()

silent cut

Je mi záhadou, jak mohla akademie tento majstrštyk minout... Už scéna před úvodními titulky dává jasně tušit že máme tu čest s tvůrčí elitou. 100 000 000 dolarů na ruku. Nedostatek financí tvůrce filmu vybičoval k práci s atmosférou do té míry, že zúčastnění žoldáci mohou pět minut pálit do prázdna a divák má husí kůži. Ke cti autorů se však dá podotknout že při míře vložené demence nepoužili neviditelného hada. 100 000 000 dolarů na ruku. Tento se nakonec skutečně ukáže a k podtržení hrůzostrašné atmosféry je prokládán vyděšeným (rozuměj : křeč po požití grapefruitu) výrazem jednoho z ochotníků. 100 000 000 dolarů. Na ruku? Dynamičnost děje je občas stupŇována klipovými (rozuměj : České klipy z počátku devadesátých let) střihy. Důležite informace herci pro jistotu přinejmenším dvakrát zopakují ( rozuměj : pro vyplnění stopáže padne každá z rostoucích částek za odlovení hada přibližně osmkrát a nezřídka v jedné větě). Některé scény naopak osvíceně parodují použitá klišé v tzv. B filmech a klasické kritické momenty zkracuje na poměrně únosnou míru (rozuměj: Letadlo v bouři : Pilot jedna : "Pokuste se nahodit motor číslo jedna!!! Pilot dvě : Dobrá, Už běží!!!") Největší část rozpočtu zřejmě spolkly honoráře herců, kteří dokáží chodit zpomaleně. (Pořádní chlapi! Vypadají spíš jako bodyguardi - pokus vtipná hláška). 100 000 000 dolarů...hotově...Dalším přínosem jsou úžasně přesné geopolitické informace.(rozuměj : na území západního uralu s oblibou operují dezorientovaní Čečenci. ) Aktéři filmu jsou zřejmě opravdoví profíci. Po půlhodině pobíhání po ruské základně s vymlácenými okny a mechem na stolech zjišťujeme spolu s komandem, že základna je prázdná, řidič je prostatik a... No radši už nic... Nesporným kladem tohoto filmu je skutečnost, že hororový žánr učinil přístupným i těm bázlivějším jedincům. Moje přítelkyně, která se bála i u Karlíka a továrny na čokoládu, se při sledování tohoto díla hystericky smála od titulků do titulků...no vlastně jí to nepustilo až do rána...no vlastně dodnes jí občas škubne koutek a v nejnevhodnější chvíli zařve: "sto táců na ruku!!!" nebo "nahoďte motor, už běží!!!" no na pohřby už nesmíme... ()