MARK RENTON je hrdina naší doby. Není hlupák, není s ním nuda, jen je někdy trochu pobledlý a jindy úplně mimo. Film TRAINSPOTTING, který se odehrává v Edinburghu, ve městě, které je vším, jen ne městem snů, vypráví příběh Marka a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení. Jediný Mark najde dost síly, aby svému osudu unikl. Pak si ale znovu položí otázku: „Chci si opravdu vybrat život?" (Bontonfilm)

Evelyn24

Možná je to mou slabostí pro „drogovou tématiku“, ale tento film patří mezi mé nejoblíbenější. Vynikající záběry, které berou dech a zároveň nabádají člověka, aby byl z drog znechucený. Každopádně krásný film, který je brán s nadhledem a nutí člověka prožívat emoce, které jsou v něm zachyceny. ()

Kaat

Každá minuta toho filmu mě hrozně bavila. Jsem ráda, že tam nebyla začleněná žádná morální poučka (neberte drogy děti!) ani finální transformace hrdiny na čestnýho člověka (prostě ty prachy vzal). Jojo, paráda. ()

Monco

souhlasím s golfistou. Jeden z nejlepších filmů o drogách, vynikající soundtrack, nezapomunutelné scény a pro mě osobně v tom filmu byl nejlepší Robert Carlyle věčně naštvanej :) ()

burg

Na tenhle film a hlavně jeho soundtrack mám spoustu skvělých a výjimečných vzpomínek. Všechno od hudby, přes herce, až po poslední lokaci je skvěle sladěno do jedinečného celku, kterým Trainspotting bezesporu je. Kdo na mě ale nejvíc zapůsobil, byl hádejte: Begbie - ten je prostě excelentní, ostatní herce "poráží" minimálně o dvě třídy:) Doufám, že Danny Boyle brzy natočí POKRAČOVÁNÍ!!! ()

esvepecko

Výborné zpracování neméně skvělé předlohy. OST se sice skládá z něčeho, co normálně neposlouchám, ale k filmu se hodí jako prdel na hrnec. ()

corrimson

Kterak si parta vymaštěných feťáků pálila héčko do žil. Celou dobu jsem čekal, kdy se v tomto filmu stane něco aspoň trochu zajímavějšího, nějaký ten pořádný průšvih a la amputace gangrenické ruky a vězení, a ono pořád nic. Jediné, co se mi líbilo, byl Rentonův absťák, ale to je setsakra málo. Ta hodina a půl mi přišla spíš jako tři. Nějak nechápu, jak může tento snímek mít tak vysokou procentáž, vlastně jsem se mohl jít podívat v Plzni na autobusák a vyšlo by mi to nastejno. ()

Tynta

Pro mě srdcová záležitost, která mě již několik let provází životem. Po shlédnutí tohoto filmu se pro mě Ewan McGregor stal absolutní platonickou láskou a idolem. 100% ()

silverfuck

Geniálně natočený film. Geniální kamera, geniální (ale naprosto geniální!!!) ztvárnění Rentonových abstinenčních stavů, geniální režie, geniální Rentonův úvodní monolog. Do půlky je to naprostá pecka. Od půlky už ale film taknějak ztrácí spád a klesá směrem k šedému průměru, což je obrovská škoda - nakonec to všechno vyzní taknějak povrchně a nic hlubšího si z toho vlastně neodnesete. I tak je to ale brilantní dílo, které se po formální stránce naprosto diametrálně odlišuje od čehokoliv, co bylo do té doby natočeno. ()

namo3nik

Asi nejvychvalovanější film o drogách.Ale to si raději pustím záznam z loveparade a je to lepší zážitek.Prostě tyto filmy nechápu.Sorry. ()

borboleta

Kultovní film o drogách, který by od nich dokázal řadu lidí odradit. Netvrdí totiž bezduše "Neberte drogy, protože je to prostě špatné!", ale ústy Rentona nám říká, že si můžeme sami zvolit jestli chceme mít problémy s hypotékou, prací, zdravím, televizí a tak podobně, anebo mít problém ten problém jen jeden - kde sehnat drogy. Ovšem musíme počítat s tím, že následky si poneseme sami a je to jen na nás, jak to s námi dopadne. Scénář je skvěle napsaný, herci v čele s Ewanem McGregorem hrají perfektně, hudba je super, zkrátka není co vytknout, je to klasika:-) ()

insky

Skvelá muzika, skvelé postavičky, skvelé scény. Tento film ma zasiahol v čase tínedžerstva tak si veľmi dobre spomínam ako sme sa bavili na tomto, teraz už môžeme povedať Kultovom, filme. ()

boocteer

Tento film jsem viděla s velkým zpoždením, od doby co vznikl uplynulo mnoho let. A o hodně jsem přišla. Takže, čím dřív jej uvidíte, tím líp. A troufám si říct, že by takové filmy měly být povinné, jako odstrašující případ. ()

QuietRioT

Banda feťákov obhajuje svoju slabosť pričom sa nič nestane a vlastne je to aj jedno. Už máme vo filme drogy, psycho postavy a odporné scény. To musí stačiť..... A pozerám, že mnohým aj stačí. Po čase si ani nespomeniem o čom to vlastne bolo. ()

risutka1

Pro mě nejlepší film co jsem kdy viděl,( někteří budou namítat, ale prostě ten film si mě získal a už se mě nepustil) koukal sem se na něj asi 1000x a nikdy neomrzí ani nezklame. Úžasnej Ewan, scénář, hudba, Spud, Sick boy, Carlyle,...Prostě TOP! ()

adam7

Pre mňa lepšia verzia Requem za sen. Film sa na nič nehrá, opisuje život "feťáka" taký akým je. Nesnaží sa o klišé záverečnú pointu o jeho napravení. Celý čas sa film vezie na viac menej zaujímavom príbehu ale väčšinu času trochu pribrzdene. Také podpriemerné 4*. ()

K.e.a.n.e.80

Kultovní snímek pro naši generaci a hlavně lidi, kteří v té době lítali po klubech a ne po diskotékách. Vynikajicí, opakuji vynikajicí soundtrack. Každá postava žije vlastním životem a jako celek pak tvoří tuhle nezapomenutelnou partu, kterou u mě bezkonkurenčně vede Francis Begbie, psychopatickej alkáč a brutální násilník, snášejicí nelibě společnost nespolehlivých feťáčků. Film má jednu obrovskou vadu na kráse. Pokud zrovna experimentujete s drogami a bohužel i pro několik neuživatelů, bude snímek působit spíš opačným efektem a je možné, že se budou chtít tohoto dobrodružství, které vypadá v tomto podání spíš pohodově také zůčastnit. Někteří z nás bohužel chtěli. Opět mě nezklamali někteří místní odborníci, kteří o dané tématice vědí úplný hovno, jejich největší jízda v životě byla šáhnutí Mařeně na bobra pod stolem někde na čajích a v kometářích plácají jeden nesmysl za druhým. Pro spoustu z nás bezpochyby kultovní záležitost. ()

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

29.08.2018

Boyle opravdu natočí Bonda

Boyle opravdu natočí Bonda

25.05.2018

O tom, že by měl Danny Boyle točit pětadvacátou bondovku, se mluví už několik měsíců. On sám ale tvrdil, že to ještě není jisté, protože dělá na hudební komedii z pera Richarda Curtise (Láska nebeská… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu