Zlou Eufrozínu i s králem odnesli čerti do pekla, a tak se zdá, že Markýtce a Honzovi nic nebrání ve štěstí. Jenže v pekle se vychytralá princezna vlichotí do přízně Luciperovi, a když ho oblouzní, uteče i s králem pomocí sedmimílových bot. Spojí se s Brambasem, odhodlaná zbavit Honzu trůnu. Markýtce a Honzovi se v té době narodí synáček, radost mladých rodičů však netrvá dlouho. Honza odjede s kamarády na pomoc sousednímu králi, napadenému Brambasem, a do zámku se vloudí zlá Dora. Markýtce ukradne miminko, pustí je v košíku po vodě a sestru shodí ze skály. Dítě najdou dva čerti a vezmou ho s sebou do pekla, kde se brzy stane miláčkem všech, dokonce i samotného Lucipera. Štěstí v neštěstí přeje i Markýtce. Zachrání se pádem do vody a v odlehlé jeskyni na břehu se skamarádí s dráčkem, kterého tu drží Eufrozína s Brambasem, aby z něj mohli vychovat mocnou zbraň proti nepřátelům. S jeho pomocí a pomocí dračice unikne ze spárů Eufrozíny a spěchá zachránit Honzu, kterého Dora omámila nápojem zapomnění a snaží se za něj provdat. (TV Nova)

kingik

To, že se tahle pohádka pohybuje v černých číslech, je pro mě překvapením. Není totiž až tak hrozná, ale je dost nudná, nezáživná. Za pochvalu stojí kamera a kostýmy. Z hereckého hlediska je to naprosto přeplácané. Troška podlehl tehdejší trendy vlně obsazovat populární zpěváky do rolí králů a představitelů mocností pekelných. Ten první, Daniel Hůlka, se tak moc soustředil na výraznou artikulaci, až to vyznělo směšně, a ten druhý, Kája Gott jako kníže pekel, moc strachu nenahnal, ale bizarní zážitek z jeho vystoupení se dostavil. Profesionální herci v rolích kladných či záporných nic neodflákli. Tahle pohádka sice neměla nijak chytlavý příběh, ani kouzlo (ostatně tím už současné pohádky dávno nedisponují), ale abych to viděl jako nějakou vrcholnou tragédii v žánru českých pohádek, to tedy zase ne. Akorát mě pohádky prostě příliš nebaví a nechávají mě lhostejným. O téhle to platí rovněž a její černě číselný osud mě nechává chladným. 40% ()

Rembrant odpad!

Není snad ani co napsat, když už jednička byla otřesná, proč hned nenatočit dvojku, která bude ještě horší. On na to do kina přece jen někdo půjde. ()

Kothy

No je to docela masakr. Nevím co víc, jestli děj nebo ty herecké výkony. Gotťák do zabíjí: "Pánbůh vám to zaplať." :D. ()

nash.

Tak tohle už bylo vyloženě z Pekla neštěstí. Trapnost nad trapnost, které stlouká rakev dlouhým těžkými hřeby nejen obsazení (Hůlka, Gott), výkony herců (Laurinová,, Kuklová, Brabec) ale také podivně splácaný natahovaný scénář s trapnými dialogy a zcela nezvládnutá režie, která Troškovi hned v úvodu vyklouzla z rukou a už se mu ji nepodařilo chytit. Nemám averzi vůči Troškovi jako takovému, některé jeho starší věci se mi líbí, ale od druhého "sluncesena", kde je jasně patrný ten zlom (první polovina výborná druhá výrazně špatná), jsou jeho filmy čím dál horší a tohle utrpení bylo fakt pekelné. ()

Ratemus odpad!

Všechny ty české hvězdy a rádoby celebrity museli být opravdu na dně a žrát omítku ze zdi, když kývli na tenhle hnůj ()

WANDRWALL

Je škoda, že Karel Gott, kterého má většina národa ráda je zneužívám takovou sprosťačinkou jako je Z pekla štěstí 2! Karel si nechal něco pěkného napovídat, možná mu slíbili, že bude vrcholem této pohádky a díky ní si ho zamilují děti na obecné škole a zase se prodá víc jeho desek, a sedl jim na lep! Třeba tvůrci i měli dobré úmysly, ale výsledek se jim prostě nepodařil. Inu nač si kdo dokáže sehnat peníze, tak si může i co chce natočit! ()

Rocky62 odpad!

Nejprve musím konstatovat, že jsem odpůrcem pohádek. Nicméně i tak mi nedělá problém prohlásit, že naše pohádky (Byl jednou jeden král, Tři oříšky pro popelku, S čerty nejsou žerty) patří mezi národní filmové poklady. Nevím zda tyto snímky pan Troška viděl, ale rozhodl se nám divákům ukázat, že to jde i jinak. Dal tomuto žánru zcela nový rozměr a ukázal, že i z pohádky lze krásně vytvořit zcela nestravitelnou idiotskou sračku. Skvělá práce pane Troška. ()

heyda

Trapný !!! Ale Božský Kája je pekelně dobrej. :-))) Pro něj jednu malinkou hvězdičku, protože on už velká hvězda je - sice pěvecká, ale je. ()

honajz

Stále je zde pokus o výpravnost, srdečnost a kamarádství jako v prvním dílu, ale přibyl totální zmatek. Několik motivů spletených dohromady i mně jako dospělému dělalo problém, a v určité chvíli jsem nevěděl, kde celou dobu běhala Markýtka, jak dlouho trvalo, než vyrostl dráček, kde byla celou dobu služebná, kde pořád jezdil Honza, některé postavy se mi zdálo, že jsou chvílemi na dvou místech současně a jiné, že by měly být někde docela jinde, než zrovna jsou. Morávková se i díky nasvícení snaží být pořádně zlá, ale v Ordinaci v růžovce jí to mezi námi šlo líp, tam na to její herectví stačí. Gotta nemá cenu komentovat, prostě ikona, nahozená „vtipně“ do dvou zcela protikladných rolí (ono to určitě dává nějaké poučení, něco jako jin a jang). Jednání princezny Eufrozíny a jejího tatíčka jsem nechápal vůbec. Honzovi kámoši nemají vlastně co na práci, a nakonec se vše vyřeší tak nějak náhodou. A k tomu pořád výhrady z předchozího dílu - Kuklová přehrává jak stará k..va, když dojde na placení, a fakt je na tuhle roli za zenitem, a kluk buk Honza potěší snad jen 4 % diváků. ()

SOLOM.

Prý: nečum pořád na ty svoje horory a uděláme si hezký víkend. Čekal jsem pořádnou romantiku a ono ejhle, on se z toho stal víkend plný Trošky a těch jeho rádoby skvostných děl. Osobně mám od něho rád snad jen trilogii Slunce seno a první Kameňák. Zbytek už hraničí s podprůměrem a pokračování této pohádky už se samotným ODPADEM. Jediný důvod proč tomu nedám čistou nulu, je soundtrack jinak hrůza a děs. A „božský“ Kája tomu nasadil korunu… ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)