Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film začíná jako teenagerovská komedie o krásných holkách a klucích z L.A., ale vše se změní ve chíli, kdy se vedle do bytu nastěhuíi 3 mladí mormonštíi misionáři. Chris pracuje v restauraci a je gay. Je velmi povrchní, mladý a krásný a užívá si každý den života s někým jiným. A vznikne sázka, jestli jednoho z misionářů "dostane". Ale tu nastane háček: Chris se zamiluje do Aarona (jeden z misionářů) a snaží se změnit svůj styl života. (BUD-SFIS)

(více)

Recenze (62)

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Obsahuje náznakovité spoilery. Latter Days je vážně krásný film. Výborně kombinuje téma "zakázané" lásky s dramatem a romantickou komedií přesně ve správném poměru. Přes klasickou zápletku osudové lásky, která změní nenapravitelné, nepostrádá kouzlo uvěřitelnosti, je naplněn drobnými, "živoucími" detaily. Nepostrádá samozřejmě ani množství nádherných a citlivých chvil i zábavných situací. Herci sedí dokonale, krom ústředního páru bych rád vyzdvihl Jacqueline Bisset, která je v roli Lily vážně okouzlující. Film má svoje chyby, třeba svým způsobem strašlivou naivitu a až příliš okatě zobrazované zažité stereotypy chování určitých skupin lidí (ony koneckonců asi nejsou zažité bezdůvodně), ale i když na to přihlédnu, neznám důvod, proč bych si ho nemohl naplno vychutnat. ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Výborně natočeno, má to silnou chemii u ústředního páru a ani další herci se neztratí (Joseph Gordon-Levitt a Jacqueline Bisset mají sice méně prostoru, ale i tak odvedli velmi dobrou hereckou práci). Výtečná romance se vším, co k tomuto žánru patří (včetně několika klišé). Latter Days je hodně dojemná záležitost, ale jednou za čas vůbec neuškodí, když si pustíte pohádku pro dospělé. Velkou pozornost si zaslouží hlavně milostná scéna s oběma mladíky kvůli jedné pozoruhodné zvláštnosti. Ne proto, že tu vidíme milování s dvěma muži, ale proto, že se v málokterých filmech vidí skvělá práce s estetizací nahého mužského těla, jako je tomu zde. Platí to hlavně u Stevea Sandvosse, jenž je přímo ztělesněním antické kalokagathie. Oba aktéři jsou jen slabě osvětleni, o to víc je scéna působivější a eroticky atmosféričtější. Jednoznačně doporučuji. ()

Reklama

Faidra 

všechny recenze uživatele

Po druhém podívání a menším zamyšlení (větší nezvládám) jsem byla nucena ze svého hodnocení slevit. Ano, je to film půvabný, ničím neurážející, v mnohém zábavný a jako dělaný pro to, aby v nás vzbudil pro hrdiny ty nejvyšší sympatie. Jenže to už jsme tady měli mnohokrát. Uznávám, že vždy s různopohlavním párem. Ale právě to, že je většina z nás - za což jsem upřímně vděčná - schopná lidi s odlišnou sexuální orientací chápat nebo aspoň tolerovat, pro mě zároveň znamená nehodnotit film výš automaticky proto, že v něm vystupuje homosexuální dvojice. Protože lehkomyslná sázka, z níž se vyklube opravdová láska (omlouvám se za rým stejně bezděčný jako imbecilní), změna lehkomyslného floutka v hluboce zamilovaného a jako mávnutím proutku dospělého a zodpovědného člověka, hrdina bojující o svou lásku s nepřející rodinou a okolím, navenek zásadová šéfová se srdcem ze zlata...neviděli jsme to všechno už tisíckrát a nedokážeme plynule odříkávat, jak to bude dál? I s ohmataným tématem se dá pracovat donekonečna a vymýšlet stále nové variace, v Latter Days se ale žádné inovace nedočkáme. Já neříkám, že je to špatně a že nejsou chvíle, kdy člověk přesně něco takového potřebuje. Ani to, že Latter Days je špatný film. Jen mám za to, že k tomu, aby byl filmem opravdu dobrým, potřeboval by víc jiskry, přídavek nápadu a méně pozlátka. A možná i civilnější hrdiny a herce, na které by se třeba až tak pěkně nekoukalo, ale zato by se do toho víc opřeli (myslím do hereckého projevu). ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Dobrý filmek to byl, ale nemůžu dát víc - jak praví Faidra - jen proto, že je o homosexuálech (byť moc pěkných). Orientaci neřeším, koukám na film o lidech. Na film, v kterém se střídají vtipné sebeshazovačné repliky a dojímavá místa s pasážemi - velké bohužel - jak vystřiženými z té nejkýčovitější telenovely. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Námět starý jako samotné dějiny kinematografie (ikdyž možná krapet přeháním) - děsně povrchní chlápek prožívá kvůli životní lásce niterný zvrat, který ho změní naprosto od základu a donutí ho přemýšlet o pravém smyslu života, který nesestává jen z večírků, drinků a nesmyslných sázek. Jeho objektem lásky sice není dívka, jak tomu bývá v devadesáti procentech případů, nýbrž mladý mormonský misionář (MMM - celkem vtipné!). Chvílemi mi to přišlo jako mix Andělů v Americe a Modliteb za Bobbyho, ale ve výsledku to byla jedna z dalších amerických romanticko-dramatických komedií, která ale na druhou stranu nepostrádala jistý hlubší význam. Zkrátka (ne)typické lovestory, které je sice klišoidní a místy i dost předvídatelné, ale i tak jsem byl v závěru spokojen. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Joseph Gordon-Levitt se původně ucházel o roli Aarona. (HellFire)

Reklama

Reklama