Latter Days

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2003, 107 min

-3* zvláštní gay film ani ne svým příběhem (i když ten je taky nezvyklý), ale spíš svým provedením, který mi k němu moc nesedl. Myslím, že by si zasloužil lepší než jen televizní vizáž, která občas působila amaterským dojmem, narozdíl od hereckých výkonů, které byly docela slušné. Výsledek je takový rozporuplný, ale zajímavý, a proto nevidím důvod proč ho doporučit - takový nevýrazný nemastný neslaný průměr, který končí poněkud kýčovitě. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](28.2.2016)

• rikitiki

Rádi homosexuální softporno? Tak tohle je přesně ono. Stejně natočené na video, amatérsky sestříhané (nesedící jednotlivé záběry), zahrané (kluci jsou hezcí, ale fakt prkenní), napsané (dialogy, jak od grafomanského středoškoláka) a třeba scéna s ukřižovaným Kristem, který sám na sebe kape krev, mě doširoka rozesmála. Ten film je vlastně tak špatný, až je zábavný. Je legrační vidět romantický film snímaný přesnou /ne/estetikou softporna.(29.10.2017)

Obsahuje náznakovité spoilery. Latter Days je vážně krásný film. Výborně kombinuje téma "zakázané" lásky s dramatem a romantickou komedií přesně ve správném poměru. Přes klasickou zápletku osudové lásky, která změní nenapravitelné, nepostrádá kouzlo uvěřitelnosti, je naplněn drobnými, "živoucími" detaily. Nepostrádá samozřejmě ani množství nádherných a citlivých chvil i zábavných situací. Herci sedí dokonale, krom ústředního páru bych rád vyzdvihl Jacqueline Bisset, která je v roli Lily vážně okouzlující. Film má svoje chyby, třeba svým způsobem strašlivou naivitu a až příliš okatě zobrazované zažité stereotypy chování určitých skupin lidí (ony koneckonců asi nejsou zažité bezdůvodně), ale i když na to přihlédnu, neznám důvod, proč bych si ho nemohl naplno vychutnat.(12.10.2007)

Po druhém shlédnutí zvedám hodnocení ze 4 na 5. Vždycky říkám, že nejdůležitější částí filmu je předloha/scénář, a že na zbytku už tolik nezáleží. Napodruhé jsem si všiml tolika drobností, které celý děj skládají dohromady jak ty Sandvossovy puntíky o kterých tam pořád mluví a napoprvé si jich nemáte šanci všimnout (asi by to chtělo tu "boží perspektivu"), nebo je zapomenete dřív, než je na ně po hodině znovu odkázáno. Provedení je samozřejmě přímo úměrné možnostem nezávislého filmu, což ale většinou není přítěž a bůhví, jak by film dopadl, kdyby se ho nějaké studio chopilo. Sem tam nějak nedokonale navazující pozice herců nebo ne zcela dokonalý střih jsou ale na druhou stranu bohatě vyváženy doslova brilantní muzikou. Poslouchám soundtrack týden pořád dokola a některých písniček se stále ne a ne nabažit. Podtrženo sečteno jde o vynikající snímek a lituji, že mě celou dekádu míjel > 5*.(5.1.2013)

Gayovská love story. 1) Na jedné straně silně schematické postavy, nepříliš výrazné herecké výkony a naprostá předvídatelnost od prvních minut filmu. 2) Na straně druhé chutný mix komedie a dramatu, věrohodné prostředí i lidi, reflexe společenských problémů s přijetím homosexuality, průzračné charakteristiky i motivace. Tak trochu gayovská červená knihovna. 3) Well done, řekl bych. A za pěkné a přitažlivé kluky přidám ještě jednu hvězdičku.(1.1.2009)

• - Natočeno za 24 dní. (HellFire)

• - Joseph Gordon-Levitt se původně ucházel o roli Aarona. (HellFire)