Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film začíná jako teenagerovská komedie o krásných holkách a klucích z L.A., ale vše se změní ve chíli, kdy se vedle do bytu nastěhuíi 3 mladí mormonštíi misionáři. Chris pracuje v restauraci a je gay. Je velmi povrchní, mladý a krásný a užívá si každý den života s někým jiným. A vznikne sázka, jestli jednoho z misionářů "dostane". Ale tu nastane háček: Chris se zamiluje do Aarona (jeden z misionářů) a snaží se změnit svůj styl života. (BUD-SFIS)

(více)

Recenze (63)

vanadium 

všechny recenze uživatele

No nic moc. Christian mi byl neskutečně nesympatický, misionář v pohodě, ale vůbec jsem to těm dvěma klukům nevěřil. Hezky natočené, občas zamýšleno i jako zábavné, ale nudné, plné klišé, ničím nezajímavé a ještě k tomu s trapně přislazeným koncem. Obyčejná romantická rádobykomedie/rádobydrama, jen s tím rozdílem, že ústřední dvojicí jsou dva kluci. Z celého filmu mě vlastně nejvíc potěšila instrumentální hudba Erica Allamana. ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Po druhém podívání a menším zamyšlení (větší nezvládám) jsem byla nucena ze svého hodnocení slevit. Ano, je to film půvabný, ničím neurážející, v mnohém zábavný a jako dělaný pro to, aby v nás vzbudil pro hrdiny ty nejvyšší sympatie. Jenže to už jsme tady měli mnohokrát. Uznávám, že vždy s různopohlavním párem. Ale právě to, že je většina z nás - za což jsem upřímně vděčná - schopná lidi s odlišnou sexuální orientací chápat nebo aspoň tolerovat, pro mě zároveň znamená nehodnotit film výš automaticky proto, že v něm vystupuje homosexuální dvojice. Protože lehkomyslná sázka, z níž se vyklube opravdová láska (omlouvám se za rým stejně bezděčný jako imbecilní), změna lehkomyslného floutka v hluboce zamilovaného a jako mávnutím proutku dospělého a zodpovědného člověka, hrdina bojující o svou lásku s nepřející rodinou a okolím, navenek zásadová šéfová se srdcem ze zlata...neviděli jsme to všechno už tisíckrát a nedokážeme plynule odříkávat, jak to bude dál? I s ohmataným tématem se dá pracovat donekonečna a vymýšlet stále nové variace, v Latter Days se ale žádné inovace nedočkáme. Já neříkám, že je to špatně a že nejsou chvíle, kdy člověk přesně něco takového potřebuje. Ani to, že Latter Days je špatný film. Jen mám za to, že k tomu, aby byl filmem opravdu dobrým, potřeboval by víc jiskry, přídavek nápadu a méně pozlátka. A možná i civilnější hrdiny a herce, na které by se třeba až tak pěkně nekoukalo, ale zato by se do toho víc opřeli (myslím do hereckého projevu). ()

Reklama

tomeš 

všechny recenze uživatele

Člověk by to asi viděl měl, ale filmařské terno to není. Ne, takhle nevypadá výborný film. A navíc nebýt ústřední dvojice gay, tak je to poněkud kýčovité melodrama, v němž byste jen těžko hledali sekvence, které by neobsahovaly klišé. Ale je tu i pár důležitých ALE: 1) I když ne všechno, co zažijeme, je hodné zfilmování, C.J.Cox byl gay mormon i kalifornský poster boy, těžko mu tedy vytýkat neautentičnost. 2) I když od začátku víme, kteří chlapci jsou si souzeni, děj filmu není neoriginální a udrží si pozornost diváka. 3) I když postavy tak nějak šustí klišé, výtečné herecké výkony jak ústřední dvojice (debutující Steve Sandvoss!!! A jeho hlas!!!), tak ostatních, nás přes to přenesou. 4) I když u některých scén by si člověk v klidu mohl odskočit (letišťové scény + legrační kulisy), je dost i těch prostě krásných (př. rozhovory v prádelně). 5) I když u lowcost debutu o gayích nečekáte dobrý soundtrack, tenhle za to stojí. 6) I když film stojí na spoustě klišé (sázka, ...), je to poprvé, co tato klišé zapracovává film o gayích. 7) Je to srdcovka Brygmi, takže se na to koukejte podívat :) A na závěr: doporučuji v kombinaci s velmi podobně tematicky laděným, ale o třídu lepším snímkem Prayers for Bobby (2009, r. Russell Mulcahy). ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Obsahuje náznakovité spoilery. Latter Days je vážně krásný film. Výborně kombinuje téma "zakázané" lásky s dramatem a romantickou komedií přesně ve správném poměru. Přes klasickou zápletku osudové lásky, která změní nenapravitelné, nepostrádá kouzlo uvěřitelnosti, je naplněn drobnými, "živoucími" detaily. Nepostrádá samozřejmě ani množství nádherných a citlivých chvil i zábavných situací. Herci sedí dokonale, krom ústředního páru bych rád vyzdvihl Jacqueline Bisset, která je v roli Lily vážně okouzlující. Film má svoje chyby, třeba svým způsobem strašlivou naivitu a až příliš okatě zobrazované zažité stereotypy chování určitých skupin lidí (ony koneckonců asi nejsou zažité bezdůvodně), ale i když na to přihlédnu, neznám důvod, proč bych si ho nemohl naplno vychutnat. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

-3* zvláštní gay film ani ne svým příběhem (i když ten je taky nezvyklý), ale spíš svým provedením, který mi k němu moc nesedl. Myslím, že by si zasloužil lepší než jen televizní vizáž, která občas působila amaterským dojmem, narozdíl od hereckých výkonů, které byly docela slušné. Výsledek je takový rozporuplný, ale zajímavý, a proto nevidím důvod proč ho doporučit - takový nevýrazný nemastný neslaný průměr, který končí poněkud kýčovitě. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Joseph Gordon-Levitt se původně ucházel o roli Aarona. (HellFire)

Reklama

Reklama