Latter Days

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2003, 107 min

Po druhém podívání a menším zamyšlení (větší nezvládám) jsem byla nucena ze svého hodnocení slevit. Ano, je to film půvabný, ničím neurážející, v mnohém zábavný a jako dělaný pro to, aby v nás vzbudil pro hrdiny ty nejvyšší sympatie. Jenže to už jsme tady měli mnohokrát. Uznávám, že vždy s různopohlavním párem. Ale právě to, že je většina z nás - za což jsem upřímně vděčná - schopná lidi s odlišnou sexuální orientací chápat nebo aspoň tolerovat, pro mě zároveň znamená nehodnotit film výš automaticky proto, že v něm vystupuje homosexuální dvojice. Protože lehkomyslná sázka, z níž se vyklube opravdová láska (omlouvám se za rým stejně bezděčný jako imbecilní), změna lehkomyslného floutka v hluboce zamilovaného a jako mávnutím proutku dospělého a zodpovědného člověka, hrdina bojující o svou lásku s nepřející rodinou a okolím, navenek zásadová šéfová se srdcem ze zlata...neviděli jsme to všechno už tisíckrát a nedokážeme plynule odříkávat, jak to bude dál? I s ohmataným tématem se dá pracovat donekonečna a vymýšlet stále nové variace, v Latter Days se ale žádné inovace nedočkáme. Já neříkám, že je to špatně a že nejsou chvíle, kdy člověk přesně něco takového potřebuje. Ani to, že Latter Days je špatný film. Jen mám za to, že k tomu, aby byl filmem opravdu dobrým, potřeboval by víc jiskry, přídavek nápadu a méně pozlátka. A možná i civilnější hrdiny a herce, na které by se třeba až tak pěkně nekoukalo, ale zato by se do toho víc opřeli (myslím do hereckého projevu).(16.8.2007)

• rikitiki

Rádi homosexuální softporno? Tak tohle je přesně ono. Stejně natočené na video, amatérsky sestříhané (nesedící jednotlivé záběry), zahrané (kluci jsou hezcí, ale fakt prkenní), napsané (dialogy, jak od grafomanského středoškoláka) a třeba scéna s ukřižovaným Kristem, který sám na sebe kape krev, mě doširoka rozesmála. Ten film je vlastně tak špatný, až je zábavný. Je legrační vidět romantický film snímaný přesnou /ne/estetikou softporna.(29.10.2017)

Po několika prvních minutách mi to připadalo jako ne moc zábavná teenegerovská komedie, ale pak se film rozjel a už se jen a jen zlepšoval. Na konci jsem byla nadšená. Je to krásný romantický příběh se spoustou hezkých herců a happy endem (který bych si odpustila), pět hvězdiček dát nemůžu, ale čtyři si zaslouží.(7.7.2009)

• vanadium

No nic moc. Christian mi byl neskutečně nesympatický, misionář v pohodě, ale vůbec jsem to těm dvěma klukům nevěřil. Hezky natočené, občas zamýšleno i jako zábavné, ale nudné, plné klišé, ničím nezajímavé a ještě k tomu s trapně přislazeným koncem. Obyčejná romantická rádobykomedie/rádobydrama, jen s tím rozdílem, že ústřední dvojicí jsou dva kluci. Z celého filmu mě vlastně nejvíc potěšily instrumentální skladba Erica Allamana, zvláště In a Snowbound Hotel Room.(31.1.2010)

Film je těžce nevyvážený, první a druhá půlka jsou každá jakoby od jiného režiséra. A pokud hledáte komedii, šáhněte někam jinam, tenhle film rozhodně komedií není. Kdyby to natočil někdo jiným, někdo, kdo umí točit, zasloužilo by si to celé tři hvězdičky, pro mě je film tak na 2,5 a to jen proto, že nebyl plochý, jen byl absolutně nezvládnutý. I tak celkem doporučuji všem, co chtějí něco alespoň trošičku náročnějšího, ale já stále věřím, že se najde někdo, kdo natočí opravdu dobrý film s gay tématikou (těch je opravdu jako šafránu, a přitom to téma bylo opravdu krásné).(15.6.2012)

• - Joseph Gordon-Levitt se původně ucházel o roli Aarona. (HellFire)

• - Natočeno za 24 dní. (HellFire)