Latter Days

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2003, 107 min

Obsahuje náznakovité spoilery. Latter Days je vážně krásný film. Výborně kombinuje téma "zakázané" lásky s dramatem a romantickou komedií přesně ve správném poměru. Přes klasickou zápletku osudové lásky, která změní nenapravitelné, nepostrádá kouzlo uvěřitelnosti, je naplněn drobnými, "živoucími" detaily. Nepostrádá samozřejmě ani množství nádherných a citlivých chvil i zábavných situací. Herci sedí dokonale, krom ústředního páru bych rád vyzdvihl Jacqueline Bisset, která je v roli Lily vážně okouzlující. Film má svoje chyby, třeba svým způsobem strašlivou naivitu a až příliš okatě zobrazované zažité stereotypy chování určitých skupin lidí (ony koneckonců asi nejsou zažité bezdůvodně), ale i když na to přihlédnu, neznám důvod, proč bych si ho nemohl naplno vychutnat.(12.10.2007)

Člověk by to asi viděl měl, ale filmařské terno to není. Ne, takhle nevypadá výborný film. A navíc nebýt ústřední dvojice gay, tak je to poněkud kýčovité melodrama, v němž byste jen těžko hledali sekvence, které by neobsahovaly klišé. Ale je tu i pár důležitých ALE: 1) I když ne všechno, co zažijeme, je hodné zfilmování, C.J.Cox byl gay mormon i kalifornský poster boy, těžko mu tedy vytýkat neautentičnost. 2) I když od začátku víme, kteří chlapci jsou si souzeni, děj filmu není neoriginální a udrží si pozornost diváka. 3) I když postavy tak nějak šustí klišé, výtečné herecké výkony jak ústřední dvojice (debutující Steve Sandvoss!!! A jeho hlas!!!), tak ostatních, nás přes to přenesou. 4) I když u některých scén by si člověk v klidu mohl odskočit (letišťové scény + legrační kulisy), je dost i těch prostě krásných (př. rozhovory v prádelně). 5) I když u lowcost debutu o gayích nečekáte dobrý soundtrack, tenhle za to stojí. 6) I když film stojí na spoustě klišé (sázka, ...), je to poprvé, co tato klišé zapracovává film o gayích. 7) Je to srdcovka Brygmi, takže se na to koukejte podívat :) A na závěr: doporučuji v kombinaci s velmi podobně tematicky laděným, ale o třídu lepším snímkem Prayers for Bobby (2009, r. Russell Mulcahy).(16.8.2009)

Film je těžce nevyvážený, první a druhá půlka jsou každá jakoby od jiného režiséra. A pokud hledáte komedii, šáhněte někam jinam, tenhle film rozhodně komedií není. Kdyby to natočil někdo jiným, někdo, kdo umí točit, zasloužilo by si to celé tři hvězdičky, pro mě je film tak na 2,5 a to jen proto, že nebyl plochý, jen byl absolutně nezvládnutý. I tak celkem doporučuji všem, co chtějí něco alespoň trošičku náročnějšího, ale já stále věřím, že se najde někdo, kdo natočí opravdu dobrý film s gay tématikou (těch je opravdu jako šafránu, a přitom to téma bylo opravdu krásné).(15.6.2012)

tešila som sa na tento film, ale nebola som si tak úplne istá, čo od neho očakávať. pravdu povediac som čakala Cruel Intensions v homosexuálnom vydaní. ale tento film je o niečom inom. je o láske a o tom ako ju človek obvykle nájde na tých najmenej pravdepodobných miestach. ale taktiež je o zázrakoch a možno aj trochu o viere a o tom ako niekedy zaslepuje. a o rodine. o tom, že to nie sú ľudia, s ktorými máte rovnakú DNA, ale tí, ktroí vás akceptujú, podporujú a hlavne miujú takého, aký ste. v tom filme sa dá nájsť pár hlbších a zaujímavých myšlienok. ale dá sa na neho pozerať aj ako na miestami zábavný ľúbostný príbeh. a pre mňa funguje v oboch rovinách. skvelé je aj herecké obsadenie, hlavnými atraktívnymi hrdinami počnúc a Jacqueline Bisset a Josephom Gordon-Levittom končiac. a tá hudba, čo ho sprevádza je jednoducho krásna.(30.3.2008)

Dobrý filmek to byl, ale nemůžu dát víc - jak praví Faidra - jen proto, že je o homosexuálech (byť moc pěkných). Orientaci neřeším, koukám na film o lidech. Na film, v kterém se střídají vtipné sebeshazovačné repliky a dojímavá místa s pasážemi - velké bohužel - jak vystřiženými z té nejkýčovitější telenovely.(28.1.2008)

• - Natočeno za 24 dní. (HellFire)

• - Joseph Gordon-Levitt se původně ucházel o roli Aarona. (HellFire)